Въпроси

Всичко останало можете да обсъждате тук.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Въпроси

Непрочетено мнение от alex » 16 ное 2012, 16:54

Важен е самоконтрола през будността.
Странно, сутринта точно за това изневиделица почнах да мисля :?
А книгата я видях днес.

miromiv, не знам, още не съм запознат много добре с книгите на Румен и форума, и не мога да ти кажа нищо смислено. Но за мен, поне това как аз го възприемам, само думите са различни. Едно и също е... Само човека е описал с подробности трансформацията която настъпва в него.

И един въпрос, мантрата "хамсах" може ли да се използва за изчистване на мислите, като направляваш външна прана да "облича" ума, вместо да ползваш прана от сърцето, която е преминала през самаскарната решетка, или пътищата на прана не позволяват подобно нещо? Или външната прана не е подходяща в това отношение?

:sunny:

mariika
Регистриран: 02 юли 2012, 17:15

Непрочетено мнение от mariika » 19 ное 2012, 21:32

Искам да питам, имам силна болка на върха на главата където е въртела от какво може да е и нормално ли е? Като, че е между конста и мозъка. Усещането не е приятенно. Всяка вечер медитирам и правя медитация.
Благодаря

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 19 ное 2012, 23:03

А можеше да споменеш и за какво медитира.
Че е нормално да имаш особени усещания при въртела-темето, да. Но какво стори за целта, е по-важното за отговорът от по-разбиращите (не от мен).
Предполагам, че за умствени боклуци си е нормално.

soti
Регистриран: 23 ное 2011, 19:10

Непрочетено мнение от soti » 26 ное 2012, 17:44

Ако все още имаш този симптом пробвай при медитация да си пускаш вълните.Не е задължително да е нещо лошо.На мен понякога ми настръхва косата на това място.Сякаш там има някакво движение.

http://dox.abv.bg/files/dw?a=1b50891682

GOESTOINFINITY
Регистриран: 09 ное 2009, 18:37

Непрочетено мнение от GOESTOINFINITY » 12 дек 2012, 22:32

Вие как чистите умствени боклуци?

Да кажа на мен какво ми е знанието по въпроса.

Умствените боклуци се намират в частите на ума, които са тридесет и три на брой. Натрупват се чрез всички емоции и мисли, които ни заливат в ежедневието и от това, с което ги облива решетката. Чистят се или като се обърнем към Брахман, или към Баал с молба да ни се изчистят умствените боклуци.

Правилно ли съм разбрал нещата или имам неточности/пропуски? Също така, самата медитация за чистене на боклуци как ви протича, ако може да споделите?

Благодаря

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 13 дек 2012, 08:51

При мен обикновена медитация с молба за чистене на умствените боклуци и модификации. От време на време и молба за чистене на програмите в ума и решетката.
Без да се старая да вниквам какви са тези боклуци и какво представляват.
Само, че скоро не съм медитирал.

alex

Непрочетено мнение от alex » 13 дек 2012, 09:54

Ако питате мен на интелекта няма какво да му чистите, май само в мисълта може да има нещо за чистене /е и егото, май като следствие от мисълта/.

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 13 дек 2012, 10:02

Напротив, alex! Точно интелекта е структурата, в която ТЕ обичайно залагат информационни боклуци, чрез чието въздействие се цели манипулация и контрол.
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

alex

Непрочетено мнение от alex » 13 дек 2012, 10:36

Представях си интелекта като интегрална схема, някаква платка, която детерминира в зависимост от това какво и се подаде от мисълта и от Шива.
Сега чета наново книгата ще го обсъдим пак по натам :)

Поздрави :sunny:

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 13 дек 2012, 12:05

Аз не се старая да си го представям и без това ще е грешна представа. Просто отправям молба за чистене на ума, не на част от него. И без това по никакъв начин не виждам нито ума нито някоя негова част. Мога да контролирам например мисълта, но не и да видя дали има нещо за чистене :)
А и ми се струва, че дори и някой да може да види какво има за чистене, ще е като при самскарите, по-добре да не се вижда.

Отговори