ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Ное 24, 2017 10:37 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сборяново и Свещарската гробница
Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 11:44 am 
Не ви ли идва на ум, че Petko е български евреин и затова иска да разчете знаците от храма в Свещари чрез кабала? А така ще има повод да каже на братята си и на света „ето, ние евреите през неолита сме направили храма и сме оставили своя подпис на него, защото сме божи народ. А щом сме божи народ значи сме първите хора на земята и затова само ние можем да сътворим такъв храм”.
И току виж „стената на плача” се преместила в Свещари.
За такива е казано „Пази Боже сляпо да прогледа”.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 1:49 pm 

Няколко поста на потребителя "Petko" бяха изтрити поради лични квалификации към пишещите във форума.
Това представлява нарушение на установените правила.
Личните нападки към другите пишещи за сметка на самоизтъкването, противоречат на принципите на форума "Ти си Това".

Petko, ще ви помоля занапред да спазвате правилата и добрия тон!
Критиката винаги е добре дошла, но кавгаджийството не се толерира в този форум!
Всяко различно мнение винаги е от полза, стига да е конструктивно и подкрепено със съответните аргументи.

=====================

Относно знака, който е лого на Форума "Ти си Това", трябва всеки да е наясно, че това не е око!
Знакът представлява Океана на Съзнание (изобразен като капка) и двата Пътя извън него, водещи до съответните действителности.
Всичко относно този знак може да бъде прочетено в темата "Крешакът - изгубеното знание на Премъдрите":

http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=3&t=34

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 2:38 pm 

novex написа:
Аз не разбрах, смисалът на камбаната, тяло ли означава?

И аз това се чудех, какво трябва да означава формата на камбаната..
И се сетих за едни снимки с изображения на Богинята Майка, дето sum ги беше качил в темата "Кражбата":

Прикачени файлове:
Picture_193.jpg
Picture_193.jpg [ 457.19 KiB | Прегледано 249 пъти ]

Артефактите са от 2700-2300 г.пр.н.е.!
Ето това написа sum за първия предмет от снимката:
"Предметът има форма на фигура от мъжки пол, защото няма коса. Но също може да се каже, че фигурата е от женски пол, защото върху предмета ясно се виждат изобразени женски гърди. Като се вземе предвид факта, че шията е издължена и на нея се виждат няколко гердана… това ме кара да мисля, че фигурата всъщност е женска.
Обърни внимание какво има изобразено до двете ръце на жената – птици и свастики."

Мисля, че изводите са ясни, за това какво точно символизира камбановидната форма на храмовете ( а и като изображение на камъка при ДемирБаба теке) :!: :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 3:31 pm 

Ето една фигура на Великата богиня Майка Кибела, намираща се в Лувъра. Датирана е 2700 г.пр.н.е. Тя е с удължен врат, тялото и е камбановидно и на него е изобразена като че ли „престилка”, но по мое мнение това изображение символизира - портал.
Така, че тази кошероподобна или камбаноподобна форма на тялото на Великата богиня Майка не е случайно. Може би знанието заложено в тази фигура е, че Великата богиня Майка е ключът, вратата към Господната действителност.
Прикачени файлове:
idole-cloche.jpg
idole-cloche.jpg [ 18.29 KiB | Прегледано 3500 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 3:33 pm 
И аз за това си мислех Jonathan и Men :roll: Нали в същата тема „Кражбата” стана ясно ,че женските фигури с издължения врат са на Великата майка.. ама от неолитно време. :idea: Тъй че тая датировка на съдовете 2700-2300 пр.н.е. не може да е вярна!
Тези снимки перфектно обясняват защо едно време хората на балканите са правили храмовете си с камбановидни куполи като тези от Александрово и Мезек. И по-точно :arrow: защо са практикували медитации за освобождаване от самскарната решетка точно в такъв храм, който има формата на камбана….
За мен всичко е ясно. :D

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 8:08 pm 

Да Сум, и аз мисля така - трите стълба са еднакви. Предлагам Ви да ги сравните със т.н. Знак на Дуло, който то има на всякъде където са били Българите, с Буквата Ж - Живете, от Водещият лъч на Розетата в комбинация с Равнораменен Кръст и с Трите стълба в комбинация с Триъгълник.
Ненапразно са достигнали до Нас на такова Свято място като Сборяново и Свещарското светилище, или Място за Поклонение... Както е казал Колегата от Форума - Имената Им Говорят... Но с някои езици нещата се Попречупват...
Някой беше казал - Напред, Науката е Слънце
Което във Душите Грей
Напред Народността не Пада
Там, Гдето Знанието ЖИВЕЙ !
Останете със Здраве!
:IP :Bulgaria:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 8:22 pm 

Съм написа че
Цитат:
Ако сте обърнали внимание на камъка има две изображения на Бал и Кибела. Ясно се вижда, че на едното лицата им са в една… камбана. Интересното в случая е, че абсолютно същия елемент е изобразен на фигурата с червен цвят.

