ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Нед Ное 19, 2017 6:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Магурата – пазителка на древно Знание
Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 1:54 pm 
Определено съм изумен от написаното. Признавам, че в началото не можех да видя повечето от елементите в композицията и подхождах с доста съмнение към представеното. Сега обаче все повече се убеждавам, че в Магурата е записано огромно познание.

Мисля, че засега всичко е ясно, sum.

Дотук разбираме, че на стената в пещера Магурата е записано древно знание относно съзнание, което е преминало през портала между Будхи и Вират, след което се е сляло в Слънцето със Силата на Господ.
След това сливане съзнанието се е устремило към материалния свят, преминавайки през самото Слънце, като портал. Същото това съзнание се материализира във физическия свят като човек – мъж. Това се е случило, за да може съзнанието /вече като човек/ да се срещне с жрицата.
Понеже в композицията присъства изображение на динозавър, то можем да заключим, че всичко това е станало по времето, когато на Земята все още е имало динозаври. Интересното е, че тяхното съществуване явно се засича с това на хората. Изглежда, че малка част от хората по това време, са доста повече развити интелектуално от другите. Всъщност, при някои интелектът още не се е развил напълно.
Мисля, че това обобщено е цялата информация разкрита от теб дотук. Но остават доста въпросителни...

Каква е тази среща на съзнанието и на жрицата, и защо е била нужна? Кое е съзнанието, което идва на земята и каква му е целта?
Как така после /след срещата, предполагам/ мъжа ще се връща обратно? Значи идва за тази среща, след което трябва да се върне? Къде? Щом носи Силата на Господ в себе си, значи там в действителността на Господ?!
Защо е било нужно всичко това? През коя приблизително година се е състояла срещата... Кога е станало самото записване на събитието в пещерата - по време на идването на това съзнание или години по-късно...
И какви са тези човеци наредени един до друг като на хоро и гледащи ставащото?
Много станаха въпросите, но е важно да се уточни всичко това, защото както започвам да си мисля, тази „случка” може да се превърне в най-голямата „сензация” в историята на човечеството!

..................
Незнам... възможно е това да е някой от Великите човеци, които се материализират на Земята, за да помагат при еволюцията на човечеството...

Последна промяна ntsk на Вто Мар 30, 2010 2:07 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 2:06 pm 

Здрасти sum,
Разясненията ти са много полезни, поне за мен. Получих отговор на някои „отлежаващи” въпроси. Благодарско!!! ::tan::
Естествено, появиха се нови, но ще изчакам.
Давай с продължението.
Поздрави!

Последна промяна time на Вто Мар 30, 2010 2:09 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 2:07 pm 

Много са въпросителните, така е.

Някой обаче може ли да поясни с две изречения, като за абориген, за Вират и Будхи, че ми е тъмна Индия там...

Първо е Прана с портал Слънцето. Слънцето води към световете на Вират, където са Звездните Човеци (умствените модификации), 33 на брой. Тези Звездни Човеци крачат, крачат, за да стигнат до центъра, наречен Будхи (интелект), който води към световете на Брахман. Или съм тотално сбъркан?

Объркването ми идва от факта, че някъде тук беше споменато, че центърът на Вират е Манас (Его)... :hacker:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 4:39 pm 
Много въпроси излязоха, нали, ntsk?.. Предполагам вече разбираш защо композицията е нарисувана в пещера на триста метра от входа й, където ни мечка ни прилеп ходи...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

GOESTOINFINITY, ще се опитам да ти обясня нещата просто.

Знаеш, че прана е енергия, нали? Тази енергия се излъчва от Слънцето и облива цялата земя. Нарича се слънчева прана. Същата прана, когато се отрази от Луната и достигне до Земята, тогава говорим за лунен поток на прана.
Енергията прана не съществува само в Слънчевата система, а в целия Крешак. В края на първата си книга аз я наричам с термина "енергийното поле R". Помниш ли? Там пояснявам, че това поле присъства навсякъде и се явява основа, по която съзнанията могат да пътуват в пространството от точка до точка.

„Объркването ми идва от факта, че някъде тук беше споменато, че центърът на Вират е Манас (Его)...
Объркването ти идва, защото смесваш частите на ума на човек с частите на Космическия Разум – Брахман.

При нас Егото е Аз-ът. Той се самоидентифицира с името, което ни дават родителите. Например, когато се погледна в огледалото и видя образа си, тогава Егото се намесва и се самоопределя: Аз съм това. Аз съм Румен. Така че, в ума Егото е водещо. Наречено е ахамкара. Манас в превод означава мисъл, а будхи интелект. Това са трите части на ума – мисъл, его-Аз и интелект.
Разбираш ли го това?

