ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Дек 12, 2017 11:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Чакрите... Що е то...
Ново мнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2011 1:56 pm 
riderman написа:
Темата за чакрите е много добра!Винаги ме е вълнувал въпроса как може да се лекуваме като знаем вече за чакрите на биоенергетиците и тяхното действие?В първата си книга Румен споменава,че това може да стане(пиша по памет),ако някоя от чакрите не се върти както трябва и ние от своя страна можем да и зададем посока на въртене като по този начин ще регулираме енергийния баланс на прана в тялото и органите ще започнат да оздравяват.Дори има значение на посоката на въртене и при мъжете и жените.
Ако може малко информация как става всичко това.А ако е поднесено със схема още по добре

Здрасти, riderman!
Най-доброто, което можем да направим за себе си относно лекуването, е да унищожаваме самскарите. Така праничните потоци ще излизат свободно от сърцето.
Когато съфорумците описват как при практиките за унищожаване на самскарната решетка се излива топлина и благодат от сърдечната област, се има предвид точно това.
Ако не сме унищожили самскарите, каквото и да правим, за да подобрим протичането на прана в тялото, облекчението ще бъде временно и рано или късно болестта и неприятностите пак ще се появят.

В първата си книга Румен е обяснил всичко относно работата на чакрите описани от биоенергетиците. Те самите използват в трудовете си наименованията на индийските чакри, което в случая е неточност, но това не е толкова важно. Ето на този линк преди време качих някои от схемите, използвани от Крис Минев в неговите разработки: http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 9&start=10
Ако желаеш можеш да се запознаеш по-обстойно с трудовете му, голяма част от които sum e качил в секцията "Радиестезия". В тях са описани начини за въздействие и лечение.

Много полезна схема е направил и novex, имам предвид тази, която последно качи в темата за аура камерата. Ще я прикача и тук, защото ще ни свърши перфектна работа:

Прикачени файлове:
novex_shema.jpg
novex_shema.jpg [ 33.39 KiB | Прегледано 327 пъти ]

На рисунката се виждат в червено индийските чакри, намиращи се в гръбначния стълб. Основните са 7 на брой. Допълнително съществуват още три.
Едната е лалана, намира се в горната част на небцето. Другите две са манас и сома, които са разположени над аджна с двете листенца. В синьо са трите форми на Проявено съзнание - Ум, Любов (вкл. решетката) и Самосъзнание.
Другото, което виждаме са 12-те конусовидни вихри около тялото - пет отпред, пет отзад, един отдолу и един отгоре. Това са чакрите на биоенергетиците, т.нар. диполи енергия.
В средната част на тялото се намират 5-те основни центъра на прана в човек st.0 (квадратите с четирите завихрени краища), като основният разпределителен център (т.нар. корен на прана, излъчвана в тялото) е този в сърдечната област. Чрез 12-те дипола прана бива насочена в тялото, а чрез центровете и мрежата от нади, бива разпределена в двата основни пранични потока - кръвен и нервен. Оттам в съдове, жлези, органи и т.н., които представляват материалното им изражение.
Sum e описал в книгата си как се движи прана през отделните периоди на деня, месеца, годината.
Самскарите и работата на Ума влияят върху движението на прана в и около човешкото тяло.

Много важно е да не се бъркат функциите на 5-те пранични центрове в тялото, с центровете /чакри/ които се намират в гръбнака. Всъщност точно това наблюдаваме масово да се случва.
Болестите и неразположението се дължат на блокиране на прана в праничните центрове, а не на чакрите в гръбначния стълб. :idea:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2011 5:25 pm 

Ntsk,благодаря ти за схемите и препратките които ми бяха полезни ::up:: Искам само да уточня,че знам за разликата между индийските чакри и тези на биоенергетиците и точно поради тази причина реших да попитам за това,което бях чел от книгата на Румен че има начин да накараме чакрите на биоенергетиците да работят правилно,ако има дисбаланс!За целта намерих текстовете от книгата:

