Въпроси

Всичко останало можете да обсъждате тук.
galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Re: Въпроси

Непрочетено мнение от galia » 23 авг 2012, 22:34

Е, можеше само форума да разровиш и пак да стигнеш до бика *hihi*

vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Непрочетено мнение от vergildido » 23 авг 2012, 22:44

форума съм го ровил доста :) и знам че баал е изобразяван като бик но не и че има определен цвят.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 28 авг 2012, 22:30

Диабета, кармична болест ли е ?
Една позната са и намерили диабет.
Разказвала ми е, че имала хронично главоболие, което не са могли да определят от какво е. И когато не визмала нищо припадала :|

Дали не са я погнали гадове :?

Поздрави

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 31 авг 2012, 22:47

От известно време се питам, но мисля е време да попитам.
как се отграничават хората от времето на Адам и другите.
В смисъл децата се ражат от смесени бракове, и много прераждания като едни, после други. Но както се предават самскарите по рождение от родителите. Така се предават вероятно и другите две съзнания. Невярвам да се губят на някой ако единият родител е друг.
И е логично при дете да речем между двама такива, да не казвам и подобни от баби и т.н. се оказва, че на практика може би няма напълно чисти. Дори и от премъдрите може да се прероди в тяло от на Адам.
Тука нещо ми се губи и не разбирам. Излиза, че всички сме "еднакви" все пак.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 01 сеп 2012, 09:13

Miroki, цялото ти объркване идва от предположението ти, че "Така се предават вероятно и другите две съзнания.".
Не може по рождение да се предават формите на съзнание (ум, любов, самосъзнание). Те двете, заедно с ума, се развиват и проявяват в следствие на еволюцията на Съзнанието в материалния свят.
Т.е. естественотo Съзнание при раждане си идва като такова (естествено) заедно с другите две форми (в потенциал или в латентно състояние), без значение от кое поколение са и двамата му родители.
По рождение се предават само карма (самскари) от родителите и особеностите на материалното тяло. Останалото си го носим ние, в зависимост от това от кое поколение сме.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 01 сеп 2012, 10:26

Има логика, но пак остава въпросът, ако единият родител е от едното, а другият от другото поколение, какво става?
За толкова години е нормално да са омесени всички. А човекът, който се преражда дори и от премъдрите да е, като се прероди в тяло на дете с 2 ма родители от Адам и Ева, какво става с премъдрия?
Под латентно имаш в предвид, че всички имат 3 те центъра но двата са "спящи" и се събуждат при конкретният прероден в тялото ли?
Но пък това приравнява всички поколения, които и без това са омесени.

ntsk

Непрочетено мнение от ntsk » 01 сеп 2012, 10:41

Има логика, но пак остава въпросът, ако единият родител е от едното, а другият от другото поколение, какво става?
Нали това ти казвам. Това какви са родителите няма никакво значение. Когато прераждащия се в тялото е от поколението на Премъдрите, той се ражда като такъв, като в същото време носи самскарите на майка си и баща си, които са от другото поколение. Когато се ражда изкуствено съзнание - той си е само ум + самскари от родителите.
За толкова години е нормално да са омесени всички. А човекът, който се преражда дори и от премъдрите да е, като се прероди в тяло на дете с 2 ма родители от Адам и Ева, какво става с премъдрия?
Вече ти отговорих - пак си е Премъдър (нали е Атман с три форми на съзнание в себе си), просто носи някой и друг самскар от майка си и баща си.
Под латентно имаш в предвид, че всички имат 3 те центъра но двата са "спящи" и се събуждат при конкретният прероден в тялото ли?
Не, нямам предвид че всичките имат три центъра. Само естественото Съзнание, както вече написах, има три центъра. То се преражда носейки ги в себе си.
Прераждащите се изкуствени съзнания нямат три центъра.

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 01 сеп 2012, 10:51

Здравейте,

Основният въпрос на Мироки беше:
miroki написа:как се отграничават хората от времето на Адам и другите.
...или различими ли са едните от другите някак?
Ако правилно съм схванал.

Мисля, че в триизмерното материално състояние, възприемано от нас с очи, уши и т.н. не се различават външно. В други размерности, "гледани" по други начини може и да се намери някаква разлика, но за това е нужен "рентген" от най-висш тип.
Адам и неговите наследници са "оформени" от другите хора, по-рано съществували и омесването е започнало веднага с големи темпове! /Поне така съм разбрал нещата./
Чудя се, Мироки, как ще различиш дадена назаем душа от дарена такава? Требе да си "магесник". *wacko* Другия начин е "по делата да ги познаеш". Дали?

Ако можеш да "видиш" трите центъра има ли ги или не?????????? ::thinking::

Успех!
Честит Българин

vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Непрочетено мнение от vergildido » 01 сеп 2012, 15:22

Чудя се, Мироки, как ще различиш дадена назаем душа от дарена такава? Требе да си "магесник"
най -сигурния начин е да си атман.time беше писала някъде че след като е разградила втория пласт е почнала да вижда кои какъв е.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 01 сеп 2012, 17:34

ntsk написа: Нали това ти казвам. Това какви са родителите няма никакво значение. Когато прераждащия се в тялото е от поколението на Премъдрите, той се ражда като такъв, като в същото време носи самскарите на майка си и баща си, които са от другото поколение. Когато се ражда изкуствено съзнание - той си е само ум + самскари от родителите.
Сега те разбрах. ::up::
Значи горе-долу няма никакво значение, кой какъв би трябвало да се роди в зависимост от родителите, а важното е този който се преражда в детето какъв е. Не е като самскарите.
...

Всъщност точно това което Ntsk каза беше въпросът ми, а не дали се различават на външен вид и дали можем да ги различим.
Иначе и мен леко ме вълнува и този въпрос, но не и да знам другите какви са (нека са си какво то са си, стига да не ми пречат), но и аз си спомням, че една съфорумничка вече виждаше, кой какъв е.
Някой ден ще разбера за себе си, явно не трябва да знам сега.

Отговори