ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Авг 22, 2017 12:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: СИСТЕМАТА НА ПРОШКАТА
Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 10:26 am 

работя по системата на прошката от близо месец и полвина и за това време вече за втори път серизно настивам и ми се струва че нещата са свързани.В ,,диагностика на кармата 8" Лазарев е писал че работеики по системата на прошката може да се изпита такова състояние като при настинка,сега не мога да намеря точния текст.
ntsk как беше при теб имаше ли подобен опит?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 8:13 pm 

След като практикуваме системата на прошката и от което следва пренареждане на самскарите нали така?По този начин сигурно се променя сегашната действителност, бъдещето,а миналото дали и то се променя?Или чисто и просто при пренареждането на самскарите се променя само моментното състояние на индивида изразено като здраве и психика?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 9:11 pm 

След като препрочетох отново тговора на Ntsk в темата за чакрите :През тази част на годината човек може чрез медитация и чрез силата на прошката да балансира работата на ума, което временно ще пренареди самскарите в решетката и ще донесе усещане за хармония
Си отговорих сам на предния въпрос :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 10:41 pm 
vergildido написа:
ntsk как беше при теб имаше ли подобен опит?

Здрасти, vergildido!
Възможно е да са свързани нещата. При мен не се е получавало по този начин, но при чистенето на самскарите едната година се случи нещо подобно /малък здравословен проблем/. След като "издумках" първия пласт, повече не се повтори.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 10:56 pm 

Здравейте!
Ntsk пробвах и насочих силата на прошката към различни събития от моят живот и забелязах че нямаше голяма разлика в бодежите.Но в едно събитие от ученическите ми години се повиши болката в областа на главата, така беше през целия ден.На другуя ден продължих прошката към този случай но вече болката беше в сърцето.Разбрах защо при едни е така а при други иначе.Вечерта при сън усетих че съм прилепнал към леглото и немога да стана, понечих да стана но неможех изведнъж се събудих и усетих остра болка в сърцето която излиза дт към гърба.Така беше през целия ден, това свързано ли е спрошката или бяха ТЕ.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 11:25 pm 

Аз вероятно защото ползвам прошка за прилепналите към "които обичат"
нещо нямам резултат, но като се замисля май , много не съм прилепнал. Винаги съм бил умерен и предимно реалист. Трябва да почна към друга програма, за проба нищо, че тази е обобщаваща. Или много не ме бива да се моля.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2011 12:14 am 

благодаря за отговора ntsk.
miroki за де не се получи има някаква причина нещо не си разбрал най-вероятно също така sum пише че системата на прошката е достъпна за всеки който носи в себе си любовта към бога брахман.Разбирането на това какво е космическия разум брахман също ще е от голям полза според мен не само за системата на прошката но и за чистенето на самскарите също.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2011 10:56 am 

По колко време трябва да се молим.
И всеки ден ли го правиш, да знам къде е разликата.
Иначе нещата около Брахман са ми ясно горе долу. Знам за какво става въпрос, естествено е да има неща които да не знам. Или го правя за кратно около 5 минути на ден.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2011 12:08 pm 

може да се молим по всяко време когато можем да останем насаме със себе си но това не означава че трябва да сме сами.може да го правим в автобуса докато пътуваме към работа или докато се разхождаме в парка.няколко минутки един път на два три дена са достатъчни но аз се моля доста по често,по няколко пъти на ден обикновенно.
А за разбирането на брахман аз не мисля че съм го рабрал много добре още но явно разбирането което имам е достатъчно за да работя успешно по системата на прошката и да чистя самскари те си.ти до колко си го разбрал не знам,знам само че рабирането отнема време всичко става постепено при мен нещата потръгнаха чак като започнах да чистя самскари те си и това е нормално защото самскарите обличат ума и го правят обусловен така че колкото повече ги чистиш толкова по лесно ще става

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2011 12:37 pm 
Здравей, SSS!
Сега вече имаш пряка опитност и знаеш, че в паметта ти (частите на Ума) се съдържат спомени от настоящия ти живот и свързани с тях впечатления, с които самскарите в гърдите ти контактуват на много по-дълбоко ниво, без дори да си го осъзнавал. (при едни спомени е по-слабо, при други е много по-силно)
А какво представляват самскарите – ами сходна информация от предишни животи и свързана с нея емоция. Умът и самскарите в решетката са в постоянен контакт, чийто характер зависи от смяната на сезоните. Все едно се въртим в кръг.

На пролет, когато настъпи благоприятният период за чистенето на самскари, ще имаш възможността в практиките да поискаш директно да бъдат унищожени спомените и емоцията в решетката, които контактуват с настоящия ти спомен от ученическите години.
После можеш да помолиш Силата да унищожи и впечатленията от случката, които се намират в частите (модификациите) на твоя Ум. Така вече ще си напълно свободен от влиянието на това събитие върху теб.

----------

По въпросите за прошката мисля, че не бива да се насилваме за каквото и да било.
Винаги когато човек пожелае, може чрез съзерцание да започне да осъзнава нещата от които е зависим, към които е привързан. В умът започват да се изреждат събитията, хората, емоциите и впечатленията, а ние осъзнаваме грижите, които ни създават. Искането на прошка отправена към Създателя, че съзнанието ни е прилепнало към програмата "който обича" точно в този момент, означава съзнателно да прекъснем контрола на излюзорните ситуации над съзнанието ни.
С времето човек ще започне да променя отношението си към всичко станало, ставащо и което може да стане. Това ще го накара да се замисли за действителността, в която живее – кое е преходно в нея и кое е това, което винаги си остава същото.

Знанието за самскарите и практиките за тяхното унищожаване, ще свършат останалото.
Sum e записал стъпките в текста "Писанието".

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]