ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Нед Ное 19, 2017 11:17 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Леко черен БГ хумор
Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2015 3:42 am 

Преди да съм досадил до край на всички / напоследък често явление :uaaaha: / в този късен час след 02.30 - Часът на Бика - който не знае да пита / ви показвам какво пратих на една приятелка от чужбина, която поназнайва български. Само се чудя дали ще бъда разбран? Не че питам. ...Знам! Трудно! Пък и който не е запознат с темата "Какво е смъртта" със сигурност ще ме погледне накриво за почернелия ми хумор. ...Но северозападния хумор на темата за смъртта е изключително истински и желязно философски. Има изключително дълбок смисъл! И това е заложено в начина на мислене и основите на живота на хората от там. Преплитайки темите от живота и смъртта с всепроникващ най-черен хумор те оцеляват психически! Жестоко истински са. Отдавна съм им простил всички цинизми и цветущи препсуввания употребявани на всяка втора дума. Какво да правиш?! Просто колорит! И го правят без да влагат идея за умисъл и изпълнение, и намират толкова екзотични изразни средства и сравнения, че умът не ми побира от къде ги изравят!
Който има търпението внимателно да чуе това, що се говори във филма ще мисли дълго, дълго... Има защо.

Писано за ............ от....... някъде в чужбина

Резерват Северозапад
/ Гледай, слушай и помни! Ако нещо не разбираш ще ти превеждам!
Така си говорят хората там, в Северозападна България! Родовете на майка ми и баща ми са от там! Затова ги разбирам превъзходно! И като говор и като мисъл!

Зиката:
"...Копам гроб – да ти е кеф да умреш!
... Аз го правя за цял живот!
...Изгоних жена си и вземах една служебно!"

Един друг казва:
"Да съм жив и един ден, като умра ще се родя! "

Изключително сериозна и дълбокосмислена философия!!! /

https://www.youtube.com/watch?v=6BNLVezUaVQ

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Леко черен БГ хумор
Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 1:35 pm 

Просто Пената... :D
http://www.dnes.bg/football/2015/07/13/ ... ata.269768

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2015 2:45 pm 

Уникален е чичо Митко, да е жив и здрав !

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Авг 01, 2015 6:41 am 

Честит Българин написа:
Преди да съм досадил до край на всички / напоследък често явление :uaaaha: / в този късен час след 02.30 - Часът на Бика - който не знае да пита / ви показвам какво пратих на една приятелка от чужбина, която поназнайва български. Само се чудя дали ще бъда разбран? Не че питам. ...Знам! Трудно! Пък и който не е запознат с темата "Какво е смъртта" със сигурност ще ме погледне накриво за почернелия ми хумор. ...Но северозападния хумор на темата за смъртта е изключително истински и желязно философски. Има изключително дълбок смисъл! И това е заложено в начина на мислене и основите на живота на хората от там. Преплитайки темите от живота и смъртта с всепроникващ най-черен хумор те оцеляват психически! Жестоко истински са. Отдавна съм им простил всички цинизми и цветущи препсуввания употребявани на всяка втора дума. Какво да правиш?! Просто колорит! И го правят без да влагат идея за умисъл и изпълнение, и намират толкова екзотични изразни средства и сравнения, че умът не ми побира от къде ги изравят!
Който има търпението внимателно да чуе това, що се говори във филма ще мисли дълго, дълго... Има защо.

Писано за ............ от....... някъде в чужбина

Резерват Северозапад
/ Гледай, слушай и помни! Ако нещо не разбираш ще ти превеждам!
Така си говорят хората там, в Северозападна България! Родовете на майка ми и баща ми са от там! Затова ги разбирам превъзходно! И като говор и като мисъл!

Зиката:
"...Копам гроб – да ти е кеф да умреш!
... Аз го правя за цял живот!
...Изгоних жена си и вземах една служебно!"

Един друг казва:
"Да съм жив и един ден, като умра ще се родя! "

Изключително сериозна и дълбокосмислена философия!!! /

https://www.youtube.com/watch?v=6BNLVezUaVQ

Ч.Б.

Интересен филм

Върнете се в началото
 Профил