ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Съб Юни 24, 2017 5:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Магурата – пазителка на древно Знание
Ново мнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 11:46 am 

Здравейте,

Не можах да измъдря защо му е на Господ да идва на Земята, но пък се сетих нещо друго.

sum (умишлено май) не е споменавал датата (или просто аз съм пропуснал кога и къде), в която Кибела се проявява на цялото кълбо. Възможно ли е тази дата да е в периода от 20. април до 21. май. Това е периодът на зодия Телец, а това си е баш бича глава. Как мислите?

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 8:02 pm 

Най-древните широко познати на съвременното човечество писмени системи, са били от символен тип, т.е. всеки знак (пиктограм, йероглиф) представлява рисунка за всяко понятие. Логично, на всяка една от тези системи е било необходимо време, да еволюира до своя завършен вид. Каква би била първоосновата, за възникването им?!? ::thinking:: Според мен това биха били РИСУНКИ, макар и с по-опростен сюжет. ;) В този ред на мисли, бих искал да изкажа хипотезата, че бихме могли да разглеждаме композицията от пещерата „Магурата” не просто като картина, отразяваща еднократно събитие, а като съвкупност от елементи отразяващи няколко събития, с възможна голяма времева отдалеченост, така, както е характерно за една съвременна книга например. :IL Това би обяснило парадокса с праисторическите животни и присъствието на персонажи, характерни за един по-късен исторически период, така, както са описани в „Ти си това 2 – Разбирането”. Разбира се, може и да греша, но поне в момента не се сещам за по-логично обяснение на проблема.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Апр 04, 2010 8:34 pm 

Тук е добре например да си припомним как Великият Човек нарисувал елен пред бъдещите Премъдри.

Цитат:
През тези, на пръв поглед безинтересни дни, Великия Човек подготвял емоционалната почва в тях. Дошло време и той пристъпил към действие. Какво направил? На най-близката скала до човекоподобните нарисувал изправен елен. Приматите го гледали отначало апатично, но активираната емоция в мисловните им структури скоро дала резултати. По лицата им се изписало учудване!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 10:41 am 
Значи Свободен Дух искаш да кажеш ,че рисунките от Магурата са нещо като нашите книги в които може да се пише за миналото и сегашното………. :roll: :roll: Значи рисунките ни разказват някаква история :idea: :idea: :idea: Това звучи доста логично и май обяснява що търсят на едно място човеци и динозаври. :D
Много просто и логично обяснение. :[)]I: :[)]I:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 11:21 am 

Верно, бе :!: :idea: :IL
Дотук разглеждахме рисунките в една плоскост, т.е. като картина изобразяваща определена случка, в точно определено време. А ако се поразчупи малко този модел, какво се получава само...
Браво Свободен Дух! :applause:
Композицията с рисунките е възможно да е направена като една своеобразна енциклопедия (от картини и символни знаци), която обхваща огромен период от време и в която последователно са описани няколко събития, случили се през различни периоди (епохи) от време. :idea:
Още веднъж браво! Това, мисля, си е направо сензация!

Май всичко започна да ми се подрежда в главата, понеже най-сетне им намерих мястото на тия динозаври. Хипотезата на Свободния Дух обяснява всичко.
А сюжета с изобразените хора, част от които са доста по-напреднали интелектуално от други, много ми напомня на историята от „Ти си това 2” и развитието на отделните групи от хора. Едни избират бързата еволюция, тръгвайки по пътя показан от Великите Човеци, а другите тръгват по стъпаловидния път на еволюиране. ::thinking::
Към всичко това идеално пасва и изказаното от NTSK мнение, че съзнанията преминаващи през слънцето, за да посетят Земята, са именно Великите Човеци.
Те от своя страна периодично посещават Земята, за да предадат своето колосално познание на онези от хората, предпочели пътя на високоскоростната еволюция. :IL

Направо не ми се вярва... ама като гледам фактите май показват точно това. ::okey:: ::yes::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 7:01 pm 

иво написа:
Значи Свободен Дух искаш да кажеш ,че рисунките от Магурата са нещо като нашите книги в които може да се пише за миналото и сегашното……….

Ами да, Иво. Дори и съвременната наука твърди, че за последните няколко десетки хиляди години Homo Sapiens не се е променил в интелектуално отношение, затова и няма нищо чудно в хипотезата, че е възможно такова записване на информация, касаеща събития в разтеглен времеви период – нещо, което се приема за приоритет на високоразвития ум.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 8:42 pm 
Във великолепната книга "Златната клонка" на Дж. Фрейзър са събрани митове и легенди на много и различни народи по света. Ако някой разполага с нея, нека погледне дали сред митовете за слънцето има такъв, който в алегоричен план представя светликът ни като портал за преминаващи съзнания. Мисля си и за приказки, свързани със Слънцето ...

