ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пет Ное 24, 2017 10:35 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Магурата – пазителка на древно Знание
Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 12:12 am 
Точно в тази посока си мислех и аз Димитър :D И ме осени прозрение….. :angel: Нали Силата-Майката е енергия :?: :idea: А виждам в Магурата , че енергията е изобразена със знаците Т и Б. Значи символа „Т” е знак за енергия….. :idea: Еврика! :w00t: Значи енергията „Т” я има в нашия свят защото знака е сложен под слънцето до символите на жрицата и в оня другия свят…… Вират :arrow: защото знака е сложен до съзнанието което прекосява измеренията :!: Значи излиза че е вярно за знака „Т” че е символ за енергийно поле.... :dance: Sum нещо да ми кажеш а :?: ::a-a-a::
И следващото :arrow: щом хората са познавали енергийното поле и са го обозначавали с "Т" значи този знак е бил познат още от времето преди да изчезнат динозаврите :D

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 10:26 am 
Какво да ти кажа, Иво… ти си го казал.

Винаги съм се чудел защо знаци като Т и Y са били свещени символи на траките и на българите? Чак сега разбирам дълбокото им значение.
Знаците Т, Б и Y в онова далечно време са били символи за енергия.., но не каква да е енергия, а енергията на Силата на Господ /Кибела, КиБаал, Киблаал/. А символите, които носи жрицата със себе си /от Магурата/ образуват знака „m”. Знаете, че този знак е изобразен навсякъде по тракийски храмове, светилища, монети, гърнета, всякакви глинени съдове, корнизи от сгради и т.н..
Предполагам на всички вече ни стана ясно какво означават свещените символи на нашите предци. Хубавото е, че през хилядолетията ние сме ги запазили и днес можем да ги открием не къде да е, а в нашата азбуката и в герба си.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 1:23 pm 

Sum, предполагам имаш предвид, че не самия знак Y се е запазил с времето в герба на България, а съответстващата на него глава на бик.
А иначе изводите ви за знаците Т, Б и Y са впечатляващи :!: ::yes::
След разяснението на sum за знака "Т" и "m", вече си изясних и за себе си, защо е станал толкова популярен знакът на тракийското m и защо присъства върху толкова много археологически обекти, открити по българските земи (настоящи и бивши земи...).

И все пак останаха неизяснени голяма част от въпросите, които възникнаха с развитието на темата. Sum, сигурен съм, че имаш на предвид още интересни неща за рисунките от пещера Магурата, които не си ни разкрил все още. Прав ли съм?
Като цяло дотук съм изключително впечатлен от тълкуванията ти. Просто си мисля какво ли още ни очаква да разберем... :D

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 11:39 pm 
Да, Jonathan. Точно това имах предвид за Y.
Цитат:
„какво ли още ни очаква да разберем”

Очаква ни най-важното… да разберем посланието. :D
Ето последните липсващи елементи от композицията, намиращи се в пещера Магурата.
Вижте фигурите, които съм заградил в черно.
Прикачени файлове:
4 - Копие.jpg
4 - Копие.jpg [ 355.92 KiB | Прегледано 363 пъти ]

Пребройте правите черти в горната част на снимката. Десет са, нали?
А сега вижте, че точно под Слънцето има нарисувани някакви шахматни изображения. Интересното при тях е, че по форма са абсолютно същите като онези “шахматни фигури” от лявата страна на стената. Това са човеци. Загледайте се и ще видите, че под Слънцето има изобразени девет човешки фигури. Ясно се вижда, че главата на всяка една тях е кръгла, а краката образуват правоъгълник.

Ето какво означава всичко това дотук.
Десет съзнания идват от Вират, минават през портала и отиват в Слънцето. Излизат от него, като девет от тях застават между Слънцето и Земята, а един отива на среща със жената-жрица. Той използва Силата и се материализира…

