ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Юни 23, 2017 11:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Каменни огледала в България
Ново мнениеПубликувано на: Пон Мар 08, 2010 5:29 pm 

sum написа:
Обърнете внимание, че в десния край на знака има път, който води до… точка. Точката знаете представлява друга реалност /в случая Царството небесно/, където може да отиде съзнанието Бхарад след физическата смърт на тялото си.
Предполагам вече разбирате, че на „Кози камък” се е преподавало знанието за единия път, който се намира извън Океана на Съзнанието!

sum написа:
Искам да ви споделя и друго важно за Премъдрите…
Великите Човеци, както и по-голямата част от поколението на Премъдрите не знаят за втория път, намиращ се извън океана на Съзнанието. Това знание за Господната действителност е открито и дадена на хората от… Баорг! Той е коренът на това знание.., той е открил този млечно-зелен път още по времето, когато е живял тук на земята като обикновен Човек.
В онова далечно време.., Баорг.., е обяснявал на хората около себе си как да стигнат до тези два основни пътя, извеждащи Съзнанието /атман/ в двете реалности . Обяснявал е и много други взривяващи истини, които в днешно време са напълно изгубени и забравени…

viewtopic.php?f=3&t=34&start=30

Мисля си, че вероятно по времето на направата на светилището „Кози камък”, знанието за втория път извън Океана на Съзнанието вече е било забравено. :cry:
Sum, „случайно” да си се натъквал и на други подобни запазени знаци на Океана с пътя/пътищата извън него?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Мар 08, 2010 8:25 pm 
Значи си се сетил за двата пътя… :D

На „Кози камък”, както предполагам разбрахте, учителят е обяснявал на ученика си знанието за формата на Океана на Съзнанието и пътя, водещ извън него. А знанието за двата пътя /извън Океана на Съзнанието/ се е предавало само от Премъдър на Премъдър!
Това е разликата между двете знания.

Свободен дух, досега на тракийските светилища, намиращи се в територията на България съм виждал само три знака, визиращи знанието на Премъдрите, като единият от тях е този на „Кози камък”.
Освен тези три знака имам заснет още един, на който ясно се виждат двата пътя, свързани с Океана на Съзнанието. Но този знак няма да го покажа, защото… не му е дошло времето.

~~~~~~~~~~~~~~~~

Нека се върнем към каменните огледала.
Миналата година ходихме на Ковил и заснех много интересни огледала. Не знам дали знаете, но на Ковил траките са оставили много от своята култура… Представете си едно 4 километрово каменно плато, върху което има толкова много история, че със сигурност ще трябват няколко години, за да се изследва подробно всичко, което се е запазило от дедите ни…

Вижте какво заснех:
Прикачени файлове:
1 ковил.jpg
1 ковил.jpg [ 753.84 KiB | Прегледано 315 пъти ]

Предполагам ви прави впечатление, че има едно малко и до него по-голямо огледало /стрелка 1 и 2 /. Виждате, че на снимката има още една стрелка /3/, която сочи към трето огледало. То е счупено от скалата и е паднало.
А сега вижте огледалата, снимани отпред.
Прикачени файлове:
2 ковил.jpg
2 ковил.jpg [ 577.44 KiB | Прегледано 334 пъти ]

Огледалото /стрелка 1/ е голямо около метър. Второто до него е високо около 2 метра, а третото предполагам ще е още по-голямо, но за съжаление е счупено и мога само да предполагам за размерите му.
Вижте на снимката /второто огледало/ колко добре се вижда издяланата права линия отдолу. Обърнете внимание на ръбовете на третото огледало как са се запазили…
Според мен трите огледала от Ковил са изглеждали така:
Прикачени файлове:
3.jpg
3.jpg [ 15.51 KiB | Прегледано 278 пъти ]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 09, 2010 4:47 pm 

Според мен на Небет тепе /Старият град/ в Пловдив е имало древно светилище.
Там също е оцеляло едно каменно огледало, но за съжаление е оцеляло на половина. Горната половина е отнета от скалата вероятно при строителни работи назад във времето, но долната запазена част е идеално шлифована. За съжаление днес гладката му повърхност е нашарена с графити от неизвестен „художник” …
Прикачени файлове:
P1170809.JPG
P1170809.JPG [ 1.43 MiB | Прегледано 303 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 09, 2010 8:13 pm 
Здрасти, men.
Зад това огледало нямаше ли едни изсечени стълби в стръмна скала, които водят надолу до една рекичка?.. Или може би се бъркам с някое друго тепе... :roll:

~~~~~~~~~~~~

Представям ви последната /засега/ снимка на каменно огледало. То се намира на "Коматинските скали".
Прикачени файлове:
.jpg
.jpg [ 417.94 KiB | Прегледано 325 пъти ]

Прикачени файлове:
2.JPG
2.JPG [ 459.71 KiB | Прегледано 327 пъти ]

Човекът, който се вижда над скалите не съм аз. Но благодарение на него можете да придобиете представа за размерите на каменното огледало.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 09, 2010 9:59 pm 

Наистина огромни съоръжения, sum. Доста майсторлък се е искало да се направят, а и да се борави с тях предполагам.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 10, 2010 11:00 am 

