ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Юни 26, 2017 8:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Каменните полукръгове
Ново мнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 4:49 pm 
Много точно наблюдение, Jonathan!
Само ще допълня, че със сигурност големият полукръг не е окръжност!
На снимките ми не се вижда ясно, защото са правени с gsm. По някаква "случайност" същия ден забравих към багажа да добавя и фотоапарата... :IL
Това, което видях на място, е че в двата си края полукръгът е прекъснат. Изсечената линия просто стига до едно място в скалата и там свършва. На третата снимка от поста ми това се вижда донякъде:
Прикачени файлове:
0064_1.JPG
0064_1.JPG [ 302.73 KiB | Прегледано 286 пъти ]

Колкото до окръжността пред полукръга - ами не се ли досещаш...
Този знак ни е познат от изображенията на Танит /Кибела/. Ето виж сам:
Прикачени файлове:
Tanit_polukrag.JPG
Tanit_polukrag.JPG [ 69.12 KiB | Прегледано 264 пъти ]

Аз мисля, че има сходство между двата знака. Изводите всеки сам да си ги направи. ;)]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 10, 2010 3:31 pm 

Верно, НТСК :!:
действително полукръга с точка отгоре, който си снимал на светилището до Женда напомня много на знака, свързван с богинята Танит (Великата Майка). Аз също мисля, че не може да е случайно това.

Сега чета с интерес другата тема -за храма "Грифони". Впечатление ми направи написаното там за двете крила и кръгът в средата (някои казват "крилат слънчев диск"). На едно от изображенията обаче, отгоре също има друг кръг.
Та се сетих да не би въпросният полукръг с точка да представлява някакво символично представяне именно за Силата и по-скоро пътя на Силата. Може би е много стар символ, понеже древните са изобразявали своето знание по възможно най-простия начин. Полукръгът знаем, че е много древен символ представящ излизането от Крешака, а точката това е символ за друга действителност, център на Силата и т.н. Т.е. може би чрез знака първоначално се е представяло преминаването в друга действителност извън Крешака, а дори и извън Съзнанието. :idea:
Старите символи обаче остават, именно заради простотата в тях, макар и основното Знание вече да се губи с времето.
Например аз се сещам и за още един подобен символ, използван дори и в днешно време. Става въпрос за символът "Аум" (Ом), който свързваме с Брахман и неговата действителност, вижте сами:

Прикачени файлове:
Tanit_Om_.JPG
Tanit_Om_.JPG [ 37.9 KiB | Прегледано 269 пъти ]

..
Хайде сега кажете, че индуизма не е тръгнал от Балканите... :D :rofl: :D ...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Дек 10, 2010 2:09 am 

Здравейте! Яд ме е, че много късно открих този форум, че да знам какво да гледам като ходя насам-натам. Изпращам ви няколко снимки, които съм правила. Първата е от Мадара, но не знам дали това е полукръг, видах го сега като преглеждах снимките си. Другите са от Харман кая близо до Татул. Когато бях на Женда по пътя към светилището отляво забелязах високи скали, а в средата голям кръг. Разстоянието е голямо и не мога да кажа дали е природно образувание или не. Направи ми впечатление и съм го снимала.
Прикачени файлове:
Pfef 037.jpg
Pfef 037.jpg [ 901.87 KiB | Прегледано 294 пъти ]
Прикачени файлове:
Picture 082.jpg
Picture 082.jpg [ 984.28 KiB | Прегледано 314 пъти ]
Прикачени файлове:
Picture 075.jpg
Picture 075.jpg [ 961.16 KiB | Прегледано 287 пъти ]
Прикачени файлове:
Picture 068.jpg
Picture 068.jpg [ 966.56 KiB | Прегледано 276 пъти ]
Прикачени файлове:
Picture 029.jpg
Picture 029.jpg [ 919.01 KiB | Прегледано 309 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 12, 2010 12:57 pm 
Благодаря за интересните снимки, eligen.

Ето и една снимка от мен. Изтеглих я от линковете, които беше дал Христо Тодев /в последното му мнение/ в темата за Ночево.
В горната част на скалата се вижда полукръгът, стрелката сочи към него:

Прикачени файлове:
polukrag.jpg
polukrag.jpg [ 123.26 KiB | Прегледано 255 пъти ]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Ное 18, 2011 11:42 pm 

интересен полукръг в ляво под двете ниши

Прикачени файлове:
o633823815735255000.jpg
o633823815735255000.jpg [ 319.94 KiB | Прегледано 226 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Ное 18, 2011 11:48 pm 

ntsk написа:
Ето малко полукръгове и от мен.

Първо ще представя снимки от светилището, намиращо се на хълма "Асара" до село Ангел войвода, за което вече споменах във форума /в темата за каменните огледала/.
На фотосите ясно се вижда, че над една от трапецовидните ниши има изобразен полукръг. Самите ниши са доста дълбоки и това много добре си личи от снимките:
Прикачени файлове:
Asara_1.JPG
Прикачени файлове:
Asara_2.JPG

До този момент не бях виждал над други такива ниши да има изобразен полукръг. Нито пък около самата ниша.
Този факт силно ме впечатли и затова реших да прегледам голяма част от снимките, които съм правел при различните ми посещения на подобни места.

И ето на какво попаднах напълно "случайно"... Не бях обърнал внимание преди, но сега нямаше как да не го видя!
Снимките са от светилището до с. Ночево, където се намира двойната утроба! Споменавали сме я неведнъж.
Ето вижте за какво става въпрос:
Прикачени файлове:
Nochevo_1.JPG
Прикачени файлове:
Nochevo_2.JPG

Не знам за вас, приятели, но аз просто онемях!!! :w00t:

Последните снимки са от Пармъклъ кая край Памук махала, комплекса край Ночево е друг, там също се открива подобна структура, ниши, пещери и дори един връх наподобяващ пирамида.Но е добре да се посочват коректно обектите.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Ное 18, 2011 11:52 pm 

част от комплекса при Ночево

Прикачени файлове:
o633877022177261250.jpg
o633877022177261250.jpg [ 351.15 KiB | Прегледано 230 пъти ]
o633877771956948750.jpg
o633877771956948750.jpg [ 236.63 KiB | Прегледано 223 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Ное 19, 2011 11:46 am 
kania написа:
Последните снимки са от Пармъклъ кая край Памук махала, комплекса край Ночево е друг, там също се открива подобна структура, ниши, пещери и дори един връх наподобяващ пирамида.Но е добре да се посочват коректно обектите.

Здравей, kania и добре дошла/дошъл!

Снимките, които показвам в цитирания от теб постинг са от "долната" махала на село Ночево. Комплексът действително се нарича Пармаккая. Там е така наречената двойна утроба.
А "горната" махала на село Ночево, където е и кметството, се намира на няколко километра по-нататък по пътя. В близост се намира и комплекса, от който са твоите снимки.
Посещавал съм мястото многократно и дори миналата година по това време отворих специално тема за него и изобразения медитиращ човек. (Там се намира и тройната ниша, която показваш в другата тема). Ето линк към темата, сигурен съм че ще ти е интересна:
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... db5b4fa75d

Така, че село Ночево се състои главно от две махали, които са на доста разстояние една от друга.
До тази, която е по-близо до главния път, се намира Пармаккая с двойната утроба и нишата с полукръг, която показах на снимки. А близо до по-горната махала се намира големият скален комплекс, който описваме в темата, която ти посочих.

Поздрави! :D

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]