Въпроси

Всичко останало можете да обсъждате тук.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Въпроси

Непрочетено мнение от alex » 06 мар 2014, 11:43

влиянието на самскарите и закона причина-следвствие VS будност?

Самаскарите правят съзнанието обусловено а не несъзнателно :idea:

alex

Непрочетено мнение от alex » 19 авг 2014, 21:11

Има ли някъде отговорени вупросите от втората книга:
Защо Вай-гите не напуснат телата си, и къде могат да отидат ако напуснат телата си ?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 20 авг 2014, 21:57

Не, няма. :)

Vanilla
Регистриран: 23 юли 2014, 20:41

Непрочетено мнение от Vanilla » 09 сеп 2014, 01:24

Здравейте!
Вълнува ме следното: чистенето на ТЕ и ума от модификации и боклуци с помощта на Бал може ли да повлияе негативно на деца, ако са в близост (подобно на чистенето на самскарите)?

alex

Непрочетено мнение от alex » 18 сеп 2014, 17:30

От форума и книгите има ли образували се съзнания?

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 19 сеп 2014, 11:39

Vanilla:
Вълнува ме следното: чистенето на ТЕ и ума от модификации и боклуци с помощта на Бал може ли да повлияе негативно на деца, ако са в близост (подобно на чистенето на самскарите)?
Има такава вероятност. При чистенето винаги е добре да се помни, че това, което се разгражда от модификациите на Ума (както и от самскарите), е под формата на вълни. Тези вълни се разпростират около нас и могат буквално да влязат в контакт с други хора.
Alex:
От форума и книгите има ли образували се съзнания?
Не, аз не позволявам такова да се образува такова „нещо” в пространството. :)

alex

Непрочетено мнение от alex » 19 сеп 2014, 14:31

Тогава каква е причината, когато търся нещо което ме интересува често да го намирам в съвсем различна тема, в която просто се вметва нещо странично (и точно вметването съм търсил). Някои хора споделиха същото. Предполагам е просто интуиция ::thinking::

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 19 сеп 2014, 14:34

Просто във всеки пост има по нещо полезно, което препокрива или допълва знанието за Познанието, какво чудно има, Alex.
Преживяванията разкриват действителността

alex

Непрочетено мнение от alex » 19 сеп 2014, 14:58

Говоря за нещи конкретно което съм търсил. В форума има стотици теми и хиляди постове, и примерно влизаш да разглеждаш някаква напълно странична тема от това над което си си блъскал главата няколко дни, но намираш един случаен пост който точно засяга точно този проблем. Няма нищо ненормално нали :D
---
Не позволяваш, защото би станало само Ум, тоест от ТЕ нали?

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 19 сеп 2014, 15:21

Принципно на обусловеният /а и на не толкова обусловеният/ му трябва дадено време за да погледна на старата информация с "нови" очи, интуиция ли се нарича, или друго няма значение, но факт е, че така се получава. Понякога просто, нещо ни води към това, което искаме да намерим. По някакъв начин, винаги октриване или "създавеме" това, което искаме да намерим, това е. Сега как точно става и детайлите, имат ли значение. А и както sum, често казвам, като му дойде времето сам ще разбереш. Иначе форума, се претрупва с излишна информация, която пък обърква новите търсещи, и така по-трудно може да се отсее "житото от плявата", заради излишни детайли. Най-прекият процес към отговорите в мен, според мен е, чистене на самкари, четене и безстрастно наблюдение, и пак наново.
Преживяванията разкриват действителността

Отговори