От това става ясно, че неможе да са нито Бал нито Кибела. Значи остава да е портал, но от друга страна защо има два такива елемента в във сложната фигура в червено /тоест ума/ и какво обидинява Бал и Кибела в едно..фигурагата най-горе?

Качвам файл с номерация на картинките
за да спестяваме обесненията коя къде се намира

Доколкото разбрах
1. Умът
2.Излизането на чистото съзнание
3.Змията /Силата /Кибела
4.Кибела
5.Бал и Кибела
6.Бал
7.Брахманите
8.Съзнанието обвито в самскарна решетка
9.Крашаците
10.Съзнанието обвито в самскарна решетка
над фиг.3 има една която Съм не е подчертал, може би не е дошло времето или е недовършен елемент..?
Ама композицията като цяло каква история казва? Каква е разликата между 8 и 10.. :? И според мен не случайно едните фигури са зад Бал другите зад Кибела а отгоре камбаната ги обединява..

Прикачени файлове:
kop3.jpg
kop3.jpg [ 125.27 KiB | Прегледано 3402 пъти ]

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 9:22 pm 
Novex, май доста си смесил нещата…
Камбановидната форма не обединява Бал и Кибела в едно, защото те са едно и не им трябва никаква форма, за бъдат неделими. Не се бъркай от изображението на мъжката и женската фигура…

А сега относно твоето разбиране по фигурите от камъка:
1. Както писа това е умът.
Но забрави да уточниш какво още е представено в тази диаграма, а това е, че той е слят с центъра любов, където е самскарната решетка! Понеже явно си в началото на медитативните практики държа да ти поясня, че процеса сливане на ума в сърцето може да се извърши само, когато човек практикува определени медитации.
Точно тук идва мястото да кажа какво означава камбановидното изображение във фигурата. Камбановидното изображение означава храм!
Така че смисълът на цялата фигура 1 е следният: Медитиращ човек, който изпълнява практиката потапяне на ума в сърцето и скъсване на решетката, за да освободи своя Атман /Чистото съзнание/!
Тази практика древните са изпълнявали в храм с камбановиден купол, подобен на този от Александрово.

Разбираш ли вече?..

Последна промяна sum на Пет Юли 09, 2010 11:22 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 9:56 pm 

Много блягодаря, Съм! Още немога да зацепвам нещата ако не са в прав текст.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 09, 2010 10:12 am 
Нормално е. Преди 10 години и аз бях така... :D
А сега на въпросите ти...
Фигурите от едно до три обясняват точно това – медитациите в храма и ползване на Силата за скъсване на решетката, и освобождаване на Атман в човек.
Над змията не съм представил изображението, защото трудно различавам формата…

В твоята схема си написал, че фигурите 8 и 10 са еднакви. Това не е така, novex.
Иво за № 10 поясни, че двата вплетени триъгълника представляват изображение на Силата, когато създава пластовете в Крешака… по-точно става въпрос за средния. Обяснявал съм този символ подробно в темата за „Каменните полукръгове”. Ето ти линк:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 9&start=30

Прочети внимателно написаното към схемите, защото там съм обяснил как от двата вплетени триъгълника се „ражда” шестоъгълната форма на Брахман.
Така че на камъка фигурите 10 и 7 /от твоята схема/ поясняват как Силата създава Брахманите /средния пласт от Крешака/. А в самия Брахман е съзнанието Атман, хванато в плен, заради самскарна решетка! Точно поради тази причина фиг. 8 е изобразена под шестоъгълниците.

Разбираш ли вече смисъла, заложен във фигурите от камъка?.. Зад Бал имаме изобразено как Силата създава Брахман от Крешака, в който като в капан е хванат вечно свободният Атман.
От другата страна зад Кибела е пояснено как същата Сила може да освободи Атман от решетката, ако се практикува определени медитации в храм с камбановиден купол.

Виждаш ли колко е просто посланието?..

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]