ПО ПЪТЯ НА ПОЗНАНИЕТО - Измамници II

Всичко останало можете да обсъждате тук.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: ПО ПЪТЯ НА ПОЗНАНИЕТО - Измамници II

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:22

Румен Чорбаджийски:
Я да видим сега какво е сготвил Тодор в следващата точка 9:
9. Енергията
- енергията в основата на живота
- мъжката и женската енергия в човека
- как да се зареждаме с енергия от Слънцето, Водата, Космоса
- енергийните места в България
- практика: упражнения за развитие способността за виждане на енергията

Относно първата подточка в интернет има премного информация. Чичко гугъл откри за 0,58 секунди 25 500 000 резултата. Сиреч, интерпретациите по тази тема са в много и различни варианти.
Следващото – „мъжката и женската енергия”.
Сега , такова животно, като „мъжка и женска енергия”, няма. Терминът „енергия” в днешно време се използва в класическата механика и учените го използват за физическа величина. Отделно от това думата на гръцки означава активност, действие и за това пише Аристотел. През епохите този термин преминава през много метаморфози, които разгръщат потенциала си някъде в късното средновековие. През този период и след него (до 18 век) вече срещаме термина при вярващите, психолозите, математиците, а вече след това осезаемо при биолозите, химиците, астрономите, геолозите, и разбира се физиците, които в своите трудове описват кинетичната енергия, която в по-късен етап се класифицира като електрическа, химична, топлинна, атомна и т. н., докато стигнем до електрохимичната и електромагнитната.
Това е ясно.
Обаче въобще не ми е ясно как така енергията изведнъж стана на „мъжка и женска”?! Може би тя е само такава само в главата на Тодор… иначе за период от 2400 години все щеше да се намери някой учен, който да опише този феномен. Ама какво разбирам, аз…
Следващото – „как да се зареждаме с енергия от Слънцето, Водата, Космоса”. Тази тема за мен е загадка… но ако пък самия бог Тот (твърдение на Тодор за себе си, а не мое) не знае, кой ще знае?!...
И стигаме до практиката: „упражнения за развитие способността за виждане на енергията”.
Аз предлагам преди това, авторът, да започне с упражнения, които ще доведат до това да вижда малко по надалеч от носа си.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:22

Румен Чорбаджийски:
В следващата точка е заложено Елена Терзиева да изнася лекция за здравето, поради тази причина няма да коментирам съдържанието, защото това не касае медитациите.
..И бавно и полека, стигнахме до 11 точка:
11. Практически упражнения
- разглеждане на дневниците и споделяне на лична опитност
- контрол над Ума в медитация
- подходящи пози за медитация
- мантри
- дишане

Нямам никаква представа, Тодор, точно какви практически упражнения преподава. Поради тази причина не мога да коментирам заложеното в точка 11… освен това – „контрол над Ума в медитация”.
Само като прочета изречение като горното, разбирам, че авторът изобщо си няма представа от елементарни процеси, които съпътстват медитациите. Какво означава „контрол над ума”???
Кой може да контролира ума?
Умът може ли да контролира самия себе си?
Не, не може. Умът, като Цяло, може да извършва своего рода контрол само върху някоя от своите части и това е. (Знайте, че само страничен ум може да повлия на вашия ум, за да го контролира.)
За следващите подточки - в интернет е пълно с информация и за това няма да си губя времето с тях.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Прочетох последната 12 точка.
Нямам намерение повече да отделям време за написаното в нея. Предполагам, че всеки човек, след като я прочете, ще може да открие подводните камъни в нея.

Това от мен.
Поздрави.
Р.Ч.

sum

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2015, 22:23

Viktoriya Bogdanova:
Ами... става ясна компетентността на Тодор! :) Ако погледне истината в себе си и престане да се мисли за Господ, а изчисти боклуците в ума и самскарите си, първото нещо, което ще се случи е че ще спре да лъже, ще спре да говори лоши и невярни неща за другите за да се изкара велик. Ще отиде да се запише някъде да изкара някаква специалност и ще започне работа, като нормален човек, а не като измамник, продаващ духовност! :)
Р.Ч.

nelleyy
Регистриран: 09 мар 2016, 13:39

Непрочетено мнение от nelleyy » 11 ное 2018, 13:26

Мисля, че тук е мястото да изкажа своето мнение до край. Мисля, че кражбата, плагиатството - в частност е също кражба, е отчаяната нужда на човек да вземе любов за себе си. Такава, каквато не е получил в ранната си възраст. Вероятно, госпожата е имала студени, взискателни и нахлуващи, силно контролиращи родители, които са я критикували и сравнявали с другите деца. Предвид личния контакт и наблюденията, които имам, считам, че конкретното лице с поведението и споделените преживявания много напомня на състояние, наречено в психиатрията шизофрения. Не твърдя, защото не съм лекар, казвам само, че наподобява. Знам още, че тази жена счита, че е постигнала много, защото постоянно работи със себе си - не знам по какъв начин, не ми сподели. Дали личността й си е била такава - сигурна съм, че ДА. Умението й да заблуди хората с привидна доброта и мек тон са завидни. Казвам всичко това, като психолог и човек. Имах нужда да споделя с вас.
Ж а р п т и ц а

Отговори