ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Юни 23, 2017 8:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Храмът „Грифони”
Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 4:12 pm 
Здрасти, time. Значи си забелязала в двора на историческия музей древното изображение на Кибела. Супер! :D
Нека допълня, че тялото на богинята е на змия, а отдолу завършва с три пръста точно така, както е изобразена Инана и „шамана” от Мадара... А за бичите рога на главата й нямам какво да кажа. Нашите учени да гледат и да мислят:
Прикачени файлове:
DSC04157.JPG
DSC04157.JPG [ 820.97 KiB | Прегледано 276 пъти ]

Прикачени файлове:
DSC04154.JPG
DSC04154.JPG [ 834.87 KiB | Прегледано 282 пъти ]

...Щях да забравя - змиевидната Кибела с бичите рога е намерена в Никополис ад Иструм. Намира се на около 20 км. от Велико Търново.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 4:47 pm 

Здравей, Sum,
ясно ми стана /долу горе/. Лък и лъв /атрибути/ се преибразуват в бичи рога. Трудно е да се направи връката от лъка и лъва, към бичите рога..особено като не сам запознат с древната история. Много е размита историята, артефактите всичко.
А това за артефактите за Кибела, по българските земи е просто невероятно. Колко много двревни артефакти има на богинята. Ясно става, че от нашите земи е тръгнало знанието за нея.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 5:46 pm 
Няма такова преминаване на лък и лъв в бичи рога, novex. Нито пък обратния процес - бичите рога да се разпаднат на лъв и лък.
Просто показвам как атрибутите на шумерската Велика Майка при вавилонците преминават в техния Бог. Всъщност виж на карта къде се намират Акад, Шумер и Вавилон.
Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 224.17 KiB | Прегледано 269 пъти ]

Предполагам се ориентираш вече.
Когато се създават шумерските и акадските градове /3500-3000 г.пр.н.е./, Вавилон не е съществувал. Възходът на града, както писах е едва през 1900 г.пр.н.е., а дотогава изображенията и атрибутите на Бал и на Кибела /Ищар, Инана, Нисаба/ не се променят. Но при Вавилон вече имаме промяна в атрибутите при боговете.
На следващата снимка съм снимал бога на вавилонците. Интересно как така изведнъж върху главата и раменете му се оказаха шапката и стрелите на Инана?!
Прикачени файлове:
DSC04351.JPG
DSC04351.JPG [ 694.49 KiB | Прегледано 290 пъти ]

Разбираш ли вече шашмата?..
Междувпрочем сините тухли и изображението на лъва са от оригиналната вавилонска стена. Не знам дали знаеш, но германците са пренесли в музея „Пергамон” главния портал на вавилонския град. Как са успели да го направят направо не е за вярване… Виж го:
Прикачени файлове:
DSC04352.JPG
DSC04352.JPG [ 793.65 KiB | Прегледано 273 пъти ]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 07, 2010 7:16 pm 

ето пък как изглежда в храма на Кибела в Балчик
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=329767

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 12:00 pm 
Искам да отворя една скоба в темата, за да ви покажа друго интересно.
През третото хилядолетие преди Христа, паралелно с Акад и Шумер се заражда царството на Асирийците. /Вижте на картата в предния ми пост къде точно се намира/
Главният град на царството се казва Ашур. Предполагам името на града идва от бога Ашур.
Нека сега видим как асирийците са изобразявали главния си бог:
Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 205.19 KiB | Прегледано 265 пъти ]

Виждате, че бога Ашур е изобразен в кръга на крилат слънчев диск с лък в ръката си.
По принцип, учените за крилатия слънчев диск твърдят, че най-ранното изображение се намира в Египет от времето на първия фараон Снефру от 4-та династия
/около 2650 г.пр.н.е./.

В музея „Пергамон” в Берлин има цял етаж с артефакти от асирийската култура. Много са интересни, но две от изображенията ме накараха буквално да зяпна.
Прикачени файлове:
2.JPG
2.JPG [ 196.06 KiB | Прегледано 273 пъти ]

Виждате, че в кръга на крилатия слънчев диск няма никакъв бог!
Под диска се вижда мъж, който държи в лявата си ръка някакви символи, а зад него вървят две жени, носещи над себе си лодка. Обърнете внимание, че жените имат на главите си бичи рога!!!
Ха… какво търсят на едно място крилат слънчев диск /без бог в него/ и жени с бичи рога?!? А и тази лодка какво означава.., че хората, ползващи символите бичи рога и крилат слънчев диск са дошли от някъде?..
Интересно, нали?
Но още по-шокиращото за мен бе, когато видях това изображение:
Прикачени файлове:
3.JPG
3.JPG [ 586.39 KiB | Прегледано 285 пъти ]

В крилатия слънчев диск отново няма никакъв бог. Над него се вижда друг интересен кръг… Но чудя се какво търси под диска мъжа с фригийска шапка, заел позата на Баал, стоящ между две ПЕЛАСГИЙСКИ колони???
Нима древните са запечатали на камъка, че хората, които почитали крилатия слънчев диск и Баал с фригийската шапка са от Балканите? /все пак пеласгите са траки/
Всичко изглежда невероятно, нали?..
Да, невероятно е, но само преди два месеца проф.Валерия Фол представи изложба в музея „Кабиле”, в която показа на фотос какво е открил съпруга й А.Фол на Палеокастро /намира се до Тополовград/ през 1973 година.
Вижте какво е открил:
Прикачени файлове:
4.JPG
4.JPG [ 370.88 KiB | Прегледано 275 пъти ]

