ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Окт 19, 2017 9:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Долменът до с.Хлябово
Ново мнениеПубликувано на: Нед Ное 16, 2014 11:37 pm 

Огромни благодарности!!!
Знаех си аз, ще научим нещо ново, отдавна не се е случвало!
Обяснението и информацията, предоставени ни от теб са без цена!!!
::tan:: ::tan:: ::tan:: ::hat:: ::hat:: ::hat:: ::tan:: ::tan:: ::tan::

Честитко Български

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2014 12:20 am 

Невероятно е цялото това знание, което ни даваш, sum ::tan:: но имам един въпрос. Разбрахме, че стремежът на практикуващите е бил да постигнат измеренията на бога Бра-ман, а дали е имало такива, които са успявали да достигнат до световете на Бал и Кибела? Имали ли са изобщо това знание? ::thinking::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2014 10:59 am 

Интересен въпрос. Знаеш ли, когато се чудихме кога е строено това съоръжение и дали не е от наше време, авера тогава каза нещо важно: „Ако са имали знанието за Атман и са имали Име (както е било по наше време) тогава това съоръжение си губи смисъла”.
На Бхарад не му трябва подобно съоръжение, за да постигне висшите светове на Бра-ман, нали? Както вече знаем той може да проникне в целия Крешак, може също така да съществува и извън него. Така че явно това е строено много след нашето време… когато вече е нямало кой да дава Името на новородените деца.
Явно знанието за Океана на Съзнание и за Крешака с трите основни бога в него било тотално изгубено. Но все пак е останало нещо от старото Знанието - това за бога Бра-ман.
Днес виждаме как чрез съоръжението, предците ни са намерили начин да постигнат духовната си свобода и да достигнат световете му.
Аз не знам някъде другаде да има подобно съоръжение…

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2014 3:18 pm 

Здравейте,
Отминаха едни еуфорични събота и неделя. След ясното и подробно обяснение на съоръжението, въпросите напираха като лавина. tonidi_69 се докосна до част от тях и Sum ги поясни.

Тук вече се огельпих!

По "данни на разузнаването" амнезията е настъпила след 8200 г пр. н.е.
До тогава практиките и знанието са се усвоявали предполагам на открито.
После се появява долменното строителство. И то не само на Балканите. То е сравнително грубо и не толкова изпипано.
После се възвръща изгубеното знание за Господна действителност, Царство небесно, океана на Чисто съзнание, Крешака.
Изведнъж строителните методи и свръх математическа точност на градеж с перфектно обработени елементи се появяват. Съоръженията-храмове от един каменен блок /два/, като тези на Севт и Оструша, и сложните такива куполен тип от дялани с изумителна точност елементи се разпространяват масово. Служат за експлоатиране на Знанието за Баал и Кибела.
После в продължение на няколко живота се скриват за поколенията под огромни могили от земен насип по специална технология.
Знанието окончателно, за времето си, е погребано!
Дали има нещо вярно в тази хронология или времевите пластове ще трябва да се поразместят???
Цялото ми разсъждение се опира на наученото тук!

Успех!
Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2014 9:54 pm 

Цитат:
Честит Българин:
„По "данни на разузнаването" амнезията е настъпила след 8200 г пр. н.е.”

:lol: Амнезия!?… приема се.
Цитат:
„До тогава практиките и знанието са се усвоявали предполагам на открито.”

Не, не е така. Имали сме храмове по наше време…
Цитат:
„После се появява долменното строителство. И то не само на Балканите. То е сравнително грубо и не толкова изпипано.”

Това е точно така. Старото знание заедно със способностите потъват в забрава. И този период трае повече от 2000 години. Долмените се появяват през 6-5 хил.пр.н.е до към 3000 г.пр.н.е.. От този период е и съоръжението до с.Хлябово.
Цитат:
„После се възвръща изгубеното знание за Господна действителност, Царство небесно, океана на Чисто съзнание, Крешака.”

Е, това възвръщане на Знанието става едва през април 2013 година. :D
Цитат:
„Изведнъж строителните методи и свръх математическа точност на градеж с перфектно обработени елементи се появяват. Съоръженията-храмове от един каменен блок /два/, като тези на Севт и Оструша, и сложните такива куполен тип от дялани с изумителна точност елементи се разпространяват масово.”

Точно тези храмове са от наше време, Честит Българин. Доста са преправяни през хилядолетията, докато ги затрупат с пръст през периода 4-2 в.пр.Хр.
Цитат:
„После в продължение на няколко живота се скриват за поколенията под огромни могили от земен насип по специална технология.
Знанието окончателно, за времето си, е погребано!”

Да, погребано е. И добре че предците ни са го направили, защото досега от старите ни храмове едва ли щеше да остане камък връз камък. Определено съм изненадан, че в днешно време все пак толкова е останало…

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2014 11:23 pm 

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

Здравей,Sum,

Обърна ми носа с хастара навън !!!!!! :hacker:

Все си мислех, че тези недодялки долмени, спрямо величествените, високотехнологични и перфекционалистични храмови комплекси като Петра, Палмира / Баалмира /, Баалбек и др., са техни мноооого далечни предшественици. ... А то - обратно!!!!!!! Което пък ми подрежда и напасва понятията за време и Знание! /прогресивната амнезия/

ОООООООбаче! Сетивото НЮХ ми подсказва нова грандо тема!

Април 2013!!!?????????????????
Ти изтупа пръстта и прахоляка от Знанието още около 2000-2006!
Първата ТИ СИ ТОВА си я писал през 2006, нали? Ако малко бъркам - поправи ме!

С какво ли ще ни шокираш пак? :w00t: :w00t: :w00t:

Дръпни завесата, моля!

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2014 12:01 am 

Цитат:
Април 2013!!!?????????????????
Ти изтупа пръстта и прахоляка от Знанието още около 2000-2006!

:D Има предвид, че едва през 2013 излезе третата книга, в която официално поднесох Знанието за Крешака и за двете действителности извън Океана на Съзнанието.
Иначе още в първата книга (в последната глава) описах първата си среща с Бал, извън Океана... но през тази 2004, както и през следващите години, освен мен друг едва ли беше разбрал за какво става въпрос. :D
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Ное 18, 2014 12:21 am 

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
::yes:: ::yes:: :dance: ::yes:: ::yes::
::okey:: ::okey:: ::okey:: ::okey:: ::okey::
::hat::....................
..........::hat::..........
....................::hat::
::up:: ::up:: ::up::
::tan:: ::tan:: ::tan::

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]