ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Пон Юни 26, 2017 11:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Атман и Свободата
Ново мнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2014 11:31 am 

Не търся и не очаквам!
Наслаждавам се на Това, което Е!
А То Е Простота - невероятно красива!
Простотата Е пропита от Разбиране!
Разбирането Е Чисто Съзнание - Атман!
Атман с Име(Бхарад) Е Сила, родена от татвите в Океана на Съзнанието!
Силата създава, поддържа и руши нещата в този свят(Крешак)!
Аз Съм Бхарад!
Аз Съм Това!

Sum(Румен Чорбаджийски) БЛАГОДАРЯ за колосалното знание, за споделената опитност, за постоянната помощ и подкрепа!!! :sunny: ::hat:: ::tan::

Последна промяна bin на Пон Сеп 29, 2014 10:24 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2014 7:22 pm 

:D ::hat::
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Нед Юни 15, 2014 11:01 pm 

Wow!!! Бин това е прекрасно!!!!!
Много якоооо!
Честито!!!
Даваш кураж и на нас останалите да не се отказваме.
Като пиленца се люпат тези атманчета ... :IP :IP :IP

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Вто Юни 17, 2014 10:49 pm 

Браво, Bin ::up:: Да ти е честито ИМЕТО, и ти покрай него :IP

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 24, 2014 7:15 pm 

Привет на всички! :sunny: Реших да ви споделя какво ми се случи вчера. Случките доказват, че „Те” постоянно търсят начини да се докопат до нас и за съжаление често успяват. :envy_green: Тъй като аз от около два месеца съм свободен Атман, т.е „спанак в зародиш” :lol: :lol: :lol: оказа се, че и програмите, които ми залагат са доста по-сериозни и по-трудни за унищожение от преди да се освободя. :headbang:
Всичко започна от един сън, който нямах време да унищожа, след като се събудих, защото закъснявах за работа /обикновено всяка сутрин трия сънищата и моля Бал да унищожи съзнанията, които ги създават/. И така, програмата беше в мен и си работеше :twisted: /за което в началото не подозирах/. Оказа се, че съм бързала напразно, защото клиентът ми така и не дойде. Проблемът не беше в това, а в начина по който започнах да се чувствам. Беше ми много объркано и тъжно без да има причина за това. Започнаха да ми минават куп негативни мисли, това премина в подозрение към всичко и към всички, после в чувство за безпомощност и отчаяние. Не знаех какво искам и дали изобщо искам да продължа живота си в този свят. :496: Описвам всичко това, за да видите какво причиняват програмите на „Те”.
Тъй като ми стана ясно, че всичко идва от съня влязох в медитация, за да изчистя боклуците от ума си и евентуалните заложени в мен програми... След като приключих с чистенето на ума, реших да вляза като Ахамкара и да погледна как стоят нещата в сърцето ми. Това, което видях беше черна решетка, в която Атмана ми буквално се блъскаше и искаше да излезе. Просто малкото светещо човече в мен не можеше да я преодолее. :headbang: Ужас! Разбрах от къде идва мъката ми и всички негативни емоции в мен. Започнах да горя решетката. Оказа се доста устойчива, но накрая се справих с нея и се почувствах различно, т.е нямаше и помен от негативните мисли и емоции. :D :sunny: Но ми се наложи да проведа един разговор по телефона, който продължи по-дълго от очакваното. Разговорът беше емоционален, а „Те” това и чакат /емоции и човек, чрез който да ти заложат програмка/. Върнах се на изходна позиция - отново сълзи, мъка и всичко останало. Пак ужас! :IL Нямах възможност да медитирам, защото бях на работа и това състояние продължи дълго. Вечерта, когато се прибрах веднага влязох в медитация, отново първо изчистих ума и погледнах в сърцето. Това, което видях приличаше на сапунени мехури, залепени един за друг, като гроздове, но бяха доста по-големи, движеха се и си сменяха местата. Погледнах по-отблизо и започнах да виждам нещо различно, което в първия момент ми заприлича на женски крака. Казах си, това сигурно е Атмана ми, но после то промени формата си и разбрах, че бъркам. Зачудих се : „Какво става тук, къде е Атмана ми?” :?: :?: :?: Огледах пространството пред мен /областта на сърцето/ и го видях. Стоеше настрана и наблюдаваше. Веднага разбрах какво трябва да направя. *tochno taka* Изпратих лъч и започнах да горя това „нещо” , което виждах пред себе си. Имаше странна форма, беше издължено, а в горната си част приличаше на обърнат триъгълник. По време на горенето, то сякаш прие огъня и започна да го излъчва от себе си. Образуваха се нещо, като огнени очи и уста... :shock: Аз продължих да го горя и тогава видях, как започна да сваля от себе си пласт по пласт, ставаше по-тънко, докато накрая се сгъна на две и се превърна в огромно подобие на буболечка. :o :shock: Не спирах да го горя, но то се движеше, ставаше все по-малко и усетих как се опитва да избяга. *wacko* Видях как влезе сякаш под кожата ми и пълзеше надолу към краката ми, но аз бях след него и постоянно пусках лъч, който го гореше и накрая за моя радост успях да го унищожа. ::up:: Погледнах отново в сърцето си. Сега вече нещата бяха други. Атмана светеше. :sunny: Излъчваше такава силна светлина, която се простираше на голямо разстояние извън тялото ми. ::yes:: Разпростря се и в ума ми. Тогава изпитах силата си, усетих как се усмихвам и прилив на невероятно щастие. Казах си: „Ето това е...!” Бях чиста като сълза! :sunny: :sunny: :sunny: До следващия ден...
Сутринта отново имах емоционален разговор по телефона, но с друг човек. Всичко беше наред, докато в един момент всичко се повтори, отново мъка, сълзи... и всичко останало. Денят ми беше много натоварен, почти нищо не ми вървеше. Нямах време и възможност да медитирам и да се изчистя до вечерта. След като се прибрах отново влязох в медитация, която беше подобна като предната, с тази разлика, че сега имаше мнооого гадни същества в мен, които събирах в огромни чували и горих в една пещ. Бях пълна с гадове. То не бяха гнусни и слузести влечуги, :puke: то не бяха огромни скакалци, та накрая и огромни пирони, които вадех от себе и сякаш нямаха край. :twisted: Просто се потресох... Чистих се доста време и проверявах Атмана периодично. Не спрях, докато не излезе светлината и не усетих отново усмивката на лицето и щастието.
Амииии, това е реалността, приятели! „Те” не спят и не искат да има свободни Атмани! Но няма да е на тяхната! *no* ::a-a-a::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Сря Сеп 24, 2014 7:43 pm 

