ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That

Форум за Познанието
Дата и час: Нед Окт 22, 2017 12:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Календар за чистене на карма
Ново мнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2015 6:51 pm 

Здравейте,

Качвам схема на самскарната решетка, която направих. Мисля, че ще бъде много полезна за хората, които са започнали да чистят самскари.

Поздрави,
Румен

Прикачени файлове:
Samskarna reshetka new.jpg
Samskarna reshetka new.jpg [ 1.17 MiB | Прегледано 241 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 8:53 am 

Тумби, много елегантно си представил нещата. Само ще добавя, че и решетката би трябвало да упоменеш.

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 9:05 am 

GOESTOINFINITY, това с десен и ляв поток нещо не ми е ясно. Вчера нашата местна група / комитет :uaaaha: / се събра на велико споделяне и се опитахме да си изясним влиянието на десния и левия поток, но нещо не успяхме да се светнем! Явно има нужда от по-точно обяснение!

Към знаещите:

Молба за помощ!
Как влияе десният и левият поток на чистенето и как да се ползват рационално???

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 10:25 am 

Здравей Честит Българин,

Коя решетка точно да упомена :). А относно левия или десен поток - аз мисля, че независимо дали е четна или нечетна датата, е желателно да се следи десния поток. Доколкото съм разбрал дясната ноздра отговаря на слънчевия поток на прана, а лявата на лунния. Ето част от мнението на Румен от темата "ТЕ":

"Ако сте в нормално състояние на съзнанието и просто си вършите работата в ежедневието, и усетите атака от „ТЕ”, тогава най-важното, което трябва да направите, е да проверите кой канал на прана тече в момента в тялото ви.
Просто вижте коя ноздра ви е активна… Ако прана тече от дясната ви ноздра /слънчевият поток/, тогава може да призовете Силата на Господ да се справи с гадовете и резултатът ще е 100% успешен. И обратно - ако тече прана през лявата, тогава ефекта ще е временен и минимален. "

Поздрави,
Румен

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 12:05 pm 

Благодаря, Тумби!

Решетката е с три пласта. Просто в надписа първи пласт, втори пласт, трети пласт ми се струва, че е нужно да добавиш надписа "на решетката" за по-ясно. Но това е мое виждане с цел яснота, независимо, че си посочил решетката. Все пак ти си авторът!

Ч.Б.

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 12:27 pm 

Готово :D

Прикачени файлове:
Samskarna reshetka new 2.jpg
Samskarna reshetka new 2.jpg [ 1.46 MiB | Прегледано 187 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 12:35 pm 

::up:: ::up:: ::up::

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 3:19 pm 

дата и час на Пълнолуние :

4 април 2015 час 15:06:52

4 май 2015 час 06:43:23

2 юни 2015 час 19:20:13

2 юли 2015 час 05:20:45

31 юли 2015 час 13:44:03

29 август 2015 час 21:36:17

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 10:35 pm 

Честит Българин написа:
Вчера нашата местна група / комитет :uaaaha: / се събра на велико споделяне и се опитахме да си изясним влиянието на десния и левия поток, но нещо не успяхме да се светнем! Явно има нужда от по-точно обяснение!

Ч.Б.

Аз също имам нужда от повече обяснение по този въпрос. Намерих един календар за 2014 - http://purificationretreat.com/wp-conte ... 4-PDF3.pdf
Предлагат календар и за 2015, но е платен - http://www.chakrainstitute.com/innertun ... -calendar/
Някой може ли да потвърди дали този за 2014 е верен.

Таньо е майстор на календарите, ако има желание ще е хубаво да направи и един праничен календар за 2015. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Ново мнениеПубликувано на: Пет Апр 03, 2015 11:56 pm 

Мх, с тези пранични потоци нещо май не ни е много ясно. Греша ли, че е много лесно да се определи това.
Ето какво е писил sum, по този въпрос в тази тема
viewtopic.php?f=16&t=393&start=60

Цитат:
..А относно дясната ръка и показалеца, който докосва носа, моето мнение е също като това на ntsk. Според мен на плочата е изобразено как човекът си проверява праничните потоци, защото по абсолютно същия начин и аз си проверявам моите… без значение дали се движа или медитирам. Всъщност, прочете ли повече по въпроса за татвите ще разберете, че няма никакво значение дали тялото е в покой или е в движение, ако сте решили да използвате прана за свои лични облаги…

