Джагфар Тарихи

Позната и непозната...
g.kurov
Регистриран: 08 яну 2013, 12:53

Джагфар Тарихи

Непрочетено мнение от g.kurov » 08 фев 2013, 20:16

Четете "Джагфар тарих" и ще разберете от кога се употребява етнонима булгар и какво означава. Много учени отхвърлиха този извор и го нарекоха фалшификат. Информацията посочена в този извор не противоречи на нито един латински или гръцки извор, а ги допълва, колкото по скоро се вкара в научно обръщение е добре за нас българите. Вече руски историци приемат за автентичен този извор и го вкарват в обръщение. За мен "Джагфар тарих" е оригинален извор. Ернах или Ирник, сина на Атила налага чисто административно етнонима Булгар, " да се запази името на предците ни", това е втората половина на 5 век. целта му е ясно да се разграничи територията и народа които управлява след като се разпада империята на баща му и започва гражданска воина между господстващите прослойки. Преди това няма никъде в изворите Булгар, всичко друго е съвпадение. Именно от това че се въвежда нов етноним, хрониците почват да се бъркат и да наричат народа ни с различни имена. Булгар са политическите и военните наследници на част от хуните, аристократическия и военен елит, след като се появява Булгар престават хрониците да употребяват Хуни. Съжалявам, но бул няма нищо общо с бик. Бул има общо с Булка, Буля. Това е гатанката. Успех!!!

Volna
Регистриран: 25 ное 2010, 17:29

Re: Религията на българите и произходът на тяхното име

Непрочетено мнение от Volna » 08 фев 2013, 20:44

"Джагфар тарих" твърди, че българите са тюрки, няма как да се доверя на такъв "източник" за историческа информация.
Въз основа на това твърдение в момента в Татарстан (част от Руската федерация), тече промиване на мозъците на хората, запазили българско самосъзнание чрез разпространение на идеята, че българите са тюрки, а видиш ли - тюрки е приначено название на турци, и значи няма нищо лошо Турция и България да са едно. И всичко това съпроводено с яростна съпротива против това, че Дунавска България е била 500 година под Турско робство. Нямало било такова нещо, добре че били турците, защото донесли били прогреса по нашите земи.
Толкова за "Джагфар тарих".
101-та войводкa!

иво
Регистриран: 27 ное 2012, 20:45

Непрочетено мнение от иво » 08 фев 2013, 20:59

g.kurov написа:
Много учени отхвърлиха този извор и го нарекоха фалшификат.
Ами такъв е – фалшификат . А щом е такъв и ти го знаеш тогава що ни го натрисаш……… :lol:
Съжалявам, но бул няма нищо общо с бик. Бул има общо с Булка, Буля. Това е гатанката
Е па щом ще си играем на гатанки да ти дам и аз една :arrow: Бул има общо с Булпача, Булшит и на баба Белото Було.
Ха сега ми реши ребуса………… :w00t:

kulian blagar
Регистриран: 03 авг 2009, 23:41

Непрочетено мнение от kulian blagar » 08 фев 2013, 22:07

Volna НИКЪДЕ в "Джагфар тарихи" не се твърди, че българите са тюрки!
Това са интерпретации на съвременните изследователи.

«Началото на нашите начала е в племената СИНД и ИМЕН…
…а Българите ДОЙДОХА от земите дето са ГОЛЕМИЯ и МАЛКИЯ РУМ… (Балканския полуостров и Мала Азия)»

Иво, "Джагфар тарихи" наистина е много сполучлив „фалшификат”.

Кулиян Блъгар

иво

Непрочетено мнение от иво » 09 фев 2013, 11:03

Е не бива така Кулиане. :D Ако искаш отваряй нова тема и в нея да разчепкаме автентичността на "Джагфар тарихи".. тъкмо ще видим този ръкопис колко е „фалшификат” според тебе. Няма проблем..........
И за да те надъхам :) ти предлагам да помислиш върху подчертаното от "Джагфар тарихи":
„“… А в “Хон китабъ” на сеид Гали се съдържа следното известние на Шамс Тебир за произхода на народа на българите: преди 33 хиляди години предците на хоните - именците обитавали в Големи и Малки Рум, а народът на синдийците - по бреговете на Идел, наричана тогава Ура… След известно време дружествената общност на синдийците се разцепила на синдийци-ура и синдийци-мурдаси, които започнали да враждуват помежду си. Отначало надделели ура и започнали да господствуват… След известно време тюрките нападнали урците, но претърпели поръжение…“

Айде да ми обясниш от свещения текст КАК така от 33 000 години (тоест 31 000 години преди Христа) изведнъж четем за тюрки, за които всеки лаик знае че се появяват на историческата сцена едва през… 6 век СЛЕД Христа?
Как стават тези работи не мога да си обясня…… както чета за българи от преди 33 000 години и изведнъж хоп в 6 век след Христа при тюрките. Брех...... :lol: Ами българите на Балканите от 4 век какво ще ги правим.............
И ко са правели българите през този период що не пише в „Джагфар тарихи“? Ама да не задълбавам че........... отиде се не видя

