ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Дек 18, 2017 12:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Илюстрации към книгата
Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 11, 2014 6:59 am 

Novex,схемите ти са просто прекрасни. Аз също обичам да си нарисувам и опиша информацията- така по- лесно я разбирам. Чудесно си я илюстровал!Много полезно :sunny: Поздравления! ::yes::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 04, 2014 9:28 pm 

Здравейте, понеже стана дума, че знакът не може да го откриеме като картинка за телефон,
реших да го пренарисувам от книгата. Ще помоля и sum, да го прегледа да види дали все пак не съм объркал нещо. Качавам го, като тапет за десктоп, а който иска за телефон да си го отреже, ако не може, да пише на лично, аз ще помогна :).
Поздрави! :D

Прикачени файлове:
ZNAK_KNIGA.jpg
ZNAK_KNIGA.jpg [ 344.38 KiB | Прегледано 216 пъти ]

Последна промяна novex на Съб Юли 05, 2014 3:49 pm, променена общо 1 път
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Юли 05, 2014 5:42 am 

Добре си се справил. ::up::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2014 8:16 pm 

Изключване от отговорност: Възможни са граматически грешки, текстовете и картинките са преработвани от мен "novex", и не са официални материали на НПО "Ти СИ Това" или tisitova.com. Ако някой може да ги редактира и има желание, да пише. :)

Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 695.43 KiB | Прегледано 291 пъти ]

Ново мнениеПубликувано на: Пет Окт 31, 2014 2:49 pm 

Е, много си добър...
Доста си напреднал в Разбирането.
Браво,novex :applause: ::up::

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Календар по поръчка на Kaos.
Ново мнениеПубликувано на: Вто Ное 04, 2014 10:30 am 

Идеята му беше да се направи календар със цикличността на Силата в Крешака. Качвам го тук, самият той да го погледне, защото неговият беше различен, а този го преправих на ново. Моля, ако някой може да го погледне дали циклличността е вярна, въпреки, че доста пъти проверявах. Както, ако може simonka, или някой друг да му хвърли едно око на правописа и граматика..

Поздрави

Прикачени файлове:
calendar2.jpg
calendar2.jpg [ 552.49 KiB | Прегледано 465 пъти ]

Ново мнениеПубликувано на: Вто Ное 04, 2014 12:33 pm 

Драги ми Novex,
знаех си, че ти си човека! Точно това имах предвид, когато ти писах за календара. В тази връзка искам да споделя нещо със съфорумците. Според Sum, умът се състои от мисъл, его и интелект. Надявам се, че нява да се сърди, ако го допълня-при Novex, частите са четири - мисъл, его, интелект + 32GB RAM :uaaaha: ::yes:: :uaaaha:

Поздрави!

Речник: RAM (Random Access Memory) е най-важната част от вашия компютър, което ви позволява да получите достъп до вашата информация директно на случаен принцип, вместо да разчитат на конкретна физическа място.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Ное 04, 2014 6:01 pm 

Mоля, само да изчакате малко, за да може да попълня и нанеса корекцийте, които трябва да бъдат направено.
::up::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 27, 2014 12:31 pm 

Прикачени файлове:
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg [ 117.75 KiB | Прегледано 125 пъти ]

"Да, точно така е… емоцията обич „нанася точно толкова щети, колкото и агресията”.
Всъщност виж подредбата от друг ъгъл – в първия пласт водещата емоция е агресията. Ако използваме езика на биоенергетиката можем да кажем, че в пласта преобладава изцяло Ин-енергията.
При втория пласт имаме емоция, образувана от „сълзи от радост, сълзи от болка”. Тоест тук имаме уравновесяване между енергиите Ин и Ян, а при това положение вече говорим за връзката st 0, където енергията е в равновесие.
При третия пласт стана ясно, че водещата емоция е „обичта”. А това е изцяло Ян-енергия…
Ако трябва да изразим запаметената емоция от трите пласта /чрез езика на математиката/, ще се получи едно диполно уравнение /вж. статията на Кръстьо Минев „Еволюционно развитие на дипол „Енергия”/.
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... aa777f6b44

Така.
Предлагам да обърнем повече внимание на изведената от мен дума „форма”.
Galia, знаеш, че живеем в свят, изграден от материални форми, а всяка една може да възбуди някакъв емоционален модел в нас, нали? Точно тази емоция, която изпитваме благодарение на сетивата /формата може да се види, пипне, помирише, вкуси и да се чуе, защото при сблъсъка между два предмета се поражда звук/ се утаява в третия пласт, като става причина отново и отново да търсим същото или сходно преживяване, за да бъдем щастливи, обичани или просто обичащи.
Ти подчерта, че обичта при теб е силно развита при децата ти… и това е нормално.
Но забележи, че, когато чистиш третия си пласт ти унищожаваш запаметената обич в теб, която си преживявала назад във времето към децата си, а не към сегашните ти деца…
Разбираш ли разликата?
Така че реално чистейки запаметената обич в пласта ти скъсваш със своето минало, което до голяма степен е предопределяло твоето кармично колело. Но това не означа ДА СПРЕШ ДА ОБИЧАШ!!! Напротив – след като унищожиш третия си пласт ти ще продължиш да обичаш… например децата си, но разликата е, че изпитаната емоция вече няма да има КЪДЕ да се запамети в теб.
Така е и при мен – аз не съм спрял да обичам… например народна музика, но разликата е, че при мен няма къде да се запамети преживяната емоция, защото нямам решетка. Така че аз също обичам и се радвам на живота такъв какъвто е... и съм много щастлив, защото не ми трябват обекти за това..."

Повече по темана на: http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 50803cd748

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2016 8:45 am 

.......................................

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]