Нова книга - средства

Тук може да предложите ваши или чужди книги за четене и обсъждане. Можете да прикачвате текстови документи.
sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Нова книга - средства

Непрочетено мнение от sum » 23 ное 2016, 15:47

Здравейте.
През последните месеци така се завъртяха нещата, че все попадам на мои материали за Бал и Кибела. Това не е проблем, нито е проблем, че не цитират скромната ми особа или че не се дават линкове (препратки) към форума. Но в един момент нещата според мен започнаха да отиват в неправилна посока, защото започнах да срещам от други лица в нета моята хипотеза, че теонимът Бал е свързан с произхода на името „българи“. В началото гледах с насмешка, но в един момент нещата взеха да ескалират и разбрах, че трябва да направя нещо по въпроса. Какво да направя… не мога да спра хората да пишат по този въпрос, нито пък да им забраня да четат и да извеждат важните неща за себе си и да ги представят като лични съждения.
Поради тази причина реших да защитя тезата си, като за тази цел ще намеря и отделя време и ще напиша нова книга, която ще носи заглавието „Религията на българите и произхода на тяхното име“.
В нея ще представя тезата си, обоснована с много извори и голям обем от снимков материал.
…Явно е настъпил този момент и ща не ща… както каза преди време една жена от Родопите при една от срещите ни: „няма сакаш, не сакаш… требе“. : ))
Отворих сметка за събиране на средства за книгата. При добро желание и възможности всеки от вас може да бъде съпричастен към делото.
А и като се замисля… тази книга ще бъде едно добро допълнение към „Ти си Това“, защото трилогията завършва със Знанието за Бал и Кибела. А в новата ще покажа какво се е случило след това… до наши дни… и как и при какви обстоятелства се е появил етнонима „българи“.
По мое виждане до средата на 2017 г. книгата ще излезе от печат.
Ето сметката за нея:

ЕКСПРЕСБАНК

Румен Стоянов Чорбаджийски
BG86TTBB94001527700144

Поздрави! : )
Р.Ч.

g.kurov
Регистриран: 08 яну 2013, 12:53

Re: Нова книга - средства

Непрочетено мнение от g.kurov » 28 ное 2016, 15:59

Успех в новото начинание.
Прикачени файлове
Nov pogled.pdf
(47.83 MиБ) Свален 120 пъти

nstatev
Регистриран: 31 мар 2014, 10:14

Непрочетено мнение от nstatev » 30 ное 2016, 17:10

Най-после!!! Като се има предвид, че трилогията повдига леко единия край на завесата, ще ми се тази книга да разкаже всичко за историята на българите. Ееее, може да излезе 1200 - 1300 страници, ама няма лошо. Колкото по-много, толкова по-много! Шегата си е шега, но искам да попитам ще пише ли в книгата всичко за Баорг. Че тази тема остана някак си недоизказана и като че ли умишлено премълчана?
Успешна и ползотворна работа!!!!

Честит Българин
Регистриран: 18 окт 2010, 19:04

Непрочетено мнение от Честит Българин » 30 ное 2016, 17:17

Не, няма да пише!

Sum ясно е казал: " ... ще напиша нова книга, която ще носи заглавието „Религията на българите и произхода на тяхното име“. "

Пожелава му УСПЕХ в това великолепно начинание!

Честит Българин

sum
Регистриран: 15 дек 2012, 13:10

Непрочетено мнение от sum » 01 дек 2016, 10:53

Точно така. Книгата ще бъде насочена към произхода на името българи, а не на произхода на народа. А пък да не говоря за Баорг... :D
Иначе работата си върви... дотук имам събрани над 120 снимки с артефакти. И краят му не се вижда.
Р.Ч.

manechi
Регистриран: 06 ное 2012, 12:55

Непрочетено мнение от manechi » 11 мар 2018, 07:44

Успеха дойде отдавна!
МАТЕЙ

TurboPascal2000
Регистриран: 02 май 2018, 17:01

Непрочетено мнение от TurboPascal2000 » 04 май 2018, 15:59

И аз съм имала подобни проблеми.