Да SUM има такива стъпала изсечени на североизточния склон на тепето.
Когато се застане с лице към огледалото в ляво от него под крепостната стена, която е с циклопски градеж има тунел който отвежда до стъпала изсечени в изключително стръмната скала. Свода на тунела е оформен от плоски тухли и естествено датировката на тунела от нашите учени е от римската епоха. Но според мен този тунел под стената е просто ремонтиран и укрепен през римската епоха. Мисля, че са наивни обясненията, че до тепето някога е минавала река Марица и хората излизали от тунела и се спускали по стълбите да си наливат вода долу от реката и може би жените са си прали туй онуй. :uaaaha: Който иска нека отиде на Небет тепе и да провери как ще се изкачи човек по тези стръмни стъпала носещ два бакъра вода или пране на гърба си, дори и стълбите да са били укрепени с парапети и дървени платформи. Циклопският градеж се среща на много места в България, но нашите учени някак си пренебрегват този факт. :IL Доколкото знам този тип градеж се датира към 1500-1600 години пр.н.е. Първата крепостна стена на Тракийския град Кабиле край Ямбол също е с циклопски градеж.
Аз предполагам, че стъпалата/път/ изсечени в стръмната скала на Небет тепе в Пловдив са от времето, когато е изградено светилището на върха и са свързани с ритуала, който е извършван на това светилище. :sunny:
……………………………………
При интерес мога да кача фотоси.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Мар 13, 2010 12:25 pm 
...Само минавам набързо, че съм забравил да сложа каменните огледала от Перперек.
Прикачени файлове:
3.jpg
3.jpg [ 393.54 KiB | Прегледано 313 пъти ]

...И изчезвам :crazy_pilot:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 08, 2010 11:31 pm 
Ето и огледалата до Тополовград:
Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 543.2 KiB | Прегледано 314 пъти ]

А сега най-интересната композиция от огледала, която съм снимал.
Благодарение на приятелите лесно ги намерихме. :D
Композицията е направена на около 10-тина метра над земята.
Прикачени файлове:
.JPG
.JPG [ 752.27 KiB | Прегледано 324 пъти ]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 09, 2010 10:49 am 
Наскоро посетих тракийското светилище, намиращо се в близост до село Ангел войвода.
В интернет, а и по принцип, не се говори много за този комплекс. А и въобще не е разработено мястото /имам предвид от археолозите, понеже за иманярите не се и съмнявам, че са шетали наоколо/.
Светилището се намира на висок хълм, гледката е супер, а мястото крие много стари тайни.

Попаднах на няколко скални огледала и затова реших да публикувам някои интересни снимки.
Огледалата съм ги посочил със стрелки, а с жълто съм означил шестоъгълните форми, които открих:
Прикачени файлове:
DSC02622.JPG
DSC02622.JPG [ 281.03 KiB | Прегледано 280 пъти ]
Прикачени файлове:
DSC02626.JPG
DSC02626.JPG [ 251.12 KiB | Прегледано 321 пъти ]
Прикачени файлове:
P2250042.JPG
P2250042.JPG [ 423.77 KiB | Прегледано 281 пъти ]

А на тази снимка освен огледалото /мястото, където скалата се е напукала/, се вижда и нещо, което поне за мен е уникално. Досега не бях виждал ниша, върху която да има означен полукръг! Определено е много интересна находката:
Прикачени файлове:
P2250049.JPG
P2250049.JPG [ 505.99 KiB | Прегледано 296 пъти ]

А това по-долу просто ме разби. Прилича на огромно огледало. Диаметърът му е над 1,60 м.
До колкото прочетох оскъдната информация в интернет, разбирам, че за повечето хора това е кръг, но при по-внимателно взиране се виждат ръбове, някои от които са разрушени частично! Това мисля, че по-скоро е огромен шестоъгълник! Ето преценете сами:
Прикачени файлове:
P2250102.JPG
P2250102.JPG [ 638.08 KiB | Прегледано 298 пъти ]
Прикачени файлове:
P2250103.JPG
P2250103.JPG [ 371.07 KiB | Прегледано 291 пъти ]
Прикачени файлове:
P2250105.JPG
P2250105.JPG [ 651.78 KiB | Прегледано 297 пъти ]

Самото парче скала е отчупено и се е свлякло надолу, като е застанало наклонено под ъгъл около 40 градуса. Т.е. според мен е възможно това да не е първоначалната му позиция. Интересно, нали! :D

Малко повече инфо за светилището може да се намери тук:
http://www.travelguide-bg.com/articles/ ... .php?id=61
http://www.visit.bg/zabelejitelnosti/?id=671&story=27

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 09, 2010 1:33 pm 
Брее… брееее…… :shock: :shock: това шестоъгълното огледало направо ме изуми ntsk. :IL
И сега нека някой от нашите ”велики” учени каже :PPP как така и защо се прави тази форма на огледалото и каква е крайната цел :?:
Може би всичко е една огроооомна случайност…… :lol: Ми на кво да правят хората…. :rofl: Нямали си работа и както си сидели взели да си дялкат двуметрови шестоъгълни огледала….. :uaaaha:

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]