Идеите на alex

Всичко останало можете да обсъждате тук.
alex
Регистриран: 02 май 2011, 22:02

Re: Разни....

Непрочетено мнение от alex » 13 мар 2013, 17:46

Всъщност текста се чете отдясно наляво, или защото е предназначен за мъртвия който е "от другата страна" и вижда огледално, или защото така се чете по принципи защото учените не знаят това.Ето правилната ориентация:
Kiolmenski_nadpis.jpg
Kiolmenski_nadpis.jpg (40.01 KиБ) Видяна 2059 пъти
Така имам и малка корекция върху края на текста.
Текста е един цял текст! Така че прочетеното е правилно, почти. Защото двете чертички символизират отделеленост както е казано в линка който дадох.
Така текста завършва ето така:
•Α ΓΗΑΒΑΛΒ
•А ГИАБАЛБ
И целия текст получава вида:
NΥΑ ΣΝΛΕΤΕ Δ ΝΥΕ Δ ΝΕΙΝΔΑ ΚΑΤΡ • Ξ • ΕΒΑΡ • ΖΕ ΣΑ Ξ ΝΗЕ ΤΕΣΑΙ ΓΕΚ • Α ΓΗΑΒΑΛΒ

ШИВА ЗНАЕТЕ И ШАКТИ И НЕЙНИЯ ЧИСТ•ЗВУК•ЕБАР•ЧЕ ЗА ЗВУКА НЕ КАЗВАЙ ГЪК• А ГИАБАЛБ
Dani написа:Привет на всички ! :)
Гледам снимките,които sum е публикувал с изображението на Бал и ме гложди нещо.Защо обликът на Бал толкова много напомня на този на така неречения "дявол"?Едва ли е случайно! ::thinking::
Напълно е възможно "Г" да е съвременно Д.
Така края на изречението е:
• ΖΕ ΣΑ Ξ ΝΗЕ ΤΕΣΑΙ ΓΕΚ • Α ΓΗΑΒΑΛΒ
ДЕК - съвремената стара българска дума е "дека" тоест къде, може да означава и "търся"
Това в червеното не знам как да се превежда, освен ако не е име?!
Може ΤΕΣΑΙ да е Тезей, вероятно знаете мита за Тезей и минотавара ....
Става:
• ΖΕ ΣΑ Ξ ΝΗЕ ΤΕΣΑΙ ΓΕΚ • Α ΓΗΑΒΑΛΒ
• ЧЕ ЗА ЗВУКА НЕ ТЕЗЕЙ ТЪРСИ • Α ДИАБАЛБ

Диабалб, звучи точно като дявол.

Така че Dani може да се каже че те са едно и също нещо.

Това че християнството го е превърнало в зъл и т.н. за да прокарат правоверната си история го имаше коментирано някъде...

Всъщност Диабалб представката диа означава бог, dia, dio, dion, dionisus и т.н.
Така че Диабалб, означава Бога Бал

Окончателно разчетен текст от мен:
ШИВА ЗНАЕТЕ И ШАКТИ И НЕЙНИЯ ЧИСТ • ЗВУК • ИБАР • ЧЕ ЗА ЗВУКА НЕ ТЕЗЕЙ ТЪРСИ • Α БОГА БАЛ

Искам да кажа че никога не съм разчитал текстове и подобни неща, това ми е първия път но поне според мен доста добре се справих. Като се има предвид че имам мислене като на гугутка :)

Поздрави :sunny:

alex

Непрочетено мнение от alex » 13 мар 2013, 18:43

В темата радиестезия съм описал един метод за образуване на звук/вибрация от еднопосочно движение, който всъщност е приложим към всяка дискретна кръгова структура каквато предполагам е и шива-шакти.