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 09 фев 2013, 11:56

g.kurov написа:Съжалявам, но бул няма нищо общо с бик.
Bulz / Buls на арменски е бик.
А те са били съседи на българите, по времето когато спират да се наричат оногундури и кутригури и стават българи.
Така, че има общо и значи бик.
Отделно самите българи създават държавата си точно там където е живяло племето на биковете.
Таурите, Таврите, както има казваме сега.

g.kurov

Непрочетено мнение от g.kurov » 10 фев 2013, 14:48

Има неща в официалната история които са генерално сбъркани. Това е терминат "тюрк" като обобщаващо понятие и интерпретациите, които се правят с него. Не може булгар да произлиза от тюрк, след като тюрк се появява на историческата сцена много по-късно, точно обратното тюрк произлиза от булгар и сега се опитват пантюрките да ни крадат историята, владетелите ни. Които твърди , че в "Джагфар тарих" пише че булгар са тюрк, значи не е чел този извор. За това ви го качвам тук, но за съжаление нямам български текст, текста е на руски, в нета има и английски вариант. В "Шан къзъ дастан" много ясно е дадена генеалогията и връзката между булгар и тюрк, как лошият син тюрк се опълчва срещу баща си и роднините си булгар. В Джагфар може да прочетете за "бичите хора", а когато се употребява терминът Туран и Турун, се има предвид областта Македония на Балканите и няма нищо общо с Тюрк. А воините на Александър Македондски са наречени туранци, а не тюрки. Туранци=бичи хора.
В академичните среди в БГ не е познат един уникален учен Otto J.Maenchen-Helfen, аз съм завършил археология в СУ, преподавателите и до сега не го пускат в научен оборот, няма нищо преведено на български, нито има нещо в нашите библиотеки за съжаление. Аз си поръчах от Щатите неговия основен труд, " The world of the Huns ", надявам се че няма да бъде обявен за фалшификат от нашите учени. Препоръчвам на всеки които се интересува от история да прочете тази книга. Тя само допълва и разширява инфото което ни дава Джагфар, латинските, гръцките и нашите собствени извори. Качвам сканирани кориците и само съдържанието. Не играя на гатанки, достигнал съм до изводи, които мисля да изложа в текст и да го публикувам, тук споделям с вас неща които са широко достъпни и смятам че са в правилната посока.
Прикачени файлове
Jagfar.zip
(178.24 KиБ) Свален 352 пъти
Otto J.Maenchen-Helfen The World of the Huns.pdf
(3.55 MиБ) Свален 224 пъти

иво

Непрочетено мнение от иво » 10 фев 2013, 19:31

Киров, постовете ти от километри ми миришат на манипулация. Първо Джагфар тарих има превод на български и който иска много лесно може да го намери в нета. И затова не ми пробутвай никакви руски преводи. Панимайш................ ;)]
g.kurov написа:
точно обратното тюрк произлиза от булгар и сега се опитват пантюрките да ни крадат историята, владетелите ни.
Хайде първо уточни къде са живели тези владетели – на Балканите или в Азия?????????? ;)]

Тъй като гледам че темата за Бал и бика рискува да се забатачи с тюркските глупости нека Админа отвори нова тема и да вадим сабите................ В нея ще си говорим Джагфар тарих и написаното в него за Идел, Тангра и езичниците дето наричали своя бог “Йяма” или “Гима”.......... и за жреца дето му казвали “Джам” или “Шам”............ :lol:

И за не си пишем ей така за спорта ето линк към Джагфар тарихи на български..за да могат хората да видят за какви върховни глупости става въпрос
http://tangrabg.files.wordpress.com/201 ... gfarbg.pdf

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 11 фев 2013, 09:40

Здравей g.kurov!

Ако искаш отвори нова тема за Джагфар тарихи и булгарите на Волга,
а в тази тема нека да коментираме религията на българите и произходът на тяхното име
тук на Балканите от делтата на Дунав до Адриатика и от Мала Азия до Панония.
Щом си археолог от СУ давай наши артефакти за религията на българите и извори за старобългарското
езичество и бога на българите.

Поздрави!

g.kurov

Re: Джагфар Тарихи

Непрочетено мнение от g.kurov » 11 фев 2013, 20:58

Иво никого не искам да манипулирам. Линка които даваш съдържа само малка част от Джагфар тарих. Аз целия текст на български нямам и в нета не съм го намирал. Мой познат ми каза, че имало на хартия издание на български, но дали е целия текс не знам.
Нямам желание да споря с никого, нито да налагам мнението си или да излагам тезите си тук. Споделям широко достъпна информация, които иска да чете. Фамилията ми е Куров.

Отговори