ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Окт 17, 2017 1:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Петър Дънов
Ново мнениеПубликувано на: Пет Май 15, 2015 9:51 pm 

Реших ей така да прехвърля Вехтия завет наново и да си припомня туй онуй…
Понеже Духът Божий на евреите, Елохим, лично обладава съзнанието на Дънов, искам да ви покажа какво пише в тяхната преизпълнена с мъдрост книга.
Разликата между българския бог (Бал) и еврейския (Елохим) е потресаваща относно законите, които налагат върху хората. Елохим изисква от евреите да покажат верността си към него като колят и изгарят децата си:
И рече Бог: Вземи сега единствения си син, когото любиш, сина си Исаака, та иди в местността Мория и принеси го там във всеизгаряне на един от хълмовете, за който ще ти кажа.
Битие 22:2

Не стига това, ами на всичкото отгоре иска също така да убива и пророците си:
„А по пътя, в гостилницата, Господ посрещна Моисея и искаше да го убие.”
Изход 4:24

Но да не си мислете, че това било достатъчно на Елохим… не, не му било достатъчно. Защото после така е завъртял главите на евреите, че горките 40 години обикаляли като глухи петли (глухари) през пясъчните пущинаци. И този маратон го наричат Изход:
И децата ви ще скитат по пустинята четиридесет години, и ще теглят поради вашите блудствувания, докато се изпоядат труповете ви в пустинята.
Числа 14:33

Но гаврата не спира дотук, защото Елохим ги кара на всички отгоре да си режат пишките – дори и тези на децата си, за да ги пощади. А това пък го нарича Завет с него:
Ето Моят завет, който трябва да пазите между Мене и вас и потомците ти след тебе: всеки между вас от мъжки пол да се обрязва.”
Битие 17:10
Да обрязвате краекожието на плътта си; и това ще бъде знак на завета между Мене и вас.
Битие 17:11
Тогава Сепфора взе кремък та обряза краекожието на сина си, допря го до нозете му, и рече: Наистина ти ми си кървав младоженец.
Изход 4:25

Да не си мислите, че се е спрял до тук. Неее, коленето за него явно е било приоритет. Защото след като пуска кръвчицата на мъжете, Елохим им заповядва да колят животни в некви рехави палатки, които да обръщат на касапници и да наричат това светилища (микдаш):
И да заколиш юнеца пред Господа, при вратата на шатъра за срещане.
Изход 29:11
и заколи телеца пред Господа при входа на скинията на събранието; вземи кръв от телеца и тури с пръста си на роговете на жертвеника, а всичка (останала) кръв излей в основите на жертвеника
Изход 29:12
И като заколиш овена, да вземеш кръвта му та с нея да поръсиш навред олтара.
Изход 29:16
Ако принася агне за своя жертва, нека го представи пред Господа, да възложи ръката си върху главата на жертвата си и да я заколи пред скинията на събранието, а синовете Ааронови да поръсят с кръвта й жертвеника околовръст.
Левит 3:7
Ако пък принася жертва от кози, нека я представи пред Господа, и да възложи ръката си върху главата й, и да я заколи пред скинията на събранието…
Левит 3:12
ако помазаният свещеник е съгрешил и обвинил народа, то за греха си, с който е съгрешил, нека той от едрия добитък представи телец, без недостатък, Господу в жертва за грях, и доведе телеца пред Господа при вратата на скинията на събранието, като възложи ръката си върху главата на телеца и заколи телеца пред Господа.
Левит 4:3

Ако си мислите, че с касапницата всичко приключва за любвеобилния Елохим… нещо жестоко се лъжете, :) защото за Него трепането на хора с камъни е било нещо като „добър ден”:
И рече Господ на Моисея, думайки: кажи още на синовете Израилеви: който от синовете Израилеви и от пришълците, заселени между израилтяните, даде на Молоха от децата си, да се умъртви: народът на страната с камъни да го убие
Левит 20:1
Ако мъж или жена извикват мъртъвци или врачуват, да бъдат умъртвени: с камъни да бъдат убити
Левит 20:27

Пък следващият текст е за рамка:
Ако някой легне с жена, кога е болна от кръвотечение, и открие голотата й, той е открил нейните течения, и тя е открила течението на кръвта си: и двамата да бъдат изтребени измежду народа си.
Левит 20:18
…Разбирате ли от последния цитат, че за Елохим месечният цикъл на жената е било болест!?!? Егати неграмотния Бог… :lol: Абе, чудя се аз, тези текстове да не би да са написани от някой тотално изперкал шизофреник. :facepalm: Според мен това ще да е вярното, защото от Изход 20:18,19,20 разбирам, че Елохим затвърждава убийството при положение, че е казал в 10-те си Божи Заповеди "Не убивай":
"Врачка да се не оставя жива."
"Всеки скотоложник да бъде предаден на смърт."
"Който принася жертви на богове, освен на едного Господа, да бъде изтребен."

