Вечният календар на българите

Позната и непозната...
saradiva

Re: Вечният календар на българите

Непрочетено мнение от saradiva » 06 ное 2009, 18:28

Ето - намерих част от изображението:
strashnia sud (stenopis ot manastirskata tzurkva).jpg
Както виждате доста се е ширел художникът -
имал е бол място да си нарусува 9, а не пет кръга...

Ами защо тази Богородица е в петаграм?!?!?!? Защо не е според канона в кръг?!?!?!?!
79cu9751.jpg
79cu9751.jpg (85.56 KиБ) Видяна 5557 пъти
Я вижте и розета?!?!?! Над Дупнишката порта на Рилския манастир!
rozeta (stenopis ot manastira).jpg
Май пак ще се ходи на оглед там...

Това само в скоби.
Продължаваме за календара.
Ако нещо ви хрумне...

Rimisark
Регистриран: 13 сеп 2009, 22:21

Непрочетено мнение от Rimisark » 08 ное 2009, 14:47

Здравейте, аз мисля и вярвам, че Вечният Ни Календар е важна и отправна точка за Оправянето на Историята ни с Главата на Горе. Много неща са Закодирани в него. От нас се иска да го изучаваме, осмисляме и предаваме напред във Времето, защото може да се окаже един ден, че е достижение на ЕС например :) .
Едно време като ученик, а и сега - любимата ми оценка беше 5-цата. Защо ли... Сега като чета и се ровя в писанията за Календарът Ни разбирам колко е Важно това Число.
Запомних от някъде, че 5 се свързва от Предците ни и с Юпитер - 5та планета..... т.е. той е и Юпитеров. Ще се опитам да се сетя къде го четох и ще го посоча, но Вие сте много напред в нещата, та сигурно вече сте го чели това :) .
И аз като колегата мисля, че от Нас зависи да покажем Календара тук в България, защото ще излезе, че чужденците знаят повече за него, че даже го и предлагат. Ще Ви покажа един пример за това, само трябва да направя една снимка :) .
Останете със Здраве! :IP

tantan
Регистриран: 02 сеп 2009, 23:50

Непрочетено мнение от tantan » 19 ное 2009, 23:05

Интересни неща за сурвакницата носеща символите на календара http://www.ivanstamenov.com/?p=390 и интересна снимка на интересно място http://www.panoramio.com/photo/21516236 Това пък е интересно писание за календара http://www.wdl.org/ru/item/2895

VladPomak

Непрочетено мнение от VladPomak » 21 ное 2009, 20:25

Rimisark написа:Здравейте, аз мисля и вярвам, че Вечният Ни Календар е важна и отправна точка за Оправянето на Историята ни с Главата на Горе. Много неща са Закодирани в него. От нас се иска да го изучаваме, осмисляме и предаваме напред във Времето, защото може да се окаже един ден, че е достижение на ЕС например :) .
Едно време като ученик, а и сега - любимата ми оценка беше 5-цата. Защо ли... Сега като чета и се ровя в писанията за Календарът Ни разбирам колко е Важно това Число.
Запомних от някъде, че 5 се свързва от Предците ни и с Юпитер - 5та планета..... т.е. той е и Юпитеров. Ще се опитам да се сетя къде го четох и ще го посоча, но Вие сте много напред в нещата, та сигурно вече сте го чели това :) .
И аз като колегата мисля, че от Нас зависи да покажем Календара тук в България, защото ще излезе, че чужденците знаят повече за него, че даже го и предлагат. Ще Ви покажа един пример за това, само трябва да направя една снимка :) .
Останете със Здраве! :IP

Дали може някой да даде повече подробности - къде е намерен тоя календар, ако не е тук в България защо се нарича "Български", има ли публикации други по него и къде и т.н. и пр. всякаква точна информация. И ако може без препратки към Балхара, Согдиана, Тохария или древен Китай.
Благодаря!
ВладПомак

иво

Непрочетено мнение от иво » 21 ное 2009, 21:45

Ето ти точна информация. Едно време прадядо ми бил във Велико Търново когато турците три дена горили българска книжнина. В бъркотията прадядо ми бръкнал във кладата и гепил един стар български календар. Скрил го във джоба си и отпрашил при прабаба ми. Добре ама един ходжа го видял и го изпял на заптиетата. Те дошли у прадядо ми и с бой му взели българския календар и го изгорили.