За да докажа че символа за който казах че е означение за звук, и по-точно за звука на Брахман, ето една схема да илюстрирам процеса.Естествено правите линии са условни, по-точно би било да се използват линиите които е дал Де Бройл в структурата на атома му.
Това с червено е графика на "положителния" условно звук Брахман.
Това със синьото е графика на "отрицателния" условно звук Брахман.
Извел формата на едно завъртане около бинду. Вижда се че формата е идентична с знака ...
brahman.png
Ама сигурно е съвпадение нали Иво :uaaaha:

иво
Регистриран: 27 ное 2012, 20:45

Непрочетено мнение от иво » 14 мар 2013, 10:17

:lol: Шшшшш.......... приятел с последните си постове ти съвсем ме убеди че даваш фира отвсякъде. Дори не си струва да си хабя кислорода да ти отговарям. Тая басня за Кьолменският надпис може да минава пред майка ти на не и пред мен. :lol:

Прочит на Алекс:
„ШИВА ЗНАЕТЕ И ШАКТИ И НЕЙНИЯ ЧИСТ • ЗВУК • ИБАР • ЧЕ ЗА ЗВУКА НЕ ТЕЗЕЙ ТЪРСИ • Α БОГА БАЛ“

:IL ЛЕЛЕ.......... ШЕДЬОВАР *hihi*

Приятел хайде поспри се и стига пълни форума със спамни глупости. Оди първо на попрочетеш туй онуй за Кьолменският надпис от Владо Георгиев и после като ти се наместят гюлетата тогава пиши за история. Сигурно за първи път чуваш за калиграфия и етруските руни. *hihi*
За диагноза си. Сериозен съм.

alex

Непрочетено мнение от alex » 14 мар 2013, 11:11

Руни:
NΥΑ ΣΝΛΕΤΕ Δ ΝΥΕ Δ ΝΕΙΝΔΑ ΚΑΤΡ • Ξ • ΙΒΑΡ • ΖΕ ΣΑ Ξ Η ΝЕ ΤΕΣΑΙ ΓΕΚ • Α ΓΗΑ ΒΑΛΒ

Звук:
НАЯ ЗНЛЕТЕ И НЕЯ И НЕЙНИА КАТР • Ξ • ИБАР • ЧЕ ЗА Ξ И НЕ ТЕЗАЙ ДЕК • А ДИА БАЛБ

Смисъл през знанието за религията им:
ШИВА ЗНАЕТЕ И ШАКТИ И НЕЙНИЯ ЧИСТ • НЕНАЗОВИМ ЗВУК • ИБАР • ЧЕ ЗА НЕНАЗОВИМИЯ И ЗВУК НЕ ТЕЗЕЙ ТЪРСИ • А БОГА БАЛ

Не ми е чудно защо БАБИЛОН се казва така ...

Та знака който използват за "звук" точно за това е изписан със символ, защото е неназовим...
НАЯ - венец, е в горена на думите ЧИНИЯ, КАНИЯ и при двете думи функцията им е ограничаване, основа. В чинията се слага източник на сила ЧИ в канията източник на сила КА - НЕ - разрушаваща ...

Още една дума за това че КА означава НЕ е КАЛЕН - НЕ ЛЕНЕН - неразрушаващ се.

Ако питаш мене повече луди трябват на България ...
Иначе ще излезе че траките са говорили на маймунски, докато те са говорели толкова близък език до съвременния че е стряскащо.

Ето и един пример първия който намерих:
achel – вода, воден; water
http://www.protobulgarians.com/Statii%2 ... rakite.htm

Ако приемем че правилно съм превел текста излиза че:
Ръни: achel (ако ги е преписал идентично)
Звук: АДХЕЙ , тъй като C съм превел като Д, а I като Й. На латински: adhaesio — прилипание

Ако те телепортират назад в времето и си поискаш вода с АЧЕЛ/АСХЕЛ, ше те гледат умно и ще си умреш от жажда брат :lol:

Да спомена и друга дума от съвремието ни:

Пирустия- Пир устия, устия е идентично с устой - основа.
При пирустията се срещат 5-те елемента които са устоя на бога:

