Илюстрации към книгата

Всичко свързано с изкуство – литературно, изобразително, музикално, танцово и др.
Mln
Регистриран: 24 сеп 2012, 23:03

Re: Илюстрации към книгата

Непрочетено мнение от Mln » 11 апр 2014, 06:59

Novex,схемите ти са просто прекрасни. Аз също обичам да си нарисувам и опиша информацията- така по- лесно я разбирам. Чудесно си я илюстровал!Много полезно :sunny: Поздравления! ::yes::

novex
Регистриран: 10 авг 2009, 21:54

Непрочетено мнение от novex » 04 юли 2014, 21:28

Здравейте, понеже стана дума, че знакът не може да го откриеме като картинка за телефон,
реших да го пренарисувам от книгата. Ще помоля и sum, да го прегледа да види дали все пак не съм объркал нещо. Качавам го, като тапет за десктоп, а който иска за телефон да си го отреже, ако не може, да пише на лично, аз ще помогна :).
Поздрави! :D
Прикачени файлове
ZNAK_KNIGA.jpg
Последна промяна от novex на 05 юли 2014, 15:49, променено общо 1 път.
Таньо ||| Преживяванията разкриват действителността |||

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 05 юли 2014, 05:42

Добре си се справил. ::up::
Р.Ч.

novex

Непрочетено мнение от novex » 30 окт 2014, 19:16

Изключване от отговорност: Възможни са граматически грешки, текстовете и картинките са преработвани от мен "novex", и не са официални материали на НПО "Ти СИ Това" или tisitova.com. Ако някой може да ги редактира и има желание, да пише. :)
Прикачени файлове
1.jpg

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 31 окт 2014, 13:49

Е, много си добър...
Доста си напреднал в Разбирането.
Браво,novex :applause: ::up::
Р.Ч.

novex

Календар по поръчка на Kaos.

Непрочетено мнение от novex » 04 ное 2014, 09:30

Идеята му беше да се направи календар със цикличността на Силата в Крешака. Качвам го тук, самият той да го погледне, защото неговият беше различен, а този го преправих на ново. Моля, ако някой може да го погледне дали циклличността е вярна, въпреки, че доста пъти проверявах. Както, ако може simonka, или някой друг да му хвърли едно око на правописа и граматика..

Поздрави
Прикачени файлове
calendar2.jpg

koan
Регистриран: 07 ное 2013, 10:29

Непрочетено мнение от koan » 04 ное 2014, 11:33

Драги ми Novex,
знаех си, че ти си човека! Точно това имах предвид, когато ти писах за календара. В тази връзка искам да споделя нещо със съфорумците. Според Sum, умът се състои от мисъл, его и интелект. Надявам се, че нява да се сърди, ако го допълня-при Novex, частите са четири - мисъл, его, интелект + 32GB RAM :uaaaha: ::yes:: :uaaaha:

Поздрави!

Речник: RAM (Random Access Memory) е най-важната част от вашия компютър, което ви позволява да получите достъп до вашата информация директно на случаен принцип, вместо да разчитат на конкретна физическа място.

novex

Непрочетено мнение от novex » 04 ное 2014, 17:01

Mоля, само да изчакате малко, за да може да попълня и нанеса корекцийте, които трябва да бъдат направено.
::up::

novex

Непрочетено мнение от novex » 27 дек 2014, 11:31

Untitled-1.jpg
"Да, точно така е… емоцията обич „нанася точно толкова щети, колкото и агресията”.
Всъщност виж подредбата от друг ъгъл – в първия пласт водещата емоция е агресията. Ако използваме езика на биоенергетиката можем да кажем, че в пласта преобладава изцяло Ин-енергията.
При втория пласт имаме емоция, образувана от „сълзи от радост, сълзи от болка”. Тоест тук имаме уравновесяване между енергиите Ин и Ян, а при това положение вече говорим за връзката st 0, където енергията е в равновесие.
При третия пласт стана ясно, че водещата емоция е „обичта”. А това е изцяло Ян-енергия…
Ако трябва да изразим запаметената емоция от трите пласта /чрез езика на математиката/, ще се получи едно диполно уравнение /вж. статията на Кръстьо Минев „Еволюционно развитие на дипол „Енергия”/.
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... aa777f6b44

Така.
Предлагам да обърнем повече внимание на изведената от мен дума „форма”.
Galia, знаеш, че живеем в свят, изграден от материални форми, а всяка една може да възбуди някакъв емоционален модел в нас, нали? Точно тази емоция, която изпитваме благодарение на сетивата /формата може да се види, пипне, помирише, вкуси и да се чуе, защото при сблъсъка между два предмета се поражда звук/ се утаява в третия пласт, като става причина отново и отново да търсим същото или сходно преживяване, за да бъдем щастливи, обичани или просто обичащи.
Ти подчерта, че обичта при теб е силно развита при децата ти… и това е нормално.
Но забележи, че, когато чистиш третия си пласт ти унищожаваш запаметената обич в теб, която си преживявала назад във времето към децата си, а не към сегашните ти деца…
Разбираш ли разликата?
Така че реално чистейки запаметената обич в пласта ти скъсваш със своето минало, което до голяма степен е предопределяло твоето кармично колело. Но това не означа ДА СПРЕШ ДА ОБИЧАШ!!! Напротив – след като унищожиш третия си пласт ти ще продължиш да обичаш… например децата си, но разликата е, че изпитаната емоция вече няма да има КЪДЕ да се запамети в теб.
Така е и при мен – аз не съм спрял да обичам… например народна музика, но разликата е, че при мен няма къде да се запамети преживяната емоция, защото нямам решетка. Така че аз също обичам и се радвам на живота такъв какъвто е... и съм много щастлив, защото не ми трябват обекти за това..."

Повече по темана на: http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 50803cd748

novex

Непрочетено мнение от novex » 29 мар 2016, 08:45

.......................................

Отговори