Безсилие

Astronomer
Регистриран: 04 фев 2010, 09:40

Re: Безсилие

Непрочетено мнение от Astronomer » 12 сеп 2021, 22:05

Така ги представяш нещата, сякаш си нямал никакъв избор. Но ако си имал СВОБОДЕН ИЗБОР и последният ти ход, до който те е докарал този твой СВОБОДЕН ИЗБОР не значи ли това, че просто трябва да поемеш своята ОТГОВОРНОСТ за нещата и да си изкараш поуките от станалото? Твоите „мечти“ са си лично твои и на никой друг, в които ти виждаш и си представяш нещо, което е според ТЕБ. Не може да поставиш мечтите пред СЪЩЕСТВУВАНЕТО, което просто Е...

Едно е да си свободен и щастлив, друго е да преследващ „мечтите“ си до последно и действията ти да са определени от тях. Мечтите в основата са идея, а животът и СЪЩЕСТВУВАНЕТО си не зависят и не могат да зависят от някаква си идея.

Да, енергията в същността си е една, но в ПРИРОДАТА на човек е да бъде щастлив и да създава.

Щастливият е доволен с това, което има и това, което Е, той не иска още и още и още, а знае кога да СПРЕ! Което не значи, че не може да се развива, да разбира, да се себеопознава, както себе си, така и другите и Всемира. В ПРИРОДАТА на човек е да бъде свободен, да действа, да бъде щастлив и да създава!
Стенли

Свободния Дух
Регистриран: 17 дек 2008, 00:59

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 25 апр 2022, 01:12

Мат в 7 хода

Причината да публикувам този видео материал в точно тази тема е, че той има пряка връзка с първите три постинга от настоящата тема, както и с някои от посланията в темата „Казано е“ (viewtopic.php?f=3&t=1868) и най-вече „Песен за брадвата и Дървото“, „Свободата“, „Измамата“. В настоящия момент малцина от земните обитатели имат необходимото знание, за да схванат връзката, а още по-малко са тези, способни да вникнат в дълбочината на причинно-следствените взаимовръзки. Но това неминуемо ще се промени с времето, защото така е заложено да бъде. Все пак материалът е доста интересен сам по себе си и си заслужава отделеното време за гледане и размисъл.
Направил съм превод на български, който е вграден в предоставения видео файл. Предоставям и текстов файл с превода за тези, които предпочитат просто да го прочетат.

Мат в 7 хода.pdf
(117.27 KиБ) Свален 32 пъти
Днес съм Тук, а утре Там - ex, че скитник съм голям.

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 25 апр 2022, 10:57

Много интересно.
Р.Ч.

Свободния Дух

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 29 апр 2022, 21:52

Цялото интервю, част от което е горния материал, може да бъде изгледано на следния линк:
https://youtu.be/PGPqLX9XYbk?list=PL3Kw ... -9eIZBAfAm

или прослушано от следните файлове:
Интервюто изобилства от прелюбопитни разкрития и свидетелства от първо лице, касаещи тайните операции на силите, „дърпащи конците“ на световните социално-политически процеси.

Свободния Дух

Непрочетено мнение от Свободния Дух » 05 май 2022, 22:47

Polish Medium Transmission.png

Съобщение от полски медиум

„Съзнанието на човечеството направи скок към по-високо ниво. Това означава, че енергията създадена от група хора, които осъзнават себе си като същества творящи реалността, е вече по-силна от хаотичната енергия на разрушителното творене, създадена от същества, които все още живеят в страх и не контролират собствената си съзидателна сила.“

„Група от хора, наясно със силата на собствените си съзидателни способности, има пълния потенциал, да създаде сценарий от позитивни събития сега, точно в този момент, и всъщност вече го прави.“

30-и Април 2022

https://youtu.be/3ALY9QmAlNc?t=2788

А сега нека си припомним посланието „Новото племе“!

Между 0 и 1 там крие се вълшебство –
там всичко е обвито в Синева.
Тя носи знание велико – без наследство,
що спуска се връз моите чеда.
Чедата мои търсят път към мене.
Със радост ги посрещам при това.
Роди се на Земята ново племе,
що носи в Пътя Светлина.
Зараждането му не беше лесно.
Изграждането – искаше слова.
Със таз задача тъй нелека
Балкира се зае и днес успя.
Успехът му велик е, грешка няма,
побрал във себе си извечните слова.
Подготвя той достойна смяна,
коя ще възкреси разумността.
В дванадесет без пет се случи всичко.
Настъпваше мига де няма връщане назад.
Завърши тоз процес благополучно,
историята връща се в нормален свят.
Духовността ще бъде нова рамка
във вътрешността на всеки нов герой.
*„Стражари и апаши“ хвърли сянка
на Небосклона със вредите си безброй.
И тъй приключваме дотука.
Какво било – било. И още знай,
че някога оставен бе **Боклука,
да разпилей се той открай докрай.
Тъй очертават се делата,
на всеки дръзнал гняв да прояви.
Със ярост не погубваш Светлината,
но можеш себе си да смачкаш ти.
Към всеки тръгнал днес по Пътя,
отправям поздрав и насочвам взор.
Аз чакам ви във сетната минута,
избрали кой да бъде вашия отбор.

*„Стражари и апаши“ – това е името на популярна детска игра от близкото минало, която се играе от два противостоящи си отбора.
**Боклук – метафора за заразеното Съзнание

viewtopic.php?f=3&t=1868&start=20

Отговори