ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Юни 23, 2017 8:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Каменните полукръгове
Ново мнениеПубликувано на: Нед Апр 11, 2010 7:10 pm 
Здравейте.
На личния си емейл получих няколко интересни запитвания относно двата полукръга, които са изобразени на Мадарския конник. Въпросите са все от типа „сигурен ли сте, че символа полукръг означава „излизане от Крешака”?” И другият често задаван въпрос „защо досега няма открити други такива полукръгове в България?”.

В България полукръгове има, но те не се срещат в музеите, защото са изсечени по скалите. Аз досега не съм виждал този символ изобразен на някоя ваза, делва или какъвто и да е керамичен съд.
Ще ви представя снимки, на които ясно се виждат каменните полукръгове. Чрез тях ще ви припомня, че знакът е бил много почитан по времето на Премъдрите.
/последните напускат Земята около 8200 г.пр.н.е./
През следващите хилядолетия знанието за полукръговете със сигурност се е запазило на Балканите, защото ги виждаме изобразени на Мадарския конник /5600-5400 г.пр.н.е./.

Ето каменните полукръгове от Палеокастро:
Прикачени файлове:
11.jpg
11.jpg [ 267.04 KiB | Прегледано 363 пъти ]

Прикачени файлове:
22.jpg
22.jpg [ 402.11 KiB | Прегледано 346 пъти ]

Прикачени файлове:
33.jpg
33.jpg [ 334.03 KiB | Прегледано 361 пъти ]

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Каменните полукръгове
Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 10:54 am 
А сега вижте двата полукръга на Мадарския конник. /стрелките сочат към тях/
Снимките не са с високо качество, но все пак полукръговете добре се виждат.
Прикачени файлове:
11.jpg
11.jpg [ 233.19 KiB | Прегледано 362 пъти ]

Мисля, че на Мадарския конник няма изобразени случайни елементи.
Но точно тук идва големия проблем и той е, че двата полукръга на Мадара не се вписват към нищо познато. Например няма съзвездия с името "полукръг", нито има планети или други звезди с това име. Как тогава може да се твърди, че композицията е звездна карта?!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 8:46 pm 
Ето малко полукръгове и от мен.

Първо ще представя снимки от светилището, намиращо се на хълма "Асара" до село Ангел войвода, за което вече споменах във форума /в темата за каменните огледала/.
На фотосите ясно се вижда, че над една от трапецовидните ниши има изобразен полукръг. Самите ниши са доста дълбоки и това много добре си личи от снимките:
Прикачени файлове:
Asara_1.JPG
Asara_1.JPG [ 748.4 KiB | Прегледано 336 пъти ]
Прикачени файлове:
Asara_2.JPG
Asara_2.JPG [ 367.67 KiB | Прегледано 328 пъти ]

До този момент не бях виждал над други такива ниши да има изобразен полукръг. Нито пък около самата ниша.
Този факт силно ме впечатли и затова реших да прегледам голяма част от снимките, които съм правел при различните ми посещения на подобни места.

И ето на какво попаднах напълно "случайно"... Не бях обърнал внимание преди, но сега нямаше как да не го видя!
Снимките са от светилището до с. Ночево, където се намира двойната утроба! Споменавали сме я неведнъж.
Ето вижте за какво става въпрос:
Прикачени файлове:
Nochevo_1.JPG
Nochevo_1.JPG [ 432.98 KiB | Прегледано 364 пъти ]
Прикачени файлове:
Nochevo_2.JPG
Nochevo_2.JPG [ 475.08 KiB | Прегледано 344 пъти ]

Не знам за вас, приятели, но аз просто онемях!!! :w00t:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 9:06 pm 

Интересно.