А колкото до любовта... ами няма я. :?
Ето ви още от реалността на Елохим, записана в Изход 20:24:
"и ще се разпали гневът Ми, и с меч ще ви убия, и жените ви ще останат вдовици, и децата ви — сираци."

"Шест дни да вършат работа, а в седмия е събота, почивка, посветена Господу: всеки, който върши работа в съботен ден, да бъде предаден на смърт."
Изход 32:15

Петрее, Петре, какво си докарал върху главите на българите, Петре.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 1:20 am 

Пичове, Христос е казал "По плодовете ще ги познаете." Нали така? Е какво имаме след 2000г. На балканския полуостров всички народи сме мизерници,не искам да използвам по-силни епитети,като "роби" примерно,но няма да сгреша в твърденията си.Вие колеги помните ли нещо от пра бога ни БААЛ , някакви инструкци, философия, доктрина за начина на образуване на живота,или какви сме,защо сме,с каква цел сме,на каде да вървим и т.н Помните ли Орфей,какво ни е завещавал?Аз лично не помна.Имам интуативното усещане че българските добродетели на честта и справедливостта са в пъти по-силни от останалите народи (с изключение на японците), също така усещам голяма зривна енергия,която в повечето случаи зарежда песимизмът ни и негативните енергии.Но тази енергия е в нас ,"прабългарите" са я наричали оренда.Нещата които съм възприел от учителя Дънов,са ми се отразили благоприатно,на психиката, здравето и на мирогледа с който съм се оформил като личност.И спирам до тук с коментара за учението на Биенса Дуно. Но ми се ще да порасъждавам малко по глобално за нас българите и света като цяло.Но преди това неможе да не израза мнението си за богоизбраните :sunny: А то е,че еврейте като цяло са деградиращ народ.Не може да претендираш за богоизбран народ и откакто си на тази земя да си се задавил с кръв.Не може да ти мине номера на жертва,да бяха 100-200 години да,но това са хилядолетия войни,кръвопролития,интриги,войни,кръвопролития интриги.Кръговрат на колапс на този народ от който са възникнали 3 религии и се бие в гърдите за това.Природата,такива като тях хитреци ги праща на бунището,както са деградиралите канибалски племена останали на самотни острови в тихия океан от отминали епохи когато са се правили на големата работа.Ние българите обаче сме трън в очите на тези сили които искат хаус на земята.От четвърт век сме със статут на роби, това се прави умишлено за да ни пречупат.Ние сме корав народ,но арсеналът с който ни атакуват е от всякакво естество.Първо ни откраднаха материалните придобивки от времето на кмунизма,ограбиха ни легално и ни унижават с мизерното трудово възнаграждение,по този начин ни вкарват в организма вируса курупция и борба за битов живот,как да нахраниш децата си.Накараха съседите ни да се подиграват с нас като ни сравняват с циганския етнос.Първо обаче елита ни сдаде багажа,като беше и е подкупен, копроматиран и по този начин лесно управляван и използван срещу народа си.Бизнесът който е грабнака на икономиката е дирижиран да краде от народа и да създава сива икономика,всички "независими" институции работат против народа,подчертавам всички.Това се прави с една единствена причина ,а тя е да се пречупи духът на българина. Духът на българина е лъвски,може да ме ми вярвате но така го чуствам.Лошото е,че ни бомбандират от всякъде с пошла музика,извратени предавания,отровна храна и вече българина е към своя предел на силата си,ако ни гледа в момента Баал,трябва да се хване за рогите си и да ги строши,а не да се гонат с Кибела ,като Пижо и Пенда :) Междодругото тази асоциация сега ми изкочи в главата, Баал и Кибела-Пижо и Пенда-Ян и Ин какво ще кажете а ;) Единственото което искам да си обясна е от къде идва тази злоба и устрмност да ни унищожат???И най-вече,кои сили стоят зад всичко това,а всичко това е ад за нашата цивилизация.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 2:27 am 

Borisslav, уважаеми,
Виждам плам в очите ти. Имаш хъс. Но ... малко си поомотал нещата. Отзад напред - Пижо и Пенда трудно са Баал и Кибела! И рогата на Баал са само в главите на юдейте и църквияните! Тук по-лекичко! Другото на горе е просто възмущението ти от тъпата ситуация в която живеем! Но като чета какви следи е оставила усвояваната от теб авторска литература си вадя извод, че яко са те заклинили Дъновите и др. съвети. Нямам време да те анализирам и ти препоръчвам прочети поне уводните думи на трилогията "Ти си това"! Попрочети и форума! Но по-основно! Поогледай се ! А ко намериш това, което търсиш ... след време ще си споделяме..., ама не за битовизми и полит предпоставки, а за истинските неща!

