ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Чет Дек 14, 2017 7:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ПЕТЪР ДЪНОВ
Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 24, 2010 1:19 pm 
Права си ТАЙМ...... Аз от години се мъча да отворя очите на жена ми за големите хави..и да чете този форум ама нищо не става. :neznam:
Само не разбрах каква връзка виждаш между учението на Дънов и Валмики...... ::thinking:: ::thinking::

Сарадива прочетох дебата ви със Стопанина от форума „От извора”. Да ти кажа тоя момък е на път тотално да изтрещи.. :lol: а как тънко вкара и проф.Чилингиров в кюпа на глупаците дъновисти направо не е за вярване.......... :facepalm: Чудя се дали Чилингиров знае че е дъновист :?: То по тази логика някой ден и за теб същия Стопанин може да напише ,че си върла дъновистка :lol:

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 24, 2010 2:15 pm 

иво написа:
Само не разбрах каква връзка виждаш между учението на Дънов и Валмики.....

Вярата. А обяснението не бих могла да го напиша по-добре от Валмики. :D
Дали е Дънов, Исус Христос, Мохамед.... или филанкишията, няма голямо значение.
Всеки може да вярва в каквото си поиска, ако смята ,че това му помага по някакъв начин.

Например... ако започна да убеждавам баба ми, че това в което вярва е лъжа и измама, това означава да я срина. Никога не бих го направила.
Вярата в нещо по-добро крепи много хора и не смятам, че трябва да им се отнема, при положение че не са в състояние да разберат това, което обяснява sum и обсъждаме в многолога.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Окт 24, 2010 2:33 pm 

Искам да припомня думите на SUM:
Цитат:
„И още един интересен факт.
Година и половина след като Духът Божий на евреите, Елохим, обладава съзнанието на Дънов /8.10. 1898 г./ “Учителят”, вече с ново име - Беинса Дуно, пише „Призвание към народа ми”.
http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=150

В това всеизвестно на дъновистите писание още в началото ясно е подчертано, че българите са „синове на славянското семейство”.
Това твърдение много ме изненада, защото самият “Учител” твърди за българите, че „Разумните Сили в природата - Бялото Братство - са приготовлявали българите отпреди 5400 години за днешните времена.”
Това в прав текст означава, че славяните са съществували много преди 5400 години. Но всички знаем, че терминът „славяни” е въведен едва през 16 век и с него не се обозначава някаква етническа група хора, както например е с термините „българи”, „траки”, „елини” и т.н….
Много учуден продължих да чета в „Призвание към народа ми” за „отбрани чада на Истината, предназначени да съставят зародиша на Новото человечество, на което славянското семейство, коляното Юдино, ще стане огнище”
/Аха, значи славяните са от Юдино коляно… Брей!…/
И още:
„Аз ида да подкрепя славянския род, комуто е дадено да възтържествува над всички негови врагове и неприятели, препятствуващи му в пътя на неговото благородно знание”
И още:
„Господ потърси дом за Себе Си и изборът Му падна в славянското домородие, което Небето възлюби за неговата Божествена добродетел”
И още:
„той е света Русия, на която Бог е отредил велико бъдеще, да изпълни Волята Му за ваша слава и славата на Неговото Царство."
И епилогът:
„И ви предупреждавам да пазите това, което градя, да го не съборите, защото е свято; и ако се опитате да светотатствате, три злини ще ви допусна:[color=#FF0040] глад, мор и разорение; и няма да ви пощадя, но ще се съдя с вас и ще помните винаги, че Бог е говорил.”
[/color]
Ето това е истинското лице на Елохим, Духът Божий на евреите – обещание за „глад, мор и разорение…”. Нещо, с което винаги е плашена еврейската общност и до ден днешен чрез текстовете в тяхната библия.

