ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Окт 23, 2017 7:17 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 794 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 76, 77, 78, 79, 80
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Медитация и… опитности I (самскарна решетка и 1-ви пласт)
Ново мнениеПубликувано на: Съб Май 14, 2016 10:11 pm 

Здравейте
Та, да споделя и аз до къде я дотиках с разграждането на самскарите.
Миналата година, почти по същото време като сега, ме сполетя спонтанно желание да отворя форума (след дълът период на правене на всякакви други неща) и да почна да чета отново. Някъде надвечерта (тогава), реших, че трябва да започна практиката с разграждането.
С цел да избягна драматизма, няма да търся и използвам най-точните думи, за да опиша случката, а ще ползвам нещо по-стандартно: значи, беше нещо като гръм от ясно небе, само че прекаран допълнително и през генератор за електрошокова терапия. Е, може би една идея по-слабо, но шокът и изненадата ми бяха пълни и абсолютни.
След това, без ни най-малко съмнение, че това е което трябва да правя, продължих почти ежедневно да практикувам разграждането. Интензитетът на по-късните преживявания беше различен, но за известно време бяха съпроводени със силна болка зад гръдната кост. Това с болката не беше напълно ново усещане, имал съм го преди и при други дейности, но тогава не съм имал и идея на какво се дължи (просто не му обръщах внимание).
През есента и зимата четох и слушах, и опитвах да осмисля наученото (доколкото можех). За щастие, попадах на важните неща, макар и по неведоми - поне за мен, пътища. Беше си истинско училище, което правеше нелекото иначе ежедневие направо приятно.
По някое време през тази пролет попаднах отново (малко против логиката на нещата) на същото място (на около 3000 км от дома), където започнах разграждането миналата година. Сравнително късно след зимата бях започнал да практикувам разграждането на самскарите отново, донякъде рутинно. Усещанията бяха по-различни тази година: нещо като доста резки и силни контракции - основно на мускулатурата на торса, интензивни усещания в Аджна и/или Сахасрара чакра, понякога и другаде по главата и тялото.
И така, по-рано днес, да кажем малко преди пладне, пак ме споходи спонтанно желание да практикувам разграждането на самскарите. Започна както обикновено, с мускулни контракции и напрежение в областта на по-горе споменатите чакри. По едно време се усетих, че вместо да затихва, всичко продължаваше и продължаваше, без отслабване, даже по-скоро с ускоряване на честотата на контракциите - направо си бяха закачени една за друга. Поредица от контракции, после малко отпускане, после пак и пак. Не знам колко време мина, но по едно време забелязах, че още нещо се добавя - едно ново напрежение от странен и нов вид. Не забелязах как мускулната активност престана и доминиращо и единствено остана новото усещане. Най-простичкия начин да го опиша е: в основата си много интензивно напрежение, съпроводено със силно усещане за изпълване и излъчване, сякаш безброй иглички излизаха непрекъснато от почти цялата повърхност на тялото, докато още повече нови иглички напираха да излязат и те. През цялото време бях на себе си и мислех (доста хаотично), понякога в резултат на това, което се появеше в мислите ми, интензитетът ставаше направо грандиозен, дори съпроводен с единични контакции. По някое време се усещах не като тяло с крайници и разни части, а донякъде като цял, непрекъснат, неопределен обем. Появи се и някакво чувство за празнота и лекота в тялото - усещаше се най-силно в торса, навсякъде другаде бяха игличките и напрежението, а в торса нямаше нищо. Това продължи около 2-3 часа, а после леко затихна, но остана за още дълго време.
Сега, около 7 часа по-късно, продължавам да усещам частично горе описаното, а понякога си връща интензитета за кратко. Мащабът на преживяното беше неочакван, а като усещане не бих могъл да го сложа в някоя категория, която ми е позната.
Е, това е.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Авг 01, 2016 6:50 pm 

Живи ли сте бе ? Гробно мълчание ! Явно, ако сте живи, всички сте изкласили, станали сте свободни атмани с име и вече не ви интересуват първолаците ! Да сте живи и здрави и дано да е така, ама надали !

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2016 8:43 am 

:D Успех по пътя.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2016 10:51 am 

Хм, благодаря ! :headbang:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 794 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 76, 77, 78, 79, 80

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]