Успех!

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 10:06 am 

Гледам, че Честития Българин е реагирал светкавично... ::okey::
Borisslav написа:
Вие колеги помните ли нещо от пра бога ни БААЛ , някакви инструкци, философия, доктрина за начина на образуване на живота,или какви сме,защо сме,с каква цел сме,на каде да вървим и т.н

Borisslav написа:
Единственото което искам да си обясна е от къде идва тази злоба и устрмност да ни унищожат???И най-вече,кои сили стоят зад всичко това,а всичко това е ад за нашата цивилизация.

Всичко това е много добре обяснено в трилогията "Ти си това" и още по-подробно в този форум.
Желателно е да пишеш тук, едва след като си се запознал с всичко, написано от Румен Чорбаджийски (авторът на книгата). В противен случай ще продължаваш да спамиш бисери, на които само ти им се кефиш... :)

И недей се връзва на тия глупости от Уикипедията относно Бал и рогата му, защото в момента "силите, които стоят зад всичко това,а всичко това е ад за нашата цивилизация" (твоите думи) в момента умират от кеф...

Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 4:11 pm 

Благодаря ви за градивните критики господа, ще прочета всичко каквото трябва да се прочете. И все пак позволете ми да ви обясна какво мисла и ви обещавам да не ви беспокоя с бисерите си.
Първо не ме интересуват рогите на който и да е, та ако ще и Тангра да е.Интересувам се от хората ,интересувам се от вътрешната битка на човек вътре в себе си, защо тъмнината, или илюзията надделява в 90% от нас,въпреки че континенти са потъвали за да се вкараме в друго русло на еволюцията. Винаги се отклоняваме и нито от бой, нито от добро възприемам.Защо на места където е имало златна духовна култура, сега тези люлки на цивилизации са превърнати в пустини и бонища и тази духовност е потънала без да даде плодове за бъдещите поколения.Имам собствена философия за някои неща, за други искам да се домогна до истината,но рискувам да ме обвините в бръщолевини, пък са ми много интересни вашите гледни точки така че пак ви благодаря и се захващам с четене. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2015 4:16 pm 

Borisslav,

Наистина се радвам за теб и щом си осъзнал необходимостта от четене - запрятай яко ръкави и започвай!
Добре дошъл на борда!
Успех!

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2015 12:02 pm 

Цитат:
Борисслав каза:
Пичове, Христос е казал "По плодовете ще ги познаете." Нали така? Е какво имаме след 2000г. На балканския полуостров всички народи сме мизерници,не искам да използвам по-силни епитети,като "роби" примерно,но няма да сгреша в твърденията си.

Не е така Борисславе! На Балканите има едни които с крадена история влязоха в златния милиард и имат 3-5 пъти по висок стандарт на живот от българите.
На Балканите едни хора утвърждават лъжата, но всеки ден са в църквата, говорят за любов, а превръщат част от хората в роби, при българите утвърждават интернационализма, а при себе си национализма и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2015 12:11 am 