…А най-отдолу на „Призвание към народа ми”, стои подписа на Беинса Дуно:
Аз съм Елохим, Ангел на завета Господен.
8 октомври 1898 г., Варна

Предполагам вече разбирате, че Елохим /Духът Божи/ се намира извън трите йерархии на Ангелите и от там управлява своето земно царство. /Яка еволюция, няма що!!!/

А ето и обещанието на стария еврейски Дух, отправено към българския народ, чрез човека Петър Дънов:
„Обръщам специално вниманието си към българите да ги предупредя, че ще бъдат бити на общо основание. Готви се вече за тях камшик, не човешки, но Божествен. Този камшик ще се слага на гърбовете на българите дотогава, докато узреят главите им, докато се подчинят на Волята Божия и кажат: „Ще турим ума и сърцето си в съгласие с Великата Божия Воля.”

…На ви Любов, Мъдрост и Истина!..”

Би трябвало последователите на Беинса Дуно „Ангела на завета Господен” да знаят какво е казал в „Призвание към народа ми” през 1898г. в град Варна.
За мен в това „Призвание към народа ми” има слова които са в пълно противоречие с любовта, мъдростта и истината. Как да вярвам на този „Ангел” след като не мога да разбера как да съвместя посланията заплахи всяващи страх със прокламираната Любов.
Нали Бог е Любов и тази Любов трябва да бъде двупосочна от Бога към хората като негови чеда и обратно от хората към Бога. За каква Любов става дума след като за тези, които не вървят по „правия път” начертан от „Ангела на завета Господен”и не му се подчиняват е приготвен „камшик, не човешки, но Божествен”.
Вярват ли последователите на „Ангела на завета Господен” в изречените заплахи всяващи страх? Защо от вярващите се изисква подчинение на волята на Бога и да турят „ума и сърцето си в съгласие с Великата Божия Воля”?
Излиза, че щом не се подчиняват и не вървят по „правия” път и не отдадат ума и сърцето си на Божията вола …вместо с Любов …Бог ще им отвърне със – камшик Божествен, със глад, мор и разорение …!!!
Е къде тогава отиде Човеколюбието към хората, при положение, че Бог е Любов?
За себе си аз имам отговор! А дали последователите на Б.Дуно имат отговор за тези противоречиви послания на своя Учител …не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Дек 12, 2010 2:29 pm 

Здравейте.Тъй като не зная дали да отварям нова тема ,а намирам сходтво ,защото въпросите ми са свързани с нечие друго име,а по-конкретно с Вера Кочовска.Тъй като темата ме интересува искам да ви попитам какво мислите за нея,ако някой сметне за добре (по-ненов от мен във форума) може да отвори и нова тема .и така.... имате ли мнение за нея и нейните способности .споделето моля с мен

