ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Авг 22, 2017 8:33 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бегликташ - Светилището и знанието на Премъдрите
Ново мнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2014 5:07 pm 

Еха, тунинг... :D Просто пространството е в пъти по-чисто и умовете вече са по-свободни от програмите на изкуственяците. Просто е като две и две.
Поздрави на практикуващите!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2014 9:43 am 

Здравейте.
Искам да обърна внимание върху нещо важно относно самскарника на Бегликташ. В него могат да практикуват по няколко души наведнъж - 2-ма, 3-ма или повече, това няма значение. Разградените вълни-самскари се абсорбират в плочата над практикуващите и това става автоматично, затова бройката няма значение. Така че, не е нужно да се изчаква на някой да му свърши времето, за да влезе другия.

Оказа се, че това за самскарника съм го казвал на различни приятели, но не съм го писал досега... сори за което :oops: . Добре, че наскоро един авер ми обърна внимание и ме помоли специално да напиша това за самскарника на Бегликташ, защото вече доста хора имало, които чакали единия да свърши, за да може следващия да влезе след него.

Успех на всички! ::hat::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2014 2:25 pm 

По мои данни последното изменение на рекорда е в 09:55 на 29.06.2014 - 6 броя самскаропохищаващи.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 21, 2014 10:53 am 

Няма никакъв смисъл самскарите да се "похищават", те трябва да се унищожават! ::up::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 21, 2014 3:10 pm 

Така е, men. Но явно за ИстинатаEнякъдеTук няма никакво значение дали унищожава или похищава самскари. Самскарите не са моми, че да се похищават... ;)] Ама карай да върви... но явно това го влече. Негова си работа. И се чудя защо при това положение не ходи на плажа ами дреме по цял ден на поляната :roll: ааааа, да... верно бе, той си го беше признал в раздел "Хумор":
"По време на командировката ми в Беглик Таш"

Еееееми, едни са командировани там и изпълняват задача, а други на същото място работят със себе си. Битие...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юли 21, 2014 8:47 pm 

Е, аз просто се опитах да се пошегувам... :)
Явно просто трябваше да сложа въпросните две думи в кавички... :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 31, 2014 9:34 am 

Наскоро разговарях с едно семейство и по време на срещата ме попитаха дали има възрастова граница за чистенето на самскари. Оказа се, че това знание съм го споделял в лични разговори с други хора и досега не съм го писал във форума…
Децата докато не навършат 18 години не препоръчвам да чистят самскари. Това е заради растежа на клетките и развитието на Ума. Има един период от три години (до 21 години), в който тялото и съзнанието стават „устойчиви” за предизвикателствата на живота. По принцип най-добре е след 21-та година да се чистят самскари, но ако някой реши да го прави след 18-тата това няма да му навреди много.
Другото важно – бременни жени също не трябва да чистят самскари, заради развитието на плода в себе си. След като се роди детето поне до година и половина не препоръчвам подновяване на практиките. Това е така, защото разградените вълни от майката (самскарите когато се унищожават се разграждат на вълни в тялото) могат да „попият” в кърмата и така чрез млякото да попаднат в детето. Дори след като майката поднови практиките си тя трябва да е на достатъчно разстояние от детето си, за да не го „облива” със самскарични вълни. Тоест трябва да отиде в друга стая и там да практикува… и да не се приближава до детето си поне 2-3 часа, за да може информацията от разградените самскари да се разсее от електромагнитното поле, излъчващо се от тялото й.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 31, 2014 1:35 pm 

Офтопик:
sum, благодаря, че уточни тези подробности! Въпросът ми е: ако вълните от разграждащите се самскари "попият" в детето, не се ли разсейват след време и по какъв начин биха му навредили? Питам, защото през този сезон правя практики, общо взето, докато дъщеря ми спи до мен.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 31, 2014 5:50 pm 

Цитат:
Въпросът ми е: ако вълните от разграждащите се самскари "попият" в детето, не се ли разсейват след време и по какъв начин биха му навредили?

Представи си, че си до една печка на която се готви някакво ядене... да речем кавърма по радомирски. :) В нея си има всичко - месце, черно пиперче, сол и прочее. Кавърмата се готви на котлончето и нищо не й трябва. Обаче ръката ти несъзнателно взима шепа сол и я слага в яденето. Какво ще стане с кавърмата тогава?...
herma, когато разграждаш самскари до детето си то е все едно да слагаш допълнително сол в кавърмата. Не го прави.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2014 12:44 am 

И от мен хиляди благодарности, Sum! ::tan:: Поясненията ти ми дойдоха много на време! Оттогава се съобразявам винаги и се държа на разстояние от децата, докато не се разградят самск. вълни.

sum написа:
Кавърмата се готви на котлончето и нищо не й трябва. Обаче ръката ти несъзнателно взима шепа сол и я слага в яденето. Какво ще стане с кавърмата тогава?...

Но все пак да попитам - ако поради незнание се случи, че ръката е сипала вече шепа сол, какво става с кавърмата?
След време тая сол изпарява ли се или кавърмата си остава солена докрай?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]