ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Юни 26, 2017 11:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Децата на новото време (индиго- деца)
Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 10:04 pm 

Здрасти, man_si

Какъв е този уред? Кой го е разработи? И като е толкова съвършен, защото не показва трите форми на Съзнания в Човек?
Нима не съществутат? Защото според споделената опитност на хора от форума, това е посгината реалност за тях.

Тука в този форум не става въпрос за варя, нито за знание, както можеш да видиш от заглавието над страницата това е "Форум за Познанието" а именно личната опитност. Знанието е едно Разбирането /Атман/ е друго. Дали, ще вярваш на Румен или на този уред, няма никакво значение, вярата си е вяра. Имаш възможността да провериш всичко лично, и ако избереш, да го превърнеш в своята опитност /познание/. Така, че полусшай съвета и не се доверявай на никаква информация. :)

Качвам ти и схема на която се изобразени 4 основни неща.
- 7те основни чакри /черверните кръгове/.
- трите съзнания /сините кръгове/
- 12те вихъра около Човек /конусите/.
- 5 те st нули /центровете на Прана/

Както виждаш от илюстрацията, виждат се едните чакри /12 те/ тези на бионергетиците и другите /червените/ тези на индуисите, както и връзката между тях а именно 5те основни st нули. Подробни илюстрации има и в темата "Творчество" под тема > "Илюстрации към книгите"
Вече имаш пет различни мнения на хората от форума /без моето/, помисли прецени и си вземи решение за теб /свободен ИЗБОР/.
Ако се съмняваш в нещо, да повторя отново, проверери го лично! :)

Поздрави!

Прикачени файлове:
CHAKRI2.jpg
CHAKRI2.jpg [ 123.55 KiB | Прегледано 317 пъти ]

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 10:59 pm 

man_si написа:
Колеги, не ме разочаровайте. Останал съм с убеждението, че това е форум, където се събираме да споделяме и разискваме неща, свързани с духовните ни търсения, а не религия, облечена в догми и канони, определяни от субективната преценка на определен човек.

Избора си е твой дали да се разочароваш, колега. И е въпрос на собствено разбиране.

Man_si, не ми са нужни кой знае какви способности, за да разбера че емоцията те контролира в момента.
Написах ти моето становище като съмняващ се човек, но ти реши, че превръщам форума в църква.
В църква приятел се мълчи и се вярва, без да се съмнява човек.
Това, което прокламираш да не се прави, всъщност ти самия го правиш. Сам се хващаш на въдицата.
Нали не мислиш, че преди да започна да чета книгите и форума, не съм се запознал с това, което афишираш тук като кирлиянова фотография.
С нищо не ми помогна. Единствено доказва, че човек не е само тялото. Но това вече го знам и от лична опитност, така че не ми е нужно да се доверявам на каквото и да било.

"Самият Румен беше казал, че трябва да поставяме всичко под съмнение, дори и неговите думи. Хайде да не заемаме удобната щраусова поза и да не се изказваме прибързано за нещо, за което не сме сигурни."
Е как да не сме сигурни, че снимките са всъщност рисунки. То си личи от километри, бе пич.
Хайде пък ти не ни взимай толкова за краставици, а? :D
Дебатирай като искаш, но за да твърдиш нещо трябва да имаш някакъв аргумент, не само голи твърдения.

"Кой от заелите позицията по-горе – „не може да е така, защото на мен не ми звучи вероятно”, има силно развито вътрешно виждане, което да му позволи да „види” повече от добре цялостната структура на човек, освен Румен??"
А ти как видя, че всяка чакра си имала характеристика? Каква точно способност използва и като какъв?

"Ами, Jonathan, то и в Библията е добре подредено и систематизирано, ама ние я отхвърляме, защото е дело на редактори от по-късно време, които решили, че променените текстове звучат по-добре, нали?! "
Там е работата, че хич не е подредена Библията. :lol: Мяза на съшит чувал с шарени конци.

"Точно така, който иска да чете и мисли, но също така смятам, че извън форума също има какво да научим. "
Ами учи бе колега. Кой те спира. Като се съмняваш в нещо, провери го. Като си решил да се доверяваш, ами доверявай се.

"За ваше сведение, горните „рисунки” са всъщност снимки на уред, който е доста по-развит от кирлияновата фотография (която е от 30-те години на миналият век) и разработван повече от 10 години, за да постигне резултатите, които предлага днес и така наречените „индийски” чакри НЕ СА нанасяни допълнително, а излизат заедно с един от рапортите на СНИМКА, а интересната част, е, че излизат различно при различните хора. "
Да бе да, това което говориш че се виждали индийски чакри , са измислици. На никакви фотографии не излизат седемте центъра. Гледал съм стотици снимки. Наскоро гледах и реклама на тия с машината дето обикалят из страната да снимат хората. И в нашия град уж щяха да идват. Цвят се улавя, но никакви центрове не се виждат.