Сред това, което съм чела обаче, никъде няма дори и намек за подобна алегория. :idea:
Засега единственото, за което се сещам е ... "Ти си това" - първата книга. Днес я прехвърлих - в главата "Звездния човек" Румен Чорбаджийски подчертава, че Слънцето е енергиен център, st 0. В Многолога от „Спиралата”, в разговор с ntsk, авторът вече дава повече подробности за това:

„Хайде да се върнем към Звездния човек, за когото писах в книгата.
Какво казвам там? Казвам, че всъщност нашата слънчева система представлява една огромна чакра /като чакрата на био-енергетиците/. Още казвам, че както 9-те степени се въртят около своя център st 0/нула/, така и планетите обикалят около своя център Слънце.
В човека има пет нули или това са центровете на Прана в нас.
В Звездния човек също има пет нули, но в книгата казвам, че това са звезди като нашето слънце.
Когато будното съзнание започне да пътува, то преминава през своя център – в случая това е нашето слънце. Оттам може да отиде в друга подобна слънчева система като нашата.., на която да има някакъв живот… Но тази слънчева система пак ще е в Звездния човек…
Ето движението на будното съзнание. То се движи винаги през петте нули /слънца/ в Звездния човек и така се преражда в други светове на планети, подобни на нашата. Когато там натрупа знания чрез прераждането в материално тяло, будното съзнание може да се върне по същия път на Земята и да предаде своя опит на хората.”
/http://forum.tisitova.com/viewtopic.php?f=3&t=14&sid=f9eb8d6710eb5bbd3ba5499fd3bb78b7&start=10/

И става ясно – /както и ntsk вече отбеляза/ идването на Великите човеци като съзнания на Земята, е станалото точно през … Слънцето - енергийният портал за идване на планетата ни...
Какво има да се чудим тогава що за фигури и послания има в Магурата. Древното „пано” представя Светликът именно като енергиен портал – как съзнанието преминава през него, какво се случва после и какъв е резултатът. Смея да предположа даже, че древните са оставили за поколенията цялата история не само за идването на Великите човеци на Земята, но и за СЪЗДАВАНЕТО на човека. История, разказана прекрасно във втората книга „Ти си това”. :applause:

Та затова се разрових из фолклора, митовете, легендите, приказките, песните… Дали някъде нещичко не е останало?… ::thinking::

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 11:22 pm 
Цитат:
Ntsk: започвам да си мисля, тази „случка” може да се превърне в най-голямата „сензация” в историята на човечеството!

И на мен на това ми мирише ntsk……….. :roll: :D Ще ти кажа защо подкрепям мнението ти.
Започнах отново да чета “Ти си това 2” и все едно никога не съм я чел…. :oops: Уж съм я чел а всичко което прочетох се оказа пак ново за мен. Гледай на какъв текст попаднах от книгата…. :? Все едно за първи път го виждам :oops: :arrow:
- Всичко започнало преди 20 млн.години. Тогава по Земята властвали едни от последните изчезващи видове динозаври на планетата”.
http://forum.tisitova.com/viewtopic.php ... 8&start=50

Май без да искам открих част от пъзела от картината в Магурата. И то най-важната за динозавъра и оня големия….. тапир ли и е де да го знам какво е. :P Отивам да чета че пак няма да се спи……… :crazy_pilot:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 3:54 pm 
Много бързо се движите… :D Поздравления!

Вижте аз съм не по-малко изненадан от вас за това, което е нарисувано в Магурата, защото всичко е толкова невероятно…
Напълно резонно е някой човек да изкаже своя хипотеза и да има друго тълкуване на фигурите, и знаците, или да допусне, че това не са рисунки, а просто драсканици на някакви си хаховци. Паралелно с това други хора могат да твърдят, че в Магурата е изобразено някакво поклонение пред бога Слънце. Трети, че е изобразен календар и т.н..

Каквото и да се твърди, факт е, че аз съм писал преди три години във втората си книга за събития, които откриваме нарисувани в Магурата. А това е просто изумително!
Всъщност, при мен е винаги така – първо пиша, а след това намирам факти относно това, което съм написал. Докато обикновено винаги важи обратното правило – хората първо намират фактите и след това на тази база започват да правят своите становища и заключения.

Свободният дух много правилно прозря, че на композицията трябва да се гледа като записана история, която обхваща голям период от време.
Това е разковничето!
Но ако не бях обяснявал какво е съзнанието и миналата година не бях представил негови снимки щяхме ли разберем, че на рисунките в Магурата е изобразено съзнание? Не.
Ако не бях писал в първата си книга и после обяснявал по форумите, че Слънцето е просто портал, през който преминават съзнанията щяхме ли да знаем, че в пещерата е нарисуван точно такъв сюжет? Не.
Ако не бях снимал в музея в „Пергамон” тракийски вази с нарисувани по тях портали щяхме ли да видим, че на композицията са изобразени точно такива? Не.
Ако не бях писал за историята на Великите Човеци и Премъдрите щяхме ли да намерим допирни точки с нарисуваното в Магурата? Не.
Ако не бях писал за енергийното поле R щяхме ли за разберем, че на скалата символа „Т” означава същото? Не.
Ако не бяхме търсили, мислели и писали за Кибела и Баал щяхме ли да знаем и разграничим, че Силата /Майката/ са я изобразявали през неолита с ипсилон /Y/, който по-късно е изобразяван и обожествяван чрез бичата глава? Не.
След като не знаехме това за ипсилона можехме ли да разберем тогава какво прави същият в Магурата под образа на Майката? Не.
Ако не бях обяснявал за птицата на дясната ръка на Кибела от Мадара щяхме ли да разберем каква е тази птица, дето е на дясната ръка на жената-жрица в Магурата? Не.
Ако не бях обърнал внимание на запазената марка тракийски знак m, който присъства навсякъде в културата на пеласгите и другите тракийски общности щяхме ли да си обясним откъде накъде този символ присъства в рисунките на Магурата? Не.

Само едно от гореизброените ако не бяхме направили, то ние никога не бихме могли правилно да разчетем посланието, записано в Магурата, нали?!

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 5:38 pm 

sum, то ако не беше ти, аз ли щях да бъда?! Нали някой проправя партината за останалите. Винаги е така! Мерси, че ми (ни) отваряш очите! Благодарен съм.

Едит: Вярвам, че при запитване голяма част от съфорумците биха казали, че целият им жизнен път е водил дотук.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]