Въпроси

Всичко останало можете да обсъждате тук.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Въпроси

Непрочетено мнение от alex » 05 авг 2012, 15:15

Не, точно на събуждане. Преди още да си си отворил очите но си буден :)
Последна промяна от alex на 06 авг 2012, 11:47, променено общо 1 път.

miroki
Регистриран: 31 авг 2010, 14:11

Непрочетено мнение от miroki » 05 авг 2012, 17:20

Оф, аз тогава нямам шанс.
Събуждам се от часовник и бегом на работа.
Сега отпуската се опитах следобед да го правя, но пак не бе толкова успешно за мен.

alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Непрочетено мнение от alex » 06 авг 2012, 19:27

6 август - Преображение Господне!

Вярва се, че в нощта срещу Преображение, също както и на Богоявление, в небето се отваря Божията врата и на нея се показва самият Господ. Но тази врата може да я види само праведният човек. И каквото си поиска в този миг, Господ ще му го изпълни. Затова през нощта майките държат децата си будни, карат ги да гледат към небето - дано видят, когато се отворят небесните порти.
Още един ден, който е кандидат за Господния ден...

Има ли нещо специално в днешния ден, или Християнството е стъкмило поредната история, свързана със срещата на Исус с други съзнания в нещо повече?

vergildido
Регистриран: 08 сеп 2009, 22:35

Непрочетено мнение от vergildido » 21 авг 2012, 22:46

предната нощ сънувах интересен сън затова реших да го споделя,знам че по принцип не се коментират сънища но-
Бях застанал върху един голям скален къс и изведнъж се появи един огромен бял бик голям колкото микробус и почна да блъска парчето скала върху което бях застанал разруши първо полвината после и останалата част,като това не го възприемах като агресия към мен,не изпитах страх или някаква заплаха.когато разруши скалата под нея се показа нещо като голям каменен сифон в които имаше черна течност,помолих баал да я изчисти и тя се изпари.

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 23 авг 2012, 15:34

Здрасти, vergildido!
Не знам дали съм права, но ми се струва, че си изчистил някаква част от третия слой и утаена емоция по време на сън. А нищо чудно да не си сънувал в момента, след като си се сетил да се обърнеш към Бал за помощ. На мен често ми се случва нощем да преминавам от едното състояние в другото. Може така да е станало, а ти просто да не си го регистрирал.
В момента кой слой чистиш?

vergildido

Непрочетено мнение от vergildido » 23 авг 2012, 16:13

здравей галя,още се мъча с първия,но вече две зими атмана ми разгражда решетката от вътре.При мен бодежите продължават през цялата година.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 23 авг 2012, 16:48

А при мен най-тъпото е, че като мина в полусънно състояние си потискам мислите и забравям, че трябва да отправям молба към Брахман, или изобщо забравям какво съм щял да правя. Включително сутрин ако се помъча да медитирам, обикновено при разбуждане нищо не си спомням и дори и за самото медитиране, трябва да се събудя леко, за да ми влезе мисълта в главата. След което мога да започна медитация, но до тогава докато се отпусна наново и изключвам напълно. Може би, като изключа мисълта, не мога да се обърна към никой.
Т.е. когато съм в идеално състояние за медитация, аз съм като заспал и не мога да направя самата медитация, понеже не мога да помоля за това, ако ме разбрахте какво искам да кажа.

Как мога да се преборя с този затворен кръг. Достатъчно ли е, че преди да премина в това състояние съм се помолим 5-6 пъти. И за сутрешното пак така. Пробвах се предната Неделя, но ефекта беше никакъв (поспах си до късно) :D

galia
Регистриран: 26 юли 2010, 20:36

Непрочетено мнение от galia » 23 авг 2012, 18:03

Vergildido, може и от първия слой да е част. Нали в крайна сметка видът му е подобен на континенти и морета. Аз реших, че е третият, защото моят беше с вид на камък. Но може би ти така виждаш първия и си успял с помощта на бика да унищожиш част от някой континент ;)

Мiroki, умът ти няма как да не участва. Кой ще регистрира какво се случва, ако не той? Ако полагаш старание да го отстраниш съвсем от играта, няма какво да се чудиш, че заспиваш. За съжаление не си спомням в коя тема беше, но някъде sum мнго добре беше обяснил разликата между съня със сънища и медитацията. Потърси го, мисля, че ще ти е полезно.

miroki

Непрочетено мнение от miroki » 23 авг 2012, 20:35

Мисълта имах в предвид, не целият Ум.
Мерси ще си припомня пак тази част, че да не бъркам нещо.

Самото назоваване /изговаряне на молбите нали става чрез мисълта.
т.е. не бива да изключвам напълно мисълта.

vergildido

Непрочетено мнение от vergildido » 23 авг 2012, 20:45

галя първия пласт го възприемам като теб,видях го преди месец и полвина като глобус около 30 см и в него плуваха островчета по 1.5 см,но това беше инцидентно не мога да го видя когато поискам.А иначе не знам дали е било просто сън после се разрових в нета и се оказа че са изобразявали баал точно като бял бик.

Отговори