ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Дек 14, 2017 7:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Магурата – пазителка на древно Знание
Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 1:56 pm 

Ето линк по темата от автора, към който ни насочи Astronomer:

http://magnaaura.wordpress.com/2013/03/14/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B8/

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 5:21 pm 

Не бях влизал да чета темата за Магура от много време. Сега видях, че е имало отпратен към мен въпрос-предизвикателство. Ето какво работя по темата: kikowsky.blog.bg и magnaaura.wordpress.com. Заповядайте.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Юли 05, 2013 6:29 pm 

Офтопик:
Понеже си тук, ще го сложа тук пък утре ще го преместя в офтопик или админа някъде другаде...
Направи ми впечатление това от блога ти тази тема: http://kikowsky.blog.bg/drugi/2013/06/2 ... -e.1124708

Цитат:
Отначало поговорихме малко общи приказки, но след това разговорът тръгна към разни тайнства. Едно по едно той разкри, че има някакви видения, които го водят. Идвали от някакви безплътни светли същества, които му казвали какво и как да прави. Говори, каквото говори, и току споменеше Христос, Библията, ангели, светци и т.н. Явно той беше напълно уверен, че някаква християнска божествена свита общува с него.

Цитат:
Той постоянно наблягаше на това. Което ми напомни на няколко книги, на които съм попадал, но много бързо съм захвърлял, в които се говори през ред за някакви йерархии на светлината, слуги, служители и т.н.

Цитат:
Подхвана една тема, дето беше подхващал и преди - че идвало време светлината жестоко да се разправи с тъмнината. Трябвало, за да се случи това, да се съберат някакви девет избрани, преродени или премъдри - така и не стана много ясно - човека, които да изпълнят нещо си. Беше ги споменавал и преди това. Искал да знае от тях ли съм. Нямаше как да му кажа, защото не знам. Но не, че какво бих казал аз имаше някакво значение - той си продължи изказването.
Личеше си, че много внимателно си подбира думите. Каза, че на него Господ затова не му е дал компютър, за да не споделя. И ме погледна с някаква смесица от укор, съжаление и други такива. Това ме обърка. Дотогава мислех, че що-годе имаме уважение един към друг. Той продължи с още по-странни изказвания. Думите му започнаха да стават заплашителни. Не директно, но достатъчно ясно ми заяви, че неговите светли там същества щели да покажат на такива като мен коя е справедливостта и истината. Щял да ни дойде и на нас редът и други от този род. Не очаквах да го видя такъв - озлобен, заплашващ и желаещ да унищожава. В името на някаква неясна светлина - неясна поне за мен.
Това малко ме притесни. Имах един-два дни, в котио се чудех какво ли ще стане. Знаех, че "светлината" е много съмнително понятие особено, когато има и йерархия.

Цитат:
При друго пътуване говори за боговете - че само тройните богове са истински богове.

За деветте премъдри (Свещерите), тук може да разбереш или от Ти си това 3.

Този човек с който си общувал малко ме шашка, първо не знае и пита дали си един от тях, след това щели са да се разправят с хора ама точно като теб, излиза ако не си един от 9-те утепан си :D ... пък и тея йерархии и т.н. много на Йехова звучи ...

----
Виждам че си писал и за Байлово и връзката с Магурата, погледни тук viewtopic.php?f=12&t=1401&p=12163#p12163 първи втори и четвърти пост.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юли 11, 2013 4:33 pm 

В други теми Румен показва как Кибела е изобразявана с рога. Мисля че този знак от Магурата изобразява точно това:

Прикачени файлове:
magura2.jpg
magura2.jpg [ 59.98 KiB | Прегледано 2264 пъти ]
magura 008.jpg
magura 008.jpg [ 85.06 KiB | Прегледано 114 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 29, 2015 7:13 pm 

Все се каня да ви покажа трите медитиращи фигури от Магурата. Изображенията за мен са уникални и си струва да си поразмърдаме умовете в стил "що е туй чудо!?":
Прикачени файлове:
11994442_1636020013345054_979433617_n.jpg
11994442_1636020013345054_979433617_n.jpg [ 91.74 KiB | Прегледано 90 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 29, 2015 8:09 pm 

Чудесно!
Лявата фигура, приличаща на медитиращ мъж, и дясната фигура приличаща на жена, възприемам успешно! Средната "колбичка" някак не я виждам като мед. фигура.
Разбрах! Средната фигурка е с издадени на вън лакти и за това не ми звучеше! "Мъжката" фигура е с лакти прибрани към тялото, а "женската" е с опънати ръце.
Но и над главите и на трите фигури наблюдавам ... ромбове! Те пък по-нагоре някаква връзка имат с други елементи! Виж ти, виж ти!
Очаквам с нетърпение!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Окт 29, 2015 9:45 pm 

Прикачени файлове:
 медитиращи.bmp
медитиращи.bmp [ 1000.7 KiB | Прегледано 1590 пъти ]

Прикачени файлове:
.bmp
.bmp [ 332.92 KiB | Прегледано 1593 пъти ]

Прикачени файлове:
.bmp
.bmp [ 332.92 KiB | Прегледано 1596 пъти ]

Прикачени файлове:
.bmp
.bmp [ 900.05 KiB | Прегледано 1594 пъти ]

Прикачени файлове:
.bmp
.bmp [ 967.71 KiB | Прегледано 1591 пъти ]

Прикачени файлове:
.bmp
.bmp [ 1.91 MiB | Прегледано 1595 пъти ]

Прикачени файлове:
 мед.bmp
мед.bmp [ 1000.7 KiB | Прегледано 1595 пъти ]

Текстовете в нета, "разгадаващи" тези изображения реших да не чета!
Избягвам умствено замърсяване!
Надявам се, ще "четем" директно от "свитъците"!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 31, 2015 12:34 am 

Я обърни внимание накъде гледат медитиращите фигури... :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Окт 31, 2015 3:53 am 

Струва ми се, че фигурите на медитиращите гледат в наше ляво към фигурата в наше ляво от групата! Шалвареста някаква фигура, без глава или с наведена на дясно глава с муцунка, две очи и две ушлета ? Кукер със свалена маска пред себе си! Не! Не очаквах! Видях! Видях!Видях!Баба носи детенце в кошница или пелина завито, за да получи името си! Това е! Хората в медитативна стойка са най-спокойни и са Премъдри!

Това е ритуал по даване на име! Даване на Сила чрез Името!!!!!!!

Носещия детето може да е мъж или жена в черни дрехи, а детето е в бяло! Поднася детето на премъдрия за именоване! Старите тракийски обичаи: при раждане в черно, при смърт в бяло! Допускам, че и детето е покрито с черно, а под него в бяло, или просто похват на използване на графичния метод на рисунък!

Просто не може да е друго! Толкова е ясно!
/ Пак безсънна нощ!/

Последна промяна Честит Българин на Нед Ное 01, 2015 7:56 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Ное 01, 2015 7:55 pm 

Ако, увеличите силно фрагмента в ляво от премъдрите ще видите това, което се опитах да оформя нескопосано!

Прикачени файлове:
 премъдри.bmp
премъдри.bmp [ 278.37 KiB | Прегледано 1369 пъти ]

Прикачени файлове:
.bmp
.bmp [ 278.37 KiB | Прегледано 1371 пъти ]

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]