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Дек 14, 2010 2:22 pm 

Бих искал и аз нещо да споделя по темата.Чел съм някои книги на П.Дънов ,но не ми се е слъчвало толкова надълбоко да проникна доктрината и заблудите около нея както го направи sum.Поздравления!!!Преди време една колежка ми каза,че е хубаво да се носи пентаграм(незнам някой от вас дали е носил подобно нещо).А тя самата колежка е много навътре в нещата с езотеричното познание......Но както и да е.Каза ми,че не всеки може да си го сложи този амулет,защото той има голямо въздействие върху психиката дори и здравето на хората ако не си подготвен духовно не трябва да се слага.Каза ми също,че аз бих могъл да си сложа защото според нея се старая да съм по добър и се стремя да спазвам духовните принципи.И след като сложа въпросния пентаграм пътятят ми ще е път на духовно усъвършенстване и че той ще ме пази от всяко зло,дори и уруки и други отрицателни енерги на недоброжелателни хора.В началото не исках,но след време ми се случи нещо странно.....Тъкмо бях заспал вечерта и внезапно се стреснах от нещо като електричен ток,който прониза крака ми и се разпростря в тялото ми придружен от ярка оранжево - жълта светлина.Това не трая повече от няколко секунди.Но яко ме изсплаши тогава.Когато станах на сутринта в страха си веднага отскочих до центъра и си купих едно пентаграмче(искам да подчертая с върховете нагоре,защото ако е надолу действа по обратен начин).Когато го поставих изпитах тръпки по тялото сякаш имаше някаква магия и се почувствах защитен.На другия ден се похвалих на колежката за придобивката си и за това какво бях преживял въпросната вечер.Тя ме поздрави за избора ми и ми каза че това което ми се е случило най вероятно са низши астрали които искат да ме изплашат като целят по този начин да ми точат от енергията.Но сега вече бях защитен....Мина се време и всичко си беше наред,с разликата че постоянно растях духовно и четях много езотерична литература в това число и някои книги на П.Дънов.В което за този период аз се промених много и с други очи гледах на света(с по добри).Исках все да помагам на всички като в замяна нищо не исках просто се чувствах щастлив да помогна.И сега продължава да е така(без да се хваля разбира се).Но както и да е.....Един ден жена ми ми се ядоса и ми изхвърли пентаграма.Казах на колежката,че ще трябва да си купя нов пентаграм,тя добави че и тя си е харесала от един сайт.Много хубави били и направо били активирани(докато нашите сами си ги активирахме с ена формулка която е следната: мисловно се прекарват лъчи по пентаграма в посока обратно на часовниковата стрелка и се произнася в изпълнениет волята на бога е силата на човешката душа и така три пъти).Новите пентаграми наистина бяха хубави и много по големи.При тях на всеки лъч имаше изписано по един от добродетелите както е заклеймил П.Дънов-правда,истина,добродетел,мъдрост,любов.А на целия външен кръг е изписано въпросната формулка-в изпълнението волята на бога е силата на човешката душа.Поръчахме си пентаграмите и си ги купихме(моя съм го приложил за да го видите),като нейния беше малко по голям с повече символи и по скъп но това няма значение.Всичко си вървеше нормално докато не прочетох от форума темата.Докато четях нещо ме свиваше в гърдите(пентаграма колкото и странно да ви се струва е така,дори когато някой го пипнеше леко ми прилошаваше) и ми се повдигаше като същевременно имах и натиск и безпокойство в слънчевия сплит.Знаех,че вече не му е там мястото,не знаех какво ще се случи ако го махна.Но го направих от раз.За кратко се чувствах некомфортно може би 5-10 минути....Но след това чувството да го нямаш вече е неуписуемо.Сякаш душата ми беше вързана с вериги и сега вече оковите липсваха.През целия ден се чувствах неупесуемо както и сега.Аза ми е свободен от това бреме!!!...

Прикачени файлове:
Коментар на файл: пентаграм
p_9007.jpeg
p_9007.jpeg [ 9.99 KiB | Прегледано 4317 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Дек 14, 2010 8:07 pm 
Бреее..... :shock: луда работа riderman. Добре че си се усетил навреме с тоя пентаграм. :applause: Аз не съм си слагал такъв символ на врата ама да си призная доста бях хлътнал по Дънов и ходех редовно да играя паневритмия.. за да захранвам човечеството и земята с енергия. :oops: Тъй съм се захранил че повече от две години медитирах и чистих първия си пласт от самскарната решетка :lol: едвам тази есен го разбих.
Само като се замислиш раждаме се голи защото всичко е в нас........ :D да не би да се раждаме с пентаграми на врата *hihi* За какво ни е тогава.. и за супа не става :lol: ама там е работата че чрез пентаграма ни включат съзнанието към другите съзнанията на другите баламурници. Така се увеличават баламурниците. После като станат критична маса започват да бият тъпана за Великия баламурник.. дето чрез пентаграма държи съзнанията им. Че и песни му пеят че и танци му играят....... *hihi* *wacko* Малейййй като се сетя че и аз съм бил от тях треска ме втриса и се чудя де ми е бил акъла.. Идва ми на първия дерек да направя това :headbang:

Върнете се в началото

Заглавие: Re: Петър Дънов
Ново мнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2012 12:32 pm 

