ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Сря Ное 22, 2017 1:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бегликташ - Светилището и знанието на Премъдрите
Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 4:40 pm 

По този въпрос мнението ми е мааалко по-различно. :D
Ако продължим с примера даден от sum за яденето на котлона, всяко материално тяло е отделна тенджера и вътре манджата си ври. Когато хората ( формите) са близо един до друг, все едно слагаш една тенджера до друга тенджера. Да, парата ( полетата) ще се омесят, обаче това не може да промени състава вътре в тенджерата. Ако ставаше такова взаимодействие, когато седнеш да чистиш самскари щеше да можеш да изчистиш и самскарите на човека до теб, но така не става. Ако можеше да седнеш в медитация и да му предадеш всичко, което знаеш, би било супер, нали?... ама не става. Не се бърка по този начин в чужда тенджера.
Така че, ако седнеш да изгаряш да речем черния пипер от твоята манджа, най-много яденето в близост да замирише странно за известно време и толкова. :D
Има обаче друг момент, силата с която се чистят самскарите е с различна да речем честота, като бързовар в тенджерата. Тя може да окаже въздействие и в съседство ( да повиши температурата :D ). Повишавайки собствените си вибрации, повишават се вибрациите и на околните в близост. Отново временен ефект, но според мен по-скоро положителен, отколкото отрицателен.
Поздрави!!! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 5:14 pm 

Интересно. Остава сега time да изпробва теорията си. Хайде отсега нататък като чистиш боклуци в медитация това действие да го правиш на два метра от дъщеря си. Това чистене го прави всеки ден в продължение на няколко месеца и т.н. Пък след това ще видим и отчетем какъв ще бъде резултатът за дъщеря ти. Става ли… :)
Ти бъркаш електромагнитните полета с пара от манджа. Примера с добавяне на сол в манджа е само опит от моя страна да дам някаква образна представа за това как взаимодействат електромагнитните полета помежду си.
Самскарите представляват капсулирана информация, която след като се разгради става на електромагнитни вълни, които започват да се излъчват в пространството около нас. Същите тези вълни могат да бъдат привлечени от други такива (например от детето) и да попият в тях на принципа сходното привлича сходното. След като бъдат поети, те („новите” вълни) се оправя към центъра (самскарната решетка) и бива капсулирани отново.
Резултатът: увеличаване на самскарите в детето.

Аз не мога да ви кажа до кой да медитирате когато чистите самскарите си.
Всеки решава за себе си.
Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 6:22 pm 

Здравей, sum. Редовно чистя боклуци близо до дъщеря си. :) Но досега не съм успяла да и предам нищо „дистанционно“, или поне не съм забелязала. Даже за много по-сериозни неща, никой нищо не „хваща“... абсолютно, хич, нииищо...
Ако така копирахме информация от чуждите полета и я запечатвахме в самскарната си решетка, то къде ще му излезе края? И каква е разликата кой точно е до практикуващия, дали е детето му, жена му, съпругът му и т.н. И значи ли, че след като си чистил самскари ще стоиш като отшелник настрани от всички за незнайно колко време, за да не им напълниш самскарната решетка с чужда информация?
Не държа да съм крива или права в мнението си. Всеки сам преценя за себе си.
Поздрави.

И още... Ако двама трима човека седнат заедно да чистят самскари, обаче на единия нещо не му се отдава съвсем, какво става, информацията от полетата на останалите се прехвърля в неговата самскарна решетка ли? Макар че това е по-вероятно, защото съзнанието му е "отворено" в този момент.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 6:51 pm 

Time
time написа:
Ако двама трима човека седнат заедно да чистят самскари, обаче на единия нещо не му се отдава съвсем, какво става, информацията от полетата на останалите се прехвърля в неговата самскарна решетка ли?

sum написа:
Има един период от три години (до 21 години), в който тялото и съзнанието стават „устойчиви” за предизвикателствата на живота.

Предполагам че взаимодействието на магнитните полета след 21-вата година се различава малко.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 7:46 pm 

Цитат:
Time:
Редовно чистя боклуци близо до дъщеря си. Но досега не съм успяла да и предам нищо „дистанционно“, или поне не съм забелязала.

Как ще забележиш какво точно й предаваш след като не можеш да видиш състоянието на самскарната й решетка? Слепецът може ли да различи обект и форма?
Цитат:
Ако така копирахме информация от чуждите полета и я запечатвахме в самскарната си решетка, то къде ще му излезе края?

Какво мислиш, че правят „ТЕ” от хиляди години?... Има ли край контролът им върху съзнанието?
Цитат:
И каква е разликата кой точно е до практикуващия, дали е детето му, жена му, съпругът му и т.н.

Alex ти го обясни.
Цитат:
И значи ли, че след като си чистил самскари ще стоиш като отшелник настрани от всички за незнайно колко време, за да не им напълниш самскарната решетка с чужда информация?

Ти от Познанието което споделям вече толкова години това ли разбра – че след като човек изчисти самскарите си трябва да стане отшелник?! :)
...И моля те прочети си отново въпроса... защото е много грешно зададен. Не може човек без самскари да напълни друга „самскарната решетка с чужда информация”. Щом това още не си го разбрала за шест години практики какво да си пишем повече.................
Цитат:
Не държа да съм крива или права в мнението си. Всеки сам преценя за себе си.