Около човек има 12 чакри, които са свързани помежду си със свръзката
наречена st 0/нула/. В материалното тяло има общо 5 нули. Инженер Кръстьо
Минев ги определя като Христовите връзки и не без основание според мен. Когато
работих с тези чакри се оказа, че всяка една от тях в различен момент от време се
върти накъдето си “поиска”. Има хора, които използват звукова форма за да ги
накарат да заработят в синхрон, други използват цветовата гама за да ги
синхронизират, трети използват пирамидите като свойство за регулиране, четвърти
работят само с мисъл-вибрации и т.н. Всичко се свежда до едно нещо, и това е, да
се синхронизира работата на отделните чакри и когато имаме този синхрон както в
самата чакра, така и в комплекса от чакри, енергията която ще бъде ”произведена”
чрез тези чакри и нули съответно да достигне до болната част на тялото. По този
начин се активират нервните окончания на болния орган, той получава
необходимата “храна” и възстановява първоначалната си жизненост и от там човек
оздравява.

Трябваше да има някакъв механизъм, който да контролира всичките 12
чакри. Проумях, че трябва да се регулира работата на 9-те степени в чакрата, т.е.
всичките да се въртят само наляво/ Ин/ или надясно/Ян/. И така когато се постигне
този баланс само в една чакра, едва тогава това еднопосочно движение на чакрата
може да обхване всичките 12 и целия комплекс от чакри да заработи в пълен
синхрон. Както винаги, реших да експериментирам със себе си. Разбрах по себе си,
че има такъв режим на работа на чакрите, който ако се прилага при критични
ситуации може да спре или унищожи развитието на дадена болест. Режима, който
обединява всичките 12 чакри и ги кара да уравновесят “положителната” и
“отрицателна” енергия както в биополето така и в материалното тяло е: чакрата
трябва да прави 9 оборота надясно и 1 наляво, това важи за всичките 12 чакри и
се отнася за мъжете. При жените е обратно: 9 оборота наляво и един надясно. При
този режим на работа се усеща активираната енергия около човешкото тяло, както
и самата енергия, която се движи по-различните нервни влакна в материалното
тяло. А по този начин се балансират “положителните” и “отрицателните” потоци в
тялото което индийците наричат Прана. За тази цел използвам определена
медитация, но човек ако иска да види тези чакри трябва да му бъде отворено
вътрешното око. Само по този начин може да се види и възприеме работата на
тези чакри, а оттам и ще може да ги контролира в определени моменти.

А относно самскарите и аз съм на същото мнение.Чакам с нетърпение 22 март за да им разкажа играта :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2011 5:49 pm 

riderman написа:
Режима, който
обединява всичките 12 чакри и ги кара да уравновесят “положителната” и
“отрицателна” енергия както в биополето така и в материалното тяло е: чакрата
трябва да прави 9 оборота надясно и 1 наляво, това важи за всичките 12 чакри и
се отнася за мъжете. При жените е обратно: 9 оборота наляво и един надясно. При
този режим на работа се усеща активираната енергия около човешкото тяло, както
и самата енергия, която се движи по-различните нервни влакна в материалното
тяло. А по този начин се балансират “положителните” и “отрицателните” потоци в
тялото което индийците наричат Прана.

Относно това движение на чакрите има ли последователност от коя чакра да започнем и на коя да завършим?
Sum го е правил в медитация вече и знае как става!!!Разбира се ако желае може да сподели така драгоценния си за нас опит!
Благодаря предварително!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2011 7:34 pm 

Задаваш такива въпроси , че си мисля, че вече си стигнал до там , можеш да им променяш посоката, но не знаеш от коя да почнеш
сякаш е по-добре да се научим да ги усещаме или виждаме тези чакри, после да ги контролираме и управляваме, та тогава ще дойде и времето за начинът, точният ред за правене.
Ако си стигнал до там , моля да ме извиниш , явно е дошло време за въпросът.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2011 9:23 pm 
Miroki-то май „загря” за какво става дума. :D

