ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Сря Юни 28, 2017 8:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 353 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Медитация и… опитности III (3-ти самскарен пласт)
Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 12, 2014 10:21 pm 

tonidi_69,

:[)]I: :[)]I: :[)]I:

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 12, 2014 10:35 pm 
Тони, изключително много се радвам на постижението ти!
Когато се сетя за Пътя по който премина, ме побиват тръпки, но ето, че заветната цел е почти достигната.
Браво! Прегръщам те и ти пожелавам Успех, с довършването на "манджата"! :D
Поздрави!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 8:40 am 

Тони :inlove:
Мога да кажа само- добре дошла у дома! От сега нататък всеки миг от свободата ще е най- сладкия сок, който може да вкусиш съзнателно! Това, което СИ ще те изпълни!
Поздравления :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 11:04 am 

Тони :sunny: :sunny: :sunny:
Поздравления и смело напред!!! ::up::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 1:30 pm 

Благодаря ви, приятели ::hat:: ! Благодаря ти, sum ::tan:: ::hat:: !
Реших да ви опиша какво се случи в следващата медитация, защото виждам, че всяка една споделена опитност може да е полезна за някого. :)
Още същия ден реших да направя практиката за сливането, но преди това трябваше да приключа с унищожаването на остатъците от гумата или каквото там е останало от самскарите... :roll:
Влязох в режим на чистене...болката в сърдечната област беше ужасна, :496: разстилаше се и по гърба ми...отдавна не бях усещала такава пронизваща болка. Знаех, че в един момент ще започне да намаля и се въоръжих с търпение. Така и стана, постепенно намаля. ::yes:: Казах си, че сега е момантът да започна сливането. ::okey:: Погледнах в сърцето си и видях светеща топка, от която ме гледаха вече познатите очи. :D Пожелах Атмана да се издигне нагоре. Усетих как нещо се издига... и излезе през фонтанелата. Тогава нещо се разля по тялото ми и попи във всяка моя клетка. И...уау...всяка клетка в мен започна да вибрира, усещах и нещо като леко боцкане, после вълни, които се разливаха по цялото ми тяло. Имаше и нещо като високочестотен звук, който излизаше сякаш от всяка клетка...сякаш чувах хиляди щурчета в мен и около мен...и всичко това наведнъж. Повторих целия процес още няколко пъти и всеки път беше изумително. ::yes:: Атманът и Тони ставаха едно цяло, невероятно е... Сутринта, когато се събудих някои от усещанията продължаваха. Благодаря ти, sum за знанието, което ни даваш! ::hat:: ::tan:: ::hat::
Това ми обясни Румен, това направих. Каза ми, че това е подготовка за нещо по-голямо.

Последна промяна tonidi_69 на Пон Сеп 08, 2014 2:05 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 2:55 pm 
Ааааа, Тони, супер! Направо го изживях. Отново и отново. Толкова спомени...
Много се радвам!!! Още един свободен Атман. И то какъв!!!

Прегръдки и поздравления! :sunny:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 4:36 pm 

Здравейте сладури,
И аз за са не остана по назад от Todini 69 ще се похваля със слепването на трети пласт на 10.08. Пак беше в медитация около 1 ч. Започвайки медитацията усещах много силни вълни да обливат тялото ми. Вървяха от сърцето нагоре и се усилваха. Главата ми все повече натежаваше и болката в сърцето ставаше все по силна. В един момент излезнаха много несъзнати самскари когато съм била много, много малка, около 2 годишна, търсех майка си и се чувствувах напълно изоставена. Беше много болезнено. Заплаках... Плаках известно време.. Болката в гърдите ми ставаше все по- силна и пареше все едно, че ютие е залепнала за мен. А главата ми едвам я държах изправена. Непрекъснато се лашкаше назад и пропадаше.. Но аз си казах : "Няма да се дам, нека ме боли и 100 пъти повече мога да издържа , само да се свърши веднъж завинаги тази мъка....". И в един момент ми олекна и започнах да дишам по- свободно. Чувствах се много изтощена и уморена. Отворих очи извадена от медитацията от Румен, с който бяхме заедно. И той ми каза : свърши се! Разкъса трети пласт..... Сега пласта ти е като отворена мида , вее се свободно и ти остава да изчистиш последните остатъци и да започне трансформация на ума ти за да завърши сливането. Атмана ще започне този процес, защото вече свободно може да излиза навън.
Аз направо не повярвах!!!
Ей хора, след толкова много медитации, всяка сутрин в 5.00 ч и на Бегликташ от най- различни точки на Булгария съм ставала и съм ходила там .....и пак и пак и пак , и сълзи, и мъка..... Направо не е за описване..
НО накрая успях!!
Разбира се, че тък въобще незнам как да изразя благодарността си към Румен, който много ми помогна в този процес, защото аз бях много заплетен случай!!! И знам, че ще каже .... Емииии това е положението, просто го чувам вече това изречение...
Но все пак : Руменр, ти си единствения човек, който аз познавам, който изцяло е посветил живота си на такива заблудени кравички като нас, за да им покажеш пътя към Освобождението! Добре, че те има и , че те срещнах...едно огромно БЛАГОДАРЯ!!!!
( от признателния атмански народ)..
А всички останали давайте, не се отказвайте- СТАВА!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 4:38 pm 