Защо обаче само на някои от нишите се намира полукръг? Моето предположение е, че само някои от тези, които са били изпитвани, са били Бхарад.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 11:48 pm 
И аз така мисля GOESTOINFINITY :D
Ама за друго се сетих :arrow: Нали sum беше писал , че двуутробна пещера до с.Ночево е от „времето на Премъдрите”. Там нали е живял Премъдър Човек и неговото жилище още стои….. :roll: Припомням какво писа Sum:
„На това място е живял Премъдър Човек. Скалата е стопена, а не дялана, като вътрешността старателно е оформена в удобната за гърба сферична форма. Жилището на Премъдрия се намира точно над входа на двуутробната пещера”
viewtopic.php?f=3&t=104&start=30

Тъй че май полукръга от с.Ночево (на снимките от ntsk) е от времето на Премъдрите. Щом Премъдрия е направил полукръга над нишата значи той е част от неговото знание. Проста логика :D
Sum така ли е?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 10:00 am 
Да, така е, Иво. Проста логика. :D
Знаеш, че от няколко години пиша и обяснявам, че полукръгът е част от загубеното знание на Премъдрите.

Ntsk, не съм ходил до нишите до с. Ангел войвода, но това село не се ли намираше на 40-50 км. от с.Ночево?
Идеята ми е, че двете ниши с полукръговете над тях /от твоите снимки/се намират в един район. Но може и да греша...

Прилагам снимка на полукръга, който се намира на „Кози камък”.
Прикачени файлове:
Picture 416.jpg
Picture 416.jpg [ 1.44 MiB | Прегледано 361 пъти ]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 10:23 am 
Нещо повече, sum...
Разстоянието между двете села с автомобил е доста повече отколкото в права линия, понеже няма директен път и се налага да се заобикаля през обходни пътища.
Но реално, по права линия, двете светилища са на разстояние около 10-12 км!!! /буквално през няколко възвишения/
Така, че работата хич не е случайна...
Прикачени файлове:
karta_nochevo.JPG
karta_nochevo.JPG [ 84.7 KiB | Прегледано 337 пъти ]

А този полукръг от "Кози камък" е наистина впечатляващ.
Запазил се е и си личи много ясно, и най-важното - абсолютно идентичен е с полукръговете върху нишите! /макар и доста по-голям/

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 11:42 am 

А, бе хора :idea: :!:
Току що видях на снимка един голям полукръг за медитация, намиращ се на ОЧЕВАДНО място, само че никой не се сеща да му обърне внимание.
Ето това е едно място в скалата до Мадарския конник (съвсем малка пещеричка), което са го накичили и превърнали в нещо като християнски храм.
Като се влезе вътре, се вижда ясно, че това в средата е полукръг, направен в скалата. Всеки, който е ходил на Мадара, знае за какво става въпрос. Широко е и може да се сяда точно там. Идеално е за медитация. А отзад на стената, точно на гърба се пада, ако седне човек, е идеално оформен свод. Чисто и просто е направено, за да се медитира там!
Съжалявам, че нямам по-ясни снимки от мястото, ама просто не намерих за нужно да снимам разните му икони.
Прилагам една снимка, но ако някой съфорумец има такава с по-добра видимост, то моля да я представи:
Прикачени файлове:
madara_1_polukrag.JPG
madara_1_polukrag.JPG [ 168.8 KiB | Прегледано 315 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 3:06 pm 

Здравей, Jonathan! Изнамерих една снимка от моите разходки до Мадара - дано да свърши работа.
Изображение
Сетих се нещо друго - преди няколко дни изпратих на Sum снимки от Шуменската крепост, та там се виждат шестоъгълници, на които едната страна е оформена като полукръг.
Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 5:02 pm 
Здравей, herma.
Шестоъгълната колона с полукръга за мен е уникална. Досега никъде не съм виждат подобен елемент.

Ето още един огромен каменен полукръг. Скалното плато се намира близо до с.Дъждовница
Прикачени файлове:
12.jpg
12.jpg [ 240.74 KiB | Прегледано 358 пъти ]

Последна промяна sum на Вто Апр 13, 2010 7:30 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]