До деветте човека съм заградил символите за енергия. До тях има още един символ, който съм посочил със стрелка. Той означава, че порталът-слънце е отворен.
Заграденото с червен цвят под 9-те човека е карта.

~~~~~~~~~~~~~~

Можем ли да разтълкуваме какво послание е оставено в Магурата?
Мисля, че вече можем.

Хайде всеки от нас да се опита да прочете историята, записана на стената.
/само да вметна, че картата, която заградих с червен цвят не е важна. Така че, не се съобразявайте с нея, когато тълкувате посланието на дедите ни/

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 7:42 pm 

На мен ми напомня на историята от втората книга на Румен, за идването на Великите Човеци на земята и доколкото си спомян това става 15-13 млн. год. пр.н.е

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 8:58 pm 
Аз не съм чела в книгата на Румен да пише, че човека е еволюирал преди 15 милиона години. Нали в Магурата се виждат човеци до динозавъра. Значи художника не е записал история, която е станала на земята преди 15 милиона години, защото преди 15 милиона години все още сме били маймуни а не човеци.
Някои помни ли кога човекоподобните са завършили своята еволюция и са станали като нас?

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 9:27 pm 

Това трябва да е преди това... Последните динозаври изчезват преди около 65 милиона години според официалната наука.

Доколкото разбирам от разказа на Румен обаче, поне едно от десетте съзнания трябва има познание за ГД, ако не и десетте. Щом и жрицата е очаквала срещата с мъжа и е правила гореописаната подготовка с артефактите, значи и тя е имала знанието за Силата и ГД... Което ме хвърля в тъч. :hacker:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 11:17 pm 
Здравейте. Последните открития на учените опровергават най-известната теория за сблъсъка на метеорит със Земята преди 65 млн.години. В научните среди от десетки години е наложено становището, че на планетата ни е паднал метеорит, които е бил широк около 10 километра. Изчезването на динозаврите го свързват с това събитие. Но къде и в коя част на Земята е паднал метеорита така и никой не каза досега. Няма такъв артефакт за паднал метеорит с такива размери.
Наскоро учения геолог Михаел Монтанари е намерил неопровержими факти чрез които доказва, че огромна вълна цунами в края на Триаса е помела тогава живота на планетата ни.
Но простата истина е, че реално никой не знае какво се е случило в действителност и всичко в научния свят е само едно предположение. Може наистина да е паднал огромен метеорит. Може просто климата на планетата да е станал много студен за динозаврите и те затова да са изчезнали като вид. Кой знае? Може също така да са живели до преди един милион години и ние да не знаем това.
В България има един запален любител по нашата праистория. Той е от Каварна и се казва Костадин Ненов. Дарявал много неща като кости и други интересни за науката факти на различни музеи. Самия той казва, че в дома си има „кости и прешлени от динозавър, мамути, саблезъб тигър и други морски обитатели”.
Нямам никаква представа къде ходи да намира костите, но самия факт, че има в дома си кости на саблезъба котка е много впечатляваш, защото учените казват, че тя е изчезнала от живота на Земята преди 10 000 години.
В България няма специалисти, които да направят точна датировка на кости на животни от нашата праистория.

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 02, 2010 9:43 am 
sum написа:
Пребройте правите черти в горната част на снимката. Десет са, нали?
..........
Загледайте се и ще видите, че под Слънцето има изобразени девет човешки фигури.
..........
Можем ли да разтълкуваме какво послание е оставено в Магурата?

В книгата "Ти си Това" 2 се описват девет Премъдри Човека, които са последните останали на Земята и които си тръгват някъде около 8200 г. пр.н.е.
Да не би в това число 9 да има някаква символика?
Sum, мисля че в темата за Бал/Баал беше писал, че тези деветима Премъдри са носели в себе си не само знанието за пътя към Царството Небесно, но и другото знание - за втория път извън Океана, който води в Господната действителност. Това знание е дадено от Баорг, следователно те са знаели всичко за Баорг.
С него цифрата вече става 10!
Какво означава това число? Има някакво значение, предполагам... но какво?!

По всичко личи /например наличието на динозаври/, че описаното на скалата в Магурата събитие, е станало много преди времето, когато на земята са живеели последните девет Премъдри Човека.
Другото важно да се отбележи е, че описаните десет човека от рисунката, идват от друго измерение!!!
Щом носят в себе си Силата и чрез нея се материализират, следователно те са Велики Човеци, т.е. човеци живели някога и еволюирали в материалния план вътре в Океана на Съзнание /възможно е да не са еволюирали на нашата планета/. След края на материалните им тела те просто са отишли в действителността отвъд Океана. А сега се връщат за нещо, като единия от тях се материализира, за да се срещне с друг човек на Земята - в случая жрица.
Значи говорим за 10 Велики Човека, но...
Излиза, че поне единия от тях използва Силата на Господ, сливайки се с нея. Това означава, че той знае за тази сила и може да я ползва, т.е. Силата е негова! Този десети Велик Човек трябва да притежава Силата на Великия Свидетел, т.е. идва директно от действителността на Господ. Това са моите изводи дотук.

Остава въпросът кое е това съзнание /на десетия Човек/, което идва от Господната действителност и в същото време се материализира на Земята най-вероятно хиляди години преди самия Баорг да е живял на нея, за да се срещне с някаква жрица??? За какво е била тази среща..?...
:neznam: Със сигурност е нещо изключително важно!

И другия въпрос - кои са останалите девет Велики Човеци? Притежават ли и те Силата на Великия Свидетел, т.е. от коя действителност идват и каква е задачата им?..

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 02, 2010 10:37 am 

Картинките са показват много важни неща (естествено след разяснението на sum, за да светнем за какво става въпрос :D ), но погледнато в цялостен план, според мен описват невероятно знание за Господ и Силата, как е дошло на Земята и предадено на хората.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]