Лелеее аз от много бързане маса ти и грешки съм направила! То не било "слепване" ами било " сцепване" . А за другите карай....

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 5:07 pm 

Music,

:[)]I: :[)]I: :[)]I:

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 9:34 pm 

Здрасти, Light.
Имам една папка, в която събирам различни текстове на съфорумци. Това са мнения, които през годините са ми правили впечатление заради някакви емоционални или умствени нагласи. Та още преди две години съм си извел във въпросната папка няколко твои мнения, които тогава определено ме озадачаваха. Днес като четях последния ти пост се сетих за едно от тях. Можеш да го видиш на стр.20 от тази тема:
Цитат:
miromiv написа:
Как така ще го възприемеш различно? Ако всеки възприема различно, как изобщо ще различим кое какво е. Нали именно по общите неща се ориентираме, иначе се губи достоверността.
Light:
Общото е в усещането. Когато четеш описание на определено изживяване, би трябвало да придобиваш усещане за случилото се. Именно това е ценното.
Иначе формата е необходима само на Ума, за да може да възприеме нещата. И всеки Ум ги "изобразява" според собствените си нагласи и модификации.

Преди две години не се намесих във вашия дебат, но още тогава ми направи впечатление, че за теб ценното бе, когато „придобиеш усещане за случилото се”. Тоест за теб валидната истина от практиките се появява в твоя свят едва тогава, когато отречеш формата, с която работи Ума, и се опреш на чувството. Но това чувство забележи, че се ръководи от центърът Любов, нали?... Която Любов тогава при теб все още „работеше” със самскарична информация. Къде беше твоят Атман в мнението ти? Ами нямаше го. Защото ако беше написала отговора си към miromiv от позицията на Атман, тогава със сигурност щеше да знаеш, че за него формата е точно толкова необходима, колкото и усещането (чувството). Тоест за Атман няма никаква разлика между двете! Но за теб тогава имаше.
(да уточня - когато става въпрос за медитативни практики ние можем да говорим за нормални човешки преживявания и други такива, Атмански)
Преди две години ти все още нямаше Атмански преживявания и за това много добре разбирах точно от каква позиция пишеш… а и самия текст ми показа това. В тази връзка също така трябва да отбележа, че по-късно ти придоби Атмански преживявания и те станаха водещи в твоя свят. Това е така.
И именно заради това днес ужасно много се зачудих на последния ти пост, защото в него водещата емоция отново бе… изживяването (усещането) макар тази емоция да бе провокирана от друга споделена опитност. При това буквално си написала, че си изживявала преживяването на tonidi_69 „отново и отново”. Но Атман никога не действа така, Light. Той никога не преживява нещата „отново и отново”…
А накрая просто ме разби с това изречение: „Толкова спомени...”.
Какви спомени, Light?!? Ти никога не си практикува сливане на Атман в Ума. Никога не съм ти давал тази практика. Откъде тогава са тези спомени в теб?...
Не може така… не става така. Нямаш правото да пишеш по този начин, защото текстът ти не кореспондира с вътрешната ти реалност. Знаеш какво следва от това. Предупредих те на няколко пъти. Изборът си е твой.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 353 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]