За дъновистите не мога да изложа обосновани аргументи защо не ги харесвам, чисто интуитивно е. В Белоградчик започнаха да идват редовно в последните години. Един приятел веднъж ме покани да ида да гледам и даже да участвам. Те бяха на стадиона. Тръгнах натам, бях обещал, обаче се чувствах много неприятно от това. Метнах един поглед през оградата и си тръгнах. Беше ми неприятно, че не си спазих обещанието, но иначе огромно облекчение почувствах.
Когато някой твърди, че е бял, добър, израснал духовно, изпълнен с любов и т.н., не му вярвам. Знам на по себе си - когато го твърдя, волно или неволно се опитвам да заблуждавам, за да постигна някакви цели.
Ерархиите и правилата не ги обичам. Не обичам да съм задължен. И обещания давам трудно. Мисля, че където нещо трябва да се обещае, да се задължим, значи ще последват неща, котио не бихме желали да правим, затова е нужно да се обвържем. Ерархията е модел на пренасящо се подчинение - от едно равнище към друго. А подчинението е нужно тогава, когато ще последват искания, които не бихме изпълнили. Явно все става дума за неща, които не бихме искали.
С пентаграма имам ужасен опит. Няма да го описвам подробно. Един познат ми го даде. Носих го 1-2 дни. Чувствах огромни сили и възможности, но силно ми навреди на здравето.
В тая връзка споделям какво смятам за вярно: няма лоши или добри неща. Нито кръстът е добър, нито пентраграмът е лош, нито Луната е проводник на злото, нито някой може да ти каже кое е истина. Има ли казване, има ли категоризиране, има ли категорични твърдения, това за мен са плодовете на мисловни модели. Злото, което срещаме в света, е злото, което имаме у себе си. Затова едни символи са "лоши" - защото го подтикват да се прояви. Полезно е да се прояви, за да го видим. Тогава само можем да се оправим с него. Това е моето виждане.
Мога да кажа, че започнах да израствам, не защото знам повече или мога повече, а защото осъзнах правилността на следното твърдение: "Какъвто виждаш света, такъв си отвътре. Това, което казваш за другите, за себе си го казваш". За мен това е истинско израстване. Да се вгледам в себе си и в собственото си отношение към нещата.
Затова мисля, че говорещите за "гадни съзнания", "лоши луни", "зли богове" и т.н. не трябва да учат останалите на добро, истина и израстване.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2012 5:10 pm 
Приятел от мисленето до знанието има разлика от тук до Луната и обратно. С мислене до никъде няма да стигнеш. Приятелски съвет. :)

Върнете се в началото

Ново мнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2012 8:22 pm 

Ама Иво и ти го обясни :D :D едно хубаво. Човек как да осмисли знанието без мисъл и не само знанието ами и света около себе си, друг e въпроса за разбирането на процесът на мислене и от там контролът на мисълта. Всичко е описано в "Деветте стъпки" в началото на форума. Mоже би си имал предвид знание и познание..

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Сеп 16, 2012 10:18 pm 
Тази година за първи път посетих Рилските езера. Прекрасно място. Бяхме компания и като се качихме до „Бъбрека“ се разбрахме всеки да прави каквото сметне за добре.
Аз реших да медитирам, за да разбера повече за ритуала, който правят дъновистите. Въпреки многото хора, които обикаляха наоколо успях да се вглъбя в себе си. Тъкмо успях да се съсредоточа и чувам група хора да минават близо до мен. След малко един от тях каза:
- Вижте го тоя. Заспал е седнал с кръстосани крака.

…Че като ме напуши един смях отвътре… Сигурно си е помислил, че съм пиян и съм заспал така.., знам ли!? Както и да е...
Искам само да ви кажа, че искрено съжалявам хората, които ходят да играят паневритмия на това място. Ако само имаха бегла представа какво отвратително съзнание ХРАНЯТ чрез ритуала на Учителя си...
Съзнанието „живее“ под кръговете. А кръговете играят роля на акумулатор на спихични потоци, които създават хората чрез танца и песните. Горките хорица си мислят, че през август месец абсорбират космическа енергия и като я ретранслират тогава я пращат обратно към космоса и планетата земя, и към цялото човечество.
Но не би. Какво огромно невежество...
...Ами тяхна си работа.
Исках само да ви споделя да не се чудите ако ви заболи главата, когато навлезете в пространството на кръга, по който играят дъновистите.

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]