ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Ное 24, 2017 10:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сборяново и Свещарската гробница
Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 07, 2010 9:15 pm 

И сега като прочетох заглавието на форума
и него мога да ви го кажа как се интерпретира от кабала
наименованието на първата сфера на безкрайната светлина е EHEYE т.е Аз съм това което съм. Аналогията вие ще кажете дали я има.
Именто на господ спред евреите и кабала е YOD HEY VAV HEY
ще ви посоча да погледнете само първата и последната буква, другото няма да го коментирам.
А небесната костенурка която абсолутно съвпада с еврейската звезда, е това ли е далеч от истината ?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 07, 2010 10:05 pm 

Азъ, буки, виде, глаголь, добро, есть, живите, зела, земля, иже, и, како, люди, мыслите, нашь, онь, покой, рцы, слово, твердо, оникь, укъ, фертъ, херъ, отъ, цы, червь, ша, ща, еръ, еры, ерь, ять, ю, о, я, кси, пси, вита, ижица. ...
Нашето “Виде” е Пара-Видя, или по-висше познание, което води до просветление.
„Глаголи” означава две неща – говорене и действие. То е качествено само тогава, когато човек знае и вижда света с нови очи. „Добро” е Благо, а Благото е „Добро”. Но ето и самото послание:

„Аз Истина Виждам И Правя (и говоря) Добро (Благо). Ако Живеете Знаещи На Земята, Които И Каквито Хора Да Сте, Мислете За Нашият И За Другият Покой. Казвайте Словото Твърдо. Запомни Нахалнико (Невернико). Христос, Отца и Червеите, Са, И Ще Бъдат. От Ера В Ера, И В Ерите. Чудо За Теб, И За Мен. И За Всички. За Цезара, И За Кучето. И Така. От Началото До Края.”

Поколения наред са изучавали тази азбука не само тук в България, а и в Русия и другаде по света. Съставителите и са се опитали да кажат на изучаващите четмо и писмо нещо.
“Ако живеете знаещи на земята, които и каквито и хора да сте, мислете нашия и за другия покой!”
Защо нашите учители в училище не са ни учили за “другия покой”? Защото и техните учители не са знаели за съществуването му. Така българският народ влезе в една епоха на безверие в Бог, отвъдното и безсмъртието на душата.
Ето още Една Гледна Точка - кога ли ще започнат и Българските семинари...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 07, 2010 10:16 pm 

Българска кабала...
Мнозина от вас са чели за еврейската кабала и не са разбирали кой знае колко. И при мен беше така. Това е заради незнанието ми на иврит и завъртяните тълкувания. Веднъж реших да се опитам да пренеса основното от нея на българската азбука. Преди повече от 150 години ние сме ползвали старобългарската азбука, но за нея няма да стане въпрос сега. Днес ние ползваме една друга азбука. Тя е осъвременен вариант на старата българска азбука. Точно върху нея ще нанеса науката за кабала, защото откакто съм се родил я ползвам, а това правят и останалите българи по света. Нали си спомняте как е изградена кабалата върху еврейската азбука – три главни букви, седем двойни и дванадесет прости. За знаещите това са: Светата Троица, Пространството и Времето. Нека сега да пробваме с нашата азбука и да видим дали ще можем да направим една Българска Кабала.
Буквата «А» стои в началото на нашата азбука и това е Бог (Той и Тя). При евреите е Кетер. Втората буква е “Б”. Тя е Синът на Бога, еврейското Хохма. Дъщерята на Бога е «В», още Бина. След като сътворил от себе си тези две божествени деца, Бог решил да сътвори и Земята “Г”, а над нея Небето «Д», което да стои като купол над Земята. При евреите и Древен Египет първо е построено Небето Хесед (Нуд) и после Земята Гебура (Геб). Формите на нашите букви ни напомнят винаги за този строеж.
Буквата “А” е като връх на пирамида, от който като лъчи слизат надолу неговите еманации (деца) – Синът (Въздуха) и Дъщерята (Водата).
Синът “Б” идва от небето, което е като хоризонтална линия и е слязъл в Света, като един зътворен кръг.
Дъщерята “В” хармонизира този Свят, чрез закона “Както на небето, така и на земята”. Затова двете половини на В са почти еднакви и стоят една върху друга.
Земята “Г” е една хоризонтална линия (Небе), която се спуска в единия си край надолу. Това е Светлината, слизаща в Мрака и превърната в Материя.
Небето “Д” е като една пресечена пирамида, символизираща четирите посоки и четирите стихии с излизащи лъчи надолу....
Ако по-пълен прочит и Размисъл - http://www.spiralata.net/bb/viewtopic.php?t=626

И Аз мисля като Сум - примерът с математиката не е уместен за Нас Българите...
Поздрави и Останете със Здраве!
:IP :Bulgaria:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Юли 07, 2010 10:20 pm 
Разбирам те, Petko, но примерът ти не е удачен, защото в Свещари не става въпрос за математика, а за идеограми. Разбираш разликата, нали?