Пръст - Земя. Пирустията стъпва на земята.
Адхей - Вода. Пирустията поддържа водата за подгряване.
Пур - Огън,. Пирустията се нагрява от огъня който я обгръща.
Пурмерул: бог на огъня, слънцето, жарта и/или на житните растения, почитан от тракийското племе пурогери, живеещи по бреговете на Марица.
Бриз - Въздух. През пирустията преминава въздуха който подхранва огъня, и като цяло обгражда пирустията
Борей (Boreas): бог на северния вятър в тракийската и древногръцката митология, в етимологична връзка с думите "буря" и "боря".
Простор - Етер

Радвам се че се включи Иво :)
Последна промяна от alex на 14 мар 2013, 22:07, променено общо 1 път.

alex

Непрочетено мнение от alex » 14 мар 2013, 14:08

За съжаление текста който първоначално копирах от другите изследователи е компрометиран...
Нагодили са една буква според разбиранията а не според издълбаната руна.

Пък и началото на текста не е много ясно как започва *no*
Объркали са и посоката на една буква.

Компрометираната буква е предпоследна от първата част, която са прочели като Т, обаче се вижда че е много по различна от останалите Т ... Но много прилича на други руни, които се четат като П. Така текста придобива още малко по ясен смисъл.
Последната дума е звуково КАПР поне според мен, думата кипър (кипри се, "я какъв си накипрен") означава красив.

Така ако не тряба да съм предубеден към това което виждам се получава това:
Руни:
IΛΑ ΣΝΥΕΤΕ Δ Η(Ν)ΛΕ Δ ΝΕΙΝΔΑ ΚΑПΡ • Ξ • ΙΒΑΡ • ΖΕ ΣΑ Ξ Η ΝЕ ΤΕΣΑΙ ΓΕΚ • Α ΓΗΑ ΒΑΛΒ

Звук:
ЙЛА ЗНЯЕТЕ И И(Н)ЛЕ И НЕЙНИА КАПР • Ξ • ИБАР • ЧЕ ЗА Ξ И НЕ ТЕЗАЙ ДЕК • А ДИА БАЛБ

Смислово:Имената няма да ги интерпретирам щото явно не се харесват :)
ИЛА ЗНАЕТЕ И ИЛЕ И НЕЙНИЯ КРАСИВ • НЕНАЗОВИМ ЗВУК • ИБАР • ЧЕ ЗА НЕНАЗОВИМИЯ И ЗВУК НЕ ТЕЗЕЙ ТЪРСИ • А БОГА БАЛ

Ето и табличка на дешифрирането:
Bulgar_runic_letters.png

БР
Забележете че буквата Б е съставена от два триъгълника ...
Също така че буквата Р представлява половин окръжност, я скролнете нагоре и вижте докъде варира звука на Брахман, 1/2 от радиуса ....

Съвпадение ще да е нали Иво :uaaaha:

alex

Непрочетено мнение от alex » 15 мар 2013, 10:44

И не е ли малко странно че символа за звук, прилича на светкавица, каквато е силата на Перун ...
Не не, сугурно е съвпадение :lol:

Я да видим как са отблъсквали злите сили войните тракийци:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 1%82%D0%B0
220px-Peltaste.JPG
220px-Peltaste.JPG (20.98 KиБ) Видяна 2121 пъти

alex

Непрочетено мнение от alex » 15 мар 2013, 11:28

Ето нов прочит на някои монети който хвърля значителна светлина ...

