ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Авг 22, 2017 8:31 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 353 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)
Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 9:35 pm 

Здрасти, Music.
Ееееееееее ми… това е положението. :D
Само си забравила да уточниш на читателите, че ти имаше доста дебела ципа, с която месеци наред се бори и която заедно с мижавите остатъци от третия пласт също се скъса.
В следващите практики въпросната „разтворена мида” ще изтънява и все по-ясно ще възприемаш стария си образ на Атман в сърцето си. При практиките Атман ще започне да се слива периодично в Ума ти, но ти трябва да му помогнеш осъзнато в този процес. Има практика за това… Ще дойде и това време.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 8:48 am 

Поздравления Musik! И ти толкова изстрада по пътя за дома...стига вече! Добре дошла! :[)]I:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 9:54 am 

Честито Тони и Musik ! Поздравления :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 1:55 pm 

tonidi_69 и Music :inlove:
Поздравления, момичета ! :bravooo:
Благодаря ви, че споделихте опитностите си.

п.п.: И аз имам да пиша пост, но първо ще го осмисля за себе си :D
:sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 2:31 pm 

БРАВО Music! Така се надъхах от споделеното от теб! Нещо ми е забил харда на този трети пласт, но упоритост, последователност и желание му е майката .... и както се вижда резултата е на лице! При някои по - лесно, други сме омотани в какво ли не... Аз също съм от тези, на които Румен е помогнал много, на различни нива. Всеки календарен месец по определено време си припомням, че ме избави от едно конкретно страдание и сега живея по-леко! БЛАГОДАРНОСТИ!!! :inlove: :girl_witch:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 3:30 pm 
Здравей, Румене!

Пак ти благодаря за сигнала. Аз си действам по задачите, които явно трябва да свърша в тази насока.
Мисля, че си давал практиката за сливането с Атмана. Не на мен лично, а си я публикувал тук под един пост на Viki преди година. Виж, не е ли това:

"Щом си възприела старата форма на Атман в себе си /това е другият женски образ с черна дълга коса в бяла рокля/ това автоматично означава, че ти не трябва да сливаш трите форми на съзнание в себе си. Ти имаш индивидуалност и единствено, което трябва да направиш е в медитация… при вдишването… с приемането на дъха буквално да излезеш от сърцето и да отидеш в Ума.
При тази ситуация задръж дъха си и се огледай наоколо със затворени очи… Ще ти бъде интересно.
После с издишването, с волята си, насочи старата форма на Атман нагоре през фонтанелата. Направиш ли го след това енергията на Атман /от която е образуван/ ще пропие в аурата ти, като в същото време чрез 12-те чакри /диполи енергия/ буквално в един миг ще проникне в сегашното ти материално тяло.
Извършиш ли този процес това означава, че старата форма на Атман ще изпълни до края на пръстите сегашното ти тяло… до последния косъм.
Резултатът от това ще е, че Атманът ти ще приеме формата на сегашното тяло!
Представи си една статуетка от олово. Процесът, който ти описах представлява все едно да вземеш тази статуетка и да я пуснеш в казан с разтопено олово, от който после да вземеш нов калъп и да отлееш нова статуетка. Калъпът в случая е сегашното ти материално тяло, а оловната статуетка е Атман."

Да си призная, тогава си мислех, че нямам нужда от тази практика, защото бях преживяла вече едно сливане през очите, след което усетих себе си и Атмана като едно. Но въпреки това направих практиката, когато я написа на Viki. Не знам какво е станало на по-късен етап, което да отделя в момента Атмана от Ума ми, както си написал.

Или става въпрос за друга практика?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 8:14 pm 

sum написа:
Здрасти, Music.
При практиките Атман ще започне да се слива периодично в Ума ти, но ти трябва да му помогнеш осъзнато в този процес.

Възможно ли е това да се случи преди да се разградят пластовете, когато има дупки в 2 и 3 пласт.
Вчера имах много силна медитация и мисля че нещо подобно се случи с мен. Както знаете Аз работя по втори пласт, а Той по трети и май се срещнахме. По принцип периодично усещам при практиките как вълните се разграждат, но вчера беше различно. Вчера усетих много силно обливане със Сила и последва мощно разливане, реших да впрегна и името което преди време си спомних. Започна едно изливане, силни вибрации, цялото тяло започна вътрешно да трепти, завихри се в един кръг и после сякаш силата на Атмана от сърцето се концентрира в ума. Сякаш Той стана Аз. Беше много яко, останах така около половин час, но не знаех какво да правя, седях, вибрирах и наблюдавах... А може би това да е въпросното изливане на втория пласт, не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 10:31 pm 

Здрасти, Митак.
Просто Атмански лъч е проникнал от сърцето в Ума ти. Това е.
Поздрави.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Здрасти, Light.
Това, което съм публикувал е само някаква представа за съфорумците, какво трябва да се извърши от практикуващия. Има неща, които не се пишат и казват в прав текст, за да не стане някоя беля…
Цитат:
„…бях преживяла вече едно сливане през очите, след което усетих себе си и Атмана като едно”

Атман не може да се слее с Ума през очите. Просто някой се е нахулил в теб, Light. Все пак да припомня, че тялото има 11 основни изхода, през които прана преминава. Два от тях са очите. Разбираш ли – през всеки един от тези 11 пранични изхода може да влезе някой от „Те”. Каналът, през който Атман се влива в Ума няма нищо общо с тези 11. Така че реално ти си преживяла и осъзнала как някой папур от „Те” е влязъл през очите ти и оттам в Атмана ти.
Май е добре да си припомниш малко теория относно праничните потоци в тялото… :)
Цитат:
„Не знам какво е станало на по-късен етап, което да отделя в момента Атмана от Ума ми, както си написал.”