Ха сега въпрос за професори: През третото хилядолетие преди Христа хората от Балканите ли са отишли в Двуречието, оставяйки своята култура, или асирийците /или може би египтяните/ са дошли по нашите земи?
Един приятел зададе този въпрос на професорката, когато представяше какво е открил мъжа й, а тя му отвърна, че „от Египет на Балканите дошли строителни работници и те били направили крилатия слънчев диск”...
…Е, доста се посмях на този отговор…
Явно строителните работници си нямали друга работа, че като взели, че отишли до Тополовград, че като изкачили байра, че взели да дялат скалата и да ваят от нея крилат диск, че не им стигнало това ами цялото плато го издялали във форми с трираменни пирамиди, кръгове, каменни седалки, каменни огледала, медитиращ човек със символи на гърдите, една дузина полукръгове и прочее чудатости, за които и до ден днешен учените мълчат.
И като капак на всичко преди да си тръгнат египетските работници издълбали и три големи кирилски букви в една скала… ей тъй за спорта.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 1:42 pm 

Ти хубаво питаш професорите, но те четат ли тези страници?
И да ги прочетат ще кажат, че не са ги чели :)
Слънчевият диск от българия от кога се предполага, че датира?

Последна промяна miroki на Пет Окт 08, 2010 4:11 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Окт 08, 2010 1:56 pm 

Точно за този диск, не ми беше ясно, на какво е символ и откъде тръгва. Мислех си, че някъде от древна Местопотамия, леле никога нямаше да предположа, че е толкова близо до мен, на 40км. :). Чудел съм се какво символизира, но след като вече е ясно ,че това е "слънчев диск" и след като знаем знанието за слънцето е портал към по висши светове, нормално е да се предположи че крилата допринасят към това значение на слънцето.
Между другото в Интернет, открих, че смятаното за най-висше божество в Египед /Атум/ носи на главата си цилиндрична шакпа с топче на върха, която очевидно е взаимствана от Бог Блаал.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 8:34 pm 
Искам да обърна повече внимание на последната снимка, където е Бал между пеласгийските колони.
Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 158.36 KiB | Прегледано 280 пъти ]

С белия цвят подчертах един интересен елемент, описан в книгата на Юлия Боева, който се явява основа за семиотичната неолитна система. Това е знакът на Великата Майка „Ѕ”. За този знак авторката пише ,че е „разпространен преди всичко на Балканите”, а също така е представила множество снимки, на които ясно се вижда, че е изрисуван на неолитна керамика от земите на днешна България.
Изведнъж виждаме, че същият неолитен знак /Ѕ/ е изобразен към крилете на слънчевия диск. А това не е ли основа да допуснем, че цялата композиция е знание от Балканите, което асирийците са асимилирали?
А сега да обърнем внимание на Бал.
Виждате с червения цвят, че дясната ръка сочи към фигурата до него, а лявата е вдигната нагоре и държи… триъгълник!
Мисля, че не е нужно отново да разяснявам какво означава символът „триъгълник”. В темите за Свещари и Мезек достатъчно много съм писал и обяснявал за него.

Така че, освен пеласгийските колони имаме още два неолитни символа от Балканите. Единият е на Великата Майка /Ѕ/, а другият е триъгълника на Бал!
Мисля, че всеки уважаващ себе си изследовател, археолог или историк, когато търси корените ни в Двуречието не може да не съобрази с фактите, запазени в Месопотамската култура.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 10:50 pm 

Мисля , че триъгълника е малко по-горе и в ляво oт изобразеният с червено. И ляво не е "S" .
Сга научих , че и S е символ на майката
за сега:
Триъгълник
L
Змия
Лъв
Кръг с точка
X
Може да пропускам нещо.
Но след като е богиня майка , е нормално всичко на зематя да е неин знак. Защото всичкото което виждаме е неин плод.
Предполагам, че е така.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 10, 2010 12:09 am 
И аз съм съгласен, че е така. Но за Майката трябва да се внимава заради различните периоди защото през всяка епоха е изобразявана по различен начин.
За мен крилете като символ са пълна загадка какво точно са означавали през неолитно време. На снимката виждам, че те не са свързани със слънцето -а със символа на Майката. Но нали през неолита Майката означава Сила! Така де тя е Силата на Бал /КиБал/.
В тази връзка мнението на novex ме провокира да препрочета първата книга „Ти си това” и най вече главата за активирането на кундалини, защото става въпрос за Силата. Ето какво e описал sum в книгата си:
„Държа да отбележа, че е много опасно да се издигне енергията на Кундалини, ако човек предварително не е подготвен за това. Когато за първи път активирах Кундалини изпитах невероятен ужас, бях на крачка от полудяване, защото в този миг не знаеш “кой и какво си”. Губи се всякаква ориентация за време и пространство. Не осъзнавах и не разбирах какво става с тялото ми. Умът ми сякаш беше в барабан на пералня, който някой друг беше пуснал да се върти. От двете страни на съзнанието ми се образуваха два мощни енергийни вихъра, които извършваха движение подобно на пляскането на криле. От “пляскането на крилете” се образува кръгообразна енергийна структура, в центъра на която бях аз. Тогава се получи нещо като вакуум и полетях нанякъде си… В следващия момент реших че съм умрял…”

Май вече разбрах какво значи символа крилат диск. Sum ти си го описал в книгата си.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]