ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Авг 22, 2017 3:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Многолог за "Ти си това 2 - Разбирането"
Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 9:13 pm 
Цитат:
Нейният орден дали е бил свързан с колобрите - не ми е ясно, защото нищо не знам за тях. Чувал съм тази дума /колобър/, но какво визира – въобще нямам никаква представа.

Колобър е жрец, но също може да изпълнява и военните функции. Ето и какво казва Добрев:

Цитат:
От тези надписи и от други данни може да се направи предположението, че боили, багаини са почетни титли указващи принадлежност към дадено съсловие. Вероятно съсловията са били четири - обикновени българи, багаини, боили и колобри.

Колобрите са били вероятно жреческо съсловие, но това предположение се гради само на хрониста Теофилакт Симоката, който пише за един аварски жрец наречен на гръцки βοοκολοβρας. преведен от Иван Венедиков като бу-колобър. Бу от от корена бои (боила) които според него означават “род на колобри”. На това несигурно тълкувание не можем да дадем потвърждение от българските каменни надписи, защото там титлата колобър е дадена във военен или неутрален контекст. Това обаче не изключва и жреческите функции. Възможно е колобрите да не са били отделно съсловие, а част от багаинското и боилското такива.

Възможно е тази жена да е била от такова съсловие. Горе-долу успя ли да разбереш кога е направена розетата, защото официално е 7-8 век, а може би е по-стара?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 11:49 pm 
Да, разбрах. Живяла е след времето на Аспарух…

Значи колобрите се възприемат като жреческо съсловие. Това е много интересно.., защото се чудя, какво всъщност са практикували и докъде са се разпростирали в своето знание?..
Имаш ли някаква информация за това?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 12:13 am 
Ами нямам много информация, но ще се опитам да намеря инфо. Знам, че са имали лечителски способности, страхотни познания по астрология, космогония, те преди всичко са носители на духовната култура. Почти всички са присъствали по време на военни действия и може би са помагали с ритуали, както и разучавали с нефизическото си тяло. Знанията са им били доста големи. Между другото има хипотези, че конникът от Мадара е всъщност колобър.

Цитат:
За ритуалните функции на колобъра говорят разпознатото като калатос покривало на главата, късата връхна дреха и високите обуща. Покривалото осигурява на колобрите витаенето (летенето) по вертикалата и виждане на невидимото за непосветените: с покривало на главата свещенодейства дори голият колобър в сцената от Карагуй, Плевенско (той бие с палка своя тъпан и танцува над една облечена фигура). От Отговорите на папа Николай е известно, че след покръстването гръцките свещеници забранявали на българите да влизат в църква с някакви повезки на главите. На езика на жестовете привидната непочтеност е производна от предишния религиозен опит, по правилата на който витаенето в обителта е възможно единствено с помощта на покривалото на главата.

...

Рогатите корони са сред най-характерните атрибути на колобрите. Това обстоятелство позволява да разпознаем в извитото рогче на калатоса присъствието на еднорог, познат по изображения в няколко старобългарски паметника, три от които са от Плиска [3]. Изследвачите предполагат, че чрез неговия образ се изтъкват "бързина, сила и неукротимост". Вероятно изображението му е имало апотропеично значение, за което се съди и по присъствието му върху рогче, намерено също от Стамен Михайлов в Плиска (недалеч на запад от Вътрешния град). От друга страна, няма задоволително обяснение за функциите на самите рогчета, направени от еленови рога, и може би част от тях са били прикрепвани към колобърските корони

Тук от Спас Мавров има интересно обяснение за степените на посвещение на колобрите.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 12:54 am 

В книгата "Колобър" като че ли мимоходом, без много обяснение се казва, че колобрите са носители и пазители на знания от 12 000год. Това да ви напомня за едни други носители на знания? :)
Разбира се, тези знания са притежавали колобрите от най-висшата степен - Сокол. Те са наричани Ан Колобри-мъдреци и духовни учители(Балг-Ури).
Втората по-низша степен на посвещение е Орел - Колобър-свещеник и прорицател(Бург-Ур).
Третата степен-Гарван - Шаман-лечител и заклинател(Карг-Ур).