/Прочети отново в първата книга за Звездния Човек./

При Брахман същата подредба е изразена малко по друг начин.
Вират /Менталният бог/ представлява космическо пространство, в което се движат Звездните Човеци. Те са 18 на брой.
Космическият Будхи /интелектуалният Бог/ е друго пространство, в което се движат още 16 Звездни Човека.
Общият сбор на Звездните Човеци е 34, но в текстовете пише, че основните са 33. Тези 33 части са обожествявани в древността и хората са ги почитали като различни богове.
Виж отново на схемата бога Брахман и неговите светове.
Прикачени файлове:
.gif
.gif [ 9.12 KiB | Прегледано 3504 пъти ]

Над очите се намират 18-те Звездни Човека. Те се движат в пространство, наречено „пространството на Вират”, а центърът, около който обикалят Човеците, е менталния Бог с име Вират! /човешката глава с кръга в средата/
Над тях са другите 16 Звездни Човека /16-те прави линии в елипсата/, които обикалят около своя център. Центърът е интелектуалният Бог или по друг начин казано Космическият Будхи! /горната глава/. А самата елипса се явява пространство на Будхи, в което се движат Човеците.
Къде е Брахман в тази схема?
Брахман е ЦЯЛОТО ЛИЦЕ!!!

При нас хората е обратното. Материалното лице е просто физическият ни образ и НЕ Е АЗ, както е при Брахман.

Ясно ли е вече?..

Последна промяна sum на Вто Мар 30, 2010 8:43 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 5:55 pm 

Благодаря много за отделеното време, sum! Дано ми е ясно вече...

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 8:40 pm 
Няма проблеми ако за момента нещо не разбираш, GOESTOINFINITY. Времето е без значение. Затова дали ще разбереш дадено обяснение след 5 минути, 5 месеца или 5 години… това не е важно. По-важно е да разбереш. А кога - много важно...

Така и така съм тръгнал да обяснявам за бога Брахман нека ви споделя и неговото скрито знание.
Когато съществуваме на Земята или в някой от другите два свята /Вират или Косм. Будхи/, ние винаги можем да контактуваме с Брахман. Знаете, че възприятието ни за него е две огромни очи.
Но, ако излезем извън неговите граници, тогава вече няма да възприемаме Брахман като две огромни очи, а ще възприемаме само някаква шестоъгълна форма, която е свързана с много други такива шестоъгълници около нас.
При това положение погледнете ли в шестоъгълника, ще видите, че в него има три центъра. Ето тук е най-голямата магия на бога, защото реално основните центрове са два – Вират и Косм.Будхи, нали? Но, когато сте извън бога, тогава се вижда, че центровете са всъщност три!
Отворете темата за „Крешака” и вижте, че точно това съм изобразил на схемата за Брахман – шестоъгълник с три точки в него.
Добре. Коя е тогава третата точка и откъде се появи?
Третата точка всъщност е този 34 Звезден Човек. Той е третата точка и се явява Аз.
/Това е Скритият Аз на Бога, който може да си подаде „главата” извън шестоъгълника и да види какво има отвъд, но никога не може да напусне пространството, в което съществува. Така Брахман /чрез него/ научава, че има нещо друго, което съществува извън него.
Така че, Брахман знае, че е ограничен в самия себе си, но това ограничение не важи за нас!/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Нека се върнем при рисунките в Магурата.
Искам да обърна внимание на един знак, който често се повтаря. Това е знакът „Т”.

Да си призная в началото не разбирах какво точно означава. Докато в един момент проумях, че енергийното поле R и знакът „Т” са едно и също.
Хайде да погледнем отново цялата картина:
Прикачени файлове:
01.jpg
01.jpg [ 194.92 KiB | Прегледано 248 пъти ]

Виждате, че знакът е изписан както вляво, така и вдясно на композицията. По интересното е, че той е нарисуван до съзнанието, което преминава през портала, за да отиде в Слънцето. А до него има още един знак, който преминава през дясното „ухо” на Слънцето.
Тези подробности ми дадоха насока да мисля, че „Т” за древните е бил символ за енергийно поле, което съществува както в нашия свят, така и в другите светове.
Паралелно с това виждаме, че Силата, когато се разделя на две части също има в себе си такова енергийно поле, обозначено със същия знак /Т/. Все пак немислимо е тя да няма в себе си същата енергия „Т” при положение, че създава целия Крешака и всичко в него, нали?

Ако имате друго виждане за знака „Т” – давайте…

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 10:39 pm 

Здравейте, интересен Поглед за Магурата...., Поздравления!
В тази връзка пред мен възникват Въпроси. Напрмер - Има ли разлика между Аз, Аза и Азът? Името Магура - какво ли означава? Има ли нещо общо между Маг, Магия, Магистрат, Магура...? Случайно ли Магурата днес се намира в северозападнала българия?
Вие Как Мислите?
Останете със Здраве!
:IP :Bulgaria:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 10:43 pm 

Забравих - за занкът Т. Ако го възприемем като Буквата Тъ, то веднага следва и Танцът.. :)
Както един Съфорумец Казва - Животът не е нито.... Очите....

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 11:06 pm 

Според Фабър д'Оливие името Тракия произхожда от финикийското Ракхива – етерното пространство или небесната твърд.
Ами ако тази Небесна твърд е именно полето R... :neznam:
Тогава "Т" си идва точно на място. Тракия - основата, по която съзнанията могат да пътуват в пространството от точка до точка.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 11:35 pm 

Може пак да съм извън света :D , обаче според мен и двата знака означават сила, Т-то Силата на Съзнанието, а другия е Силата на Господ, която не е съзнание. В определени моменти са отделни, а в други се сливат.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]