"Имам предвид, че не е рисунка, която се щампова, върху крайната композиция, а е нещо, което се променя при всяка снимка. Който не вярва, интернет е пълен с информация. Внесли са го и в България, дори имам и познат, който си засне аурата, та мога да гарантирам, че чакрите си излизат със снимката, а не се нанасят допълнително, така че, аз съм длъжен да се съмнявам и затова реших и да отворя дискусия относно този проблем. Между другото, камерата си има и сайт, но не смятам да им правя реклама, защото мога смело да заявя, че там пише страхотни глупости."
Големи съчинения пак. Айде дай тоя сайт да видим снимките, а?
Ама да не излезе, че и те са с нарисуван човек вътре....

"Никой не е безгрешен, колеги и всеки може да сгреши, но важното е да не подвежда останалите и да не се изказва прибързано за неща, които не е проверил лично.
Например, ntsk е объркал жлезата на шеста чакра в темата за чакрите, а според мен, това е доста голяма грешка, защото епифизата е почти със сакрално значение.
Ntsk, нищо лично, приятелю, просто давам пример. Та, ти, който си писал толкова много, относно чакровият комплекс в човек, не знаеш, че всяка чакра си има характеристика и е свързана с определена жлеза в материалното тяло, което предполага повече от голямо влияние върху човешкото поведение и светоглед?! За каква дискусия тогава говориш толкова иронично?!"

Какви жлези бе човек. Ти какво си проверил лично, за какво видя че служи тая жлеза? Уж само Румен можел да казва кое как е, пък ти същото правиш. Не изпадай в смешна ситуация.
Това, което публикуваш като снимки го оспорвам, защото ясно се вижда че това са рисунки. Не е нужно човек да е развил някакви по-слециални способности, за да го разбере.

"От моя страна не смятам да продължавам дискусията, защото вие просто се предубедени, но моля ви, не ме разбирайте погрешно, защото това ми мнение не е опит за отхвърляне на познанието, което ни предоставя Румен, а опит за дебат по даден въпрос, който ме вълнува, защото ако наистина този уред може да заснима „индийските” чакри, то ние имаме проблем със разбирането ни по въпроса. Ще си позволя един съвет - съмнявайте се във всичко и не превръщайте този прекрасен форум в църква. "

Чакай малко сега, как тъй реши че „ние” имаме проблем с разбирането.... Всъщност предубедения си ти и това е причината да не искаш да продължиш дискусията.
И какви съвети ми даваш, като че ти си открил топлата вода....Нали и аз това казвам – съмнявам се в рисунките, които ни представи за снимки.
Ако форума за теб прилича на църква и това ти създава проблеми, ами никой не те задържа на сила.

"Поздрави!"
Жив и здрав.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 11:17 pm 
Цитат:
man_si написа:
За ваше сведение, горните „рисунки” са всъщност снимки на уред, който е доста по-развит от кирлияновата фотография (която е от 30-те години на миналият век) и разработван повече от 10 години, за да постигне резултатите, които предлага днес и така наречените „индийски” чакри НЕ СА нанасяни допълнително, а излизат заедно с един от рапортите на СНИМКА, а интересната част, е, че излизат различно при различните хора.

Дай някакви линкове или други препратки да видим въпросния уред. Технологиите са доста напреднали......може и да има такова устроиство. Що да не? :neznam:

И man_si :arrow: повече от две години чета и пиша тука и не съм забелязал да се образуват църкви. Ако има такова нещо аз ще съм първия дето ще се измете като турбометлата на баба Яга :lol:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 11:35 pm 
В интерес на истината, има такъв уред, за който говори колегата. Kазва се Аура Камера, или Aura Video Station. Виждал съм доста снимки направени с него, дори имаше няколко телевизионни предавания, където обясняваха и демонстрираха неговата работа и наистина показва чакрите по различен начин.

Аз предлагам всички да се успокоим и да помислим възможно ли е това.