Не знаеш какво е станало при теб на по-късен етап!? Лично ти казах (и то на няколко пъти) какъв е проблемът при теб. Добре, отново ще обясня. В измеренията в раздутото пространство на Крешака ти имаш здрави контакти със заразени Атмани… вашата връзка мога да я опиша нещо като отбор, в който сте играли заедно. Ти, когато си решила да дойдеш тук, на Земята, си си тръгнала от този отбор и ето те тук. Преди повече от година тези „сладури” (от твоя отбор) те намериха и проблемите започнаха при теб. Забравила си като ти обяснявах, че тези заразени Атмани създаваха през различно време не една сфера около Атмана ти и така го ограничиха и му създадоха фалшиви възприятия, които ти приемаше за валидни истини. След това започнаха и менталните ти проблеми…
Разбираш ли кое отделя Атмана от Ума ти, Light – това е сферата, създадена от твоите „приятели” и в която съществува твоя Атман. През последните два три месеца ти периодично я разбиваше тази сфера, но това не ги спираше да ти залагат друга.
Ами това е...
...А информацията от външния свят, когато не отговаря на вътрешната реалност, създава самскарично въже, което буквално се залепя за сферата, сътворена от твоите „приятели”. Резултатът: здрави самскари.
Предполагам вече е ясно.
Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 20, 2014 10:10 pm 

Здравейте всички.
Да ви попитам:
-Чистейки третият пласт съумявате ли да разграничите пласта в който сте в медитация?
Незнам дали въпросът ми е зададен уместно... :shock: Аз отново се опитвам да си изясня цялостната картина ;)]
Въпрос след въпрос.Доста отговори си дойдоха сами,но този сякаш се е скрил някъде *hihi*

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 11, 2014 9:28 pm 

Здравейте, нека споделим и малко опиност... Току що излизам от режим на чистене и още треперя. Първо искам да благодаря на sum, че след всичко случило ми се ме рехабилитира и за мен процеса отново е възможен. Бях блокирана, но за това ще сподля в темата - гледане на самскарни решетки. Тази вечер при обичайното чистене на третия пласт възприех следното: видях решетката си като онези капани подобно на "капани за сън" - тайм кетчърите, които някои хора си слагат над спалните да улавят кошмарите им. Ами...решетките ни са едни кетчъри на кошмари и хубави спомени нещо, като албум за снимки, споменници. Започнах да дърпам и да разплитам някакви фини нишки, които в капана на времето са заплели хубави и лоши емоции, спомени. Бяха фини, светли, като пажинки и съдържаха толкова много навързана информация, свят ми се зави. Изпитвах толкова много емоции, доато ги разплитам - наслада, удоволствие, тъга, пазени скъпоцнни за мен неща във времето...свидеше ми се да ги умищожа, едни светлинни лъчи започнаха да ги прегарят. Казах си това не може да е "лошо" това са мои хубави, толкова скъпи неща, знаете, като скъпоценните кутийки с любими вещи, спомени, камъчета, накити...олее! Изведнъж разтапяйки ги потече нещо, като смола, катран, черно олио, масло прегоряло, замирисааа.. Започнах да следвам следата от къде капе, къде отива/идева, но нямаше посока. Озовах в нещо, като микроклетки, подредени, като питите в кошера на пчелите ...някои от кутийките бяха, като чист восък празни, светли, но други...черни, ох...пробих ги и от тях потече тази смола катран, някъде бавно, някъде изби, като гейзери нефт! Започнах да изпитвам огромна мъка, затвор, ужас, спомени, залостени енергии ли какво, информация, осъзнах, че аз съм ги складирала.. Потресох се, осъзнах желанието си да трупам спомени, хубави , емоции да задъжам, да държа любими хора, моменти, страсти, желания да ги имам за винаги, да ги притежавам, да са с мен, само за мен, залостила ги в притежание в съблазън, в привличане, да съм единствена, уникална велика, да изпитвам наслада,...но виждах само страдание, моето и тяхното, като затвор в мъртвото, във времето. Аз ги бях залостила в капан, във времената...почуствах ужасна тъга, вина, че аз съм ги задушила и увила, като в пашкул, да ги имам, да са мои, да не ги загубя, да не ги изтърва! Попитах се "Коя си ти бе, какво прелъстяваш, какво загъваш, какво завиваш, кой пакетираш бе"?! Започнах да се треса, трудно понасях тази емоция, мъката, която съм причинила в изискванията си към "любимите" ми "мои" хора.. Поисках прошка от Бал, срамувах се и помолих да чисти мизериите ми, трудно ми бе да понеса още това състояние и излязох от медитацията. :facepalm:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 353 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]