ПО ПЪТЯ НА ПОЗНАНИЕТО - Измамници II

Всичко останало можете да обсъждате тук.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: ПО ПЪТЯ НА ПОЗНАНИЕТО - Измамници II

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:23

Tedi Dian:
Хубаво е че споделяте това инфо за Тодор и Елена,че тарикатите и манипулаторите станаха много и постопнно изникват отнякъде....направо ми настръхва косата като чета.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:24

Румен Чорбаджийски:
И на мен миналата година ми настръхнаха луковиците от космите по главата, като разбра за тях.

Какво ще кажете за този текст от рекламното каре на "Генезис":
"Упражнение за установяване на потребностите"

Що ще рече това?! :?
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:24

Tedi Dian:
Ми на мен в първия момент ми прозвуча доста глупаво това изречение в предвид това че човек обикновено си знае потребностите дали материални или физиологични,но явно говорят за духовни .Но го разгледах и от друг ъгъл като психологичен капан,отново свързан с манипулация на личността.Може и да бъркам някъде но така го разчетох

Или и те незнаят какво пишат,и всичко е бля бля.с цел да си направят някой лев хората.....ей така с чуждата пита,нищо че не са разбрали самата пита за какво е,и с лека ръка злоупотревяват с нещо наистина значимо..
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:25

Румен Чорбаджийски:
Това "установяване на потребностите" ме води отново към психологията. Но, Вики може да каже повече по въпроса...

Аз искам да се върна твърдението на Т.Е., че щели да покажат на платците си "оригиналното предназначение на светилището".
Вики, ти си била на "Генезис" с Т.Е. Може ли да ни споделиш, според тях, какво е било оригинално предназначение?
Може би става въпрос за някой наш древен Бог, забравен в днешно време... или пък са намерили някакви артефакти, от които са стигнали до умозаключение за оригиналното предназначение на Мадара... Дай гласност на тази загадка. :)
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:25

Петър Петров:
"Пусни прасе под одър,оно че се качи на одър"...древна трънска поговорка/одър-легло/....
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:26

Viktoriya Bogdanova:
Хахах Генезис няма нищо общо с древните артефакти. Създадохме го тримата в къщи на дивана, когато решихме да работим заедно. Това трябваше да бъде курс за личностно развитие, в който хората да започнат да си задават въпроси за себе си. Да наблюдават и да обърнат внимание на ежедневието си. Идеята беше човек да започне с най- грубата част от себе си- материалното тяло. Да се научи да се грижи за тялото си правилно. След това да си обясни психическите процеси, да се научи да търси в себе си и в миналото си причините за събитията, които му се случват в този живот за да бъде готов да се обърне към духовното. В целия курс- игрите, методите и техниките бяха по моята част, Елена разказваше за водата( нали е богинята на водата) и други неща за храненето, а Тодор разказаше за вселената, за ума и законите на привличане, чакрите и подобни. До тук добре, замисъла беше супер, докато не започна в духовната част да включва познанието. В началото малко, само загатавахме, че има път и подарявахме книгите, които ни подари ти за да може всеки сам да прецени дали е готов да чисти самскари, после стана по- голямо- в последната група обяснихме за океана на съзнание, какво е Атман и т.н. За Мадара- познай от къде е знанието, което разказват на хората. От форума Брахман, Мадарския конник, който всъщност е Кибела и още някакви неща, които Тодор е чувал от разни легенди, които се носят за Мадара. В момента, в който нещата излязоха извън контрол- т.е. Тодор започна да разказва за познанието, така, че го е преживял и е свободен започнах да стопирам нещата, но вече беше късно. Бяха се взели на сериозно, гледаха самскарни решетки и даваха имена на Атман. Трагедия. Другото го знаеш :D
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:26

Таньо Николов:
хахаха, "Т.Е." хаха, лелей.. :lol:
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:27

Румен Чорбаджийски:
Много интересно.
Значи какво излиза, че след като си напуснала, Елена, е иззела твоята функция на психолог и прави анализи на хората чрез твоите игри, методи и техники. Брех, брех… Много отива на една богиня на водата такова поведение, обаче, хех, сигурно това ще да са някакви водни психологически анализи.
(уточнявам, че терминът „богиня на водата” Елена сама си го е дала на себе си, като е твърдяла на други хора, че съм бил потвърждавал това за нея… което е долна лъжа. На тази страница на НПО-то сме писали за тези и други лъжи от страна на Т.Е. и който иска може да прочете повече за това)

„За Мадара- познай от къде е знанието, което разказват на хората. От форума Брахман, Мадарския конник, който всъщност е Кибела…”
Охоо,… Значи, Тодор, този египетски бог Тот (това е негово твърдение, а не мое) в човешка форма, този строител на пирамидите и на Тадж Махал, този учител на Симеон Велики (всичко това са негови твърдения),… съзнателно си е присвоил знанието за Кибела и за Брахман от мен, обаче се прави пред другите хора на Мадара, че това е негово знание, като им говори и обяснява от първо лице, така ли?
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:27

Viktoriya Bogdanova:
Хаха, да! :D Елена прави анализи по спомени и записки от кражба на техники като се прави на психолог, а Тодор (Симеон Велики и всичко останало) преподава древната история на България. Не казва в прав текст, че е негово знание, но и не казва източника на знание Елена прави една водена медитация в една пещера на Мадара да си спомнят кои са, от къде са дошли. Не съм я правила, ако някой я е правил групата може да разкаже, а Тодор води хората да медитират за връзка с Брахман на скалата с очите. И понеже мястото е много силно и преживяванията са уникални, Тодор става гуру в очите на хората и го слушат с зяпнала уста.

Всъщност проекта Генезис е редно да бъде стопиран, защото един от създателите му не е там, но какво им пречи на Бога и Богинята, Т.Е. Могат всичко! винаги са чувствали всичко като свое, дори и древните артефакти на България че какво остава за моя труд спомням си за Беглиг Таш думите на Тодор, когато сложиха вход 2лв. "От къде на къде ще плащам вход, това светилище е наше и ние сме го строили" *wacko*
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 21:28

GH Daraya:
Toва, което професионалният ми опит ме е научил е, че за да дадеш най-малко обратна връзка на клиент/пациент в психо-емоционален аспект е задължително да специалист в тази област ! Същите са учили много години, минали през лична работа под супервизия и са сертифицирани! Не знам дали се осъзнава отговорността за вредата, която може да бъде нанесена от шарлатанство в тази област! В познанието има много фина работа с психиката и е опасно да е без супервизия от опитен в тази област. Търсещите са емоционално нестабилни със самскари и това ги подхлъзва и обърква. Точно преди коментара ми работих по документ с психиатрична експертиза, която гласи следното: " Емоционално е приповдигната. Мисловен процес ускорен с улеснени асоциации и мегаломанни идеи. Отрича наличие на сетивни измами. Отрича суицидни мисли или намерения. Памет и интелект болестно ангажирани." Да ви кажа и аз мога да я лепна на някой, като му направя тест, но професионално ли е това или е злоупотреба и то с толкова съществена материя. Ако ви продам сливи от с. Равнец, но ви кажа, че са от Троянския балкан няма да ви навредя, въпреки измамата, но в психологията и себепознанието нещата са сериозни! Опс даже се сещам на кой мога да лепна диагнозата от горепосочената ескпертиза :?
Р.Ч.

Отговори