Идеите на alex

Всичко останало можете да обсъждате тук.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Разни....

Непрочетено мнение от alex » 15 мар 2013, 13:43

Иво нямам думи за тебе, явно не можеш да се погледнеш в огледалото ...

Само един пример ще ти дам, когато Румен изкара изображения на животни и други от маслено петно помниш ли каква ти беше реакцията ? Ако не помниш може да си я припомниш:
viewtopic.php?f=30&t=474&start=20

За мен това си е чисто подмазване, без грам мозъчна дейност!

А помниш ли когато аз показах 5-те елемента около Кибела ?
Може да не помниш ама заради теб премахнах първия постинг, оставих поне в офтопик, да се знае какво съм казал!
viewtopic.php?f=30&t=474&start=80
Най-отдолу. За теб това явно е глупост ... но истината се вижда Иво!

А виж и как реагираш когато съм извел една камара факти свързани и с формата на Брахман и светкавицата-звук и с имената, бе само сляп може да игнорира толкова факти.

И Иво, моля те повече не споменавай, майка ми. Не знам какви неща се въртят покрай теб, но наистина не ти е чиста работата! Сериозен съм!
ти си възприел ролята на царя на глупостта.

Всеки има право на мнение, и моето е такова но насочено към друг ! А ако това само аз го виждам здраве да е :)

иво
Регистриран: 27 ное 2012, 20:45

Непрочетено мнение от иво » 15 мар 2013, 13:51

Каква МАЙКА те гони бе………… :lol:

Ти нещо телепат ли искаш да го раздаваш.. *hihi* много филми гледаш момче. Ясен си ми.

Аз предлагам да си отвориш нова тема със заглавие "глупостите на алекс" и там да си пишеш пишман творбите.

Я да запитам телепата Алекс какво ядох на обяд. Ако познаеш ще те призная публично. :D

alex

Непрочетено мнение от alex » 15 мар 2013, 15:53

Кебапчета..

Не, не го раздавам телепат. Прегледай си постовете, и кога точно си споменал майка ми. Може да не е в псувня, но точно по същото време ... само ще кажа че можеше да има фатален край. Така че когато си тръгнал по пътя на познанието, и развиваш сили и умствени способности, просто гледай да си съсредоточен в конкретна тема, а не в роднините на събеседника! Капиш?

P.S. Нямам нищо против модератора да промени името на темата "Глупостите на Алекс", така и така има предимно мои постове, ако това ще те удовлетвори, и Ордос няма против да му променят името на темата. Мен не ме засяга, важното е да седи в интернет пространството, да даде на някой изследовател възможност да търси истината и в тази насока, пък ако е казал Господ може да открие негова си истина ;)

иво
Регистриран: 27 ное 2012, 20:45

Непрочетено мнение от иво » 15 мар 2013, 16:13

Ако те нарека тъпак ще е обида към теб и към съфорумците. Ако те нарека глупак ще вляза в конфронтация с „правилата на форума“. Ако искам да ти тегля една майна в писмен вид нищо не ми пречи да го направя.. дори админа да ме бастиса. :idea: Ако искам да те псувам на глас ще го направя и никой не може да ми попречи….. само че все още не съм го направил телепате. Което не означава че ако реша няма да го направя. :D
Тъй че не ми са прай на телепат и не си мисли че „когато си тръгнал по пътя на познанието, развиваш сили и умствени способности“. Иска ти се................ на много хора им се иска. И добре че не им се дава. ;)]
То за туй сме на такъв хал от такива мераци като твоите. :(

alex

Непрочетено мнение от alex » 15 мар 2013, 16:28

Нещо не ме разбра ... май трябва по елементарно да ся изразя...

1. Аз не съм телепат!

2. Това че си си помислил че съм телепат, не означава че аз твърдя че съм телепат!

3. Когато казваш каквото и да е, трябва да си наясно с последствията от казаното! - КАРМА, а ти решаваш да псуваш ли да кълнеш ли . Прави каквото искаш, но добрите хора не желаят лошото на другите, така че ... бъди добър!

4. Не за моите способности говорех, а за твоите. Това мисля че достатъчно ясно го казах.

Аз нямам мераци, въпреки че мантра съзнанието може да се каже че ми е събудено, ползвам го само за да пожелавам добро за другите....

Мисля че достатъчно добре е да си представиш, това което си казал, че го казваш на себе си. Така може пък и да откриеш скритите си мисли :)

-----

Щом толкова искаш да обиждаш, аз се чудя какво толкова ти направих?
Да не би информацията която разкривам, да ти пари?

И Иво, един приятелски съвет, бъди като водата, като гледам колко твърдоглав и закостенял в мнението си може да бъдеш, как може да си променящ се?

alex

Непрочетено мнение от alex » 16 мар 2013, 10:51

Свободен дух, съгласен ли си да оставим коментарите към самомението и да насочим усилия към разшифроването със съмнение в написаното, както от мен така и от учените?

Ако имаш желание, мисля че съвсем успешно ще разчетем текста и разберем смисъла на написаното.

Навит ?

alex

Re: Титлата Канос – Канас – Княз

Непрочетено мнение от alex » 16 мар 2013, 15:05

Тъй като поста беше преместен от темата за която беше, явно трябва промяна на поста ...
_Канос.jpg
_Канос.jpg (139.89 KиБ) Видяна 1612 пъти
Имам няколко неудобни въпроса към учените.

1. Какво налага двойното повторение на титлата?
2. Защо първия изпис е разкрачен?
3. Всеки човек с лира, Орфей ли е?
4. Хана друга държавническа работа, освен забавлението на народа с лира и песни няма ли си?
5. Държавния/народния глава КАНОС явно трябва да е доста по беден от другите, няма си дрехи горкия ...