И още в първата книга главата "Пранични потоци"

Цитат:
Лъчите на положителните Ида и Пингала се разпространяват и в двете посоки във формата на нерви, а тези на отрицателните – във формата на кръвоносни съдове. Нервната система е проекция на слънцето, а кръвоносната на луната. От това следва, че истинската жизнена сила се крие в нервните влакна. Нервната сила се проявява в различни форми в кръвоносната система. Нейните съдове само приемат нервната сила. Ето защо Ида, Пингала и Сушумна са истинския живот на организма в нервната система. Те са гръбначния стълб, дясна и лява част на симпатиковата нервна система. Оформянето на тези два центъра е първия етап от развитието на зародиша. Материята, която се натрупва под въздействието на северния център е гръбначния стълб, а тази на южния е сърцето. Дневното въртене разделя тези канали на ляв и десен. По този начин в центровете се обособяват четири части: дясна и лява позитивни страни и дясна и лява негативни страни. В сърцето тези четири дяла са двете предсърдия и камери. Положителните образуват позитивни кръвоносни съдове - артерии, докато негативните са начална точка на отрицателните - вените.

И още в първата книга
Цитат:
Навсякъде на нервите съответстват кръвоносни съдове. И двете системи най-общо се наричат “нади”. Центърът на едната е сърцето, а другата мозъка. Мрежата от кръвоносните съдове е точно отражение на нервната система.
Когато разглеждам моята Прана, аз различавам два основни цвята. В дясната страна на материалното ми тяло Прана е с чисто бял цвят, а в лявата страна на тялото Прана е с бледорозов цвят. Прана е съставена от петте енергии-вълни, но тези енергии-вълни също имат различни цветове. Когато определен поток тече например Ида, това означава, че цветовата гама в този момент преобладава предоставена от автора
40
основния цвят на определена енергия, но всички останали цветове на другите енергии също присъстват, но са в латентно състояние. Продължителността на въздействието на енергийният поток в дадена област е приблизително 24 минути. Тогава преобладава един от цветовете. Например: ако преобладава енергията теджас, основния цвят е червен за период от 24 минути. Винаги когато има преминаване на една енергия в друга, то се извършва с посредничеството на Акаша. Или по-просто казано, в период за около 2 часа имаме пет трансформации на енергиите, като всяка една от тях ще е активна в рамките на 24 минути. През тези два часа дъха излиза от лявата или дясната ноздра. Именно когато дъха е в лявата ноздра, тогава е активна Прана в лявата част на тялото, като образува цветова гама когато е в контакт с енергиите, а различните нервни окончания са само канали по които се движат енергийните потоци. В главата, гърлото, сърцето, коремната област и слабините са разположени енергийните центрове. Тези в дясната страна са слънчеви, а в лявата са лунни и от своя страна се подразделят на пет типа. В зависимост от това кой от тези центрове е в действие, съзнанието изпитва определено чувство и се насочва към него. Хипнотичния транс или хипнозата просто възбужда тези центрове, като по този начин на възбуждане може да се лекува човек. Щом земната Прана е проявление на слънчевата Прана, човек е израз и на двете.

Тоест, доколкото разбирам, за да определим къде се намира праничният поток в нас, на момента, е нужно само да определим коя е активната ноздра - т.е. по-отпушената. Когато го направим, и ако активната ноздра е дяснята /слънчевият поток/, тогава чистим по-ефективно с около 70% веднъж, и ако този ден вече е един от отбелязаните в календара по-горе примерно /утре 4 Април/, тогава чистенето става двойно по-ефективно, защото се получава застъпване .. Това е моето разбиране. Тоест, според мен, за това календар не е нужен. Проверяваме го лично. Аз ли нещо бъркам или вие се бъркате не знам.. най добре sum да сподели, ако може.

Имам и още един въпрос, защото гледам че дните на пълнолуние са дадени по-горе, и знам, че някой хора не чистят на тях. Да попитам, трябва или не трябва да се чисти на такива дни?

Поздрави и Благодаря :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]