Да, знам, че ти не държиш да си крива или права и просто ей така си пишеш, без много много да му мислиш… :) защото така ти иде отвътре. :) То така други преди тебе без много много да му мислят в период от няколко хиляди години създадоха такива учения, които в днешно време още стискат човека за гушата. И ако случайно човек реши да се откопчи от тях... бам... рестарт.
Ако искаш ще пиша на Админа да направи нова секция във форума и там да си пишем всичко, което ни доди отвътре. Няма проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 8:22 pm 

При мен за съжаление чистенето в близост до децата се отразява.
От началото на сезона чистих предимно вечер, след като те заспят (в отделна стая са), ако пък и денем успея да си открадна малко време на работа си беше чист бонус. Но напрежението усетих миналия месец, откогато сме във ваканция и сме непрекъснато заедно. Голямата ми дъщеря ставаше доста агресивна на моменти, малката пък трудно заспиваше и денем се кривеше. От скоро се съобразявам с мястото и времето за разграждане на вълните, вярно много е трудно така, на моменти даже и невъзможно... Но пък виждам промяна у тях. При голямото ми дете "пристъпите" станаха рядкост. Малкото започна по-лесно да заспива, но пък денем си поплаква, понякога и без причина (нетипично за нея като цяло). Трябва да уточня, че при мен сега е само малката ми дъщеря.

Всичко това обяснявам, за да покажа че при мен децата се повлияват. Но по мое скромно мнение по-скоро ги облива емоцията, която се изчиства от мен. И това се случва дори и да съм на разстояние от тях (но разбира се в много по-малка степен). И след време тя (емоцията) явно се саморазгражда.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 10:56 pm 
Здрасти, time!

Препоръчвам ти да изчетеш повече за характера на електро-МАГНИТНОТО поле и ще разбереш какво точно се опитва да ти обясни Румен. Отдавна е установено (дори науката го направи), че ние си взаимодействаме не само чрез говор, но и с електромагнитните си полета. Представи си, един постоянен, непрестанен обмен на пакети от информация.
Сигурно повечето от нас са забелязали, че когато сме в близост един до друг, усещаме дори емоцията на този до нас - например, "раздразнение". Независимо дали я показва или не, човекът я излъчва и ние я усещаме. Същото е и с електромагнитните вълни, които се разграждат от чистенето на самскари. Отделя се информация, която излиза през тялото под формата на вълни и ако човек е близо до източника на тази информация, улавя излъченото, именно чрез полето си, като е напълно възможно, уловените вълни да бъдат пренасочени и към физическото тяло, в зависимост от защитата и възрастта на субекта.
Разбира се, това не може да се случи на Беглик таш, тъй като информацията се "изсмуква" от горната плоча на самскарника и оттам преминава директно в Пара-Брахман, откъдето се разгражда в пространството. Именно заради това, опряли част от тялото си в стената, светилището позволява да чистят повече хора, едновременно.

Иначе, всеки си има глава на раменете и всеки сам решава как да използва споделената информация. От моя страна, силно препоръчвам, да се вслушате в думите на Румен!

Всъщност седя, чета и недоумявам, защо, изобщо, е необходимо да се спори по въпрос, който касае децата ни?!? Дори и да има 1% вероятност тази информация да е вярна, на кой му е необходимо да подлага детето си на собственото си "радиационно" излъчване, само защото не може да си го обясни?!? ;)

В крайна сметка, информацията е навсякъде и всеки може да си я набави!

Поздрави!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 12:18 am 

Ако трябва да успокоявам съвестта си, бих приела твърденията на time, но намирам логика и в обясненията, дадени от sum. Така разбирам нещата - при разграждането на самскари, отделената информация под формата на електромагнитни вълни би могла да се привлече от вълни с подобна честота, подобното привлича подобно. Но тук друго не ми е ясно - при условие, че предаваме при раждането на дете нашите спомени под формата на самскари, т.е. тази информация, която унищожаваме вече присъства в самскарната решетка на детето, как се образуват нови самскари със същата информация, или се получава някакво наслагване?
При мен се получи объркване от едно лично съобщение миналата година, в което sum ми каза да не правя практики в една стая с дъщеря ми докато не навърши поне една година. Оттам приех, че след тази възраст мога да чистя и в нейно присъствие. Затова не виждам нищо лошо в това да се изясняват подобни недоразумения, било и под формата на спор, за да има и съответното разбиране.
Equilibrium написа:
Всъщност седя, чета и недоумявам, защо, изобщо, е необходимо да се спори по въпрос, който касае децата ни?!? Дори и да има 1% вероятност тази информация да е вярна, на кой му е необходимо да подлага детето си на собственото си "радиационно" излъчване, само защото не може да си го обясни?!? ;)
За себе си мога да кажа, че не продължавам с практиките редом до дъщеря ми, но това не е причина да спра да искам обяснения за неща, които не са ми понятни.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 8:17 am 

Явно съм в грешка.
Извинявам се на всички!!!
( моля админа да изтрие мненията ми)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 9:13 am 

Цитат:
Herma:
При мен се получи объркване от едно лично съобщение миналата година, в което sum ми каза да не правя практики в една стая с дъщеря ми докато не навърши поне една година. Оттам приех, че след тази възраст мога да чистя и в нейно присъствие.

Доколкото си спомням след като ме попита ти бях писал, че докато бебето ти не навърши поне година изобщо да не подновяваш практиките си, а не да правиш практики. Това е заради кърмата, с която храниш детето си. Разграждайки самскари ти зареждаш млякото с кармична информация. Явно си забравила какво съм ти писал… но нищо.
След това какво си възприела за себе си… че можеш да чистиш в нейно присъствие… това вече си е твоя интерпретация.

~~~~~~~~~~~~~~~~

Да, time. Явно си в грешка.
Не виждам причина Админа да трие коментарите ти.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]