Много полезна опитност, много подобни емоций изпитвах това лято. Значи, работата е ясна. Програмки, хакване и гадове... Но и тово, което трябва да правим е ясно. Браво!
Поздрави :)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2014 1:56 pm 

Благодаря за споделеното, tonidi_69! TE наистина не спят, но ние спим и може да сънуваме по някога, но като е "буден" Атман вижда ясно програмите, които се опитват да му сложат.
Поздрави :sunny:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Чет Сеп 25, 2014 10:57 pm 

Аз пък се чудя кога ли ще се събудя *hihi* .....толкова често си мисля,че спя дълбоко :uaaaha:

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Сеп 26, 2014 2:41 pm 

Здравей, tonidi_69! Аз също ти благодаря, че сподели опитността си с нас. Наистина гадовете са изкусни в творенията си, чакат даже и слабо изразена емоция, останала ненаблюдавана и неосъзната, за да се "закачат" :| . Снощи в медитация чистих първо умствени модификации и боклуци. "Видях" ги по същия начин, описан от теб - сапунени мехури, които се движеха, но все пак оставаха заедно и образуваха големи гроздове. Случвало ми се беше досега, когато чистя ума, да "видя" заря, която се разпръсва отгоре ми. Затова в началото се озадачих какво означават тия мехури :) А относно Те - понатрупах преживялки с тях в последните месец-два, но за това ще пиша в съответната тема.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Сеп 26, 2014 3:05 pm 

И да допълня нещо... тъй като темата тук е за Атмана и свободата му. "Спанак в зародиш", ама все пак спанак, не е семенце. Тук са Силата, Осъзнатостта, Любовта... най-мощните оръжия. Разбивай ги, Тони! Успех! ::up:: *tochno taka*

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]