Въпроси

Всичко останало можете да обсъждате тук.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Въпроси свързани с медитацията

Непрочетено мнение от alex » 23 ное 2011, 16:52

Наскоро ми попаднаха няколко подобни снимки, на последни изображения заснети с инфрачервени телескопи.Сега едвам ги открих.
Не виждам нищо общо между Крешака и Звездния човек, за да говорим изобщо за някакви чакри.
То и аз не виждам, но както Румен скача да види звезния човек само по наподобяването слънчевата система на чакра, си мисля че и тук може да се направи подобна аналогия. Идентична е ...

Напарвих един модел за да се види по добре.
линк на снимката: http://newscenter.lbl.gov/news-releases ... s-quasars/
Поздрави :)
Прикачени файлове
Drawing1-Layout1.jpg
Drawing1-Layout1.jpg (9.33 KиБ) Видяна 2886 пъти
sloan-big-map.jpg

Jonathan
Регистриран: 02 мар 2009, 00:24

Непрочетено мнение от Jonathan » 23 ное 2011, 18:10

alex написа:Наскоро ми попаднаха няколко подобни снимки, на последни изображения заснети с инфрачервени телескопи.Сега едвам ги открих.
И как мислиш е възможно телескоп, който се намира вътре във Вселената, да я заснеме така както изглежда отвън?
Това са хипотези на днешните учени, които засега са част от научната фантастика. Според тази хипотеза вселената е резултат от експлозия в тази форма. Аз знам за още няколко такива - че вселената е с форма на поничка , паяжина и т.н.
То и аз не виждам, но както Румен скача да види звезния човек само по наподобяването слънчевата система на чакра, си мисля че и тук може да се направи подобна аналогия. Идентична е ...
А аз не виждам с какво е идентичен диполът енергия (чакра на биоенергетиците) с това , което се вижда на показаната от теб снимка. Ето как изглежда "дипол енергия" :
3.JPG
Всяко едно "завихряне" се състои от девет степени . В единия край е Ин, в другия Ян.

alex

Непрочетено мнение от alex » 23 ное 2011, 20:38

И как мислиш е възможно телескоп, който се намира вътре във Вселената, да я заснеме така както изглежда отвън?

Когато имаш разстоянията до всички точки от твойта точка и направления, можеш да построиш изображение.Това не е снимка а 3д изображение.
Това са хипотези на днешните учени, които засега са част от научната фантастика. Според тази хипотеза вселената е резултат от експлозия в тази форма.
Не съм съгласен, това е изображение, а това какъв е бил еволюта и защо е стигнала до там е хипотеза.
А аз не виждам с какво е идентичен диполът енергия (чакра на биоенергетиците) с това , което се вижда на показаната от теб снимка.
Сигурно защото са несъпоставими.
Всяко едно "завихряне" се състои от девет степени . В единия край е Ин, в другия Ян

и посоката на въртене определя дали е ин или ян, но спрямо кое ? Ако приемем че ст0 е отправна точка от едната страна ако е ян и другата ин те в пространството ще се въртят в еднакви посоки :)

Jonathan

Непрочетено мнение от Jonathan » 23 ное 2011, 22:02

alex написа: Когато имаш разстоянията до всички точки от твойта точка и направления, можеш да построиш изображение.Това не е снимка а 3д изображение.
Да, но учените могат да определят разстоянията само до видимите от тяхната позиция обекти. Т.е. 3D модела който са изградили важи единствено за видимата част от вселената :!: Останалата ("тъмната") част от модела още не са я картографирали.
Ще ти покажа едно интересно филмче по този въпрос. Не случайно се казва "Познатата ни Вселена". Там добре се вижда формата за която говориш и според мен не е чакра на биоенергетиците , а нещо по-различно :
http://www.youtube.com/watch?hl=bg&v=bXrXTx94aFg

Относно дипола енергия трябва да попрочетеш още малко. ;)]

alex

Re: Въпроси

Непрочетено мнение от alex » 23 ное 2011, 23:19

Това клипче мисля че е за друго изследване. Клипчето включва всичко, а това изображение е от квазари. Може да са самостойни излседвания или просто подбиране на точна информация от едно общо. Но в моята снимка се вижда че има нещо там където при клипчето няма. Което най-вероятно говори че е първото. ;)

За диполите енергия почти нищо незнам ...
Твоето мнение ако формата е като тази която аз начертах(наподобяваща чакра)?

alex

Непрочетено мнение от alex » 24 ное 2011, 12:16

Ето още едно изследване което може да ме подкрепи :)

http://www.dnes.bg/science/2011/07/08/v ... pal.123453

Jonathan

Непрочетено мнение от Jonathan » 24 ное 2011, 12:31

Значи какво имаме дотук.....
От една страна, както сам казваш, почти нищо не знаеш за диполите енергия , но от друга решаваш да сравняваш Вселената с един такъв дипол. Оттам нататък търсиш изследвания които "да те подкрепят".
Ми аз нямам какво да добавя.
Освен може би....практикувай повече, за да можеш някой ден лично да се увериш каква е формата на Вселената.
Успех.

makaveli
Регистриран: 31 дек 2010, 16:31

Непрочетено мнение от makaveli » 18 дек 2011, 13:41

Познавам хора които са имали бодежи/в сърцето си/ без да са знаели за практиката за самскарите...
Как става това/или не е свързано с самскарите?

miromiv
Регистриран: 27 ное 2011, 14:43

Непрочетено мнение от miromiv » 18 дек 2011, 13:58

makaveli бодежите в сърцето най-често се появяват при подрастващи и не са опасни. Аз като тинейджър имах такива и ми обясниха, че е нормално за тази възраст. Иначе питай Google там има повече обяснения. Понякога (а може би винаги) :PPP нещата си имат съвсем просто, в случая, медицинско, обяснение. :D

иво

Непрочетено мнение от иво » 18 дек 2011, 14:08

аз не съм имал никакви бодежи като хлапе или тинейджър :PPP и ся кво медицинско обяснение ще ми дадеш :?:
Ти май та усещам че търсиш под вола теле а..............

Отговори