ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Дек 12, 2017 9:28 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: СКАЛНИТЕ МИСТЕРИИ край с. Ночево
Ново мнениеПубликувано на: Пет Дек 03, 2010 11:18 pm 

На мен не ми приличат на бебета....Главите им трябва да са по-големи по принцип и не си личат никакви лица
По скоро това са някакви съдове може би.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 1:08 am 

Нямам представа какво е кръщене на Атман ,но ако от долу излиза третото , или е някакво друго нещо става интересна работа.
А всъщност ми се видяха първо очичките(нарочно не ги дадох за да некажете че съм си измислил) и после се загледах и видях, че не са триъгълни камъни в с върховете на долу, а бебета.
Трябва да няма плесен да се види малко по-добре, да не би плесента да прави оптична измама , но гледах доста зумнато и не съм измислил линия.
Наистина и друго може да държи , но поне не е тикви или дини :) :)
При това изображение на бебета , не бих приел огромната глава долу да е на бебе , а на друго нещо , но нека и Съм се включи, че аз хич не рабирам от такива работи , а само от логика, с която искам да помагам, някой път ви дразня с нея ,но е за добро и го знаете :)
и малко рисуване хайде , че ми умря циганката :)
пп.
дион прав си сякаш малко по-големи да са, главите ,но ..
иначе на дясното за нас видях първо да гледа на дясно на нас, и очи и нос и уста , но това е само мое мнение последното.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 9:19 am 

Ако това са бебета, имат много интересна шестоъгълна форма. На мен това, което държи в негова дясна ръка ми прилича на шестоъгълник завършващ с кръг в горната си част, и без много взиране ми се струва, че това в лявата му ръка има същата форма.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 11:56 am 
Проумях какво е изобразено на медитиращия човек. Ще ми трябва час-два, за да нарисувам за какво става въпрос. Оказа се, че е толкова просто…
Ама за простите неща все се сещаме най накрая.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 7:33 pm 
Това, което издува гръдния кош на човека е неговата… коса! Това са плитки… много дълги плитки!
Нарочно използвах два различни цвята, за да се види коя плитка къде отива. Прави впечатление, че лявата /жълтата/ минава зад кръста на човека…
Не съм виждал досега толкова дълги плитки с такъв начин на сплитане.
Прикачени файлове:
7.jpg
7.jpg [ 326.59 KiB | Прегледано 203 пъти ]

Прикачени файлове:
9.jpg
9.jpg [ 1.62 MiB | Прегледано 180 пъти ]

Това, което държи човека в лявата си ръка, е кристал /червения цвят/.

А ето къде са оригиналните краища на плитките:
Прикачени файлове:
5.jpg
5.jpg [ 595.92 KiB | Прегледано 182 пъти ]

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 9:22 pm 

На мен ми се струва, че държи лъвче(негова дясна ръка-хванал го е за шията) и сокол, стоящ спокойно на ръката му(негова лява), с поглед към немирното лъвче.

Ако е така, текста от народната песен
"Назад, назад, моме Калино" е подобен на картината.

"препятствия" - "преодоляване":
гора висока - сокол пиле(лети във ВЪЗДУХА)
река длибока - риба мрена(плува във ВОДАТА)
трева висока - люта змия(лази по ЗЕМЯТА)
убава жена и две-три дребни дечиня - църна чума(гаси светлината/ОГЪНЯ)...

Т.е. думите от песента(като се скицират), могат да помогнатда се разгадае картината.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 11:45 pm 
:shock: Верно бе..... това са плитки :facepalm: Чудя се с какво се е хранел че да имат такава дълги плитки :roll: Май медитиращия ще излезе жена а :?: а може и да е мъж. Хм..... някой да знае в коя култура има хора с такива дълги плитки до колената?
Що ли идеята на Кулиян за атланта все повече взе да покълва в мен..........
Не мога да разбера какво има в средата на гърдите :?: Гледам гледам и различавам само някакъв кръг. :girl_witch:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 05, 2010 12:09 am 

sum написа:
Това, което издува гръдния кош на човека е неговата… коса! Това са плитки… много дълги плитки!
Нарочно използвах два различни цвята, за да се види коя плитка къде отива. Прави впечатление, че лявата /жълтата/ минава зад кръста на човека…
Не съм виждал досега толкова дълги плитки с такъв начин на сплитане.

Това, което държи човека в лявата си ръка, е кристал /червения цвят/.

