ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Сря Авг 23, 2017 9:03 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Сборяново и Свещарската гробница
Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 10:55 pm 

Здравейте
Може ли малко информация
Има много силуети на Кибела , но малко на Бал, Дайте малко информация за него.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 11:44 pm 
Здрасти, miroki.
Имам фотоси на Бал и ще пиша за него, но по-късно и в друга тема. Все пак да поясня, че в тази тема съм показал Бал. Отвори на 1 стр. и виж на третата снимка какво съм написал под двете фигури - Астарта, Баал.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Сеп 26, 2010 3:46 pm 

sum написа:
Здравей, Евридика.
В тази секция съм решил да покажа снимков материал на различни храмове. След като ги види всеки мислещ човек ще може да направи за себе си своите заключения, както за датирането им, така и за тяхното ползване.
Разбира се нямам нищо против официалната наука и нашите учени, но поне засега хипотезите им просто увяхват.

sum,
Очаквам с нетърпение следващите теми. Иска ми се само да отбележа, че (според мен) има доста интересна информация в статиите на Любомир Цонев относно мегалитите. В една от тях е дадена и сравнителна схема, която ще прикача тук. Ето и линк към една от тях, която се отнася до най-стария мегалитен паметник, открит у нас (поне според датировката на официалната наука).
http://oshte-info.de-zorata.de/oshte.in ... 801/01.htm

Застъпването на ареалите на разпространение на видовете мегалитни паметници, даден при Л. Цонев, още веднъж доказва (пак според мен), че основите на изграждането на подобен тип паметници са положени на територията на днешните български земи още в най-дълбока древност (разбирай - преди потопа), след което са се разпространили в другите райони на Стария свят.

Sum, Time и останалите,
Искам да се извиня на всички от форума, ако от време на време пускам не съвсем адекватни мнения - отскоро се интересувам от темите, които разглеждате тук и знанията ми са съвсем нищожни.

Прикачени файлове:
megaliti-areali-vidove.jpg
megaliti-areali-vidove.jpg [ 39.01 KiB | Прегледано 2556 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 4:52 pm 

Здравейте!
През уикенда посетихме храма на Кибела в с. Свещари. Още съм като тресната... какво съкровище имаме запазено :w00t:
Освен, че там всичко е все още живо, знанието в символи, което е оставено и активното съзнание на храма е направо поразяващо. Чудя се как не се вижда вплетеното познание, дори да не знаеш за него очевидно е, че не е е гробница на цар и съпругата му...особено смешно беше разказа на гида, че сибилите са жени, оплакващи смъртта на царя! :g_smqh:
Не разбирам от история и археология, но виждам символите, да се чудиш на нашите учени с интерпретациите си. Освен това бързото изгонване от храма, направо ме порази...каква наглост, плащаш като за европейски музей, а можеш да останеш само 5 минути, от които гида не спира да говори глупости за царя и жена му. Направо да се чудиш какви работи!
А познанието оставено на двата камъка на Демир Баба :IL
Не ми излиза от главата вече три дни този невероятен храм за древни наши практики. Sum благодаря за интерпретацията и :idea: , само аз си знам какво ми беше там! Уникално е! ::hat::
А преди т.нар. „царска гробница“ и другите две има чисто нови разкопки и прекрасни находки. Преди две седмици са открили изправена колесница с два коня, на челата на конете си личи, че е имало някакви символи, още предмети съдове и т.н., които си седят ей така, наполовина изкопани с опасност да се разрушат от климатични влияния или да бъдат откраднати елементи, тъй като са пазени от един младеж от ромски произход и тракториста, който копае.
После ще скалъпят една история от III в.
Та това е! Явно е изгодно на "великите" учени, че ще вземе да им рухне цялата скалъпена изторийка за древните цивилизации *hihi*
Заслужава си да се види и усети храма!
Поздрави! :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Ное 21, 2013 4:15 pm 

Олтар на древна жрица откриха в Свещари

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 8:19 pm 

sum написа:
Разбирате ли вече какво точно означават Х-овете на каменната врата от Свещари?
Елементът „Х” подчертава „тук се намира /стои, почива, седи/ Великата богиня Майка Кибела”, а не Медузата Горгона!

От музея в Пазадржик:
Прикачени файлове:
IMG_20150509_154546.jpg
IMG_20150509_154546.jpg [ 702.49 KiB | Прегледано 74 пъти ]

Прикачени файлове:
IMG_20150509_154426.jpg
IMG_20150509_154426.jpg [ 655.93 KiB | Прегледано 73 пъти ]
IMG_20150509_154431.jpg
IMG_20150509_154431.jpg [ 647.05 KiB | Прегледано 74 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]