Riderman, реших да ти споделя нещо по повод въпросите ти. A sum ако реши, нека се включи и допълни по темата с каквото е нужно.
За пръв път възприех тези конусовидни „чакри” излизащи извън тялото през 2007 година. Случи се по време на едно от спонтанните извънтелесни преживявания, които имах понякога. (по-точната дума е разширяване на съзнанието, обсъждали сме го вече...)
Тогава разбрах колко бързо се въртят, дори и звук се възприема, чак се стреснах как е възможно... Осъзнах, че с единия „въртоп” отпред на тялото имаше някакъв проблем. Чувствах го изтънен и по-издължен напред от другите, и в тази област на тялото имаше някакъв дискомфорт. Този на гърдите пък беше по-широк и доста скъсен. За съжаление нищо повече не успях да направя, а и всичко стана много бързо. Няма да се впускам в подробности колко се изумих от видяното и как след това търсех информация къде ли не, за да си обясня що за чудо беше това.
И друг път след тази случка съм регистрирал подобни аномалии, но почти нищо не можех да променя. Общо взето вихрите си правеха каквото си искат, все едно са програмирани. *wacko* :D За мен оставаха само болежките, които изпитвах понякога. Чак след като се запознах с първата книга на Румен, ми се изясниха донякъде нещата и вече знаех, че дискомфорта се дължи на задържането на прана в някой от центровете в тялото. На два-три пъти успях да раздвижа положението (не ме питай, и аз не знам как стана, просто се случи), но резулататът винаги е бил временен. Така след известно време проблема избиваше от другаде. То беше малко като "да се бориш с вятъра". :roll:
После като научих за самскарната решетка, трите форми на съзнание и всичко останало, вече ми стана ясно, че докато съществуват самскарите, винаги ще има отпечатъци върху нормалния поток на прана в тялото. Така човек е постоянно зависим от сезоните, временното разположение на космическите тела и т.н.
Т.е. това, което се случваше с мен беше, че само регистрирах последствията, но нищо по-трайно не можех да направя по отношение на причините.

С две думи нещата стоят по следния начин – за да можеш пряко да въздействаш върху работата на чакрите на биоенергетиците, то трябва да си освободил и овладял силата в себе си. Най-малкото така ще постигнеш нужните възприятия и ще можеш да излизаш и влизаш в тялото, когато си пожелаеш.
За да освободиш силата обаче, трябва да унищожиш самскарите. Унищожиш ли ги, то работата на 12-те чакри ще е идеално балансирана и тогава няма да ти се налага да оправяш каквото и да било.
Е, така поне ще знаеш какъв е оптималният режим на работа на тези чакри и ще можеш примерно да помогнеш на някой друг. Резултатът обаче ще е до време, защото докато въпросният човек не си изчисти самскарите, симптомите няма как да изчезнат завинаги.
Всъщност sum описва това в книгата.

През тази част на годината човек може чрез медитация и чрез силата на прошката да балансира работата на ума, което временно ще пренареди самскарите в решетката и ще донесе усещане за хармония.
А на пролет атака на самскарите... :D

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2011 10:29 pm 

Ntsk много ти благодаря за изчерпателния и подплатен с личен опит отговор!
Да така е ще се чака пролетта,но тя е близо и чука вече на вратата!А до тогава медитативни практики и системата на прошката.Пак е нещо!Може би не му е тук мястото на въпроса ми,но при пренареждането на самскарите след практикуване на системата на прошката дали по лесно ще се чистят?
Още веднъж благодаря на Ntsk и поздрави на всички търсещи и будни за знания и отговори във форума!!! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Фев 12, 2011 11:49 pm 

Аз така и не научих: защо човек е зависим от сезоните?

Поздрави и хубав пост

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 12:49 am 
Заради Силата, която "тече" през Слънцето.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 6:09 pm 
riderman написа:
Може би не му е тук мястото на въпроса ми,но при пренареждането на самскарите след практикуване на системата на прошката дали по лесно ще се чистят?

Силата на прошката може да превърне живота ти от "черен" в "по-светъл" или в "бял". Спомените обаче ще си дремят в теб, без значение дали са хубави или лоши.
Така, че чистенето на самскари си е чистене, и е съвсем отделен процес.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 13, 2011 7:55 pm 

Благодаря Ntsk за отговора ::up:: Обаче в мен възниква и друг въпрос,но него ще го задам в темата за прошката

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]