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 12:29 pm 
Интересна е информацията като цяло за тези колобри...
Saint Denis, в статията на Мавров последната, най-висша степен, е описана така:
Цитат:
Последното ниво на степента Сокол се нарича Забулена сова.
Забулената сова е изключително рядко срещана личност. Свръхсъзнанието е достигнало пълнотата на своите възможности в това прераждане. Колобърът е изгубил безвъзвратно и в пълна мяра своя личностен аспект и се е превърнал в предан служител на Танг-Ра. Той навлиза в изключително специфичната работа, изцяло подчинен на Закона на Мълчанието. Както Забулената сова няма образ, а само две очи, така и този колобър няма личност, а две очи съсредоточени в дейност, за която е много трудно да се говори, тъй като законът на Мълчанието е покрил с тайната на несподеленото тяхната дейност.

На мен това с "очите" ми прилича на очите на Брахман - Космическия Разум.
В своето развитие като съзнание, когато сме готови за срещата, рано или късно ще се изправим срещу своя Създател/като съзнание-ум/ и ще го погледнем в очите. Румен описва своята среща с тези "две огромни очи", "този невероятен поглед, който е навсякъде", в първата си книга.

Здрасти, Миротворец!
Я пейстни някой и друг цитат за колобрите от книгата, която споменаваш, че звучи интересно... :D

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 4:55 pm 
Много благодаря за информацията!
Прекрасно разбирам написаното в статията на С.Мавров за колобрите.
Само е забравил да уточни, че, когато съзнанието се разширява /трите степени, описани от него/, това става с помощта на животните. Т.е., колобърът използва духовете /съзнанията/ на животните за тази цел. Всъщност, това си е чиста форма на шаманизъм.

Изучавал съм шаманизма. През 2001 г., когато започнах да лекувам хората, аз също използвах силата на животните. Разширението на съзнанието /за което пише Мавров/ при мен протече по друг начин… Сега няма да се спирам на това. През 2001 г. за няколко месеца успях да привлека при мен 9 съзнания /духове/ на различни животни. Използвах силата им за най-различни неща.., най-вече за лекуване на хората.
Около година „работех” с тях и след това ги… как да кажа… освободих. Това го направих, защото проумях, че ставам зависим от духовете на животните, защото започнах да разчитам на тях за всичко. С две думи – моето развитие спря!..

Saint Denis, позволи ми да уточня нещо важно за символиката, свързана с животните.
При шаманите и колобрите животните се използват за разширяване на човешкото съзнание, а след това, колобърът използва тяхната сила за свои си цели.
При Премъдрите и тяхното познание няма такова нещо… Символиката на животните е свързана с формата на обяснение за енергийни структури, намиращи се в човек. Така че, Разликата между двете знания /на колобрите и Премъдрите/, е ОГРОМНА.
Ще ти дам пример, за да разбереш още по-добре какво ти споделям. Разгледай тези нарисувани от мен фигури.
Прикачени файлове:
Chakri.jpg

На фиг.1 съм представил трите форми на съзнания в човек /сините кръгове/, биополето около материалното тяло и седемте чакри, намиращи се в гръбначния стълб /червените кръгчета/.
На фиг.2 съм извел само чакровия комплекс в нас.
На фиг.3 същият този чакров комплекс, за да бъде обяснен на хората, вече е облечен с формата на орел! Когато Премъдрите са използвали животното орел, те са имали предвид този чакров комплекс, намиращ се в нас.
Змията е друг символ /използван от Премъдрите/, чрез който са обяснявали какво представлява Силата /на самосъзнанието/ в покой, намираща се в първа чакра. Така че, змията, всъщност е символ за Силата в нас.
Така тези две животни /орелът и змията/ винаги са свързани. Премъдрите са ги изобразявали в три основни положения.
1. Змия навита на кълбо и над нея орел в покой.
2. Змия в движение, която е хваната от орела. /такава е например статуетката на Аспарух/
3. Орел в полет.