Тук намирам един репортаж:
http://vbox7.com/play:dc09f03d

Не искам да обиждам притежателя на аура камерата, ама ... :D

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 11:56 pm 

Equilibrium, не твърдя че няма такава камера. Казах, че съм запознат.
Т.нар. "чакри" (седемте шарени точки) са шаблон наложен върху изображението от уреда (виж 24 секунда).
Мисля, че от клипа става ясно това. Човекът в цял ръст от изображението също е шаблон. Уреда прави някакви изчисления и след това представя графика с различно за всеки преобладаващо оцветяване. Но този резултат излиза върху шаблона!

На 13-тата и на 16-тата секунда се вижда как изглежда истински човек през въпросната камера. Няма и помен от "чакри". Многобройните снимки в интернет на реални хора показват същото. Чакри в гръбнака не се виждат.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2011 1:01 am 
man_si написа:
Например, ntsk е объркал жлезата на шеста чакра в темата за чакрите, а според мен, това е доста голяма грешка, защото епифизата е почти със сакрално значение.
Ntsk, нищо лично, приятелю, просто давам пример.

В темата за чакрите направих разграничение между това, което обикновено се пише за тях в интернет и това, което sum представя в книгите и форума.
Така, че аз лично никаква грешка не съм допускал. Инфото от нета е взето от този адрес:
http://zashto-kak.hit.bg/chakri.htm
Е, писали са хипофиза, което си е техен проблем. Все пак говорят за жлеза, а не за центъра на съзнание - Ум! Хубаво, отбелязваш го, но какво от това? :D По-важно е да познаваме добре въпросният център и частите му. Наименованията са важни за тези, които не са познали все още, за да разграничават нещата.

man_si написа:
Та, ти, който си писал толкова много, относно чакровият комплекс в човек, не знаеш, че всяка чакра си има характеристика и е свързана с определена жлеза в материалното тяло, което предполага повече от голямо влияние върху човешкото поведение и светоглед?! За каква дискусия тогава говориш толкова иронично?!

И ти като го знаеш, и какво от това? И аз ги четях тези характеристики преди 6-7 години, но друга се оказа работата... :IL :D
Пак казвам, мисля че вече съм направил разграничението чрез въпросната тема, която отворих през 2008 година. Който има да дискутира нещо, с което не е съгласен, да заповяда там. (визирам тези дето измислят статиите)

man_si, разбирам че имаш много знания в себе си и продължаваш да получаваш такива от интернет.
Знания всякакви – под път и над път. Да ти призная на мен вече не ми вършат работа тези знания, защото втория пласт го няма в гърдите ми. Когато нещо ме интересува, се опитвам сам да го проверя или се обръщам към Когото трябва, да ми го покаже.
Когато позная дадена действителност, чак тогава се опитвам да я разбера. Преди това важно е единствено да следвам пътя, който съм избрал.
Знания, преписвани от мрежата, не ме впечатляват изобщо. И понеже моят път е различен от тях, мисля че с теб няма какво да дискутираме.
Поздрави и на теб!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2011 11:20 am 

Цитат:
man_si цитат:
„Ще си позволя един съвет - съмнявайте се във всичко и не превръщайте този прекрасен форум в църква.”

Здравей man_si! Тук църква няма!
Аз лично се старая да спазвам цитирания от теб принцип - съмнявай се във всичко и затова ако обичаш дай линкове за тази камера-аура и за снимки които се правят с тази камера. Така ще можем да коментираме това което е заснето реално с тази камера в човека и около човека. Всичко е възможно, но нека бъдем конкретни.

Поздрави!

п.п. темата май пак се измести, админа ако прецени нека отвори нова тема - "камера-аура"

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2011 11:27 am 

Ето един линк към инфо за камерата и снимки направени с нея:
http://www.auracamera.bg/index.php?opti ... =4&lang=bg

Поне на този линк на снимките на хора никъде не се виждат светещи чакри, продължавам с търсенето, давайте и вие линкове.

Ето още един линк:
http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 8015776940

Питам се защо на заснетите хора от близък план не светят чакрите и тук?
Дали програмата на камерата не е направена така, че в зависимост от преобладаващия цвят на аурата, на схематично нарисуван човек да се отразяват/нанасят/ и цветовете на "активните" чакри от които зависи аурата. Защото ако е така, програмата на камерата е субективно направена според наложеното схващане за чакровия коплекс и неговата активност. С две думи каквото е разбирането на програмиста за аурата и чакрите това и се вижда на компютъра. :neznam:
В двете колонки снимки обърнете внимание на лявата и дясната снимка, според мен преобладаващите цветове на аурата на заснетите хора са пренесени на картинка и ни се показва връзката от активността на кои чакри зависи аурата ни.
Как мислите дали е така???

