Знакът ІYІ

Позната и непозната...
solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Re: Знакът ІYІ

Непрочетено мнение от solinvictus » 07 авг 2011, 00:42

time написа:
solinvictus написа: Така нареченото "капище" - капене на кръвта на бика(жертвата) ,това е КИБЕЛА .
Защо мислиш така, solinvictus?
Първото жертвоприношение е описано в чест на Кибела ,а не ,че започва от Нея!
За да свържем нещата трябва да се снабдим с достатъчно артефакти от онова време без да са ги пипали грцки,латински или йезуитски ръчички!
И ето тука се показва монети от онова време(тезата ,че тогава също имало фалшификати и точно тия които ни интересуват са "може би") е малко куха!

Какви са тези артефакти: руини от храмове,монети и надписи ,които не са счупени на камъни за да направят релсов път!
Така наречените езически "капища" (тенгриянски) как ги обясняват официЯлните с много фантазии и предположения.
Мога да почна да ти копирам храмове на Митра (руини и запазени) каква им строителната схема и ранни "базилики" когато все още ристянството не е така богато(не са прайли все още походи на крадене) та тези храмове са идентични!
Липсата на такива в Алтай,Памир поражда всекакви фантастични безмислици които ни закачат!
Понеже сме били номади и сме ползвали поляните и откритото небе за нашите вервания!

А и има нещо което силно противоречи на монголските простотии AULA=Аул ,от това по близко здраве му кажи!А папагалите казват че имало монголски или киргизки(златарски) аналог и ... ммене изобщо не ме интересува какви им са монголските обичаи и ритуали!
Само един овчароф ги знае!

та директно на въпроса ти :
Защо мисля така ? - аналогиите на култовете и РТ ...нещата си идват на местата!
поздрави
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 07 авг 2011, 09:59

За да свържем нещата трябва да се снабдим с достатъчно артефакти от онова време без да са ги пипали грцки,латински или йезуитски ръчички!

Аз имам такива.
Ще отворя тема за Митра. Трябва да подредим нещата…
Р.Ч.

solinvictus
Регистриран: 17 юли 2011, 21:28

Непрочетено мнение от solinvictus » 07 авг 2011, 12:14

sum написа:Ще отворя тема за Митра. Трябва да подредим нещата…
Да точно !Аз малко съм се разпилял!

Изображение

Поздрави!
'He who will not eat of my body and drink of my blood, so that he will be made one with me and I with him, the same shall not know salvation....'

tantan
Регистриран: 02 сеп 2009, 23:50

Непрочетено мнение от tantan » 09 сеп 2011, 22:44

Изображение

Според мен това може да е и Пролетното равноденствие.
Ето и още един артефакт с подобен знак -

Изображение

Двете по къси странични черти са пътищата на Слънцето по време на Лятното и Зимното слънцестоене, а средната е на Пролетното равноденствие -
Изображение

Като имаме предвид и Сурвакницата която е символ на едногодишен период от Пролетно равноденствие до следващото такова -
http://www.ivanstamenov.com/2007/08/390/

volkar
Регистриран: 11 юли 2011, 10:40

Непрочетено мнение от volkar » 09 авг 2012, 11:39

Хайде сега да поумуваме върху един от трите кръста в двореца Балчик .Кръстовете са събирани от румънската царица Елена незнайно от къде най вероятно от Добруджа и съседна Румъния. Знакът който коментираме е изобразен на един от кръстовете,останалите са изписани на старобългарски и не знам дали някога са проучвани подробно от историците ,ако не са имат много малко време защото вече са полуизтрити.
Прикачени файлове
DSC00862.JPG
DSC00867.JPG
DSC00866.JPG
DSC00865.JPG

volkar
Регистриран: 11 юли 2011, 10:40

Непрочетено мнение от volkar » 09 авг 2012, 17:44

Пардон царицата е Мария

g.kurov
Регистриран: 08 яну 2013, 12:53

Непрочетено мнение от g.kurov » 10 яну 2013, 17:12

С интерес прочетох всичко написано за знака. Отговора от години е в главата ми. Кулиан Блъгар е брилянтен в обяснението, само бих могъл да го допълня с още инфо. Това е мистичен знак на посвещението, който се среща по цяла Евразия и в различни епохи. Най-добре е описан и му е дадено име от индусите Shiva linga. Когато ние го изписваме на една равнина всъщност му даваме напречния разрез. А индусите предпочитат в храмовете си да го представят в триизмерна форма - стилизиран фалос проникнал във вагина, не винаги но в много случай има изправена кобра, това със змията го знаете какво е- пробудената Змииска енергия/Кундалини .
Това е схемата коята обяснява значението му, качил съм я и като файл.
http://www.aboutkrishna.com/files/shivalinga.jpg
А тук на видео материал се дава още обяснение.
http://www.youtube.com/watch?v=Gll_F6yly5U
И допълнение към поста за двуликият бог Янус, определено има връзка със знака, тьй кото се слива мъжкото с женското, плюса с минуса, Ян и Ин, и се създава нещо...... Едното лице на Янус е мъжко, другото женско, ако трябва да определим пола му по нашите разбирания той е хермафродит. По същия начин индусите пресъздават Шива на статуетки или като образи, едната половина на тялото е мъжка, другата женска. Следователно на Запад Шива е наречен Янус.
shivalinga.jpg

Колко прав е Миротворец, като е написал, че Булгар не е етнос. Носителите на знака са кшатрии- войни/жреци и с приемането на монотейстичните религии това знание се унищожава, някой приемат християнството като нас Дунавските булгар под силата на меча или са избити от своите братя, други исляма по същия начин. И след това булгар става етноним. Оцелелите създават мистичното учение на богомилите или известни на запад, като катарите- пречистените. Колко тъжна история, загубили сме най-ценното което сме имали поради глупостта на Борис-Михаил, аз го наричам Отстъпника, за това от тогава Булгар се стопява като територия на политическа влияние и население. Явно сме обречени да изчезнем, поради греховете на предците си.

сергей
Регистриран: 06 юни 2018, 17:07

Непрочетено мнение от сергей » 05 сеп 2018, 17:00

За първи път виждам знака и то в такова количество - на пода на "езически храм" във Велики Преслав. Има следи от тези, които са разбивали всяка една от плочките.
2018-09-05 11.50.55.png
2018-09-05 11.52.11.png
2018-09-05 11.53.26.png
2018-09-05 11.55.25.png
сергей

Отговори