ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Вто Авг 22, 2017 8:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Петър Дънов
Ново мнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2015 2:20 pm 

Да! Много важно допълнение! Трупал си доста опитност с нашите съседи! Благодаря за споделеното!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Фев 07, 2016 7:02 pm 

Когато прочетох този материал се чудих да се смея ли, да плача ли. :facepalm:
Ето, четете:

УЧИТЕЛЯТ ЗА СЕБЕ СИ, КАК СЕ ОСИГУРЯВА 1924.05.04г

"Мнозина питат отде получавам пари... Някои казват – от Америка, други – от болшевиците, от Русия... В заключение, и едните, и другите си казват: "Ако е за пари, и ние можем да проповядваме". Аз пък казвам: нито от Америка получавам нещо, нито от Русия. Имам една пръчица, и като огладнея, чукна с нея – веднага дойде хлябът. Чукна втори път – дойде една ябълка или круша. После пак чукна, и всичко това се прибира. Като ожаднея, пак чукна с пръчицата и пред мене се явява чаша вода. – "Отде имаш тази пръчица?" - Аз зная отде е тя... – "Къде спиш?" – Като се мръкне и дойде време за спане, чукна с пръчицата - и леглото се явява. Сутрин чукна пак - и леглото се прибира. Както виждате, моята къщичка постоянно се явява и изчезва – не я давам под наем./.../ "Хубаво е това, но дайте ни тази пръчица!..." – Ще ви я дам само при едно условие: да се научите да служите на Бога тъй, както аз Му служа; да осветявате името на Бога както аз Го осветявам; да изпълнявате волята Му както аз я изпълнявам. Отнасяйте се с голямо внимание и към най-малките бубулечици. Това наричам аз висок морал. Като видите едно дърво, да гледате на него като на нещо свещено, в което е вложен живот."

Явно, Петърчо като малък е чел книжки в стил „Хари Потър и неговата пръчица“ и си е мечтаел като каже „друс козунак“, и веднага пред него да се появява захаросаното подобие на геврек.
Чета и не вярвам… :IL

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2016 12:20 am 

Еееееее! Трябва да си СВЕТОВЕН ГУРО, за да ги можеш тези фокуси! Никакви американци и руснаци с техните смешни пари не представляват интерес пред бай ти Елохим! Бил имал и бая мощен фенер - "да осветявате името на Бога, както аз Го осветявам" и какви ли не още играчки, за да угоди на шефа си!
Знаех си, че няма стигане бай Петър, но това специално текстче не съм го срещал! Иска се четене, ама като не ни остискват нервите да четем глупости ...
Сега вече ми се затвърди: защо Петър Дънов е световен духовен лидер със световно Бяло братство! От Северния до Южния полюси и от изтока до запада всички уважават вълшебната пръчица на белокосия и белобрад дедо!
Тото-пръчица, бинго-пръчица, лото-пръчица и всичко това в един уред!
Само, дето вече не се чудя: защо точно на българите трябваше да се изсипе тази небесна благодат!
Вече не се чудя!
Знам!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]