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2011 12:03 pm 

Ето малко инфо:

Анализ на Вашата аура и чакри
от Aura Camera на 18 февруари 2010 г. в 04:42
Установената показана аура измерва и оценява Вашите биоданни с помощта на биодатчика Biofeedback (обратна биологическа връзка). Информацията се анализира , обработва и съответства с Вашето емоционално-енергийно състояние. Снимка на аурата и чакрите, отчет представлява визуално и графично изображение на измерените биоданни .
Важно: системата не диагностицира физическите проблеми или болести във каквато и да е тяхна форма . За консултация и обработка на данните с терапефтични цели трябва да се обърнете към спесиалист .Тази програма е предназначена като помощен инструмент при усъвършенстването и контрола за използване в експериментални и образователни цели .

Размер на Вашата аура
Червеното колело показва размера на аурата в см .Това е показател за обема на енергията около човека .
Прикачени файлове:
20271_315130146940_238015776940_3384981_288240_a.jpg
20271_315130146940_238015776940_3384981_288240_a.jpg [ 6.61 KiB | Прегледано 3635 пъти ]

ГОЛЯМА,ШИРОКА АУРА (75-100): говори за мощно излъчване, което могат да чувстват и другите. Използвайте харизмата и мощта на аурата за постигане на цели .
СРЕДНА АУРА (40-75): излъчваната енергия е достатъчно мощна . Постигайте целите си , като увеличавате аурата , фокусирайте се над целите си по-силно.
МАЛКА АУРА (0-40): говори за ниска енергия . Другите възприемат такъв човек като интроверт с ниска физическа енергия .

Размер на чакра/обзор на фигурата
7 главни енергийни центъра , чакри , придвижваща се по линия надолу по гръбначния стълб. Форма , размер и интензивност на цвета при всяка чакра отразява физическите , емоционални , умственни и духовни състояния .
Кръглата форма на чакрата показва баланса на енергията или системата. Некръглите , размити изображения отбелязват дисбаланса на енергийния център. За по-детайлен анализ трябва да обърнете внимание на цвета и яркостта на всяка чакра .
ГОЛЯМА,ШИРОКА АУРА (75-100): говори за мощно излъчване, което могат да чувстват и другите. Използвайте харизмата и мощта на аурата за постигане на цели .
СРЕДНА АУРА (40-75): излъчваната енергия е достатъчно мощна . Постигайте целите си , като увеличавате аурата , фокусирайте се над целите си по-силно.
МАЛКА АУРА (0-40): говори за ниска енергия . Другите възприемат такъв човек като интроверт с ниска физическа енергия .
Прикачени файлове:
20271_315136496940_238015776940_3384984_7377046_n.jpg
20271_315136496940_238015776940_3384984_7377046_n.jpg [ 15.08 KiB | Прегледано 3633 пъти ]

Последна промяна men на Пет Фев 11, 2011 12:10 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Фев 11, 2011 12:10 pm 

Тази апаратура, за която говори man_si, е за аурова фотография, докато кирлиановата фотография е различно нещо и двете не трябва да се бъркат, както стана в случая.
Самото заснемане е на различен принцип. Кирлианова фотография се прави на всичко що е влажно, включително и неодушевени предмети.
Ето един образователен линк:
http://kakvaevredata.blogspot.com/2010/ ... -post.html

А тук могат да се видят снимки с кирлианов ефект:
http://www.medicalbiophysics.dir.bg/bg/ ... llery.html
http://www.zdraveto.eu/catalog/folder_01/1_02b.htm

----------------------
Men, благодаря за линковете с аурова фотография. Мисля, че е повече от ясно, че чакри няма как да се видят с подобна апаратура.
Все пак би ми било интересно какво е мнението на тези, които първи са открили начина за заснемане на аура около човек и съответно въвели този термин - "аурин". Ако се виждаха въпросните центрове в тялото различни от аурата (излъчването около човека), може би първи щяха да го обявят. Наскоро sum беше обяснявал някои неща точно в тази връзка (8-мото мнение):
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... aed3#p5965

Много полезна е схемата, която представи novex! Тя е едно към едно с това, което sum е писал в първата си книга. Същественото при неговата схема е, че човека е изобразен в профил. Така може да се разграничат центровете на прана в средата на тялото от чакрите в гръбнака.
Дори и да приема снимките представени от man_si за такива, показващи индийските чакри, то как да сме сигурни, че те са именно в гръбнака, както е обяснявал sum, а не в средата на тялото, което е грешно твърдение . Нека да видим снимки от апаратурата в профили тогава да говорим повече. Такива обаче не са налични....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]