ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Нед Юни 25, 2017 1:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Хайде да се посмеем заедно...
Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2009 7:58 am 
Хайде да ни е "честито"! - Божидар Димитров :ugeek: - министър на културата! :lol: :lol: :lol:
/Следизборна прогноза с извинение :( /

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2009 3:04 am 

И нещо лично преживяно:
бях в България с една група изявени другостранни мeнеджери по въпроca" Маркетинг в България".
ЕдuH от ивентите беше "фолклорни традиции".
Качиха ни в магарешки красиво стъкмени свадбени каруци.

Потеглихме.

Нашият водач отначало си кротуваше, но като стана по висок пътя, започна да си подвиква на магарето с нашето обичайно:" Хайдu-u-u-u, хайдu!
Магарето реагираше съответно командата и тръгваше временно с по силен брибяг
При което един от висшите менеджери се обърна към нас и рече:" Ей, как се усеща влиянието на немския език в България, ето де, това магаре има немско име: казва се Хаиди (много популярно име в Германия и Австрия)".

Как не паднах от каруцата от смях, не знам.

Най страшното беше, че не можех и много да се смея, все пак сериозно мероприятие си беше...............................

Ех, тези магарета бе......

Всичко най добро.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2009 8:10 am 
:lol: :lol: :lol:
====
Един българин, продавач на плодове, стоял до подредените си празни щайги пред магазина и свалял германска туристка само с погледи. В един момент й казва: "Хайде да отидем в стаята ти!"
Германката: "Was?!" /какво/
Българинът: "Ама не у нас, ма! У нас нямам нищо! У вас искам да отидем... :lol:
Германката посочила нагоре към стаята си в хотела и попитала: "Steigen?!" /чете се "щайген", т.е. "да се качим"/
Българинът: Ама за кво са ни и щайгите горе, ма, ей ся ще дойде камионът да ги вземе... :lol:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2009 4:24 pm 
“Да, готов съм за министър на културата, потвърди категорично Божидар Димитров в студиото на БТВ. :lol:
... Бойко Борисов работи с екип. Там където не знае, вика съответните специалисти… Един разбира от културно-историческо наследство, друг от финанси. Министър-председателят е диригент на всички министри, те си имат зам.-министри и това е технологията на властта, подчерта още проф. Димитров...”

Думите са верни, но казани от Б.Д. направо стават виц! :lol:
Разбрахте ли сега каква собствено е "технологията на властта" според премудрий Б.Д.?! :ugeek:

Ама той стана ли професор?! :o
И върху какво бе професурата му?! :roll:

Върнете се в началото

Заглавие: Разнообразието на Българския език
Ново мнениеПубликувано на: Пет Ное 06, 2009 7:27 pm 

Събрали се учени - лингвисти на симпозиум, за да обсъждат езиковите проблеми. По едно време така се обърнала посоката на дискусията, че всеки взел да хвали колко съвършен е неговият език, как дадено чувство можело най-добре да се изрази и т. н. Нашият представител слушал, слушал, па накрая му писнало да слуша глупости, станал и теглил следната реч:
"Дами и господа, моите почитания към вашите езици, но няма по-богат и цветист език от българския. Ето тук съм ви приготвил няколко примера в подкрепа на твърдението ми:
1. Кажете, има ли някой език на тази планета, на който да има дума, означаваща нещо средно между "капе" и "тече"? Няма такъв. Аз съм проверил специално. А на български има - "църцори".
2. Има ли някой език, на който да има 4 степени на сравнение - няма. А на български има - далече, по-далече, най-далече, на майната си. Или - готина, по-готина, най-готина, бафмааму.
3. Има ли език, в който да има минало незапомнено време? Хе хе - няма. А на нашенски има - Бил съм се напил.
4. Имате ли вие бъдеще евентуално време в миналото? Нямате. А ние имаме - щял съм бил да работя.
5. Колко начина имате по заобиколен начин да кажете "не знам", когато ви питат нещо? Общо взето всичките се свеждат до един: "I don't know" "No idea" "I got no clue". А вижте ние колко по-заобиколно можем да го кажем: "Казва ли ти някой!", "А сега де!", "ебеш ли му мамата!", "а - сега ме хвана!"
6. И накрая, господа - хайде кажете - има ли език, в който да има една такава дума, която да може да замести всяка друга дума в този език? Няма! А на Български има - това е думата "такова".
На последната 6- та точка американският делегат не повярвал и казал "Не го вярвам това, че една дума може да замести коя да е дума в езика, аз лично ще проверя това!"
Разбира се Mr. Smith заповядайте в БГ да проверите!
И така мистър Томас Смит хванал самолета, прелетял океана и още веднага на аерогара София решил да пробва вълшебната дума. Отишъл на информацията и казал: "Моля ви, таковайте ми едно такси" - няма проблем, служителката набрала един номер и таксито пристига.
Изненаданият Мистър Смит се качва в таксито и казва на шофьора:
"Моля ви таковайте ме до най-луксозния хотел в София" - няма проблем - бум в Шератон. Още по-изненадан отива на рецепцията и казва:
"Моля ви таковайте ми една стая за 5 нощувки" - няма проблем регистрират го дават му ключа и момчето му занася багажа до стаята. Томас е като треснат, но продължава да тества думата не вярвайки на ушите и очите си - сяда в ресторанта и казва:
"Моля ви таковайте ми мешана такова с шопска такова и едно такова Каберне Совиньон" - след малко иде мешаната скара, шопската салата и виното.
"Oh my God, he was right - it really works" признал накрая Тома неверни. На сутринта станал и тръгнал към банята, но се сетил, че предишната вечер му направила впечатление една старинна сграда недалеч от хотела и един минувач го информирал, че това е Централна Баня, та нашият човек решил да я пробва как е, щото в неговата модерна държава няма такива работи. Влезнал човека да се къпе, но там нямало четка с дълга дръжка, с която да си търка гърба и той помолил един пич да му сапуниса гърба с думите
"Моля ви, таковайте ме отзад". При което оня се оказал услужлив човечец - (ми чужденец все пак - няма да го оставим с впечатлението, че не сме гостоприемни я!) - и съответно го "таковал".
Томас Смит останал доста изненадан от събитията, но си замълчал (все пак чужда държава, може пък тук това да е нормално) и като се върнал в Щатите - споделил си преживяванията, при което доцент Ганев се плеснал по челото и казал, о, аз забравих да ви предупредя колега, че "таковане" се спряга неправилно на гол гъз ... :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Има ли живот след раждането?
Ново мнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 9:21 pm 