Но първо да припомня тази "гръцка" приказка:
Фанес и нощта

началото съществувало само безпределното Време (Хронос). В безкрайната му пустота се оформили две противоположни стихии - огнена мъглявина (Етер) и непрогледен мрак (Ереб). Хронос сгъстил мъглявината в едно сияйно космическо яйце, което се разпукало на две половини. Бликнала ослепителна светлина, която обляла света. Родил се първият бог - Първороден (Протогон), наречен още Светлина (фанес). На външен вид той изглеждал като огнена птица. Имал четири очи, от гърба му се издигали огромни златни криле. Гласът му звучал страшно - в него се вплитали рев на лъв и мучене на бик. Фанес не бил нито мъжко, нито женско божество, а съчетавал в себе си и двата пола. От Светлината произлязла Нощта, а от нея се появили богинята Земя (Гея) и бог Небе (Уран), който пръв се възцарил над целия свят.
Връзката между Фанес и Пан е очевидна:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BD

По същия начин изглежда и Сатира нали ?

Ето разчетения от мен текст върху тази монета:
http://www.wildwinds.com/coins/greece/t ... eia/i.html
Schonert_0995.jpg
Schoenert_1099.jpg
ИЙОН ВЗОВ(З)
ЗУТИРОЗ

За тези които не знаят, Йоница е девствена крава (поне в родипския край) ...
Да спомена и че името Сутир е доста популяно в македонския ни край :)

Ама сигурно и това е случайност ::thinking::
Офтопик:
Допълнената таблица:
Bulgar_runic_letters.png

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 15 мар 2013, 12:52

Alex, без да съм специалист по древни езици виждам, че на въпросните монети пише „Сотирос Маронитон Дионисос“, което се потвърждава и от официалното разчитане на линка, който си ни дал. Там недвусмислено посочват, че образа на монетата е на Дионис. За значението на Сотир(ос) в момента не мога да коментирам нищо, но за Марон(итон) открих, че е легендарен син на Дионис, основал селището Мароня в Южните Родопи (сегашна Гърция).
Мисля, че интерпретацията ти с девствените крави е доста „извън пътя“. Не е лошо да бъдеш малко по-самокритичен, когато пишеш в публични места – особено в този форум, който все пак има облика на сериозен.
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

alex

Непрочетено мнение от alex » 15 мар 2013, 13:20

МАРУНИТУН действително се отнася за областта и не е част от текста (по вертикала).

Обърни внимание че знака под гроздето е сборен знак от знаците на МАРУНИТУН ...

А това че учените го вкарват в името, тяхна си работа :)
И аз не съм специалист Свободен дух, но ако от тук нататък тръгнем да разчитаме текстове, които имат връзка с съвременни думи, или корени на думи. Това няма ли да е доказателство ?
Мисля, че интерпретацията ти с девствените крави е доста „извън пътя“.
Не и ако имаш предвид приказката за Фанес, и какво точно означава дева ;)

Действително това което пиша се отдалечава на значително разстояние от съвременната тракология. Но само си представи ако това което пиша е по-близко до истината ?!

Не казвам че моето мнение е меродавното, но ако е ??!
Представям един нов поглед над нещата, аз не се страхувам че мога да говоря глупости, а вие не се ли страхувате че можете да защитавате такива ?

P.S. Точно заради това че нещата които казвам няма да са общоприети и критиката към тях ще е значителна от сорта "този форум" "хабиш пространство" и т.н. го слагам в тема Разни.... в секция Други. Ако админа или човека който поддържа форума ме помоли да не му пълня хард диска, няма проблем спирам :)

иво
Регистриран: 27 ное 2012, 20:45

Непрочетено мнение от иво » 15 мар 2013, 13:30

Каква ти критика бе ти нямаш елементарни знания тръгнал прочит да ми прави..... :(

Така като гледам засега само ти пълниш форума с глупости.... че и спирка нямаш. :lol:
Да виждаш че пишеш глупост и да знаеш че написаното е глупост и въпреки всичко да я публикуваш тази глупост в нета говори че ти си възприел ролята на царя на глупостта. :D
Щом си решил за себе си че си такъв аз нямам какво да кажа.
Що не си отвориш един форум и там да си пишеш на воля квото ти скимне...... Що се хабиш тука не разбирам. Такъв ерудит като теб ще го четат.

Отговори