Токораз Исто

Тук може да предложите ваши или чужди книги за четене и обсъждане. Можете да прикачвате текстови документи.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Re: Токораз Исто

Непрочетено мнение от sum » 01 апр 2010, 10:45

Можеш да променяш само това, което познаваш. Не можеш да променяш нещо, което не познаваш. Следователно онова, което не познаваш властва над същността ти, защото е Непознаваемо за теб.
Направиш ли Непознаваемото Познаваемо тогава можеш да упражниш властта си над него, защото можеш да го анализираш, систематизираш и канализираш.
Как ще упражниш властта си върху Егото като не знаеш къде се намира?
Следователно не ти, а то властва над теб.
Р.Ч.

men
Регистриран: 21 дек 2008, 12:38

Непрочетено мнение от men » 01 апр 2010, 10:59

Здравей Сириус!
За да разбереш и опознаеш нещо първо трябва да знаеш за него.
В началото и аз имах много въпроси, на които постепенно си отговорих благодарение на многолога в този форум. Препоръчвам ти да прочетеш Многолога за "ТИ СИ ТОВА І И ІІ" там под формата на диалог са разгледани много въпроси. Все пак трябва да си изясниш какви структури присъстват в Човека.
Поздрави!

sirius
Регистриран: 30 мар 2010, 03:34

Непрочетено мнение от sirius » 01 апр 2010, 13:54

Можеш да променяш само това, което познаваш
Засега се опитвам само по косвени начини да разпозная егото (си). Да го разбера.

Щото, според мен, ако имам една схема на Човека със всичките чакри, монади, центрове и пр. това ще е само една схема в главата ми. Не виждам как, като знам мястото на егото спрямо тялото, ще мога да го контролирам. ?? Ако някой има идея нека да сподели, щото наистина не виждам как ще стане.

Пък и наистина си мисля, че егото е една идентификация с нещо си. За да знам, къде е егото, трябва да разбера къде се поражда. И друго освен ума, не виждам.
Това си е мое "виждане", не претендирам че е някаква голяма истина. Та ако схвана нещо друго ще е супер.

Отговори