Две бебета си говорят в корема на бременна жена.

Невярващото бебе: Вярваш ли в живота след раждането?

Вярващото бебе: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането. Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.

Н: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?

В: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.

Н: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот - пъпната връв - и без друго е твърде къса.

В: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.

Н: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.

В: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.

Н: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?

В: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея, без Нея не можем да съществуваме.

Н: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.

В: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 10:31 am 
01 април 2010 | 07:07 | Агенция "Фокус"

Открит е първият храм на бог Тангра

"При изкопни работи в шуменския квартал Дивдядово, снощи строителни работници са попаднали на стари зидове. Началникът на строежа е уведомил своевременно регионалния Исторически музей. Пристигналите днес на мястото учени са предприели спасителни разкопки и разкриват добре запазени основи на голяма сграда с характерен план, състояща се от два вписани правоъгълника. В нея са намерени каменни плочи с изображения на конници, шаман и различни свещени животни. Открити са и няколко плочи с надписи - част от тях написани с руническата азбука на прабългарите, други са на древния български език с гръцки букви. Началникът на екипа от София - проф. Станислав Станилов предполага, че те ще бъдат ключът към разчитането на прабългарския език. Засега напредък има в изследването на надписите с гръцки букви. Пристигналият тази сутрин на обекта проф. Божидар Димитров обяви, че написаното на тях учудващо съвпада с двете основни теории за произхода на Аспаруховите българи - тюркската и иранската, предполагайки нови хипотези за смесването на тези племенни групи в евразийските степи. Ето как вероятно е звучал първият подробно изследван надпис с гръцки букви според първоначалния прочит на експертите:
Канасюбиги Маламир дех курбан Коктенри. Багатур, боилар и бая булгар хварак и жавак гювеч кумис ешмедеме иджин баш балама руз.
Което може приблизително да се преведе така:
Великият хан Маламир направи жертоприношение на Синьото Небе. А на багатурите, болярите и многото българи даде угощение, ядене и пиене за деня на глупците.
Tова засега е първият напълно запазен надпис, датиращ от 10 в., в който се споменава недвусмислено името на върховния бог на прабългарите. По отношение на цялостното съдържание на надписа, засега учените са предпазливи в оценките си..."

Е, всичко това би предизвикало възмущение и присмех...
ако не беше публикувано на ...
вижте датата!

:ku-ku: :uaaaha: :g_smqh:
:Bulgaria:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 21, 2010 9:19 pm 

От толкова смях , ето какво се получава.... http://www.ordosimeoni.org/bol/task.html
Останете със Здраве!
:IP :Bulgaria:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Мар 31, 2012 11:36 am 

Напоследък се заиграхме със змията като елемент от Оструша.
Гатанка:
Хем си лежи, хем ходи. Що е то?

--------------------------

И един актуален виц:

Кандидати за пилоти са германец,французин и грък. Накрая на интервюто ги питат каква заплата искат.
Германецът - 4000 евро за нормален живот.
Французина - 8000 евро : от тях 4000 за нормален живот и 4000 за рушвет на когото трябва за да го назначат.
Гръкът - 12000 евро : от тях 4000 за нормален живот, 4000 за рушвет на когото трябва за да го назначат и 4000 на германеца за да кара самолета! *taz* *taz* *taz* *taz* :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot: :ku-ku: :ku-ku: :ku-ku:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Авг 04, 2013 11:11 pm 

Един човек се давил.
Минала лодка от която предложили да го спасят, той казал :
–Не, мен Господ ще ме спаси.
Минало време, минала втора лодка, човека отново :
-Не, мен Господ ще ме спаси.
Удавил се, отишъл на небето, попитал Господ :
-Господи, защо не ме спаси ?
-Два пъти ти пращам лодка, Глупчо...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]