ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Юни 23, 2017 8:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Храмът „Голямата Арсеналка”
Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 1:37 pm 

Взеха май да се подреждат нещата. Аз първо си помислих, че самото легло е много важно и че там трябва да се отведе силата, ама май целта е била друга. :D
Всъщност Мирокито и Владимир ме наведоха на мисълта, че медитиращия се пада точно с лице към фигурата, която е стояла над вратата. Аз съвсем си бях забравил за този елемент :!: Май ще се окаже наистина много важен.
А Бин правилно според мен отбелязва, че действително крайната цел е осъзнат контакт на медитиращия с Бал. Нали за това всъщност храма е на Бал.

Не съм съгласен обаче, че знака над касата на вратата е IYI. Вергилдидо напомни, че това е знак за връзката на индивидуалния Атман със Силата на Господ. Но за какво му е на медитиращия ако е постигнал Атмана да влиза в храм, който се използва за контакт с Бал. Аз мисля, че тогава сам ще може чрез медитация да излезе от океана и да си "говори" с Бал, няма да му трябва толкова сложно съоръжение. :idea:
Другото важно е, че ако храма е от неолита , то голяма част от знанието на Премъдрите е било изгубено вече. Нещо не ми се връзва в този случай.
СЪМ помагай.. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 1:42 pm 
Храмът е по-стар от неолита. Той е от времето на Премъдрите.

~~~~~~~~~~~~~~

Браво, bin! :applause: ::yes::
Точно така - храмът е правен, за да може практикуващият да осъществи личен контакт с Бал!
След като се затворят вратите, тогава акумулираната Сила прави фигурата над вратата да „оживее” пред медитиращия. Все пак Силата е на Бал, нали?.. Така че нормално е да те „заведе” до Този, от когото самата тя се излъчва.
Тоест тук няма нужда да се издига кундалини или да се сливат трите форми на съзнания, за да може Съзнанието /Атман/ да излезе извън Крешака и да възприеме реалността такава, каквато е. В храма е достатъчно само да постигнеш турия, за да можеш като ум /а не като Атман/ да възприемеш образа на Бал и да контактуваш директно с него.

Разбирате ли… храмът е правен, за да има човек личен, индивидуален контакт със Създателя. И точно в това е уникалното на храма, защото е правен за обикновените хора.
Днес как е? Църквата от стотици години е наложила становището, че само оторизирания поп има пряк контакт с бога, нали? Затова миряните се изповядват на попа. Обаче едно време не е било така. Ако искаш или просто имаш нужда от съвет или молба, или просто от духовни напътствия… тогава отиваш в храма, сядаш на леглото като наблюдаваш движението на слънчевата пътека и… това е. Другото си твоя лична работа между теб и Господ. Без посредник. Без моления. Без дарове. Без целуване на икони. Без коленичене. Без ритуали със свещи. Без ритуално измиване с вода. Без хляб и вино. Без кръстове. Без свещени книги. Без преклонения. Без опиране челото до земята. Без думи. Без емоции. Без пости. Без възкръсване. Без учители. Без пророци и техните наследници. Без канонизирани светци. Без вяра, надежда и любов. Без триединство. Без кръщенета и прочее и прочее...

В храма сте само двама – Ти и Бал срещу теб!

Последна промяна sum на Чет Апр 07, 2011 10:22 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 3:15 pm 

:!: :!: :!: Направо нямам думи!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 3:27 pm 

:shock: СЪМ, това е уникално :!: Май още не мога да го проумея напълно....но поне си изясних въпроса за датирането на храма.
Очевидно в древността всичко е опирало до свободния избор :!: "само двама – Ти и Бал срещу теб" - това ме впечатли :D
А в днешно време само ни правят на маймуни.....

Нищо не казахме обаче за П-образния знак, който е изобразен на каменната пейка. Той пък за какво трябва да е при това положение ::thinking:: :?: :
Прикачени файлове:
.JPG
.JPG [ 31.48 KiB | Прегледано 236 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 4:19 pm 

и аз останах без думи ... ! :IL
значи имало начин и чрез ума да се контактува с Бал,не само атман.
Предците ни са били голяма работа!! как само се е живеело тогава.....а сега ... :?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 4:56 pm 
А сега, за да си духовно извисен трябва да вярваш. А вярата не може да съществува ако има знание.., но пък се храни със страха. Така че, ако знанието не ти дава свобода тогава същото поражда много страх. Не си ли забелязал, че, когато хората се страхуват, тогава стават много вярващи?
Както и да разглеждам вярата винаги стигам до капана, заложен във втория пласт от самскарната решетка...

