Кражбата II

Позната и непозната...
Владимир

Re: Кражбата II

Непрочетено мнение от Владимир » 15 фев 2011, 22:28

Хубава идея. Като запалиш огнището пиши дали си видял Бал в пламъците. Май работата може да стане като на Мойсей дето видял бога в горящия храст. Защо да не стане така и при теб?
Честити Българин написа:
Излиза, че статуите на Бал са не по-малки от тези на Буда из Индия!
Страхотно!
Жалко, че нямаме запазени примери!
Ами как да имаме като от хиляди години всичко на Балканите е системно унищожавано. Добре, че траките излязли разумни и засипали древните ни храмове с пръст. Иначе днес нямаше да има никакъв помен от тях.

======
SUM невероятни неща показваш и всичко като обяснение е логично издържано. Това е революция в мисленето.

иво

Непрочетено мнение от иво » 16 фев 2011, 00:11

Ми що да не стане я? каква е разликата между Аврам и мен – никаква. ;)]
Той е човек и аз съм човек.
В стария завет пише, че се казвал Ибрахим. А на мен ми викат Иво-хим (щото ми върви химията).
Бил е овчар..... Аз пък паса кокошки на село.
Той е доил козички..аз пък пителя.
Жената на Авраам се казвала Сара, а моята е Сийка.
Авраам е описан че се напивал. И на мен ми дърпа жабчето :lol:
Племенника на Авраам се казвал Лот. Моя е Толю.
Авраам се заселил в Ханаанската земя, а на жена ми родата й имат земя в Хановската курия.
Пишат, че Авраам живял 175 години..... Аз незнам колко ще изкарам :neznam:
Пишат, че бог се е явил на Авраам когато бил на 75 години. Е ся я втасах, защото я изкарам толкова я не.
Авраам е сложил сина си на олтаря да го принася в жертва. А аз оня ден жертвах пителя.

Тъй че що да не вида бога в огъня? Виж колко допирни точки имаме с Аврам. :D

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 16 фев 2011, 09:26

Иво, като нищо може да стане, само трябва да знаеш с кого ще правиш контакт, чрез това ритуално домашно огнище! :sunny:

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 16 фев 2011, 10:22

Не мога да се въздържа,Иво!

Ще го видиш, Иво, ще го видиш!

Ти толкова прилики изтъкна, че да не излезе,че си преродения Моисей!

Ако стане така, поне се обади и ние да знаем!
Успех!!!

Честит Българин

================================

Вървейки напред, в нашето сиво ежедневие, хора като вас отварят прозорчето на светлината.
Някога е имало велики строежи. С тях е трябвало нещо да се постигне. За това са се напъвали да ги издигат.
Дано разберем смисъла!
Когато Пловдив е завладян от османлиите, е имало заповед - всички сгради на прекрасния град да се сринат до основи и камък върху камък да не остане! А което се вижда - да бъде заринато с пръст! Така кервани от каруци с пръст се насочили кам разрушения Филипополис и "раята" затрупвала многовековния град. Върху насипите османлиите построили своите сгради!
Когато един гид в Истанбул разказваше за руините излизащи от земята при строителството на различни новостроящи се обекти употреби много странен за мен израз: " Естествената ерозия на почвата и вятъра са натрупали и засипали за около 6-7 века тези четири- пет метра пръст върху разрушените градежи от Константинопол." Това е официалната версия на Турското министерство на културата. Гидът бе преселник от България с две висшиобразования и говореше и руски език. След моята естествена реакция, че това не е вярно и всичко е заривано нарочно, той вдитайки изразително вежди , замълча тактично. Не му се влизаше в спор.
Смятам,че и това е част от кражбата 1,2,3 и т.н.
Извинете за емоцията, но това е показателно , как новодошлата "култура" се отнася със заварената.
Честит Българин
Последна промяна от Admin на 16 фев 2011, 12:01, променено общо 2 пъти.
Причина: Двата постинга са обединени в един.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 16 фев 2011, 12:22

Предлагам да видим какво има срещу статуята на Бал в храма.
8.jpg
На това място е била Кибела! Забележете, че до нея водят девет стъпала, по които хората са се изкачвали и така са стигали до Майката. А това означава, че са имали пряк контакт с нея.
Докато при Бал не е така, защото хората са стигали само до нозете му, но до Великата Кибела поклонниците са имали свободен достъп!
Изводите ги оставям на вас…

