ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Юни 29, 2017 3:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: СИСТЕМАТА НА ПРОШКАТА
Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2011 9:44 pm 
miroki написа:
Исках да посоча, че аз-ът его взема решението, когато сме се събудили, и вече имаме мисли и усещане от сетивата, (а не интелекта).
Когато спим пък , аз-ът его не участва и тогава е на линия аз-ът интелект.

Да, miroki, в общи линии е така както пишеш и е добре, че го отбелязваш :D (определно сега изглеждат по-подредени нещата)
В известен смисъл, когато се взема някакво решение, винаги участва и Интелекта. Затова напомних, че частите на Ума работят заедно, нищо че обикновено хората осъзнават само аз-а Его.
Това, че интелектът детерминира всяка една информация, означава че той спомага за нейното разграничаване, а оттам и за определяне възможностите за избор. Оттук нататък остава самото вземане на решение. От коя позиция се взема, вече е въпрос на обусловеност/пробуденост на ума.
Както сам пишеш, в единия случай (ежедневието) това ще е Егото, когато обаче то заспи на линия идва Аз-ът Интелект.

Мисля, че най-важното дотук, което трябва да се знае за Ума и неговите части, е налице. И понеже Умът никога не може изчерпателно да обясни Ума, то нека останалото го оставим на личната опитност на всеки един. За да се роди Познанието... ;)

Относно темата ("за изкуството"), която имаш предвид, казва се "Самосъзнанието" и се намира ето тук:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=35&t=204

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 1:17 am 

Здравейте :)
Благодаря отново Ntsk темите които припомни ми бяха от голяма полза.И от както си ги припомних се опитвам да дам някакъв смислен отговор,но ови неуспявам да формулирам нищо стоиностно.Когато писах че интелекта взима решението имах предвит че той/интелекта/ на база на неговото разграничение тоест/варияции/ се взима решението.Затова написах дали да пия или да пуша нали ако няма интелект нямаше да правим разлика между 2-те.
ntsk написа:
И понеже Умът никога не може изчерпателно да обясни Ума
ДА наистина както казва Румен Как е възможно? :D
Доста поразтеглихме темата простете...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2011 9:22 am 

::up::
Е разтегляме , но е по-добре да е по-ясно и за тези които ще четат после :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Яну 15, 2012 1:19 pm 

Цитат:
Всъщност, реших този път да ви изпреваря и споделя това, което знам.

Какво прави прошката?
Знаете, че информацията за всичко, което сме преживяли /без значение дали става въпрос за този или минал живот/ се намира в решетката от точки. Тази информация се излъчва под формата на вълни от сърцата ни и облива нашите умове.

Прошката разгражда именно тези вълни.

Но проблемът в стиха на Исус не е в прошката, а в думата „хули”.

Нека помислим заедно – когато човек хули или обижда друг индивид, всички знаем, че той изпраща към него агресивна мисъл, която достига до ума му. След като достигне ума... по принцип агресивната мисъл се разгражда и не вреди на материалното тяло.
НО, когато човек вложи много силна емоция в своята мисъл, тогава обидата вече става... проклятие!

Колко често сме чували тези думи: този човек го достигна проклятието на еди кой си.

Как действа проклятието?
За разлика от обидата проклятието не може да се трансформира от ума и отива в… сърцето!
Ще ви дам пример, за да разберете по-добре думите ми:
Представете си, че някой изрича проклятие към даден човек. Проклятието /както и обидата/ достига до ума му, но не може да се унищожи, заради силната емоция в него. При това положение умът не разгражда проклятието, а става като входна врата, чрез която то навлиза в решетката от точки!
Това е така, защото проклятието представлява всъщност информация, облечена в силна емоция, която контактува директно с информацията, намираща се в решетката. А знаете, че решетката „плува” в любовта /най-силната емоция/.

Нека сега обърнем това знание към първия абзац на стиха, представен от Исус.
„Който богохулства срещу Отца, ще бъде опростен”
Този цитат пояснява, че ако човек хули или по друг начин казано изрича клевети, или проклятия, към Отеца, неговата сила, чрез прошката, ще разгради информационните вълни, насочени към него. Така самото проклятие, излъчено от човек няма да засегне Отеца.
Същата ситуация е валидна и за Сина. Ето втората част на стиха:
„и който хули Сина ще бъде опростен”
Т.е. силата на атман /чрез прошката/ ще унищожи агресивните вълни, изпратени към него.
Но при третата част на стиха се вижда, че прошката вече не помага:
„но който хули Светия Дух, няма да бъде опростен, нито на земята, нито на небето.”
Защо?
Защото агресивната мисълта се движи само в границите на океана на Съзнание!!!
Проклятието /т.е. словото и активната мисъл, облечена заедно от агресивна емоция/ може да стигне границите на Крешака.., може дори да излезе от него и да се разпростре в океана!..

При тази ситуация я се замислете как може клеветите или проклятията на някой глупав човек да засегнат Светия дух /Премъдрия Човек/, при положение, че той не съществува в Непроявения Бог?
Просто това е невъзможно да стане!
Затова такъв човек „няма да бъде опростен, нито на земята, нито на небето”, защото Светия дух съществува извън океана на Съзнание, а там проклятието, изречено от човек, не може да отиде.
Но какво ще стане с проклятието тогава?
Ами ще се върне при този, който го е създал и ще влезе в неговата собствена решетка!!!

цитирам това мнение на sum от темата за Исус защото е пряко свързано със системата на прошката

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2012 9:36 pm 

Здравейте,
от известно време практикувам системата на прошката, но при мен бодежите се появяват не по време на молбата, а след няколко часа (5-6) и по-интензивно дори след 10-12ч. Та въпросът ми е дали е "нормално" и се случва и при някои от вас или нещо си въобразявам, че работи и съм на прав път.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Мар 02, 2012 11:15 pm 

Нещата не винаги стават веднага :)
По-точно рядко.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2012 11:45 am 

Благодаря за отговора, miroki :-)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2012 1:51 pm 

juj според мен системата работи при теб.при мен понякога започват на момента понякога минават часове,но в крайна сметка резултата е един и същ.Аз лично едва от няколко дена реших да работя по системата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]