Първата символика означава, че Силата /змията/ в нас е в покой в чакровия комплекс /орела/.
Втората пояснява, че Силата е в движение в чакровия комплекс.
А третата дава разбирането, че Силата е стигнала до края на своето пътуване /седма чакра/. Полетът на орела визира точно този акт на действие – движението на Силата от първа до седма чакра.

Обърни внимание, че ако например си в медитация и издигнеш Силата на кундалини в себе си, това всъщност означава, тази Сила /кундалини/ да изведе твоя ум до съответния пласт /в случая Шива/!..
За това едно време Премъдрите винаги над летящ орел са рисували корона или кръг, за да подчертаят ВРЪЗКАТА на Силата /кундалини/ с пласта от Крешака /Шива/.

Разбираш ли вече, защо съм сигурен, че на Мадарския конник всъщност е записано изгубеното познание на Премъдрите?
Там са изобразени змията в движение, но тя е под контрола на Силата на Кибела /лъва/.
Над Кибела и летящият орел /вече ти е ясно какво означава/ е полукръга /символа за пласта от Крешака/.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 1:42 am 

Цитат:
…След като жената постигнала и шестте нива в ордена, тогава учителят й дал знанието за формата, чрез която щяла да постигне контрол върху Силата на Бога! Тази форма била… розетата!!!
След като получила знанието за формата от учителя си, едва тогава тя е направила този… „медальон”, познат в днешно време като розетата от Плиска, на който е записала своето знание и Сила, чрез знаци.
…Жалкото и тъжното при нея е, че този „медальон” са й го откраднали след време, за което е платила с живота си… както и да е…

Минава ми мисълта, че този, който е откраднал Розетата е повлиял чрез нея върху тази жена. Възможно ли е това? Розетата е натоварена с информация за способностите на жената, но се оказва, че и друг може да ги контролира, в случая за негативни действия.
Възможно ли е сега ако се направи същата тази Розета от бронз някой да я използва не както трябва? Има ли Сила в една такава Розета?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 12:24 am 
Цитат:
Възможно ли е сега ако се направи същата тази Розета от бронз някой да я използва не както трябва? Има ли Сила в една такава Розета?

Ако разбираш символите от Розетата, тогава има сила в нея. При положение, че не разбираш символите.., тогава няма никаква сила в нея.
Когато гледаш само знаците, умът ти може да възприема някакво вълново излъчване от тях.., но това няма да ти навреди... Дори в някаква степен може да бъде полезно...

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 8:18 pm 
Предлагам ви нещо интересно.
Помните ли каменната плоча с орела с двете глави от предната страница?
Нека си я припомним.
Прикачени файлове:
dvuglav%20orel_resize.jpg
dvuglav%20orel_resize.jpg [ 27.62 KiB | Прегледано 6563 пъти ]

Вчера докато се ровех в интернет попадна на снимка, която лично мен ме впечатли. Вижте я:
Прикачени файлове:
.jpg
.jpg [ 200.22 KiB | Прегледано 439 пъти ]

Това е каменен двуглав орел от времето на хетейците /Анатолия, дн.Турция/.
Плочата е датирана 2500 г.пр.н.е..
Вижте какво има под краката на орела – заек и костенурка /е, поне на това ми прилича/.
…Интересно, нали?..

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 9:10 pm 

Ето един общ план от мен, аз анализ немога да направя :)
От нета разбрах, че това е селище на Хатияните и Хитите /може да бъркам при превода/. Доколкото разбрах от Уикипедия, има солидни доказателства, че за дом на тези Индо-Европейски народи между 4то и 3то хиледолетие се считат земите на днесшна България и Украйна. За Хитите се счита да са се населили в земите на днешна Анатолия към 2000 г.пр.н.е
---
Като се рових из страниците за фигурата, от поста на Sum "Двуглавият орел", видях някъде знакът ипсилон за който говорите в предишните постове по тяхните земи, но му изгубих следата.

Прикачени файлове:
gate_finalna.jpg
gate_finalna.jpg [ 83.24 KiB | Прегледано 6564 пъти ]

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]