~~~~~~~~~~~

Jonathan, добре, че припомни за ръбчетата…

Леглото е доста захабено, но все пак си личи линията, която оформя дебелата черта на „П”-то.
Прикачени файлове:
55.jpg
55.jpg [ 132.41 KiB | Прегледано 243 пъти ]

Смисълът на елементът „П” се изразява в това леглото да е уеднаквено с този елемент, който често виждаме над вратите на древни храмове:
Прикачени файлове:
56.jpg
56.jpg [ 251.92 KiB | Прегледано 259 пъти ]

Вече знаете, че храмът е на Бал, а от снимките става ясно, че в него има легло, в което е оформен елементът „П”.
Така че в кръглото помещение над вратата имаме изображение на Бал и практикуващ, който също се намира „над вратата” /леглото/. Тоест по този начин човекът и Бал… как да кажа… стават на „една линия”. В този момент те са като две птички, кацнали върху клон, общувайки помежду си... като два гълъба, ядящи от един плод... като две сърнета, бягащи по една пътека...

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 06, 2011 6:22 pm 

!!!!!!!!!!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 10:34 am 

Май удивителните на Честит Българин са достатъчно красноречиви.... Поне моята "вътрешна" реакция беше същата, така да се каже :) .

Явно за нашите далечни предци състоянието турия, т.е. идеално балансиране на ума, е било нещо нормално и постижимо както се казва от всеки човек. В днешно време обаче с тия модели, с които сме обременени и с тези психо атаки, с които ни засипват....просто задачата става малко като - мишън импосибъл , мисията невъзможна....:D
Голямо чистене и повечко практика трябват май... все пак най-важното е че Знанието се възвръща и няма да бъде безвъзвратно изгубено :!: :idea: А това ще рече, че невъзможното ще започне да се превръща във напълно възможно...
СЪМ, благодаря за откритията :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 07, 2011 6:03 pm 

Здравейте, всички, които научихме нещо съвсем ново и сензационно,
Съм, това бе изумително!
С благо ще те даря!
Отваряш очи !
Да, след като зяпнах и очите ми станаха огромни, вече всичко лека, по-лека си заема стандартните форми и размери.
То това не бе Знание, не бе чудо!

Сън сънувах, а ти го разказа! Е, някои неща са по-различни, но в сънищата е малко сюрреалистично и не знаеш точно за кое да се хванеш.

Докато материалът уляга в мен, ще си позволя да питам туй-онуй, ако може.
Можем ли вече да наричаме леглото в храмовете ПЕЙКА. Изхождам, че на него се седи в поза за мантруване, разбира се без тези, в които се лежи. И във връзка с трите или двете П-та едно в друго под мантруващия и над вратите. Както казваш, те изравняват положението, статуса на мантруващия и Баал. Връзката между тях става на равнопоставено ниво – никога не съм си помислял за такова равенство! Тези П-та едно в друго, не са ли ПРЕСТОЛ, върху който се намират разговарящите? Онова, на което седят и друг не може да е по-велик от тях!Престол – стол, който е необикновен!
Този знак, трите П-та е над вратите на всички/ може би / храмови врати, или поне на външните.
Какво ли си говори мантруващия с Господ?

Другите въпроси по-нататък. Нужно е улягане на новото.

Успех !

Честит Българин

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 15, 2011 9:48 am 
Голямо чудо стана с тоя храм....... :shock: отделих няколко дни да мисля само за него и накрая нищо не измислих :oops: :cry: Sum пак ни разстреля с факти и не знам за другите.. ама мен ме уби с логика. Майк Тайсън да ме беше ударил в ченето нямаше да изпадна в кома за няколко дни..в каквато още съм от прочетеното :D

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]