Ето какво мисля по въпросите:
На нея Орфей е изобразен с лира в ръце, седнал на скала, по време, когато свири, а четирима траки са заслушани в него. Вазата се нарича „Траки, заслушани в Орфей
1. Това е име на песен, която или започва с тези думи или се повтарят неколкократно една след друга в протежение на текста като припев.
2. Първото изказване на думата е по бавно и лирично, като се вижда че в края крайните две букви са по близо една до друга.
3. Не всеки човек с лира е Орфей, още повече след като два пъти са изписали титлата КАНОС, какво пречи да се напише Орфей отдолу? ?!
4.5. Явно е че това не е народния глава, той е полугол, около него има хора в доста по заможен вид. А и да пееш на трима четирима седнал някъде на скала не ми се струва чак такава изява от страна на КАНОС-а че да се опише върху ваза...

Ако прочета надписа през декодера се получава това:

КАVOZ - КАЯОЧ, Кая - скала, голям камък.

Окончанието ОЧ, през времето се е запазило само като О в звателна форма, примери:
Човек - човеко
Китук - китукчо
Кратуна - кратунчо
Цървул - цървулчо

Превод - "Скалчо скалчо" "Камъкчо камъкчо"

Вижда се че може да се приложи и това което се знае за разликата между тракийския и българския, а именно размяната на местата на съгласна и гласна в сричка .....

Нормално е като гледат изображение на пеещ човек, и около него заслушани хорица, наблюдателя за да вникне в изображението да се спомене коя песен се пее, а именно "скалчо скалчо" :|

Но това явно не теква на изследователите...

----

ММмммдаааа, ето как от една скала може да изкараш титла на владетел та и цялата тракийска история :uaaaha:

Браво на нашите учени :IL
Последна промяна от alex на 18 мар 2013, 14:18, променено общо 3 пъти.

alex

Непрочетено мнение от alex » 16 мар 2013, 18:37

Ако ти не си навит, поне някой който има желание да търси истинската религия и писменост и език на траките, нека се включи.

Ще задавам елементарни въпроси, и вие ако мислите че можете да отговорите, отговаряйте. Все пак темата е "Глупостите на Алекс" но аз приветствам всеки който не се притеснява да се жертва в името на истината :sunny:

Първия ми въпрос е към това което твърдят учените.
„Сотирос Маронитон Дионисос“
Добре коя от двете страни изобразява Сотирос Маронитон Дионисос
Тази на която има жена със строг поглед? Защото нещо като мъжко име ми звучи.

Или този който е гол, държи две пръчки и чепка грозде? (явно много го обича) Или по скоро е като рекламен трик, Владетеля държи чепка грозде и закачливо гол подканва "елате си вземете от нашето грозде, пък и друг късмет може да изкарате"
И кой нормален владетел ще лъсне гол на монета :lol:

Ако не е нито жената, понеже най-вероятно учените я водят някаква жрица, а пък от другата страна е бога Дионисос. Искам да попитам, откога е тая практика да има монети с два герба ?
И как така владетеля няма да е на монетата?

Тъй като моето мнение вече се знае.
Но за да кажа още по-ясно, според мен учените си смучат от пръстите. И не съобразяват елементарни неща!

Първо владетеля е жената с коса вързана на кок, от другата страна е герба който представлява някакъв бог, който дарява гроздето като поминък на народа в областта, като го полага върху сборния символ от всяка една буква на областта ...

Всеки може да се сети че мъжкото име Сотирос Маронитон Дионисос няма място на тая монета...

Пристъпвам към разчитането на текста със новия декодер в следващите постове ...

alex

Непрочетено мнение от alex » 16 мар 2013, 19:29

Отгоре: ИЙОНВЗОВ
Отдолу: СУТИРОС

Йоница е девствена крава, това че съм казал че Йоница е крава, не значи че на монетата пише "крава"
ЙИОН, на крава или на бик ти звучи. Може да потърсиш стари имена от митологията на траките, и да съпоставиш имената на мъжките характери дали завършват на ОН, аз няма да търся защото директно се сещам за ХИРОН

Всеки може да потърси, ако намери женски характер на ОН може и да не е така както го казвам.

Така че ИЙОН визира девствен бик.
Свободен дух, не случайно те подсетих за това какво означава дева, а именно божество.

Добре, щом нямаш желание да съдействаш ще давам направо.

Сещате ли се къде има божествен бик ? Даван е в доста примери в форума...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BF%D0%B8%D1%81

Добре но дали при траките девствеността е свързана по някакъв начин с божествеността ? Ами да !
Вижте крилата на евнуха в Рогозенското съкровище! Чист пример в тая насока...
Евнусите защо мислите им режат ..., точно за да седят девствени.
А за тях се знае че са били и жреци на Кибела:
Тогава в чест на Атис започнали да допускат евнухи като жреци на Кибела
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1% ... 8%D1%8F%29

Така че за мен ИЙОН означава божествен бик...

ВЗОВ няма нужда да го превеждам...
Последна промяна от alex на 30 авг 2013, 15:22, променено общо 2 пъти.

alex

Непрочетено мнение от alex » 16 мар 2013, 19:36

Само междувременно да преведа и един текст върху камък, до който се кипрят прословутите ни учени:
ovchnap-copy1.jpg
NIYASIKOCIMV

Това е нишан за поле, и пише:

НИВА ЧИКОДИМЯ, Чикодимя е името или прозвището на човека чиято е нивата, или името на самата нива/местност ...

Сами се сещате колко смешно седят учените до един нишан за поле :lol: ...
Последна промяна от alex на 16 мар 2013, 22:18, променено общо 1 път.

Отговори