Владо ти нормален ли си :?: Забрави ли че за 500 години всичко е унищожено. ВСИЧКО! :idea: От къде да ти намерим оригинален български календар който да е писан и рисуван от българи живяли преди турската инвазия :?: То оригинална българска мотика не е останала от онова време ти искаш календар да ти представим. Я се опомни малко.....

VladPomak

Непрочетено мнение от VladPomak » 22 ное 2009, 20:58

иво написа:Ето ти точна информация. Едно време прадядо ми бил във Велико Търново когато турците три дена горили българска книжнина. В бъркотията прадядо ми бръкнал във кладата и гепил един стар български календар. Скрил го във джоба си и отпрашил при прабаба ми. Добре ама един ходжа го видял и го изпял на заптиетата. Те дошли у прадядо ми и с бой му взели българския календар и го изгорили.

Владо ти нормален ли си :?: Забрави ли че за 500 години всичко е унищожено. ВСИЧКО! :idea: От къде да ти намерим оригинален български календар който да е писан и рисуван от българи живяли преди турската инвазия :?: То оригинална българска мотика не е останала от онова време ти искаш календар да ти представим. Я се опомни малко.....
Това не е отговор! Помисли само!
ВладПомак

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 25 ное 2009, 13:06

Дали може някой да даде повече подробности - къде е намерен тоя календар, ако не е тук в България защо се нарича "Български", има ли публикации други по него и къде и т.н. и пр. всякаква точна информация. И ако може без препратки към Балхара, Согдиана, Тохария или древен Китай.
Влад искаш Оригинални документи!
Ето в тази тема има показани Оригинални документи!
viewtopic.php?f=16&t=41&start=60
Но когато има оригинални документи някак си учените не искат да ги коментират.
И естествено стигаме до връзката оригинални документи – интерпретация – политика!
Никола Гигов откри в Родопите шест каменни плочи с писменост. Тези плочи ги е видял лично Ал.Фол, за тях знае и Валерия Фол … НО коментар нямааа!
Защо? Виж прекрасния отговор на Сарадива ето тук!
viewtopic.php?f=16&t=41&start=60
Ето ти оригинални документи, но неудобни документи защото рушат изградените днес на базата на историята политически доктрини.
Така, че Влад и оригиналните документи не вършат работа в отстояването на историческата истина … за съжаление.
Най важно е хората да знаят за тях, да знаят за истината!

Rimisark
Регистриран: 13 сеп 2009, 22:21

Непрочетено мнение от Rimisark » 03 дек 2009, 22:11

Здравейте! Ето от тук аз започнах с Българският Календар - http://www.svetogled.hit.bg/1_2.htm
Дано успея , та и от мен да има нещо ново ... :)
Останете със здраве! :IP

kulian blagar
Регистриран: 03 авг 2009, 23:41

Непрочетено мнение от kulian blagar » 05 дек 2009, 00:31

Влад искаш Оригинални документи - къде е намерен тоя календар, ако не е тук в България защо се нарича "Български"!
Ето в тази тема има показани Оригинални документи без препратки към Балхара, Согдиана, Тохария или древен Китай!
Разгледай двете „СЛЪНЧИЦА” много добре! Преброй колко „листенца” имат слънчицата!

Всичко това ти е много познато, нали?

С поздрав: Кулиян Блъгар
Прикачени файлове
Doc1.doc
(89 KиБ) Свален 358 пъти

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 06 дек 2009, 21:43

Здрасти, kulian blagar.
По мое скромно мнение твоята насока на мислене е в правилна посока.

Сетих се, че преди няколко години бях снимал тракийско огнище /учените го наричат есхара/, което много ми напомни на нашия календар. Виж го на снимката какво представлява. На втората снимка съм увеличил средата на есхарата, за да се види още по-добре центърът слънце и лъчите, които се разпростират от него.
PDVD_001.BMP
PDVD_001.BMP (1012.55 KиБ) Видяна 4943 пъти
PDVD_004.BMP
PDVD_004.BMP (1012.55 KиБ) Видяна 4937 пъти
Само да вметна, че нашите учени са датирали това тракийско жреческо огнище от 3 в.пр.Хр.!?! :roll: /добре е, че вече сме чели Чудомир и неговия разказ за бай Марин.../ :D

А сега виж тази плоча, която е снимана в стария град на древните българи Самарканд. Поразителна е приликата с тракийското огнище, нали?
DSC07974.JPG
Р.Ч.

Отговори