Нека видим какво е изобразено на тавана над Кибела:
10.jpg
11.jpg
Това вече е изненада, нали?..
В центъра на кръга виждаме шестоъгълник, в който има човешка фигура. Точно под нея в другия шестоъгълник ясно се вижда мъжка фигура, а вляво до мъжа се вижда Кибела с характерната й цилиндрична шапка.
Много съм писал за тази шапка… Ето малко линкове:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 3&start=20
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... &start=140

Снимките отново потвърждават това, което от години пиша и обяснявам, че Бал и Кибела винаги са били изобразявани като мъж и жена!
Мисля, че вече имаме реална представа какво са представлявали храмовете им… Знаем също, че при нас има запазени жречески огнища, наречени есхари, които всъщност представляват умалени копия на същите храмове.
Р.Ч.

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 16 фев 2011, 12:41

Е, това е вече гоооляяяма изненада!!!
Това е то да знаеш какво да търсиш и като го намериш да разбираш
за какво става дума!
Бравоооо, sum! :bravooo: :[)]I: :bravooo: :[)]I:
Тези символи над статуята на Кибела просто събарят догми и потвърждават писаното тук във форума!

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 16 фев 2011, 13:14

Поредните доказателства, за това в чия чест, са построени тези храмове!
Браво!!!!!!!!
Там из далечните пустини нещата са се запазили. А тук където са щъкали какви ли не "цивилизации" ......

Възхитен съм!!!

Тук ми спира мисленето и ми остава само да съзерцавам тези образци на древното изкуство да възхваляват създателите!!!!!!!
Да ! Всичко е истина!

А за тизи, които и на това не вярват - да си останат без знанието! Проблемът си е техен.

Благодаря, Sum!

Честит Българин

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 16 фев 2011, 13:34

sum написа:Това вече е изненада, нали?..
Определено, sum :!: Поздравления за поредните разгадани загадки :!: Със сигурност на учените дори и през ума не им е минавало това за есхарите.
А от храма съм много впечатлен и чак не ме свърта на едно място..... :D

Още нещо ми прави впечатление.Това е огромния орел с разперени криле , точно над прага на входа към статуята на Кибела. Такъв орел с разперени криле има точно над главата на Конника от Мадара - а "конника" знаем, че всъщност е КИБЕЛА :!: :!: :!:
Още четири орела са изобразени във всеки ъгъл на квадрата, в който са шестоъгълниците на тавана. Такива орли , самоче кацнали нали има и в храма в Свещари. :idea: Виждат се в ъглите на Храма, в помещението с Кибелите :!:
И още нещо -тия множество шестоъгълници направо си ми напомнят на пчелната пита - тоест Парабрахман :shock: :!:
Изображение на Кибела и шестоъгълници, има на още едно място - Медитиращия човек и Кибела от скалата до Ночево.... :idea:

Честит Българин

Непрочетено мнение от Честит Българин » 16 фев 2011, 14:00

Наистина!!!
Толкова много орли!
А този огромния над мястото на Кибела заема цялото пространство, зад и около него - звезди и един мъничък човек в дясно!
Яко е!
Гледане му е майката, гледане и мислене!
А за капката-Крешак...............
Колко много капки около нас...
Колко много Крешак.........
Всичко е Крешак и символи на съзиданието...
Само да имаме очи да гледаме и малко поне разум да мислим!
Добре,че има кой да подсказва!

Честит Българин

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 16 фев 2011, 14:06

Изненада и още как!
И аз не мога да им се нагледам на тия фигури. :D

Това, което отбеляза Jonathan, e много интересно. Действително използваната символика е много древна.
Този факт ме навежда на мисълта, дали датирането на строежа на храма в Палмира, е точно...
На предната страница men спомена, че учените го датират около 32 г. от н.е.. Т.е. приблизително 1 век...
Нещо много съмнителна ми се вижда тази работа. Вие какво ще кажете?

----------
ПП - Честит Българин, капката всъщност е символ за Океана на Съзнание, а Крешакът е вътре в капката (океана). ;)]
----------

Отговори