Между заглавието на форума и твоята интерпретация няма никаква връзка.
В първата си книга „Ти си това” съм обяснил смисъла на изречението „Ти си това”. Книгата я има във форума.
Името на еврейския Господ всички го знаем. Това, че виждаш в него няколко ипсилона не означава, че това име има връзка с нас, нали?
А колкото до небесната костенурка… ами добре е, че евреите са взели част от наше древно знание. И какво от това?!

Добре, Petko. Представи своето предположение за Свещари. Само да ти кажа, че тристълбието на евреите, за което писа не върши работа за знака от Свещари, защото навсякъде мъжкия и женски енергиен канал, както и централният стълб, са били изобразявани с три еднакви по дължина линии, а не с три различни като стъпала линии. Разликата е огромна.
Давай нататък с приликите от Кабала…

~~~~~~~~~

Здрасти, Rimisark.
Благодаря за уточнението между Кабала и нашата азбука!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 10:00 am 

Аз не разбрах, смисалът на камбаната, тяло ли означава?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 10:26 am 

Здравей Петко!

Цитат:
Петко каза:
……еврейското учение,но в него е вплетена мъдроста на всички религии, наука и история.

Еее, чак пък мъдростта на всички религии. Това може да се твърди със същата сила и за други учения.
Цитат:
Петко каза:
а отностно символа или знака който стои на форума според мен това е окото на Хор.

Този Хор едноок бог ли е бил?
Защото от този форум ние съфорумците знаем, че Всевиждащият Бог е с две очи.
Цитат:
Петко каза:
Името на господ според евреите и кабала е YOD HEY VAV HEY
ще ви посоча да погледнете само първата и последната буква, другото няма да го коментирам.

Тези ипсилони има ли ги в еврейската азбука, защото горният израз е написан май с латински букви, ако пък се напише с кирилица или с йероглифи съвсем друго ще се получи.
Цитат:
Петко каза:
А небесната костенурка която абсолютно съвпада с еврейската звезда, и това ли е далеч от истината ?

http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 3&start=30
На третата снимка от посочения линк фигурата над двата кръга е знака на Небесната костенурка, та какви са приликите със шестолъчната еврейска звезда?

Но все пак е редно да говорим по конкретно по темата „Сборяново и Свещарската гробница”, за идеограмите запечатани на стената на Тракийското светилище /Демир баба теке/ и за Храма в Свещари.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 10:33 am 

За математика беше само пример,че ако нещо е след друго не означава че е грешно, но явно пак не ме разбра :)
сега дали трите стълба са равни или средния е по дълъг от съществено значение ли е ?
минали са хипяди години, нормално е да има провени в детаилите, но защо няма промяна в бройката ?.
И пак сега кой какво взел, мойто се е мойто и що другите са ми го барали, Няма такова нещо това е мое. То е ясно че първоизточника е разпространил знанието на всички останали, за това трябва да се събира вода от много кладенци за да събереш целия пъзел, а не да се плискаш в една локвичка. Обяснете ми тогава за кибелите и кабалата, що евреите и това са отграднали, че срама немат и бройката са напаснали ...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 10:41 am 

Аз пък като напиша в гугъл виж какво ми излиза за небесна костенурка
Прикачени файлове:
dao_bg5.jpg
dao_bg5.jpg [ 34.24 KiB | Прегледано 3177 пъти ]

и защо реши че няма връзка със свещари щом като прочетох тази тема точно тук се включих?
А окото на хор е от египет ти ще микажеш каква е връзката, не аз сам го сложил на челно място :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 10:59 am 

Здравей Петко!

Явно има различни интерпретации на тема Небесна костенурка...тази която посочих аз е от Тракия.
В този форум на челно място не е поставено окото на някакъв египетски бог! Прочети другите теми и ще ти стане ясно, какво е изобразено на челно място в този форум.
Всевиждащият Бог или Космическият Разум е с ДВЕ ОЧИ, така както и ти имаш две очи.

Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 08, 2010 11:13 am 
Приятел окото на Хор и логото на сайта нямат нищо общо нито по визия нито по смисъл. :idea: Я ми покажи къде в Свещари има изобразен знака на небесната костенурка? Няма го. Това че виждаш в същия знак някаква си еврейска звезда си е твоя работа..... :) Може и самолет да видиш в знака на костенурката..... или перките на хеликоптер. :D
Какво искаш да ти обясним за евреите кабалата и кибелите :arrow: и трите нямат нищо общо по между си.. може би само това че евреите са си присвоили от други народи тяхното знание.. но понеже нищо не панимаят някак си са си го натамънили за себе си. После го облекли в свещена глупост и ей ти го тристълбието.... и сверите... и Ехова , дето преди се казвал Енлил,който пък реално се казвал Елохим, за когото пък Исус обяснява че е Саклас, за него пък целия свят знае че е Сатан, а Сатан всеки малко от малко грамотен човек знае че е другото име на сатаната. :idea:
Тъй че Петьо евреите и тяхната измислена кабала ги остави на тях самите и дай да намерим и възстановим нашето българско знание дето лежи заровено под могилите.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]