А ето къде са оригиналните краища на плитките:

Откровено звучи по-несериозно от бебетата.
Малко се разочаровах, но може би от свръх очакване от сутринта.
Това ако са панделки по има вероятност, но плитки, стига де.
егати формата.
Под мишницата и нагоре.
Иначе браво за линиите на главата не ги бях видял.
Плитка е сплетена коса , обикновено се прави от три опашки, това не е сплетено , т.е. дори и да е коса е опашка т.е. 2 опашки а не плитки , и не са сплетени.
Но така да се надигнат пред мишниците , не е вероятно. Ако са панделки (знаете какво са панделки ) по-може , но пак е малко не, как да кажа приемливо.
Иначе главата с родопският начин на връзване си личи . и спускането на долу на косата също.
показва наистина, че може да е жена.
А топчето какво е , фибичка ли е .
Обикновено това е начина на връзване на кърпа на главата , и го правят и мъжете и двете части на кърпата падат зад гърба , но са къси.
Според мен това на главата и кърпата отзад са адекватни , но това което държи , е друго, не твърдя, че е бебета , въпреки, че второ след острите камъни на това ми заприлича, но е нещо?
какво.
Ако би било бебета какво би значело Съм, не знам за това питам , може и на лично просто да си изясня няколко то варианта.
Ако е шестоъгълни камъни какво би било.
И ако са плитки(опашки) какво. Това на кръста вероятно е колан , пояс , пак ли смяташ, че е коса.
Наблегнал си по формата на второстепенните , по -слаби линии, а пропусна по сериозните, поради вероятност от манипулация ли, и ако да, какво гласи манипулативният модел както и другият.
Чистосърдечно се интересувам , както повечето във форума не ме разбирай погрешно.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 05, 2010 12:55 am 
Мироки: "Откровено звучи по-несериозно от бебетата."
Е, щом бебетата ти звучат по-сериозно така да е.
За плитките може би си прав. Не се бях замислил…

М: "Ако би било бебета какво би значело Съм, не знам за това питам"
Не знам за какви бебета пишеш. Ти лансира идеята за тях, не аз… Така че обяснението за тях е твоя задача.

М: "Ако е шестоъгълни камъни какво би било."
Не ти разбирам въпроса. Не съм писал никъде за шестоъгълни камъни.

М: "И ако са плитки(опашки) какво."
Нищо. Явно така са си ходели хората едно време.

М: "Това на кръста вероятно е колан , пояс , пак ли смяташ, че е коса."
Май започна със свободните съчинения. Ти виждал ли си колан? Я погледни отново къде са линиите и преди да пишеш, помисли.

М: "Наблегнал си по формата на второстепенните , по -слаби линии, а пропусна по сериозните"
Начертай сериозните и по-слабите линии, защото не разбирам за какво пишеш.

М: "поради вероятност от манипулация ли, и ако да, какво гласи манипулативният модел както и другият."
Никъде в тази тема не съм писал за манипулации. Единствено изказах становището, че този, който е възстановявал рисунката /от кръста надолу/ според мен не е повторил правилно оригиналните черти. Не мисля, че е манипулация, а некадърност.

М: "Чистосърдечно се интересувам , както повечето във форума не ме разбирай погрешно."
Чистосърдечно ти отговарям. Не те разбирам погрешно.

~~~~~~~~~~~~~~

Иво, формата на плитките /опашките/ пред гърдите на медитиращия е само заради едно – да се подчертае знакът на Майката Кибела. Начертах го със син цвят.
Прикачени файлове:
7.jpg
7.jpg [ 1.63 MiB | Прегледано 190 пъти ]

Смисълът е, че Силата е в нас и представлява едно и също с Кибела. Тоест няма разлика между двете Сили /спомни си, че същият знак е изобразен на шапката на Кибела/. В първата си книга цяла глава съм отделил, за да обясня тази неделима връзка. Препрочети я... ще разбереш.
…Само да поясня, че Силата е тази, чрез която се „ражда” Съзнанието Атман в тялото.
Атман на рисунката е показан като кръг /белият кръг над знака на Кибела/.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 05, 2010 1:29 am 

Аз както и други виждаме фигури, не съм лансирал идея , а съм видял такава фигура и я споделих за да помогна в разгадаването, иначе щях да си мълча и да си гледам как си разсъждавате безразлично, но понеже не ми е безразлично , се опитвам да помогна , аз не съм запознат с материята , но за да видиш фигура не се изисква познание по материята, а само да различаваш фигури.
Имаше още един колега който като мен помисли, че може да са камъни с острото надолу или шестоъгълни.
Питах това на кръст а какво е , много нестандартно за коса.
Сериозни линии дълбоките линии. Ти показа тънките линии, че до тях спира косата, даже със стрелки посочи мястото където свършват. А малко по-надолу е дебелата линия, и през тялото косата минава по почти или невидима линия (под неговата дясна ръка) защо точно там избра. това питах и беше разбираемо между другото, може би си го запазил за друго нещо.
И ти пръв изрази мнение, че може да е пречертана и наложи това у нас. браво за което , но не се сърди че вече сме с обеца за това.
Но не очаквах така да се ядосаш за такъв отговор.
както и де е .
Очаквам развръзката.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]