БИБЛИЯТА - Смешното и Тъжното

Всичко останало можете да обсъждате тук.
sum

БИБЛИЯТА - Смешното и Тъжното

Непрочетено мнение от sum » 06 фев 2009, 11:56

Библията е сбор от около шестдесет и шест различни книги, написани на два или вероятно три континента. Издадена е основно на три различни езика, през период от близо 1500 години. За нея са „работели” повече от 45 автора, упражняващи какви ли не професии.
Ще изведа по-долу много малко от невероятните манипулативни текстове /без коментар от моя страна/, които все още държат хорските умове в глупост, страх и подчинение!

Библията ни казва, че всички ние сме съгрешили и така сме се отделили от Бога!!! (Еклисиаст 7:20; Римляни 3:23).

Има един стих от Евангелието, който казва: „Никой не познава Отца както Сина и никой не познава Сина както Отца.“ В друг стих е казано: „Никой не може да отиде при Отца, ако Синът не го е приел.“

“Бог е сътворил човека като животно, получило повелята да стане Бог” – това са точните думи на св. Василий Велики, на които се позовава и св. Григорий Богослов.

„Бог не е създал смъртта” - казва книгата Премъдрост Соломонова (Прем. Сол. 1:13).

При Вехтия завет Бог е провъзгласен за „жалостив и милосърд, дълготърпелив, който изобилва с милост и с вярност” (Изход 34:6; Числа 14:18; Второзаконие 4:31; Неемия 9:17; Псалом 86:5; Псалом 86:15; Псалом 108:4; Псалом 145:8; Йоил 2:13).
А при Новия завет Божията благост и милост са изявени в по-голяма крайност, и тя е, че „Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот” (Йоан 3:16)

Евреи12:6 ни казва: „Защото Господ наказва този, когото люби, и бие всеки син, когото приема”.

ntsk

Re: БИБЛИЯТА - Смешното и Тъжното

Непрочетено мнение от ntsk » 06 фев 2009, 14:15

Според мен събраното в Библията цели да представи света само в два цвята - БЯЛО и ЧЕРНО.
Някой иска хората да виждат само това - белия и черния цвят.
Ами другите цветове?
Това е манипулацията върху човешкия ум - след време съзнанието ограничава себе си в така създадения черно-бял свят и се страхува да напусне неговите граници. Всички цветове започват да се възприемат като тъмни или светли, т.е. само като нюанси на бялото и черното. Така ние се разделяме на два отбора - Добрите и Лошите.
Едните правят "добро", а другите вършат "зло". Обаче кое е добро или зло за едните и кое за другите???

Що за истина е това?
Умовете на хората още от детството се напасват на тези рамки и "очите" след време спират да възприемат безбройните цветове и красотата на истинския свят.
Така започват да робуват на този дуален модел, в който те са овцата, а друг е овчаря. И губейки контрола от своите "ръце", от господари стават роби...
ИСТИНАТА е, че свободния избор не се състои в това да избираме само между черното и бялото. Едните отиват в Ада, другите отиват в Рая, а така властва СТРАХЪТ... ТОВА Е НИКАКВА ВЪЗМОЖНОСТ! Това не е свободен избор!
Стигналите дотук трябва да знаят, че те отдавна са изгубили своята свобода в избора, защото контрола е вече в чужди ръце...

cocolino
Регистриран: 02 фев 2009, 15:08

Непрочетено мнение от cocolino » 10 фев 2009, 21:07

Благодаря ви,че повдигнахте въпроса за прословутия Байбъл.Ще се радвам,ако Sum разнищи подробно основните въпросителни и противоречия свързани с тази книжка.На мен винаги ми е било интересно,защо разни евангелиси,адвентисти и т.н така яростно,нападат инакомислещите обявявайки ги за грешници и богохулници.Може би все пак в това произведение има някакъв магнетизъм и истина .Я кажи ми облаче ли бяло........ :lol:

sum

Непрочетено мнение от sum » 11 фев 2009, 10:06

Здравей, cocolino.

Да „разнищя подробно основните въпросителни и противоречия в Библията” е много силно казано… Много имперски ми звучи това изречение… Нямам намерение да събарям империи и да градя нови. /опазил ме Господ/ :P

Коренът на манипулацията /заложен в Библията/ тръгва от така наречените евангелисти Матей, Марко, Лука и Йоан. Важно е да се разбере, че тези хора нямат нищо общо с Исусовите ученици, които по едно не-случайно съвпадение носят същите имена. Така в хората и до ден днешен е останала представа, че това са негови ученици /на Исус/, което всъщност не е вярно.

