ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Окт 17, 2017 1:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 794 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)
Ново мнениеПубликувано на: Съб Юни 06, 2015 10:55 pm 

Здрасти на всички!
Реших да драсна два три реда за една вчерашна случка, за която ми просветна чак днес.
За що иде реч.
Вчера с още двама съфорумци се видяхме и пихме по едно кафе, както ние си знаем – поне три часа, като естествено ви е ясно, си обсъждахме нашите форумски работи. Интересното е, че в момента който седнахме, а и през цялото време на срещата, тримата си споделихме, че усещаме бодежи като при чистене на самскари. Около три чеса след въпросната среща направих една направо усмъртителна практика, за самскарите де, като след нея около двайсет минути ми трябваха да се възстановя /явно да излъча това, което съм разградил/ .
Нямаше да ви занимавам с кафета и моите практики, ако днес, докато отново премислях за срещата ни и причините за бодежите, ми просветна – резонанс, резонираме заедно. Определено мисля, че това, че бяхме един до друг има значение, защото когато полетата ни се докосват, ние обменяме информация. Сетих се и за едни метрономи, постнати във форума, които се синхронизираха.
Неясно ми остана само дали си вибрираме на една честота– чистещите самскари – или като се събрахме започнахме да резонираме заедно. /Ако въобще е така и не си наосвам нещата.Ще ми е интересно да чуя и друго мнение./
Но за накрая оставям най-важния извод от тази случка.
За да ви вървят практиките за чистене на самскари – пийте кафе със съфорумците. ::yes::
/Бих предпочел бира и малко се прекарах с кафето, но другия път ще се коригирам./

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юни 08, 2015 9:45 am 

Здравей koan,
според мен това,че сте усещали бодежите по време на три часовия разговор е "пренареждане на керемидките",говорили сте по едни и същи теми,изпитвали сте приблизително едни и същи емоции и сте "пренареждали керемидките "-старите разбирания са се превръщали в нови.
На мен ми се е случвало няколко пъти след дълго четене на форума да ме боли глава-т.е. пренареждат ми се разбиранията .....
Ако някой от вас непосредствено преди срещата е чистил самскари и сте седнали веднага на разговор,може и да има пренос на вълните на самскарите и в другите двама, но това са просто мои предположения ,както ти напомняш за метрономите .Нали знаем,че когато се чистят самскари те преминават даже и през стени.Тук вече гадая колко време след чистенето има излъчване и кой може да го прихване.... за деца знаем ,че не трябва да са наблизо по това време....

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юни 09, 2015 10:24 am 

И аз да споделя усещанията си, ако въобще има такива ! Понякога се появява нещо неопределено , като болка от бодежи, но по-тъпо и по-мащабно в сърдечната област отпред и понякога и отзад , изпитвам дискомфорт ! Не е като бодежите, които съм имал миналата, най-вече по-миналата година . Сега като че ли има някакво затишие. Дори и при усещанията ми в медитация ! Понякога си мисля да не би да имам проблеми със сърцето, ако е от чистенето- ОК, няма по-хубаво ! Иначе Румен ми каза, че съм свършил много добра работа - всичко се е смляло на каша и трябва да наблегна на решетката, за да се излее цялата мръсотия, но не би... Ама не се предавам и продължавам да лющя всеки ден, без календари, ударно ! Може да съм тъп, но съм и упорит ! Дали ще доживея обаче е друг въпрос, че са ме заяли разни болешки, все сложнички, да видим ! Успех на всички в начинанието !

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Юни 22, 2015 10:46 pm 

Здравейте, приятели,

Пролетта завърши!
Започва Лято, ...което изгаря...
В средата на сезона сме!
В средата на разгара...

„...И ето, сега е жарко Лято. Пресътвореното се изпепелява както сухата трева. Тя е само слама, каквато са и спомените в теб. Остави ги да изгорят в пожара на познанието и така ще бъдеш готов да чуеш гласа на Разума /Брахман/ в ума си. През този сезон в медитация мисли за Бога, който си. Разумът /Брахман/ ще те направлява в твоята истина и ще ти бъде спътник, който ще покаже Бога в теб. Използвай тази сила и я приеми, защото тя ще ти покаже световете...”

Успех на всички!!!

Честит Българин

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юни 23, 2015 7:37 am 

Успех и от мен!
Поздрави! ::hat::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 02, 2015 10:20 pm 

ВНИМАНИЕ!!!

Луната се е изцъклила!!! :headbang:

ПЪЛНОЛУНИЕ Е!!! :facepalm:

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2015 3:48 pm 

Момчета и момичета, няма ли някой да се похвали, че първи пласт е история ? Пълно мълчание, дано не е униние ! Аз продължавам!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2015 8:22 pm 

Patience my young padawan. :sunny: Patience. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 20, 2015 12:20 pm 

Търпение, търпение, ама и тая година се изтъркулва и започвам да притропвам ! Еми PADAWAN !

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Авг 20, 2015 3:13 pm 

Само за успокоение ...
Чистенето на самскари е индивидуален процес и при всеки трае различно време, зависи от натрупаното в съответния пласт.
::up::

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 794 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]