Така е MEN, но и не е така. Позволи ми да ти дам съвет относно гърците,не защото съм някакъв философ, а защото известно време съм живял,учил и работил в Гърция и съм се докоснал до тяхната култура и цивилизация.Първото нещо което нормалният мислещ българин си задава когато поседи в гръцка среда,как може на едно парче земя да има такава коренна разлика между два народа,които буквално от хилядолетия,делат едни реки, долини ,планини и морета.Аз лично логичен отговор не можах да си дам.Като изкючим визуалната разлика (няма да казвам кои са по-красивите :roll: ) мога да те увера,че нямат нищо с което да им завиди човек,освен прекрасното тракийско море :)
Тесногръд народ с малки изкючения.Още от бебета си учат децата,че са дали всичко на света и че могат да се насират където и както си пожелаят,понеже всичко им е простено.Сегашните гръцки поколения са дебилни до ента степен.Другото което ми направи впечатление е техният мързел и не точно мързела,ами вътрешната перверзия да мчкат слабите и някой да им върши работата,ако може безплатно,което ме навежда до мисълта че претците им са обичали кастовото разделение и робството,но за разлика от римляните, ако съда по плодовете на днешните поколения,те не са били от типа войнствени народи ,а по-скоро търговци-пирати,незачитащи въпреки философите им и "демокрацията им", човешкият живот.Една от загатките които не ми дават мира, е защо траките не са ги избили до крак. Може би, натрупаното търговско лукавство им е помагало да обръщат везните в тяхна полза,което го виждаме в по-късен период във Византийската империя,не мога да си отговоря.Но да се върна в наше време.
Уважаеми MEN, Европа прогледна ,че колкото и ресурси да хвърля за да подържа изкуствено Гърция,средствата няма да се възвърнат никога.Там е помийна дупка, сране-стачки,сране-стачки,сране-стачки, нещо като мантра са си изградили и тази мантра е успешна,защото има твърде много европейски интереси в южната ни съседка, но леко по леко натрупаните милярди дългове започват да натежават везната и ще стигне до там ,че ще създаде раздор във Европейския съюз, в което гърците ги бива.Но новите поколения на Гърция са още по-мързеливи и некадърни от старите и аз изобщо не виждам светлина в близкото бъдеще за Гърция. Ако бъда честен,аз и за нас не виждам светло бъдеще, но е хубаво човек да се радва на хубавите моменти в настоящето.А за мен такъв момент е ,че намерих този форум и си пиша с вас,наистина достойни за рода си . ::hat::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2015 3:09 am 

Borisslav,
За характера и истинския образ на гърците си реалистично прав! Само човек, сърбал попарата им може да сподели мисли като горните! Замирише ли ми на грък, ставам настръхнал таралеж! Данайци!....

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2015 1:57 pm 

A, и още нещо да ви споделя за гърците, което забравих да го напиша по-горе,но е потресаващо. За който не знае, те се водят фанатично религиозни , строят църкви и параклиси навсякъде (което не е лошо) , кръстат се постоянно за щяло и нещяло и не пропускат църковен празник да го отбележат подобаващо.До тук добре, а знаете ли ,че постоянно се ругаят и псуват? Някой ще ми каже,какво толкова и ние се псуваме, да така е, но нашата най-силна псувня стига до майката и това за нас е най-силната обида.Но ако напсувам аз някой грък на майка,почти няма да му въздейства,най-много да ми се изсмее. Техните ругатни започват от цялото ти семейство, "да........всички в къщата ти",това е псувня; "да........( таковам) девата вътре в теб" това е една от честите псувни ,както и "да .... христа в теб".Мен отначало съзнанието ми не можеше да възприеме тези думи и мислех,че нещо греша в превода,слушам и не мога да повярвам на ушите си, те псуват божественото вътре в човека,не външният идолопоклоннически бог.Аз съм склонен да повярвам ,че сегашните гърци не знаят значението на тези псувни,макар ,че ругаят и в яда си и светци,примерно някой си блъсне колата и започва да ругае светеца който отговаря за пътниците и т.н.Но предците им много добре са осъзнавали, когато са ругаели безсмъртната божествена част у човек и най-вероятно това се е породило от неразбирането на тракийската култура и духовност,защото траките са народа който носят безсмъртието,те са страховити войни защото не се страхуват от смъртта,за ужас на идолопоклонните гърци.
За мен по деградирал в духовно отношение народ от гръцкия, нито съм виждал,нито съм чувал, такава карма си трупат играейки фанатична божественост,но външната идолопоклонническата,а ругаят божественото и безсмъртното,че мога само да ги съжалявам като паднал народ заедно с поповете им и вселенският им лукав патриарх начело.Така че и 10 пъти по-големи заплати да взимат от нас,не са достойни нито за уважение,нито за сравнение,а само за съжаление.Това е личното ми мнение за тях.
И последно, сетих се и за една друга твърде честа тяхна псувня,(както разбирате гърците имат арсенал от псувни,което е показател за тяхната култура) ще ви я напиша с латински букви защото нямам гръцки на компа. Gamoto kerata sou. Буквално преведено да ...... (таковам) рогата ти.Отначало аз си мислех ,че това е подигравателна псувня за рогоносците(тези на които им изневеряват) но не мисла че това е значението,а мисля ,че пак в древността се крие корена на тази псувня. Някой ако има повече инфо. за това нека сподели. До нови срещи приятели! :Bulgaria:

Последна промяна Borisslav на Съб Ное 14, 2015 9:46 pm, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]