…Облачето попитало: „от де идеш, досега къде-е-е си ми летяло..”

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 11 фев 2009, 14:28

Цитат от Библията:
8. Синовете на Ной
А излезлите от ковчега Ноеви синове бяха Сим, Хам и Яфет; а Хам беше баща на Ханаан.
19. Тези трима бяха Ноеви синове; и от тях бе населена цялата земя.
20. В това време Ной започна да работи земята и насади лозе.
21. И като пи от виното, опи се и се разголи в шатрата си.
22. Хам, Ханаановият баща, видя голотата на баща си и каза на двамата си братя отвън.
23. А Сим и Яфет взеха една дреха и като я сложиха двамата на раменете си, пристъпиха заднишком и покриха голотата на баща си; лицата им гледаха назад и не видяха бащината си голота.
24. Когато Ной изтрезня от виното си и научи за онова, което му беше направил по-младият му син, каза:
25. Проклет да е Ханаан;
слуга на слуги ще бъде на братята си.
26. Каза още:
Благословен Господ, Симовият Бог;
и Ханаан да му бъде слуга.
27. Бог да разшири Яфет.
Да се засели в шатрите на Сим;
и Ханаан да им бъде слуга.
В горния текст ми направиха впечатление едно несъответствие!
Хам е втория син на Ной. Хам вижда баща си гол. След това идва текста:
24. Когато Ной изтрезня от виното си и научи за онова, което му беше направил по-младият му син, каза:
25. Проклет да е Ханаан;
слуга на слуги ще бъде на братята си.
26. Каза още:
Благословен Господ, Симовият Бог;
и Ханаан да му бъде слуга.
27. Бог да разшири Яфет.
Да се засели в шатрите на Сим;
и Ханаан да им бъде слуга.

От цитирания текст излиза, че Ной проклина внука си Ханаан вместо сина си Хам, който го е видял гол. А по смисъла на текста, проклятието е Хам да е слуга на братята си Сим и Яфет, заради своята постъпка. Но от записания текст в случая излиза, че Ханаан е слуга на чичовците си!
Другият интересен момент в посочения текст е, че прародителя Ной проклина сина си!
Още в началото тази свещена книга започва ….с проклятие, и първото за което се сещам е насаждане на …СТРАХ!
:shock:
Между другото, нещо свързано с цитирания текст, помните ли израза употребяван в разговорния български език:
„Какво ме гледаш като Хам-ав” :idea:

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 13 фев 2009, 12:03

ПЕТА КНИГА МОИСЕЕВА – ВТОРОЗАКОНИЕ, 7-21
[5:8] Не си прави кумир и никакво изображение на това, що е на небето горе, и що е на земята долу, и що е във водите под земята, [5:9] не им се кланяй и не им служи; защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който, за греха на бащите, наказвам до трето и четвърто поколение децата, които Ме мразят, [5:10] и Който показвам милост до хиляди поколения към ония, които Ме обичат и пазят Моите заповеди
Винаги ме е учудвало прекланянето пред икони, което е в пълно противоречие с написаното в библията.

Относно втората част на текста... и това ако не е заплаха?

иво

Непрочетено мнение от иво » 13 фев 2009, 15:33

Тоя Ной ме шашна… Не стига че се напива до безпамет ами на всичкото отгоре проклина сина и внука си……… Напил си се напил си се , що не си лягаш тогава? :mrgreen:
Иначе благи думи казва – „Благословен Господ”.
Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който, за греха на бащите, наказвам до трето и четвърто поколение децата, които Ме мразят, [5:10]
Значи трето и четвърто поколение… Ако човек живее 50-60 години то излиза , че божието наказание ще важи за родата за около 150-200 години. :o
Ако дотогава хората не са се научили да го обичат а продължават да го мразят ,то карантинния период продължава за още 200 години. :o :o
И така докато не се научат да го обичат. Това е власт и не виждам избор за хората.
Абе пълна идиотщина……….. :mrgreen: :twisted: :mrgreen:

time
Регистриран: 22 дек 2008, 19:48

Непрочетено мнение от time » 14 фев 2009, 13:41

Здравейте, чудех се за коя тема е следващия коментар, но понеже ще цитрам библията го пускам тук.
Битие 6 глава
13 И рече Бог на Ноя: Краят на всяка твар се предвижда от Мене, защото земята се изпълни с насилие чрез тях; затова, ето, ще ги изтребя заедно със земята.

14 Направи си ковчег от гоферово дърво; стаи да направиш в ковчега; и да го измажеш отвътре и отвън със смола.

15 Направи го така: дължината на ковчега да бъде триста лакти, широчината му петдесет лакти, а височината му тридесет лакти.

16 Прозорец направи на ковчега, като изкараш ковчега без един лакът до върха, а вратата на ковчега постави отстрана; направи го с долен, среден и горен етаж.

17 И, ето, Аз ще докарам на земята потоп от вода, за да изтребя под небето всяка твар, която има в себе си жизнено дихание; всичко що се намира на земята ще измре.

18 Но с тебе ще поставя завета Си; и ще влезеш в ковчега ти, синовете ти, жена ти и снахите ти с тебе.

Вече стана ясно, че след потопа са се спасили много хора от коренното население на Балканите, които след това започват да се разселват.
Така че, защо изобщо му е трябвало на Ной да си прави ковчег?

Друго...Вече проследихме във форума, че от синовете на Ной тръгва властта, с която Тир ( синът на Яфет) управлява на Балканите и не само...
Сякаш след Ной нещата много се променят ( в отрицателна посока)...
Малко по малко фундаменталното Познание на коренното население се забравя... за да стигнем до днес, когато няма нищо останало.
Сега определяме времевите периоди на "преди Ной" и "след Ной".

Задавам си въпроса, в такъв случай кой точно Бог е говорил на Ной - Шива, Брахман, Вишну... или някой друг?
Малко прилича на историята с Моисей...

Който и да е, ако целта му е била да заличи всичко, определено е успял! /...е почти всичко 8-) /

Затова сега всички се ровим в праха на годините, за да открием частиците истина за себе си...
За което специални благодарности на sum и всички участници във форума!!!

AiKi
Регистриран: 29 дек 2008, 03:34

Непрочетено мнение от AiKi » 20 фев 2009, 04:31

За пиянството и голотата на Ной...
Не виждам Хам какво е нарушил. Присмял се или се е повеселил на чужд гръб. НЕ, той казал на братята си. Бащата проклина сина заради бащина неадекватност. А славния Бог де го да въздаде правда? Или е толкова изкусен, че чрез постъпката(клетвата) на бащата наказва поколението му заради пиянството? Да допуснем, но сгрешилият ли е най-подходящ инструмент за изпълнение на божието наказание? Божи работи...
Сиреч, от Ной тръгва "Не вижда гредата в своето око а треската в чуждото."
А бога описан в Книгата, вече се чудя да му се смея или да го съжалявам. Той май е Бог-а на лъжата. Доста често се изказва неподготвен, измята се от думите си и откровено послъгва.
пример:
17 И, ето, Аз ще докарам на земята потоп от вода, за да изтребя под небето всяка твар, която има в себе си жизнено дихание; всичко що се намира на земята ще измре.
И не го е сторил ... все още. Водата ли не му стигнала или от Господното ВиК му врътнали кранчето?
Стига съм богохулствал за да не пиша обяснения после в отвъдното. :)
А Библията е много пипана и от много пипната. Сценариста слага в джоба си всичките си земни и неземни колеги. Май обаче е недовиждал нещо. Много пропуски и противоречия.
„Когато човек поиска да постигне нещо, то той винаги намира начин, в противен случай търси причина.”

cocolino
Регистриран: 02 фев 2009, 15:08

Непрочетено мнение от cocolino » 20 фев 2009, 16:15

Интересно,как така Моисей поведе точно юдеите,давайки им юдаизма.Исус и Мохамед се възнесоха точно пък в свещенния им град в тяхната земя.И как пък се случи,че точно това са водещите религии в момента.Защо ли Китай нападна и унищожи най-големия център на Будизма-Тибет ,сривайки 2500 манастира и избивайки стотици хиляди монаси.Всъщност кой през последния век поддържаше и финансираше атеистките комунистически режими.Май ще да са братовчедите на бат' МО ,дето написаха и Талмуда и Библията и Корана,че за разнообразие и Комунизъм си построиха :roll: ,така ли е другари :?: :?: :?: :lol:

Отговори